گوگل شکایت شده در ایالات متحده آمریکا ادعا می کند آن را غیر قانونی و حمله به حریم خصوصی کاربران توسط ردیابی افراد حتی زمانی که آنها در حال حاضر در “حالت خصوصی”.

کلاس عمل می خواهد حداقل $5bn (£4bn) از گوگل و مالک الفبا.

بسیاری از کاربران اینترنت فرض کنیم سابقه جستجو خود را ندارد حال پیگیری زمانی که آنها در حالت خصوصی اما گوگل می گوید این مورد نیست.

موتور جستجو را انکار می کند و این غیر قانونی است و می گوید آن است که در صف مقابل در مورد داده های جمع آوری شده در این حالت است.

پیشنهاد کلاس اقدام به احتمال زیاد شامل “میلیون ها نفر” از کاربران گوگل که پس از 1 ژوئن 2016 مرور اینترنت در حالت خصوصی با توجه به قانون شرکت Boies شیلر Flexner که در زمینه ادعا در روز سه شنبه در دادگاه فدرال در سن خوزه ،

حالت ناشناس در گوگل کروم, مرورگر کاربران می دهد انتخاب برای جستجو در اینترنت بدون فعالیت بودن ذخیره شده در مرورگر و یا دستگاه. اما وب سایت های بازدید می توانید با استفاده از ابزار مانند گوگل آنالیز برای پیگیری استفاده است.

شکایت می گوید که گوگل “نمی تواند همچنان به شرکت در پنهانی و غیر مجاز جمع آوری داده ها از تقریبا هر آمریکایی با یک کامپیوتر و یا تلفن”.

به شدت انکار ادعای گوگل سخنگوی خوزه کاستاندا گفت: “همانطور که ما به وضوح دولت در هر زمان شما برای باز کردن یک برگه ناشناس جدید, وب سایت ممکن است قادر به جمع آوری اطلاعات در مورد فعالیت های مرور خود را”.

این موتور جستجو می گوید: مجموعه ای از سابقه جستجو حتی در خصوصی مشاهده حالت کمک می کند تا صاحبان سایت “بهتر ارزیابی عملکرد خود, محتوا, محصولات, بازاریابی, و بیشتر.”

در حالی که در حال دیدن سایت خصوصی بوده و در دسترس از گوگل برای برخی از زمان Boies شیلر Flexner گفت: آن را به تازگی تصمیم به نمایندگی از سه شاکیان مستقر در ایالات متحده است.

“مردم در همه جا در حال تبدیل شدن به آگاهی بیشتری (و نگران) که ارتباطات شخصی خود هستند که ره جمع آوری ثبت و یا سوء استفاده قرار گیرد برای به دست آوردن توسط شرکت های فن آوری آنها بستگی دارد” آن گفت: در این پرونده.

یک گزینه این است که برای بازدید کنندگان به نصب گوگل آنالیز مرورگر انتخاب کردن فرمت به غیر فعال کردن اندازه گیری توسط گوگل آنالیز آن را می گوید.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de