هانس Egede: گرینلند آرا در استعمار دانمارکی مجسمه

شهروندان در گرینلند در حال رای گیری در مورد اینکه آیا برای حفظ یک بحث برانگیز مجسمه یک کرون نروژی نوجوانی دیده می شود به عنوان یک نماد دانمارکی استعمار.

هانس Egede مجسمه است در نوک (گرینلند) کوچک سرمایه قریب به اتفاق قطب شمال جزیره که در آن فقط 56,000 مردم زندگی می کنند.

ماه گذشته قرمز رنگ بود daubed در مجسمه با کلمه “decolonize” – ظاهرا مربوط به جهانی ضد استعماری شد.

گرینلند بخشی از دانمارک است اما گسترده استقلال.

مجسمه ارج نهادن به آمار و ارقام مربوط به برده داری و یا استعمار بوده است تخریب و یا پاره شده در سراسر جهان پس از مرگ جورج فلوید گزارشی در پلیس آمریکا بازداشت در 25 مه.

سیاه و سفید زندگی مهم جنبش باعث شدید بحث در مورد استعماری بی عدالتی در اروپا و نیز در آمریکا و مستعمرات سابق بریتانیا.

جزئیات بیشتر در موضوعات مرتبط:

تکراری مجسمه Egede خارج Frederik کلیسا در کپنهاگ بود تخریب در شب 30 ژوئن نیز با کلمه “decolonize” ناخوانا بر روی آن.

در اوایل 3 جولای کپنهاگ معروف جهان, مجسمه کوچک پری دریایی بود و همچنین تخریب با “نژادپرستانه ماهی” daubed در آن سنگ ازاره. از آن آسیب دیده است توسط خرابکارها چندین بار قبل از.

از نوک (گرینلند) اداره می گوید که تا کنون وجود دارد 555 رای به نفع نگهداری مجسمه در محل در Kolonihavnen و 324 رای به حذف آن. رای گیری آنلاین و از طریق پست قابل اجرا از 3 تا 21 جولای.

رای گیری برای 23,123 مردم در سرمرسوق شهرداری که شامل نوک (گرینلند). پس بیشتر بحث پس از رای, این مقامات خواهد شد تصمیم گیری در مورد این مجسمه در 2 سپتامبر.

گرینلند اهمیت استراتژیک رشد کرده است در سال های اخیر در میان قطب شمال افزایش حمل و نقل بین المللی و رقابت برای مواد معدنی نادر.

از لحاظ تاریخی استانداردهای زندگی قومی Inuit – تا کنون اکثریت شده اند در زیر به طور کلی کسانی که لذت می برد توسط دانمارکی ها در سرزمین اصلی دانمارک.

برای قرن ها قبل از استعمار توسط دانمارک Inuit جان سالم به در آب و هوای خشن گرینلند از طریق ماهیگیری و نهنگ و مهر و موم-شکار.

خاک متکی سالانه بلوک اعطای 3.9 میلیارد کرون کرون (£475m; $600 متر) از دولت دانمارک. گرینلند اصلی صادرات غذاهای دریایی است که تقریبا همه می رود به دانمارک.

Egede به دنیا آمد و در شمال نروژ باز گرینلند به عنوان یک کرون مستعمره در اوایل قرن 18.

او سلطنتی پشتوانه که در آن زمان انگلستان-دانمارک-نروژ به کشف گرینلند امیدوار به تمدید تماس با از دست نورس مهاجران. با این حال او هیچ پیدا نیست – ساکنان تمام شد Inuit.

او تاسیس یک شرکت بازرگانی و یک لوتری ماموریت در نزدیکی حال و روز نوک (گرینلند).

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de