هنگ کنگ: درگیری معترضان با پلیس بر سر تاخیر در انتخابات

پليس در هنگ کنگ به سوی جمعيتی که به تصميم دولت برای به تاخير انداختن انتخابات قانونگذاری در اين سرزمين اعتراض می کنند، توپ های فلفل پاشيده شليک کرده است.

نزديک به ۱۰۰ نفر در تظاهرات غير مجاز روز يکشنبه دستگير شدند.

قرار بود انتخابات در ۶ سپتامبر برگزار شود، اما دولت آنها را تا یک سال به تعویق انداخت و گفت در میان افزایش عفونت های ویروس کرونا ضروری است.

مخالفان دولت را متهم می کنند که از همه گیر به عنوان بهانه ای برای جلوگیری از رای دادن مردم استفاده می کند.

پخش رسانه ها در دستگاه شما بدون حمایت است

فعالان مخالف امیدوار بودند که اکثریت را در شورای قانونگذاری (LegCo) به دست آوردن، سرمایه گذاری بر خشم از تحمیل پکن به یک قانون بحث برانگیز امنیت ملی در هنگ کنگ، و بیم آن می رود که آزادی های این سرزمین در حال فرسایش است.

چرا “موج سوم” هنگ کنگ هشداری برای همه است
چرا مردم از قانون جدید هنگ کنگ می ترسند

هنگ کنگ، مستعمره سابق بریتانیا، در سال ۱۹۹۷ بر اساس توافقی به معنای تضمین درجه بالای خودمختاری به مدت ۵۰ سال به چین تحویل داده شد.

کانديداهای طرفدار دمکراسی در انتخابات سال گذشته شورای ناحيه دستاوردهای بی سابقه ای کسب کرده بودند و ۱۷ شورا از ۱۸ شورا را به دست آوردند.

آخرین اعتراضات روز یکشنبه چه چیزی است؟

هزاران نفر به مناسبت روزی که قرار بود انتخابات برگزار شود به خيابان های هنگ کنگ ریختند.

گروه هایی از معترضان با شعار «حق رای دادن مرا به من پس بده!» پیش از مواجه شدن با پلیس ضد شورش به شدت مسلح، فاصله کوتاهی را طی کردند.

به گزارش رسانه های محلی، دست کم ۹۰ نفر دستگیر شدند.

پیش از این، یک فعال بلندپایه اپوزیسیون به نام تام تاک چی بازداشت شده بود و متهم به سخنرانی بود که می تواند نفرت و تحقیر دولت را تحریک کند.

او توسط پلیسی که برای اجرای قانون جدید سختگیرانه امنیت ملی خاک چین کار می کرد، نگهداری می شد که در ماه ژوئن توسط پکن تحمیل شد و بسیاری از اشکال بیان سیاسی را جرم می بیند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر