چینی و هنگ کنگ, پرچم بال بال زدن در دفتر دولت هنگ کنگ منطقه ویژه اداری پیش از یک کنفرانس خبری برگزار شده توسط هنگ کنگ اجرایی کری لام در پکن چین 3 ژوئن 2020. REUTERS/Carlos Garcia, Rawlins

هنگ کنگ (عصر ایران) – هنگ کنگ شورای قانونگذاری آغاز رای گیری در مورد لایحه جنجالی در روز پنج شنبه که بی احترامی چین سرود ملی یک جرم جنایی در میان اوج ترس بیش از پکن سفت گرفتن در این شهرستان است.

رای گیری درست همانطور که مردم در هنگ کنگ راه اندازی شد به مناسبت گرامیداشت روز خونین سال 1989 سرکوب توسط سربازان چینی در میدان تیان آن من با روشنایی شمع در سراسر شهر بعد در روز. پلیس ممنوع سالانه شب زنده داری است که در آن سرکوب شده است معمولا مشخص شده به نقل از شیوع کروناویروس.

یک رای نهایی در این لایحه است که انتظار می رود بعد از روز پنج شنبه.

این لایحه می تواند مجازات کسانی که توهین سرود به سه سال زندان و یا جریمه تا HK$50,000 ($6,450). آن را می گوید که “همه افراد و سازمانها” باید احترام و شان و مقام دادن به سرود ملی و پخش آن و خواندن آن را در “موارد مناسب”.

تنش ها در چین-حکومت شهر را یافت تا پس از پکن به چراغ سبز هفته گذشته به حرکت به جلو با قوانین امنیت ملی برای مقابله با تجزیه طلبی براندازی و دخالت خارجی.

این حرکت به سرعت محکوم توسط ایالات متحده و بریتانیا و استرالیا و کانادا و همچنین بین المللی و گروه های حقوق بشر و برخی از گروه های کسب و کار.

شکستن با معمول خود را از سیاست بی طرفی سیاسی HSBC و استاندارد چارترد بانک به پشتوانه قانون جدید در هنگ کنگ روز چهارشنبه.

گزارش جیم کلر; نوشتن توسط آنه ماری Roantree; ویرایش توسط کیم Coghill و راجو Gopalakrishnan

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de