هنگ کنگ: شهرستان از دو ماسک چهره یک بحران جدید


یک سال پیش سیاه چادری جوانان از هنگ کنگ با تجمع در مقابل ساختمان مجلس. آجر و پرتابه ملاقات گلوله های لاستیکی و گاز اشک آور. بسیاری از تظاهرات و یک بیماری همه گیر بعد خاک مواجه است یکی دیگر از چالش وجودی. آن را برای زنده ماندن ؟

در 12 ماه گذشته تقریبا هر کس در هنگ کنگ فرسوده یک ماسک برای یک دلیل و یا دیگر.

برای معترضان که مبارزه تن به تن جنگ علیه پلیس آن را یک ماسک ضد گاز. برای تظاهرات مسالمت آمیز آن چهره سیاه پوشش به ایجاد یک بیانیه. برای هر کس دیگری آن را یک ماسک برای محافظت در برابر این بیماری همه گیر فراگیر در جهان است.

زخم خورده با خاطرات شیوع بیماری سارس در سال 2003 در شهر تقریبا در هر هنگ Konger ملبس به ماسک و به نوعی در این شهرستان از طریق نسبتا صدمه ندیده و حتی به عنوان بقیه از جهان فرو شد به بیماری و بحران است.

پس از آن چین ساخته شده یک اطلاعیه.

این برنامه ریزی برای اعمال امنیت ملی قانون – یکی که به جنایات آنچه آن را به نام “براندازی تجزیه طلبی و تروریسم و دخالت خارجی”. این قانون پیش نویس است و به احتمال زیاد تصویب این ماه است.

برای بسیاری از منتقدان از این پیشنهاد آن است که معادل ساخت یک جرم آزادی بیان و اعتراض و مخالفت و می تواند به معنای پایان منحصر به فرد و آزادی های تضمین شده برای هنگ کنگ بود که آن را تحویل به چین در سال 1997.

“هنگ کنگ وارد یک مرحله جدید است. پس از آنچه اتفاق افتاده در سال گذشته, دلار هنگ کنگ می تواند کاملا متفاوت در آینده گفت:” آلیس در چونگ یک دانشجوی سابق رهبر.

آن شده است یک سال از کفر و خستگی روانی برای Ms چونگ. او نمی تواند تصور آنچه در زادگاه خود خواهد رفتن را از طریق – و بسیاری از ماسک او را مجبور به پوشیدن. مانند بسیاری در این شهرستان در همه طرف استدلال – ترس او را برای آینده واقعی است و خام.

پکن می بیند این به عنوان یک لازم سرکوب یک سرکش شهرستان. هنگ کنگ بود که همیشه به معنای به معرفی خود و امنیت ملی, قانون, اما هرگز نمی تواند به دلیل چشم انداز آنقدر منفور به مردم آن است. در حال حاضر و پس از موج از تمرد انداخته در پاسخ به چین را به تلاش برای تحمیل یک جدید استرداد قانون پکن به دو برابر کردن.

ترس برای اعتراض به نسل

برای Ms چونگ و دیگران مانند او پیشنهاد امنیت ملی قانون حملات در قلب هنگ کنگ مدنی سیاسی هویت موفقیت خود را به عنوان یک مرکز بین المللی. اما بیشتر از همه این حملات در مردم احساس تعلق.

در عین حال برخی از محلی مخالفان این قانون می گویند که آنها از آن استقبال, حتی اگر آن را می تواند فاجعه طلسم برای هنگ کنگ اقتصادی است. برای توصیف این تمایلات Ms چونگ با استفاده از اصطلاح “laam chau” لهجه کانتونی زبان عامیانه است که به معنی “متقابل تخریب”. این نظریه می رود اگر پکن ترک را در دلار هنگ کنگ غرب را به تحریم چین لغو درمان خاص برای هنگ کنگ آسیب رساندن به اقتصاد چین به نوبه خود.

آمریکا گذاشته دستکش بلند ماه گذشته با تهدید به حذف امتیازات ویژه برای هنگ کنگ و اعمال تحریم مقامات چینی که تضعیف این شهر استقلال.

یک بار پس از یک زمان استعمار پرچم تکان دادن معترضان که می خواستند بریتانیا را به دخالت در هنگ کنگ امور را به دست آورده بود. در حال حاضر انگلستان قول داد اگر اگر پکن می رود پیش رو با قانون پیشنهادی را بیشتر حقوق به سه میلیون دلار هنگ Kongers واجد شرایط برای ملی بریتانیا (خارج از کشور) گذرنامه که صادر شد به ساکنان دنیا در طول دوران استعمار.

پیامدهای انگلستان تعهد هستند و نه کوچک. پکن هشدار داده است آن را تلافی خواهد کرد برای هر گونه مداخله در امور داخلی خود و هنگ کنگ می تواند تبدیل به گرفتار در وسط یک مقدار بزرگتر جهانی اختلاف است.

Ms چونگ بود مسالمت آمیز معترضان اما او نمی خواهید به دور از خشونت frontliners – تا حدودی به این دلیل او را گرفته در عمیق بی اعتمادی از پلیس که شد پاره ای از معترضان.

او را دیدم افرادی مانند او را دستگیر کردند و آن را تغییر نظر او که بود و چه متعلق به شهرستان meaned به او. “من تبدیل شده اند تا حدودی بی حس,” او گفت:. “من لازم نیست مقدار زیادی از احساسات زمانی که من به تماشای اخبار… من نمی دانم اگر من سرکوب احساسات من و یا چه بوده است.”

حدود 9,000 نفر دستگیر شده اند – 40 درصد از آنها را دانش آموزان است. جوانترین شد فقط 11 سال. بیش از 1800 نفر متهم شده اند و در حدود یک سوم از آنها در حال حاضر به اتهام شورش – یک جرم است که حامل یک جمله حداکثر یک دهه در زندان است.

Ms چونگ نگرانی چه خواهد آمد از این اعتراض نسل اگر چین قانون به تصویب می رسد.

وحدت لحظه برای شهرستان

زمانی که coronavirus آن آمد پر او با ترس است. او در انگلستان باغ مجتمع مسکونی بود که مرگبار مرکز شیوع سارس در سال 2003. بیش از 300 ساکنان آلوده شدند.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

Ms چونگ بود فقط شش که در آن زمان. “من به یاد داشته باشید که چگونه ساکنان زندگی در بلوک E تا به حال به هیئت مدیره یک اتوبوس به قرنطینه می شود و در یک اردوگاه دولت” او به یاد می آورد. “من به یاد داشته باشید تماشای تلویزیون است که تعدادی از عفونت شروع به پریدن کرد در هر روز است.”

Ms چونگ شروع به پوشیدن یک ماسک صورت در اوایل ژانویه به زودی پس از او برای اولین بار شنیده می شود خبر از یک “مرموز پنومونی” در ووهان.

“این به من یادآوری از آنچه اتفاق افتاده در طول سارس” او گفت:. “وجود دارد قطعا پوشش یو پی اس و فرض کردم همه چیز را کرایه بدتر از آنچه بود که گزارش شده است.”

مانند Ms چونگ بسیاری از هنگ Kongers بر خاست به عمل بلافاصله پس از سرزمین اصلی مقامات تایید کرد-انسان به انسان انتقال است. با توجه به مطالعه انجام شده توسط دانشگاه هنگ کنگ نزدیک به 75 درصد از پاسخ دهندگان گفته آنها با استفاده از ماسک های صورت که بیرون رفتن و در حدود 61 درصد گفت: آنها اجتناب مکان های شلوغ در اواخر ماه ژانویه است. این ارقام افزایش به 99% و 85% به ترتيب در اواسط ماه مارس.

برای یک لحظه همه گیر ارائه ارامش از ماه ها اعتراض و وحدت نقطه شهر. هنگ کنگ برای همیشه گرفته از غرور و افتخار در آن می تواند روح. به بسیاری از بازمانده همه گیر شد نمونه دیگری از آنچه اتفاق می افتد زمانی که مردم با هم بکشید.

مقامات گرفته بود اما این ایده در زمان برگزاری در میان بسیاری است که آن را به حال شده است در درجه اول به یک پیروزی مردم است.

دکتر شاه-wa فو می آموزد که روزنامه نگاری در دانشگاه هنگ کنگ می گوید که دولت در شهرستان واکنش نشان داد و به آرامی در مراحل اولیه حفاری درک است که جامعه سزاوار اعتبار دولت نیست.

“هنگ Kongers باید سارس تجربه و به همین دلیل از مردم می دانند چه چیزی را انجام دهد بسیار به سرعت. پوشیدن یک ماسک و شستن دست های خود را اغلب و نگه داشتن یک فاصله اجتماعی از مردم است. ما واقعا نیاز دولت برای ترویج این, پیام,” او گفت:.

اما اینکه آیا یا نه آن را اعتبار کارشناسان اذعان دارند که دولت نشان داده تکنوکرات مهارت در مدیریت این بیماری همه گیر. هنگ کنگ دیده می شود فقط چهار مورد مرگ و میر و هیچ مستند.

گرامی فرهنگ اعتراض

اعلام پیشنهاد چین امنیت ملی قانون تنزل موفقیت از این ویروس در پاسخ به تصویری بر روی صفحه رادار. روایت مردم کشیدن با هم در یک جامعه و پیروزی به سادگی از بین میره.

هنگ کنگ رهبر, کری لام گفت: پیشنهاد قانون باید تصویب “از آنجا که حاکمیت ملی بوده است تضعیف “دفاع از استقلال و حتی خشونت verging در فعالیت های تروریستی”.

طرفدار دموکرات ها بر این باورند پکن شده است مقیم آن زمان برای سال.

“چین همواره آن را دشوار است به قبول این نوع از آزادی و خویشتن داری به قدرت است که هنگ کنگ تحت یک سیستم جداگانه” گفت: سابق مجلس مارگارت Ng.

“در حال حاضر آنها را انتخاب کرده اند و در این راه از اعمال این قانون در بهانه اعتراضات سال گذشته است. آن را به آنها باز, اما آنها همیشه می خواستم به آن را انجام دهد.”

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

وجود دارد بسیاری از نگرانی در مورد آنچه در قانون می تواند برای هنگ کنگ به غیر از فشردن از آزادی های مدنی. برای یک وجود ترس است که چین خواهد شد تا خود را سازمان های امنیتی در این شهر است. مارگارت Ng که 72 گفت: او می ترسید سخنرانی خود را می تواند تبدیل به یک جرم و جنایت است. در اواسط ماه مارس دستگیر شد و برای اولین بار در زندگی خود را در کنار 14 با مشخصات بالا فعالان دموکراسی.

پس از آن ترس وجود دارد برای هنگ کنگ را گرامی اعتراض فرهنگ است که قبل از تاریخ حوادث سال گذشته است. آن است که یک فرهنگ شکل در بخشی از چین را سرکوب میدان تیان آن من در سال 1989 زمانی که یک میلیون دلار هنگ کنگ از ساکنان راهپیمایی در حمایت از تظاهرات دانشجویی در پکن.

“مردم منتظر چهار ساعت در Chater باغ قبل از آنها می توانید شروع به راهپیمایی. آن زمان بی سابقه بود و آن را بزرگترین مارس گفت:” لام بال-کنگ کار کرده است که 31 سال به عنوان یک داوطلب برای هنگ کنگ داد در حمایت از میهنی جنبش های دموکراتیک در چین است.

تا این سال, هنگ کنگ مقامات همیشه اجازه افروزی و آن را به عنوان یک معیار در این شهر از آزادی های مدنی چنین بزرگداشت مجاز در سرزمین اصلی چین است. در این سال آن را یافت و ممنوعیت تجمعات عمومی که دولت گفته بود محور بهداشت عمومی و نگرانی است.

هنوز ده ها هزار نفر بیرون آمد و به بزرگداشت کشته شدگان در میدان تیان آن من سرکوب هجوم بان.

آقای لام نگرانی که وجود خواهد داشت نه بیشتر و شمع vigils پس از امنیت ملی قانون اثر طول می کشد.

هنگ کنگ عدالت دبیر ترزا چنگ به بی بی سی گفت او معتقد بود شهرستان بود لبه سمت سطوح شدید از اعتراض است که نیاز به رسیدگی می شود. “جدا از خشونت ما در خیابان های شما را دیده اند گزارش که در آن بمب بنزین بمب کشف و ضبط شده است از طریق جستجوهای انجام شده توسط پلیس,” او گفت:.

او در دفاع از این قانون پیشنهادی گفت: استقلال از هنگ کنگ خواهد “نه به هیچ وجه تحت تاثیر این تصمیم و قانونی که در حال رفتن به می آیند”.

تغییر واقعیت های اقتصادی

بسیاری تعجب می کنم اگر عاقلانه است که برای چین به پایین این مسیر فرسایش هنگ کنگ موقعیت منحصر به فرد به عنوان بخشی از چین برخوردار است که حاکمیت قانون یک قوه قضائیه مستقل و خاص آزادی.

اما چین تبدیل به یک کشور بسیار متفاوت تر از آن بود که در روز قبل از هنگ کنگ تحویل داده شد توسط انگلیسی. ظهور چین چین بیشتر قاطعانه رهبر در دهه دیده می شود چین در آغوش “جامع صلاحیت” بیش از هنگ کنگ.

خطرات هستند ناچیز است. برایان Fong یک دلار هنگ کنگ بر اساس تطبیقی علوم سیاسی, توصیف آخرین توسعه به عنوان “یک تغییر اساسی در چین سیاست به سمت هنگ کنگ” – پکن می تواند خطر از دست دادن دسترسی به سرمایه های خارجی و فن آوری از طریق هنگ کنگ.

اما واقعیت های اقتصادی باید تغییر بیش از حد. در سال 1997 در هنگ کنگ اقتصاد معادل 18 درصد از اقتصاد چین است. تا سال 2018 در آن افتاده بود به کمتر از 3 درصد است.

و پس از اعلام از چین, حساب های دریایی, تبادل دلار و مهاجرت را تبدیل به موضوعات داغ در میان هنگ Kongers.

چارلز چان (نه نام واقعی او) 40-year-old وکیل است که باعث می شود بین HK$1 میلیون و 2 میلیون دلار در سال ساخته شده است که تغییرات خود را به امور مالی شخصی. “من را نگه دارید و کمتر هنگ کنگ دلار است. من همچنین در حال آماده سازی برای حرکت به من پول به حساب های دریایی,” او گفت:. آقای چان است و با توجه به افتتاح حساب در سنگاپور یا نیوجرسی.

هیچ اقتصادی آخرالزمان محسوس تا کنون: این شاخص هانگ سنگ در بهبود از یک فوری کاهش شدید; دلار هنگ کنگ, دلار است که ثابت برای دلار همچنان قوی; وجود نداشته است خروج سرمایه.

اما تحلیلگران پیش بینی طوفان سیاسی می تواند به این معنی است که هنگ کنگ را به تدریج از دست دادن جذابیت خود را به عنوان یک پایگاه منطقه ای ستاد های خارجی شرکت های چند ملیتی و اقتصاد این شهر شده است به بروز تظاهرات و ویروس.

“بسیاری از پایه های هنگ کنگ موفقیت در حال حاضر در معرض خطر” گفت: Julian Evans-Pritchard ارشد چین اقتصاددان در اقتصاد سرمایه.

“این فقط هنگ کنگ امنیت ملی قانون حتی قبل از این وجود دارد و نگرانی است. آن را فقط در ادامه این روند… حتی اگر این قانون خود به خود معلوم نیست به طور مستقیم تحت تاثیر قرار هنگ کنگ نظام حقوقی که فقط درک از اعمال آن در هنگ کنگ در حال حاضر عمیق تر نگرانی های جامعه کسب و کار هر دو در هنگ کنگ و بین المللی است.”

در 1980s, هنگ کنگ با تجربه موجی از مهاجرت. دهها هزار نفر از مردم این شهر در ترس از حکومت کمونیستی. آقای چان در میان آنها بود اما او آمد به ساخت حرفه ای خود را و شروع به یک خانواده خود را.

“من همیشه برنامه ریزی برای حرکت هنگامی که کودکان خود را به پایان برساند اصلی آموزش و پرورش است.” او گفت:. “اگر وضعیت در هنگ کنگ می شود واقعا بد تمام خانواده حرکت خواهد کرد.”

او پیوستن به تظاهرات سال گذشته اما احساس دلسوز به علت, او گفت:. “در چین سیستم وجود دارد تنها یک صدا. این درگیری در هنگ کنگ اصلی سیستم به دلیل مردم باید نظرات مختلف و آنها می توانند همکاری وجود داشته باشد… من نمی خواهم فرزندانم به رشد در چنین توتالیتر ارزش است.”

بوده است نه خروج دسته جمعی اما وجود داشته اند نشانه هایی از علاقه رو به رشد در مهاجرت. “این BNO شده است به طور گسترده ای به اطلاع عموم و پرش وجود دارد در تعدادی از هنگ کنگ از ساکنان تجدید کسانی که گذرنامه گفت:” آقای Evans-Pritchard.

Ms چونگ یک BNO دارنده گذرنامه. اما او هیچ برنامه ای برای ترک هنگ کنگ حتی پس از این سال از جنجال و هیاهو.

“شما فکر می کنید شما با تکیه بر قدرت خود را و قربانی برای دیدار با یک هدف اما پکن در حال حاضر به شما می گوید که این لایحه خارج شد چرا که من یک راه حل سخت تر برای مقابله با شما مردم است,” او گفت:.

بعد از لحظه ای مهم در شهرستان خواهد بود که شورای قانونگذاری انتخابات در ماه سپتامبر. هر کس خواهد شد که پس از pro-دموکرات موفقیت در سال گذشته منطقه در پای صندوقهای رای است.

Ms چونگ به نظر می رسد به جلو به امید او گفت: ناامیدی نیست با وجود سیاسی و اقتصادی عدم قطعیت با وجود این که از ترس هنگ Kongers ممکن است تصمیم به انتخاب کردن از خاک و یا ماندن و مبارزه به پایان تلخ.

“جهان وارد نامشخص مرحله,” او گفت:. “در این لحظه شما تنها می تواند قوی تر ذهنی به آن را از طریق.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de