چگونه پاکسازی لافایت مربع ساخته شده کاخ سفید نگاه کمی بیشتر شبیه به کرملین

در ژوئن 1, گروه عمدتا تظاهرات مسالمت آمیز در خیابان جمع شده بودند خارج لافایت مربع در شمال کاخ سفید در اعتراض به خشونت پلیس و سوء استفاده پس از مینیاپولیس ساکن جورج فلوید درگذشت در بازداشت پلیس پس از یک افسر زانو در گردن او برای نزدیک به نه ساعت. مأموران اجرای قانون ضد شورش بعد از پراکنده معترضان با استفاده از گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی.

عملیات پلیس در ژوئن 1 را فعال کنید جمهور تهمت مطرح برای سه دقیقه عکس op در تاریخی سنت جان Episcopal Church, در سراسر خیابان از میدان لافایت. تصاویر برای چندمین دور از واشنگتن در سرمایه های خارجی است.

برخی از ناظران خارج از کشور شد و سریع به اشاره است که لیبرال دموکراسی در سراسر جهان تمایل به معترضان اجازه می دهد برای به دست آوردن نزدیک به دولت, سایت های, در حالی که کشورهای استبدادی اغلب به دنبال حفظ این تظاهرات به دور از دولت محل به عنوان امکان پذیر است.

کارگران پس تا حد زیادی برچیده موانع ساخته در اطراف کاخ سفید اما حصار — که در ابتدا ایجاد شده عملا اعتراض-منطقه آزاد گسترش بیش از 500 پا به اطراف شهر در برخی از مناطق — به طور موقت قرار داده و ایالات متحده بیشتر در مرحله با کرملین در مقایسه با دیگر لیبرال دموکراسی در سراسر جهان است.

تظاهرات در نزدیکی کاخ کرملین به عنوان مثال نیز ممنوع است. رایگان سخنرانی طرفداران می گویند این قانون مبهم است اما تفسیر آن به این معنی است که معترضان نیاز به اقامت حداقل 500 فوت دور از ساختار. از جولای 2018 حداقل 57 نفر متهم و یا بازداشت برای برگزاری تظاهرات در میدان سرخ است که در داخل ممنوع منطقه با توجه به حقوق بشر گروه OVD-Info.

سفید در اعتراض به ممنوعیت در مناطق عمومی به عنوان یک نشانه نگران کننده

حداکثر Bohm رئیس جامعه باز ابتکار عمل در اروپا است که به ترویج گفتمان مدنی گفت که او احساس “سرما لرز” اجرا پایین ستون فقرات خود را زمانی که او را تماشا از 4000 مایل دور در آلمان چگونه پاک لافایت مربع در واشنگتن است.

Bohm استدلال آن مهم است که معترضان برداشته شد از این نزدیکی کاخ سفید “به دلیل آن مهم است که [مقامات منتخب] می توانید نگاه کردن از پنجره و دیدن یا شنیدن معترضان. نزدیکی فیزیکی می تواند دستیابی به نتایج مختلف,” او گفت:.

جینا فورد چشم انداز معمار در ایالات متحده آمریکا است که انجام تحقیقات در اعتراض به حرکات اشاره کرد که مکان برخی از سیاه و سفید زندگی می کند ماده تظاهرات در ایالات متحده شده اند تغییر از “سنتی کرسی قدرت” به محله که در آن ادعا حوادث از سیاست خشونت رخ داده است.

اما این منطقه در اطراف کاخ سفید او افزود: باقی مانده به خصوص نمادین فضا.

برخی از فضاهای که قرار شد در پشت موانع است که طراحی شده برای “جای کل طیف از زندگی مدنی از زندگی شهر است.”

“استقرار موانع استقرار نیروهای نظامی و نیروهای پلیس در اعداد بزرگ من فکر می کنم آن را واقعا در مورد تغییر است. و اگر آن را نمی کند, بازگشت به, ‘normal’ من فکر می کنم هر آمریکایی باید بسیار نگران اثرات ماندگار به ما حس دموکراتیک عمل و فضای عمومی” گفت: فورد.

فورد و دیگران که از ترس پاکسازی فضای اطراف کاخ سفید می تواند به عنوان یک خدمت “چگونه به کیت” برای جلوگیری از آینده اعتراضات و می تواند مجموعه ای از یک سنت خطرناک در ایالات متحده و فراتر از آن.

در روسیه محدودیت در تظاهرات در نزدیکی ریاست جمهوری خوابگاه از جمله کرملین بودند در سال 2004 قانون ولادیمیر پوتین رئیس جمهور که به نظر می رسد مصمم به جلوگیری از تکرار عمده اعتراضات رخ داده است که وجود دارد در اوایل 1990s.

زمانی که مخالفان پوتین در سراسر کشور پس از به شدت مورد مناقشه انتخابات مجلس در سال 2011 دسترسی به مناطق اطراف کرملین به طور موقت قطع به طور کامل.

اعتراض-منطقه آزاد در اطراف کرملین بود که به زودی تکرار در جای دیگر با دولت منطقه ای اعلام بیشتر فضاهای عمومی از حد. برخی از فعالان قرار داده بودند در دادگاه های نمایشی به زمان مخالفت و شدیدتر مجازات معرفی شدند.

محقق Jan Matti Dollbaum وجود دارد گفت: هنوز هم تفاوت های قابل توجهی بین روسیه و ایالات متحده آمریکا امروز-از جمله نهادهایی است که در ادامه به رعایت حاکمیت قانون در ایالات متحده اما او هشدار داد که — فقط به عنوان در روسیه — نصب موانع فیزیکی در اطراف کرسی قدرت عمل می تواند به سرکوب سیاسی مخالفان است.

“یک ایده پشت [روسیه] مقررات را محدود به قانون اعتراض خود را به مرتب کردن بر اساس جلوگیری از این تصاویر نمادین” گفت: Dollbaum که تحقیق روسی جنبشهای اعتراضی در آلمان و مرکز تحقیقات مطالعات اروپای شرقی.

اما مقررات او اضافه نیز اغلب عمدا پیچیده و دشوار است به کشف توزیع مقامات توجیهی برای سرکوب معترضان که ممکن است ندانسته نقض مات قوانین.

هنگ کنگ رهبر کری لام هفته گذشته در پاسخ به انتقاد از دولت را سرکوب معترضان طرفدار دموکراسی با اشاره به ایالات متحده در پاسخ به های اخیر داخلی شد.

در روسیه, وزارت خارجه, سخنگوی ماریا Zakharova تکرار لام گفت: “مقامات نباید نقض حقوق آمریکایی ها به تظاهرات مسالمت آمیز.”

نظرات به نظر می رسد به اعتبار هشدار قبل توسط گروه های مختلفی از جمله خانه آزادی یک سازمان غیر دولتی نوشت که در آن سالانه 2020 گزارش که حمله به “ارکان دموکراسی که از رهبران آمریکایی از جمله رئیس جمهور خود تضعیف این کشور توانایی برای متقاعد کردن دولت های دیگر برای دفاع از هسته ای به حقوق بشر و آزادی و به طور فعال در حال بهره برداری توسط دیکتاتورها و عوامفریبی سیاسی.”

به گزارش خانه آزادی که آهنگ های دولت از دموکراسی در سراسر جهان شامل اطلاعات نشان می دهد که ایالات متحده کاهش یافته است در پشت بسیاری از دیگر کشورهای غربی در آن آزادی index.

چگونه لیبرال دموکراسی خوش آمدید تظاهرات

فضای موجود به معترضان در برابر کاخ سفید است که یکی از عناصر بسیاری است که عامل به چگونه آمریکا در جهان خواهد شد رفتن به جلو اما طرفداران آزادی بیان استدلال این مهم یکی.

آن را به طور قابل توجهی تفاوت لیبرال دموکراسی که راحت با انتقاد از دولت که قادر و یا تمایلی به تحمل مخالفت آنها می گویند.

در مقایسه با ایالات متحده در نیوزیلند معترضان به صراحت تشویق به تظاهرات حق دولت ،

در شهر ولینگتون مجلس زمینه — واقع هر دو در کنار قوه مقننه و نخست وزیر اجرایی ساختمان اداری — در دسترس هستند به معترضان که مجاز به جمع آوری به عنوان طولانی به عنوان آنها را “نه کوه به مراحل اصلی و نه تداخل با استفاده از ساختمان مجلس توسط کسانی که به ورود و یا خروج از آن در دوره عادی از کسب و کار خود را.”

رسمی پارلمان سایت دعوت فعالان برای تماس با بلندگو در پیشبرد “به مطمئن شوید که [اعتراض] یک موفقیت است.”

حتی اگر آلمانی معترضان نمی تواند راه رفتن به سمت راست به جلو ورودی, آلمانی, رهبر آنجلا مرکل صدارت ایجاد فضایی برای گفتمان عمومی یک هدف کلیدی که برلین به دولت منطقه ساخته شده بود در 1990s.

امروز منطقه وسیع بین رایشستاگ ساختمان پارلمان و صدراعظم را به دفتر سایت از اعتراضات مکرر.

فعالان اخیرا نیز به دنبال احیای ایده ایجاد یک “مردم فروم” در خارج از صدارت; انجمن در ابتدا توسط دولت برنامه ریزی شده خود را اما نه دنبال.

“ما می خواهم برای ایجاد شهروندان به عنوان کارشناسان است که می تواند طرح را به مقامات منتخب خود را در مرتب کردن بر اساس از مردم این کارگاه گفت:” Bohm یکی از ابتکار عمل.

ده ها تن از اعضای پارلمان از سراسر طیف سیاسی در حال حاضر متعهد به حمایت از این ایده است.

“ما نیاز به فضاهای است که مردم با یکدیگر گفت:” Bohm.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de