اعتراضات هنگ کنگ: پلیس با دختر 12 ساله به زمین مقابله کرد

پليس هنگ کنگ پس از آن زير آتش قرار گرفته است که تصاويری از ماموران مقابله با يک دختر ۱۲ ساله به زمين در نزديکی يک اعتراض طرفدار دمکراسی ويروسی شد.

پليس می گويد اين دختر در يک گردهمائی غير قانونی شرکت کرد و ماموران پس از آن که «به طرز مشکوکی فرار کرد» از «حداقل نيرو» استفاده کردند.

خانواده دختر می گویند او به سادگی برای خرید لوازم مدرسه بیرون بود و هنگام مواجه شدن با پلیس ترسیده بود.

نزديک به ۳۰۰ نفر در تظاهرات غير مجاز روز يکشنبه دستگير شدند.

این اعتراضات بر سر تصمیم دولت برای به تعویق انداختن انتخابات به پارلمان هنگ کنگ تا یک سال بود. دولت این موضوع را در میان همه گیر کروناویروس ضروری اعلام کرد، اما فعالان گفتند دولت از شیوع بیماری به عنوان بهانه ای برای جلوگیری از رای دادن مردم استفاده می کند.

درگیری ها و دستگیری ها در هنگ کنگ بر سر نظرسنجی تاخیری

ويديو چي نشون ميده؟

این ویدئو، از بعد از ظهر یکشنبه، دو افسر پلیس را نشان می دهد که به یک دختر جوان در منطقه مونگ کوک نزدیک می شوند و به او می گویند که بی حال بایستد.

دختر شروع به دویدن – و یک افسر شیپور خاموشی او را با باتوم خود را در حالی که دیگری اجرا می شود به سمت او و مقابله با او را به زمین.

پلیس ضد شورش بیشتری پدیدار می شود و دختر و برادرش را که سعی کرده بودند به او کمک کنند، روی زمین نگه می دارد. افسران دیگر به روزنامه نگاران و تماشاگران – که بسیاری از آنها از اقدام پلیس خشمگین به نظر می رسد – می گویند که عقب بایستند.

رسانه های محلی می گويند اين دختر و برادر بزرگترش بعدا در بيمارستان به خاطر جراحات سبک تحت درمان قرار گرفتند. پلیس آن ها و یک رهگذر را با بلیط مجازات به دلیل نقض قوانین دوری اجتماعی صادر کرد که تجمعات بیش از دو نفر را ممنوع می کند.

نسخه ي اتفاقات دختره چيه؟

این دختر که رسانه های محلی او را تنها برای حفاظت از هویتش به عنوان «پاملا» شناسایی می کنند، گفت که در همان نزدیکی زندگی می کند و برای خرید لوازم هنری برای مدرسه بیرون بود.

“خیابان ها توسط کوردون پلیس قطع شد بنابراین ما مجبور به دو برابر بازگشت به دیدار با خانواده ما… اما پلیس ناگهان به سمت ما دوید. ترسیده بودم. آنها به ما گفتند که بی سر و نشان بایستیم، اما من وحشت کردم بنابراین دویدم.»

برادرش افزود که هر دو قصد داشتند با جریمه ای که به دلیل نقض قوانین دوری اجتماعی به آنها داده شده بود، رقابت کنند.

او می گوید: «ما فقط راه می رفتیم، بنابراین دلیلی وجود نداشت که پلیس به دنبال ما بیاید.»

مادر آنها گفت که او خارج شده بود خرید مواد غذایی با آنها اما به خانه رفت در حالی که آنها به دنبال لوازم هنری. او گفت که از نحوه برخورد با آنها توسط پلیس عصبانی است.

پلیس هنگ کنگ چه می گوید؟

پليس در بيانيه ای اعلام کرد معترضين را در مونگ کوک که در پی هشدارهای خروج از متفرق شدن خودداری کرده بودند، رهگيری کرده است.

پلیس گفت ماموران می خواستند دختر را «متوقف و جستجو» کنند، اما «او ناگهان به شیوه ای مشکوک فرار کرد. بنابراین افسران تعقیب و مطیع او را با استفاده از حداقل نیروی لازم”.

در پی تحقیقات مشخص کردند که «او و دیگر معترضان محل حادثه در یک گردهمایی گروهی ممنوعه شرکت می کنند» و مقررات کروناویروس را نقض می کنند، بنابراین بلیط مجازات به آن ها داده شد.

پلیس افزود که «نگران جوانان شرکت کننده در تجمعات گروه ممنوعه» هستند که می تواند «امنیت شخصی خود» را به خطر بیندازد و امیدوار بودند جوانان «از اعتراضات پرخطر دور بمانند و از در معرض خطر قرار دادن خود اجتناب کنند».

چرا اوضاع بین معترضان و پلیس اینقدر متشنج است؟

پخش رسانه ها در دستگاه شما بدون حمایت است

هنگ کنگ ماه ها اعتراضات ضد دولتی را در سال ۲۰۱۹ دید. این تظاهرات در ابتدا در مورد یک قانون پیشنهادی بود که اجازه استرداد به سرزمین اصلی چین را می داد – با این حال، پاسخ دولت مورد انتقاد قرار گرفت و پلیس متهم شد که به اعتراضات به شیوه ای سنگین دست پاسخ می دهد.

این اعتراضات که تعداد زیادی از فعالان جوان را درگیر می کرد، به زودی به یک جنبش گسترده تر طرفدار دموکراسی تکامل یافت که خواستار تحقیق در مورد وحشیگری ادعایی پلیس نیز شد.

چندین حادثه بلندپایه از جمله حمله سه گانه ادعا شده به معترضان که پلیس برای پاسخ به آن کند است و درگیری های خشونت آمیز بین معترضان و پلیس منجر به وخامت بیشتر روابط شد.

هزاران نفر از جمله دانشجويان و کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله در ارتباط با اعتراضات ضد دولتی دستگير شده اند.

یک نظر سنجی حاکی از آن است که تصویب هنگ کنگی ها از پلیس از ۶۶٫۹٪ در سال ۲۰۱۷ به ۳۶٫۸٪ در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر