چگونه Permaculture می توانید انعطاف پذیری و پاسخگویی به نیازهای اساسی در طول یک بیماری همه گیر

با وجود ضرورت coronavirus شیوع, بهداشت بحران و عدم موسسات تنها برخی از مشکلات ما در جامعه جهانی است که امروز با آن مواجه است. میلیاردها نفر از مردم در سراسر جهان هنوز هم عدم دسترسی به مواد غذایی سالم, تمیز, خدمات آب و فاضلاب — که به درستی قادر به شستن دست و ایمن ماندن در میان یک بیماری همه گیر. و ما هنوز به دام افتاده در یک سیستم اقتصادی است که سوخت و آسیب های محیطی از دست رفتن تنوع زیستی به تغییر آب و هوا است که تهدید کننده کیفیت و پایداری زندگی بر روی زمین است.

در حال حاضر بیش از همیشه مهم است که ما تجدید نظر و طراحی مجدد ما در حالت زندگی و انجام کارها در جامعه است. Permaculture یا “دائمی فرهنگ” تفکر سیستم مجموعه ای از اصول اخلاقی و تبادل نظر تکنیک مفهوم توسط دانشمند استرالیایی لایحه Mollison فراهم می کند یک راه رو به جلو برای رسیدگی به این مسائل. Mollison می گویند که “اگر چه مشکلات جهان به طور فزاینده ای پیچیده راه حل باقی می ماند embarrassingly ساده است.”

Permaculture — تلفیقی از دانش بومی با علم مدرن و تکنولوژی — ارائه می دهد راه برای مردم برای دیدار با نیازهای اساسی غذایی و آب و فاضلاب و سایر مواد غیر نیاز با استقلال و هماهنگی با طبیعت است. هسته آن اصول اخلاقی عبارتند از: زمین, مراقبت از مردم در مراقبت و عادلانه به اشتراک بگذارید. از همه مهمتر آن است که یک ابزار است که هر کسی می توانید با استفاده از به بیشتر انعطاف پذیر و برای کمک به غلبه بر چالش های مهم ما امروز با آن مواجه است.

پس مفهوم آن در اواخر دهه 1970 در آن رشد کرده است به یک جهانی جنبش مردمی. Permaculture در حال حاضر تمرین با صدها نفر از هزاران نفر از مردم به صورت جداگانه و در جامعه با پروژه های در حال توسعه در بیش از 120 کشور در همه قاره ها.

از ناتوانی به مثبت تغییر-ساخت

“Permaculture به من پیشنهاد یک راه مثبت رو به جلو در یک جهان که در آن من می خواستم می خواهم به تغییر بسیاری از چیزها” گفت: Aranya آستین, آموزش permaculture پزشک و مربی مستقر در بریتانیا است. “زمانی که نشان داده شده است آنچه که ما می توانید انجام دهید در یک مقیاس شخصی ما چشم انداز تغییرات از ناتوانی به مثبت.”

Aranya Austin permaculture آموزش در عمل است. (یادگیری Permaculture)

عملی ترین شکل به یادگیری permaculture است که با در نظر گرفتن Permaculture طراحی دوره و یا PDC. این دوره با هدف آموزش افراد و جوامع در مورد چگونه به رشد مواد غذایی خود را — با استفاده از آلی زیستی و کم هزینه روش. آن را نیز فراهم می کند درس چرا و چگونه به برداشت آب باران ساخت سرویس های بهداشتی, استفاده از انرژی های تجدید پذیر و توسعه کمپوست و استفاده مجدد از مهارت های, شرکت-توسعه اخلاقی جوامع و نمایشگاه اقتصاد و بیشتر.

Aranya آموخته است بیش از 90 PDC دوره های آموزشی در سراسر انگلستان از سال 2004. “Permaculture ارائه می دهد یک پایه در بسیاری از مهارت های زندگی ما شده است باید به تدریس در مدرسه” او گفت:. او همچنین دارای یک کانال یوتیوب برای کسانی که به دنبال یادگیری permaculture آنلاین به صورت رایگان و برای کسانی که در حال حاضر باید در خانه بماند.

“یک مهارت کلیدی را معرفی می کنیم مشاهده است — چیزی است که ما به سرعت گام جامعه به ما می گوید که ما لازم نیست که زمان برای” Austin گفت. “از قضا این همان دلیل است که ما ساخته شده یک ظرف غذا از جهان است.”

در ایالات متحده یک سازمان آموزشی به نام Permaculture رو به افزایش است در یک ماموریت برای کمک به مردم یاد بگیرند که چگونه به نیازهای خود را برای غذا و آب و انرژی و سایر ملزومات در یک انعطاف پذیر و سازگار با محیط زیست به شیوه ای پایدار. این مربیان اندرو Millison و Marisha اورباخ آموزش داده اند بیش از 100 PDCs در سراسر Cascadia bioregion و خارج از کشور. در حال حاضر آنها permaculture آموزش در دانشگاه ایالتی اورگان و Portland Community College, از جمله از طریق دوره های آنلاین و رایگان مواد آموزشی. (در این بحث در ساوندکلاود Millison و مهمان خود را مورد بحث permaculture پاسخ به coronavirus بیماری همه گیر.)

“ما امیدواریم که به ارائه راه هایی که مردم می توانند در کاهش انتشار کربن خود را در حالی که درگیر شدن در محیط زیست محلی خود و ساختن جامعه” گفت: آورباخ از بنیانگذاران Permaculture افزایش و عضو Permaculture موسسه آمریکای شمالی است.

آورباخ توضیح داد که او نیز permaculture در زندگی خود و در خانه است. همراه با شریک زندگی خود را, آنها رشد حدود 80 درصد از مواد غذایی که مصرف آنها در طول سال در اندازه متوسط شهری حیاط خلوت. آنها را به اشتراک مازاد غذا و ارز دانه با همسایگان و جامعه محلی است. آنها همچنین کمپوست هر زباله های آلی, آنها, تولید, ذخیره سازی کربن را به خاک و افزایش باروری آن.

زن و شوهر نیز جمع آوری آب باران برای آبیاری باغ و یک توالت کمپوست به کاهش در استفاده از آب. آنها نصب پانل های خورشیدی در خانه خود را برای یک انرژی پاک عرضه و biodigester است که اجازه می دهد تا آنها را به طبخ با “بیوگاز.” و در حالی که با بهره گیری از اتلاف مجموعه خدمات در آستان خود آنها تقریبا هرگز استفاده از آن — به عنوان آنها به ندرت تولید زباله به ویژه به دلیل بسته بندی شده محصولات و سوپرمارکت خرید است نه بخشی از روال زندگی شان است.

وقتی پرسید چه انگیزه او را در آغوش جایگزین این شیوه زندگی آورباخ گفت که با توجه به مشکلات مهم مردم و سیاره روبرو هستند در حال حاضر او آگاهانه تصمیم گرفت به بخشی از راه حل است.

تبدیل مشکلات به راه حل

Permaculture شامل بسیاری از تکنیک های است که می تواند در مقیاس کوچک یا بزرگ در هر دو مناطق شهری و روستایی و اقتباس به هر نقطه در جهان است. در عین حال این تکنولوژی جهانی طرز فکر است که مشکلات را می توان به راه حل ها و مردم عادی باید شخصی و جمعی قدرت به آن را انجام دهد.

Luwayo Biswick یکی از بسیاری از مردم است که بهره مند از پایان دادن به هرگز مواد غذایی را permaculture آموزش در مالاوی است. او در حال حاضر رشد می کند تقریبا 300 مواد غذایی و محصولات کشاورزی در زمین های خود را که شد permaculture تظاهرات و سایت آموزشی. (Permaculture بهشت موسسه/هرگز پایان دادن به غذا)

در مالاوی در جنوب شرقی آفریقا برای مثال بخش قابل توجهی از جمعیت دچار سوء تغذیه, سلامت, مشکلات و فقر است. این شرایط عمدتا محور سیاست های کشاورزی که به حمایت از تولید و مصرف ذرت یک محصول بومی آمریکای مرکزی است که دارای ارزش غذایی کم در حالی که مشرف به محلی سنتی و غذایی بسیار مغذی محصولات زراعی است. در تلاش برای غلبه بر این مسائل دو permaculture طراحان همراه با اعضای جامعه ایجاد یک پروژه به نام هرگز پایان دادن به مواد غذایی است.

آنها نقل شده است بیش از 200 سنتی مواد غذایی و محصولات کشاورزی از جمله گیاهان دارویی است که در حال حاضر رشد در طول سال است که کمک به افزایش تغذیه و بهداشت مواد غذایی مقاومتی در سراسر کشور است. در موازی کشاورزان خرده پا هستند قادر به تنوع بخشیدن به منابع درآمد و بهبود معیشت خود را از آنجا که آنها لازم نیست به صرف پول در وارداتی دانه و صنعتی کودهای دیگر. با توجه به پروژه موفقیت, مالاوی ملی برنامه درسی مدرسه به تازگی به ثبت درس در permaculture.

به عنوان خطرات ناشی از جهانی کمبود مواد غذایی باید شروع به افزایش — رانده زمان coronavirus اقدامات و تغییرات آب و هوایی شرایط — هر کس در جهان می تواند به نفع از یادگیری permaculture, حداقل چگونه به رشد مواد غذایی در خانه و یا در منطقه محلی خود را. اما آن را آسان تر از انجام گفت.

رابین Clayfield است که زندگی را برای بیش از 30 سال در Crystal Waters Permaculture Ecovillage در استرالیا وجود دارد گفت: دو زمان از سال است که سخت به رشد مواد غذایی در زیر استوایی. یکی این است که در طول فصل مرطوب زیرا گیاهان تمایل به پوسیدگی با رطوبت بیش از حد و از سوی دیگر در فصل خشک که آب خشک کردن. او توضیح داد که از آن شده است بسیار سخت به نگه داشتن گیاهان در حال رشد در ماه های اخیر با توجه به شدید bushfires که در سراسر کشور — یک خطر است که افزایش در استرالیا به عنوان آب و هوا خشک می شود و گرمتر است.

خوشبختانه permaculture می دانید-چگونه است که گردش در Crystal Waters کمک به جامعه برای انطباق با تغییر آب و هوا و به دست آوردن مواد غذایی و آب انعطاف پذیری است. Clayfield گفت: اکثر ساکنان تخت مطرح شده در باغ حوضه آب باران مخازن آمدن از پشت بام خود و استفاده از “swales” برای آبیاری زمین. این تکنیک ها به طور سنتی توسط permaculture پزشکان و می تواند در بهبود گیاهی شرایط رشد و همچنین کنترل بهتر تامین آب در جاری شدن سیل و یا خشکسالی فصل است.

کریستال آبهای جامعه مستقر در جنوب شرقی کوئینزلند استرالیا در حال حاضر با تشکیل حدود 200 نفر از حداقل 16 ملیت. (Facebook/کریستال آب سازگار با محیط زیست ایجاد کرد)

Clayfield ذکر است که یکی دیگر از چالش توانایی خود را برای خود کافی برای غذا است که آن را به او را به انجام بسیاری از باغبانی در یک هکتار از زمین است که مقدار زیادی از کار را فقط برای یک نفر. در عین حال زندگی در یک تعاونی سبک از جامعه می تواند برخی از بار کردن افراد در تلاش برای انجام همه چیز را با خود برای دیدار با نیازهای خود را.

“در یک permaculture ایجاد کرد و سیستم ما می تواند نگاه چگونه ما از هر یک از دیگر” Clayfield گفت. “و ما می توانید ببینید که چه کسی در حال انجام چه, به طوری که ما مجبور به انجام همه چیز را [به صورت جداگانه].”

ماهیانه بازارهای سازمان یافته در Crystal Waters که در آن ساکنان این روستا و در نزدیکی مناطق می تواند خرید و فروش محلی خود را تولید کند. نیز وجود دارد یک نانوایی و کافی شاپ داخل روستا هستند که شرکت موفق توسط ساکنان آن پشتیبانی محلی دسترسی به مواد غذایی, منابع درآمد و تعامل اجتماعی (اگر چه آنها در حال حاضر بسته شده با توجه به کروناویروس قرنطینه در استرالیا).

یکی دیگر از استراتژی است که جامعه با استفاده از خرید گروه و یا به صورت فله خرید. Clayfield ذکر است که آنها به تازگی سازمان فله خرید از انرژی خورشیدی سیستم های آب گرم در میان 12 ساکنان آن را برای یک قیمت بسیار مقرون به صرفه.

علاوه بر انجام کارهای همکاری چه به نظر می رسد به Crystal Waters جامعه رشد است رویکرد خود را به “sociocracy” و طبیعت حفظ — تلاش برای هماهنگ تعامل بین انسان و حیات وحش و محیط طبیعی است.

مسیر آینده ای بهتر برای همه

دانشمندان که به مطالعه بیماری کروناویروس به این نتیجه رسیدند که این ویروس در سرچشمه حیات وحش احتمالا در خفاش ها (که فروخته شده در چین زندگی می کنند-حیوانات در بازار) و سپس به انسان است. مطالعات همچنین نشان داده است که بیشترین شیوع آن پدید آمده در دهه های اخیر — مانند مالاریا ابولا سارس بیماری لایم و صدها نفر دیگر شد ناشی از افزایش انسانی-حیات وحش درگیری و تخریب زیستگاه های طبیعی. این بدان معناست که بهترین راه برای جلوگیری از ظهور بیماری های عفونی است که با حفاظت از طبیعت و تنوع زیستی.

اما حفظ و نگهداری از طبیعت نیاز به تغییرات عمیق به انسان چگونه تولید و مصرف منابع در عصر مدرن. خوشبختانه permaculture می تواند راهنمای مردم در شرکت ایجاد آن تغییرات اساسی. این “علم بومی” نیز می تواند به توانمند سازی افراد برای دریافت بیشتر انعطاف پذیر, در طول و پس از همه گیر — با درس چگونه به رشد مواد غذایی در خانه به کاوش جایگزین برای کاغذ توالت استفاده کنید.

جایگزین برای کاغذ توالت استفاده توسط برنا Quinlan یک permaculture تصویرگر. (Facebook/برنا Quinlan)

Permaculture توانمند سازی مردم برای گذار از مصرف کنندگان منفعل — وابسته به ساختار ناسالم و ناعادلانه و غیر قابل تحمل سیستم های اقتصادی و اجتماعی به شهروندان فعال و مشکل حل. تحول آن بالقوه است که هیچ مرز تا زمانی که مردم از دست ندهید الهام و تمایل به چیزی متفاوت را امتحان کنید.

“یک نفر می تواند از دست دادن الهام, اما من هرگز فراموش,” Clayfield گفت: در حالی که منعکس کننده در مورد چالش های کشت جایگزین permaculture شیوه زندگی است. “من آن را انجام دهید برای خود من سلامت عقل و به ارائه راه حل های مثبت به جهان ما.”

    


 

مارینا مارتینز یک برزیلی, زیست شناسی, محیط زیست دانشمند و نویسنده مستقل است. او نوشتن را پوشش می دهد مسائل مربوط به بهداشت و توسعه پایدار و اقتصاد سیاسی فرهنگی اجتماعی و تحول است. او در وبلاگ ها در محيط @MarinaTMartinez

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de