پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

هنگامی که مهاجران غیرقانونی در انگلیس پایین کشیده مجسمه از یک قرن 17 تاجر برده و به سرعت ریخته و آن را در آب های عمیق از یک بندرگاه پیام روشن بود.

ادوارد Colston کشتی های در حال اعتقاد به حمل و نقل مورد 80,000 مردان و زنان و کودکان را از آفریقا به آمریکا. اما حافظه خود را افتخار بوده است برای قرن ها در شهر بریستول که بهره مند از ثروت.

در حالی که دولت محکوم عمل در روز یکشنبه معترضان گفت: آنها امیدوار بودند که در آن مدلول را تغییر دهید.

“مجسمه ها در مورد گفت:” این مرد بزرگی بود که انجام کارهای بزرگ.’ درست است او یک تاجر برده و یک قاتل” مورخ دیوید Olusoga گفت BBC News.

تظاهرات جهانی مانند یکی در بریستول, ریختن نور را در شهرهای’ استعماری یا برده-داشتن تاریخچه و آمار و ارقام که نشان دهنده آن است.

هنری Dundas

یک بنای تاریخی در پایتخت اسکاتلند در ادینبورگ بزرگداشت یک سیاستمدار که با تاخیر و لغو برده داری بوده است اسپری نقاشی با کلمات “جورج فلوید” و “پل” (به صورت سیاه و سفید زندگی مسائل).

این 150فوت (46m) بلند ملویل بنای تاریخی در ادینبورگ سنت اندرو مربع ساخته شد و در سال 1823 در حافظه هنری Dundas.

Dundas یکی از با نفوذ ترین کشور سیاستمداران در قرن 18 و 19 بود و لقب “پادشاه uncrowned”.

او را به جلو اصلاحیه به لایحه ای که برده داری را لغو کرد در سال 1792 امید بستن برای یک مطلب “تدریجی” رویکرد.

این اجازه تمرین به ادامه برای 15 سال دیگر بیش از آن در غیر این صورت انجام داده اند.

هزاران نفر دادخواست را امضا کرده اند خواستار این بنای تاریخی را به پایین گرفته شود.

اعتراض بیش از این بنای تاریخی مقامات اعلام کرده اند که یک پلاک خواهد بود به آن اضافه شده ارائه “بازتاب” جزئیات بیشتر در مورد این شهر لینک کلیک کنید برای برده داری.

“ما نیاز به ما بگویید داستان و مطمئن شوید که مردم درک ادینبورگ نقش در جهان در طول تاریخ – و نه فقط این بیت است که ما افتخار می کنیم اما رک و پوست کنده بیت ما شرمنده و همچنین” ادینبورگ شورای شهر با رهبر, آدم McVey گفت BBC Scotland.

  • ادامه مطلب: ادینبورگ برده داری لینک کلیک کنید برای اضافه شدن به ملویل بنای تاریخی

پادشاه لئوپولد دوم

مردم در بلژیک خواستار مجسمه از این کشور طولانی ترین-حاکم پادشاه لئوپولد دوم به برچیده شد.

آنلاین دادخواست خواستار حذف آنها را به دست آورد دهها هزار امضا در حالی که برخی از مهاجران غیرقانونی گرفته اند بیشتر اقدام مستقیم.

یک مجسمه نیم تنه از استعمار دوران شاه در شهر گنت تحت پوشش در رنگ قرمز با پارچه بیش از سر خود را مشخص شده با عبارت “من نمی توانم نفس بکشم”. پارچه برانگیخته کسانی که در آخرین صحبت های جورج فلوید به عنوان یک افسر پلیس به زانو در گردن او منجر به تظاهرات اخیر.

در آنتورپ یکی دیگر از مجسمه شاه به آتش توسط معترضان و بعد از حذف شدن توسط مقامات که گفت آن منتقل شده است به یک موزه شده است. در پایتخت بروکسل یک مجسمه مشخص شده بود با کلمه “قاتل”.

پادشاه لئوپولد دوم حکومت بلژیک از سال 1865 تا سال 1909 اما او بهترین راه حل برای او میراث وحشتناک در جمهوری دموکراتیک کنگو.

بین سال 1885 و در سال 1908 پادشاه اروپا یکی از کوچکترین کشورها ساخته شده در جمهوری دموکراتیک کنگو پس از آن شناخته شده به عنوان کنگو رایگان دولت, خصوصی خود را مستعمره.

او آن را تبدیل به یک اردوگاه کار ساخت یک ثروت از تجارت لاستیک. کسانی که در برابر کار برده بودند اغلب شات و لئوپولد سربازان دستور داده شد به جمع آوری دست از قربانیان خود را.

  • شهردار: لندن برده داری مجسمه باید در نظر گرفته شود

لئوپولد حاکم بر توده مرگ حدود 10 میلیون کنگو. او همچنین قرار دادن مردم کنگو به یک باغ وحش انسانی در بلژیک.

او مجبور به ترک کنترل خود را از کنگو رایگان دولت در سال 1908 اما این کشور نه به دست آوردن استقلال از بلژیک تا سال 1960.

برخی که در برابر مجسمه’ حذف می گویند بلژیک ثروت است که به دلیل موفقیت خود را به عنوان یک تجارت اقتصاد تحت پادشاه لئوپولد دوم.

  • ادامه مطلب: شاه لئوپولد را میراث کنگو خشونت

Robert E Lee

ایالت ویرجینیا است که از بین بردن یک مجسمه مؤتلفه General Robert E Lee است که تخریب در جورج فلوید تظاهرات.

اعلام این تصمیم به حذف 12 تن بنای ساخته شده در سال 1890 فرماندار رالف نرتهم گفت: “ما دیگر موعظه کاذب نسخه از تاریخ است.

“که مجسمه شده است مدت زمان طولانی وجود دارد. اما این اشتباه بود و این اشتباه در حال حاضر. بنابراین ما در حال گرفتن پایین است.”

آن است که در میان پنج مؤتلفه مجسمه در بنای تاریخی خیابان در ایالت ریچموند که مشخص شده با نقاشی های دیواری در تظاهرات از جمله پیام به “جلوگیری از سفید برتری”.

Robert E Lee شد یک فرمانده طرفدار برده داری Confederate States ارتش ائتلافی از ایالات جنوبی ایالات متحده آمریکا جنگ داخلی از سال 1861 تا 1865.

لی همچنین ازدواج به یکی از ثروتمندترین برده نگه داشتن خانواده ها در ویرجینیا و در زمان ترک از ارتش برای اجرای املاک و خانواده او پس از پدر در قانون مرگ است. او با مقاومت از بردگان که انتظار می رود آزاد شود.

اسناد و مدارک نشان می دهد که او را تشویق ضرب و شتم شدید برای کسانی که در تلاش برای فرار. او همچنین گفت که شکسته برده خانواده.

بسیاری در ایالات متحده مشاهده لی به عنوان نمادی از کشور تاریخچه برده داری و ظلم و ستم نژادی.

دیگر کنفدراسیون مجسمه نیز مخدوش توسط معترضان.

برخی از کسانی که بر این باورند که مجسمه مؤتلفه ارقام باید باقی می ماند ایستاده استدلال می کنند که آنها نشانگر از ما, تاریخ و فرهنگ جنوب.

وینستون چرچیل

یک مجسمه در لندن از سابق نخست وزیر بریتانیا وینستون چرچیل تخریب با گرافیتی اعلام او را “نژادپرستانه”.

چرچیل است ستایش برای پیشرو بریتانیا به پیروزی در جنگ جهانی دوم.

او توضیح داده شده است در دولت بریتانیا در وب سایت به عنوان “الهام بخش دولتمرد نویسنده و سخنران و رهبر” و انتخاب شد, بزرگترین تا کنون بریتن در سال 2002 نظرسنجی بی بی سی.

اما برای برخی از او باقی مانده است عمیقا بحث برانگیز رقم در بخشی به دلیل دیدگاه های خود را در مسابقه.

“این کاملا در تردید است که چرچیل نژادپرستانه گفت:” مورخ ریچارد توی co-نویسنده کتاب آینده چرچیل اسطوره ها است. “او قطعا مورد توجه مردم سفید به عنوان برتر او گفت که به صراحت.

“او ساخته شده ناخوشایند اظهارات در مورد سرخپوستان که گفته شد یک وحشی به مردم با یک حیوان صفت دین و او گفت: چیز ناخوشایند در مورد مردم چین است. من می توانم در بروم.

“یکی بدیهی است که نیاز به اذعان کرد که چرچیل ویکتوریا سابقه بود و قطعا در او نفوذ, اما من می گویم نبود لزوما یک تعریف و یا تعیین نفوذ خود را نژادی views زیرا آنها نوسان از طریق زمان,” او اضافه شده است.

در 2015 مصاحبه با بی بی سی جان Charmley نویسنده Churchill: The End of Glory گفت: نخست وزیر معتقد بودند در سلسله مراتب نژادی که در آن سفید مسیحیان پروتستان بودند در بالا سفید کاتولیک در حالی که سرخپوستان بيشتر از آفریقایی.

در سال 1937 چرچیل گفت: فلسطین سلطنتی کمیسیون: “من اعتراف نیست مثلا که یک اشتباه بزرگ انجام شده است به سرخپوستان آمریکا و یا سیاه و سفید مردم استرالیا است. من نمی پذیرفت که اشتباه انجام شده است به این افراد توسط این واقعیت است که قوی تر مسابقه بالاتر-کلاس نژاد بیشتر دنیوی حکیم نژاد به آن را قرار داده است که راه به در آمده و جای خود را.”

چرچیل نیز مواجه انتقاد بیش از سخنان خود بر مسلمانان و اسلام و اقدامات خود را و یا فقدان آن در سال 1943 بنگال قحطی که به کشته شدن بیش از دو میلیون نفر است.

چرچیل نوه آقا نیکلاس Soames است قبلا گفته پدر بزرگ او بود “یک کودک از تخت سن و صحبت به زبان [آن].”

  • ادامه مطلب: 10 بیشترین مجادلات از وینستون چرچیل حرفه ای

شما همچنین ممکن است علاقه مند به تماشای

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de