بنیتو Morejón وارد سوپر مارکت قبل از طلوع آفتاب به ادعای یک نقطه در نزدیکی جلوی صف.

سوپر مارکت در هاوانا یکی از تعدادی از مغازه ها باز شده توسط دولت کوبا در این جزیره که در آن مواد غذایی اساسی و محصولات بهداشتی می تواند برای پرداخت با ارز آن ایدئولوژیک دشمن: دلار آمریکا ،

زمانی که پلیس در نهایت باز دروازه چند ساعت بعد او چهارم در یک خط کشیده است که به صدها متر در امتداد خیابان سوم در هاوانا را دق منطقه.

صف شد به سختی تعجب آور است. داخل فروشگاه فراوان مواجه نگردند با مقدار مورد نیاز ملزومات از کودک شیر به ژل دوش. اما نکته این بود که تنها به فرم قابل قبول پرداخت شد در یک ارز خارجی است.

برای سال های ناکارآمد مرکزی در کنترل اقتصاد و دهه های طولانی ما تحریم اقتصادی را ساخته اند کمبود و صف بندی ویژگی های منظم روزانه زندگی در کوبا.

به تازگی هر چند همه چیز تبدیل شده اند به خصوص دشوار است.

کوبا بیش از حد وابسته به واردات است که حساب برای برخی از 80 ٪ از آنچه در کشور مصرف. با وجود تا حد زیادی کنترل coronavirus شیوع مستند آورده گردشگری به توقف در کوبا و در نتیجه افت درآمد ارز خارجی به معنی کمتر از دلار برای پرداخت هزینه واردات است.

بسیاری از قفسه های سوپر مارکت ها تقریبا برهنه.

در ضمن تهمت دولت صرف چهار سال گذشته ramping تا تحریم و اعمال تحریم های شدیدتر بر حمل و نقل, مسافرت و حواله.

برای جبران کمبود دلار در دولت در زمان یک گام از آن احتمالا باید اجتناب شود تحت شرایط عادی و تبدیل 72 از نزدیک به 5000 مغازه های دولتی در کوبا به “فروشگاه دلار”.

زمانی که او پدید آمده از یکی از آنها بنیتو Morejón تلاش برای فشار به سبد خرید خود وزن با گوشت و پنیر و محصولات شوینده و بهداشتی و بهداشت.

“وجود دارد هیچ سینه مرغ که من به امید پیدا کردن, اما دیگر از آن انتخاب در ارائه خوب بود,” او گفت: از ماسک.

کارت های تنها

در داخل فروشگاه های مشتریان نیست دست بیش از اسکناس های خارجی در tills.

بلکه آنها باید پرداخت توسط کارت – هر یک مربوط به یک کوبا حساب بانکی با سپرده در ارز خارجی و یا با استفاده از یک بین المللی بانکی و یا کارت اعتباری به جز کسانی که از بانک های ما.

“من می تواند به استطاعت آمده در مورد یک بار در ماه” گفت: آقای Morejón.

“من می خواهم به خرید بیشتر, اما من نیاز به واریز دلار به حساب من” گفت: یکی دیگر از مشتریان لنو فرناندز با یک استعفا خنده.

آقای فرناندز لمس بر روی یکی از کلید انتقادات از اندازه گیری. منتقدان می گویند کوبا جامعه در حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای تقسیم به کسانی که پرداخت می شود تنها در ارز محلی و کسانی که با دسترسی به دلار یا یورو.

قطعا بسیاری از افراد در این جزیره نیست و باید به طور منظم درآمد در ارز به خصوص کسانی که بدون اعضای خانواده در خارج از کشور.

مشتریان که صحبت می کرد به بی بی سی خارج دلار در سوپر مارکت ها به طور گسترده استقبال می با آقای Morejón ابراز اعتماد به نفس است که خود را به ارز خارجی کمک می کند نسبت به تهیه تمام کوبا سوپر مارکت ها.

اما دیگران بسیار مهم است. “نه هر کس می تواند نگه دارید از دلار حتی نزدیک گفت:” لوئیس رودریگز که در یک پارک در نزدیکی فروشگاه دلار. “نه می تواند به دولت پرداخت هزینه برای شروع به پرداخت کارگران در دلار است. من فکر نمی کنم این راه حل است.”

“این منطقی نیست برای یک کشور که نمی پرداخت مردم در دلار به شارژ مردم در دلار” تکرار را دوست روبرتو.

ساخته شده در کوبا وجود دارد ؟

برای شکستن overreliance بر واردات این جزیره قفسه های سوپر مارکت نیاز به نگردند با کوبا محصولات. اما خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی باقی می ماند یک هدف دور.

جنس زنبق و سوسن Fonseca فارغ التحصیل رشته زراعت در سال 1989 فقط به کوبا وارد دردناک زمان پس از جنگ سرد اقتصادی و کمبود شناخته شده به عنوان دوره خاص است.

او 25 سال کار برای دولت قبل از پیوستن به Finca ویستا هرمسا خصوصی اجرای کشاورزی ارگانیک در خارج از هاوانا.

اغلب منادی به عنوان یک مدل به خوبی اجرا کوبا محصولات کشاورزی در مقایسه با زمانی که به creaking ناکارآمدی بسیاری از دولتی مزارع ویستا هرمسا یک استثنا و نه قاعده.

این منابع دولت با سالانه سهمیه شیر و گاو و سپس مبادرت به فروش آن پنیر, گوشت خوک, محصولات ارگانیک, سبزیجات و میوه برای افراد خصوصی و رستوران ها.

به عنوان Ms Fonseca به من نشان داد در اطراف مزرعه را فراوان زمینه او گفت: آنها “بهتر آماده” برای بحران اقتصادی کنونی از طی دوره خاص است.

“سپس ما اشتباهات در گاو, تولید, برای مثال,” او توضیح داد. “ما تولید گاو هلشتاين برای شیر و بدون منظم containerfuls از ذرت و سویا و گندم از سوسیالیستی بلوک خود را خوراک بسیاری از حیوانات درگذشت.”

امروز آنها با نژاد های مختلف, این Siboney د کوبا بهتر کارائیب آب و هوا و از آن تغذیه بر پادشاه چمن تولید شده در مزرعه خود را.

“واردات همیشه خواهد بود در حال حاضر در کوبا” می گوید: Ms Fonseca. “اما ما می توانیم آنها را کاهش می دهد توسط کشت زمین بهتر, بهبود, ما تکنیک های کشاورزی ما علم و فن آوری است.”

در سوپر مارکت صف مشتریان منتظر در زیر چتر برای محافظت از خود از سوزان خورشید و گرمسیری بارندگی است.

دولت کوبا را انکار فروشگاه جدید بخشی از گسترده تر “dollarisation” فرایند است که تبدیل دلار به ارز رسمی به عنوان اتفاق افتاده در پاناما و اکوادور و یا ال سالوادور.

شاید نه. اما قضاوت توسط این صف در خارج از بانک ها و فروشگاه دلار آن است که به سرعت تبدیل شدن این جزیره ارز از انتخاب.

شما همچنین ممکن است علاقه مند می شود:

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de