انسان هستند و نه یک ویروس

ایرلند 2nd ضد انرژی هسته ای نشان می دهد (cropped). RTÉ بایگانی.

Fintan اوتول تشبیه انسان به ‘سمی ویروس’ و ‘بی امان foulness’ از ‘زمین نقطه نظر در مقاله خود در مورد نشانه ای از بار بررسی برداشت عمومی از تغییر آب و هوا.

این تبدیل به یک موضوع در محدوده زمانی معین بیان شده در طول همه گیر و حتی به عنوان ما شاهد یکی از بشریت بزرگترین گسیل شفقت مهربانی و همبستگی. اما امان foulness است نه بشریت در اما صرفا یک روش انسانی و اقتصادی سازماندهی – بی مصرف شده توسط سوخت های فسیلی است.

تکمیل بوم را در سال 2020 خوانندگان بررسی.

من درک می کنم که چرا اوتول و بسیاری از دیگران احساس می کنید در یک چرخه نا امید کننده گناه و misanthropy. آن را احساس می کند درست و آسان حق سرزنش و سرزنش رایج و طبیعی انسان خودخواهی است. در عین حال که شرمنده پاسخ احساس می کند مانند یک کهنه لغزش جاده دقیقا به این خاطر آن را متناسب با دیگر غالب فراگیر روایت: “کشیدن خودتان را با خود خندیدن’. یا بیشتر مربوط به ایرلندی زمینه: ‘همه ما partied’.

قدرت

این عبارت استفاده می شد در آخرین تصادف اقتصادی به مبهم مسئولیت قدرتمند خود عاملان — dissipating سرزنش به همه مردم ایرلند که دریافت ریاضت به عنوان مجازات برای درک نقایص شخصی.

هنوز متعدد کارشناسان نشان داده اند از آنجایی که علل ریشه ای که بحران بانکی بودند ساختاری ادواری گسل در سرمایه داری خود را به عنوان به خوبی به عنوان آنچه اوتول شرح داده شده در کتاب خود کشتی احمق ها به عنوان گسترده بی کفایتی و فساد در سیستم بانکی و اموال دولتی به بخش خصوصی ،

آن است که به طور گسترده ای فرض شده است که سوخت های فسیلی در حال اساسی به توسعه یک اقتصاد مدرن. به طور طبیعی در دوران مدرن شکوفایی انسان و کاهش فقر شده اند بر اساس نفت و گاز و زغال سنگ است. در عین حال محیط زیست مورخان مانند Andreas Malm, Stefanie بارسا و سیمون Pirani نشان داده اند که وابستگی ما به سوخت های فسیلی است و نه طبیعی و نه اجتناب ناپذیر است.

این بود و این است یک انتخاب سیاسی است که در خدمت نیازهای ولی یکی از بی شمار از اشکال انسانی و اقتصادی سازماندهی – مصرفی سرمایه داری. از انتخاب بخار زغال سنگ سوز با قدرت بیش از ارزان آب و باد در آغاز انقلاب صنعتی به تضعیف همکاری و رو به رشد تجارت اتحادیهی. و شيوع بزرگراه ها و خودرو شخصی در اروپا پست جنگ جهانی دوم, رانده شده توسط آمریکا طرح مارشال که به دنبال امن منطقه ای اتکا ما متعلق به ذخایر سوخت های فسیلی و جلوگیری از وابستگی به اتحاد جماهیر شوروی.

O’toole, اشاره, چگونه گیج کننده آن است که تغییر آب و هوا به طور گسترده ای شناخته شده است به اتفاق می افتد از سال 1980 و در عین حال هیچ چیز انجام شد. چه او نمی اشاره است که — به عنوان نشان داد جایزه پولیتزر فینالیست سری #ExxonKnew توسط داخل خبر آب و هوا در 2015 و روزنامه نگار هلندی alaska news feed Mommers از د خبرنگار در رویال داچ شل در سال 2018 — در طول 1980s جهان قوی ترین سوخت فسیلی, شرکت های بزرگ در حال برنامه ریزی برای تغییر مدل کسب و کار خود به انرژیهای تجدید پذیر در مشاوره خود دانشمندان است.

منابع

حاشیه سود برنده شد اما این شرکت به جای پرتاب آنها منابع قابل توجهی را پشت و سیاسی اطلاعات غلط کمپین در مورد مقیاس بحران آب و هوا. دانشگاهیان بودند رشوه فکر می کنم مخازن تاسیس شد و نمایندگان سیاسی بودجه در یک تلاش هماهنگ برای تضعیف قدرت جهان بهترین دانشمندان آب و هوا.

زمانی که ترک ها شروع به نشان می دهد در این استراتژی در اوایل 2000s علت تحصیل کرده بیشتر در مکان های عمومی, سوخت های فسیلی, شرکت شروع به تمرکز بر روی یک استراتژی دیگر – اتلاف از مسئولیت. به عنوان ردیابی توسط روزنامه نگار Meehan Crist انگلیسی نفت – یکی از 100 شرکت مسئول 71 درصد از تغییرات آب و هوایی — حمایت اولین ردپای کربن ماشین حساب در یک 100 میلیون دلار در مبارزات انتخاباتی آمریکا در سال 2005.

مشارکت عمومی خصوصی با صنعت و دولت ها و سازمان های غیر دولتی نشو و نما برای ترویج نیاز به مسئولیت های فردی و ریاضت – دقیقا به این خاطر آن ثابت شده بود به کمی و یا بدون تاثیر در کاهش سوخت های فسیلی استفاده کنید. امروز انرژی های تجدید پذیر به مقدار صرف سه درصد BP را در کل هزینه های سرمایه, در حالی که آن را آغاز 13 جدید سوخت های فسیلی پروژه در سال 2017 و 2018.

پوچی و بیهوده طبیعت چنین فردی ‘رد پای’ مبارزات آمد به تمرکز شدید در ایرلند در راس Dumhach (Rossport) Co مایو, درگیری در برابر پوسته – یکی دیگر از 100 آب و هوا-مسئول شرکت.

به عنوان ماهیگیران محلی و کشاورزان که مخالف آن خط لوله گاز بودند مرعوب پوسته و دروغ زندانی در سال 2005 یک سال بعد دولت آغاز قدرت از یک کمپین تبلیغاتی است که به نام خانواده ها برای کاهش مصرف خود را از سوخت های فسیلی گاز با خاموش کردن چراغ.

سرزنش

با توجه به ESRI کمپین چپ هیچ تاثیر بر روی رفتار مصرف کننده با وجود هزینه از €10 میلیون. در سال 2013 دولت صرف تقریبا دو برابر انجام یک بررسی لرزه ای از ایرلند دریا-طبقه خصوصی صنعت نفت و گاز باعث خسارت عمده به زندگی دریایی از جمله دلفین, نهنگ ها و پلانکتون.

امروز, فرزند آب و هوا اعتصاب و آب و هوا آسیب پذیر کشورهایی مانند فیلیپین سریع تضعیف سوخت های فسیلی وابستگی با در نظر گرفتن اکسون و شل به دادگاه برای خسارت تحت شبه جرم و حقوق بشر.

این واقعیت است که individualising مقصر آلودگی و اقدام آب و هوا در ابهام فرو مسئولیت واقعی است نه تنها دلیل و چرا از آن باید اجتناب شود. وجود دارد یک خط خوب بین, ارائه, انسان به عنوان یک “ویروس” را در زمین ارائه انسان به عنوان یک گونه نیاز به یک “جمع اوری’.

هر دو استدلال استوک نژادپرستانه و استعماری eugenic و به سادگی misanthropic استدلال که در طول تاریخ را منحرف کردن توجه از اقدامات کسانی که به نفع بسیاری از بسیار نابرابر نظام اجتماعی-اقتصادی.

تاریخ اقدام آب و هوا در سطح بین المللی به دنبال یک شبیه لحن قدرتمند قلدری فقیر و obfuscating حقیقت است. سازمان ملل متحد موافقت نامه برای مقابله با تغییرات آب و هوایی شده اند یک نبرد طولانی با کشورهای در حال توسعه و در حال غرق شدن جزیره کوچک متحده در برابر همان غالب روایت است که “همه ما partied’.

عدالت

سخت-برنده ‘آب و هوا و عدالت’ ماده 3 از سال 1992 سازمان ملل متحد در چارچوب کنوانسیون تغییر آب و هوا (UNFCCC) آمده است که همه طرف های این پیمان را “مشترک اما متفاوت مسئولیت’ در مقابله با تغییر آب و هوا. این است که به رسمیت شناختن است که در حالی که همه کشورها و مردم منجر به آلودگی آنها انجام این کار به طور کامل درجات مختلف.

افراد ثروتمند و کشورهای ثروتمند قریب به اتفاق کمک بیشتر تولید گازهای گلخانه ای به جو است. یک مطالعه 2015 توسط آکسفام نشان داد ثروتمندترین 10 درصد تولید نیمی از تمام کربن تولید گازهای گلخانه ای در حالی که فقیرترین 3.5 میلیارد به حساب فقط یک دهم.

کربن فضا محدود است و در اقتصاد هنوز هم تا حد زیادی مبتنی بر سوخت های فسیلی در کشورهای در حال توسعه – که بسیاری از آنها را به مستعمرات سابق مورد نیاز است که فضا به افزایش فقر است. این کشورها استدلال از 1970s که وظیفه اخلاقی برای مقابله با تغییر آب و هوا به عنوان به صراحت اعلام کرد در ماده 3 UNFCCC است در درجه اول در ثروتمند برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای و تحمل بار مالی ،

در پاسخ به این, اخلاقی, ادعای, ‘اخلاقی وحشت’ کمپین در مورد جهان-جمعیت محبوبیت در کشورهای ثروتمند مانند ایالات متحده که دولت کلینتون. فکر می کنم تانک مانند انگلستان جمعیت مسائل استدلال کرد که کشورهای در حال توسعه باعث شد تغییرات آب و هوایی و فقر خود بود چرا که آنها به سادگی بیش از حد بسیاری از شهروندان است.وجود خواهد داشت مقدار زیادی از ثروت و کربن فضا برای همه اگر مردم فقیر به سادگی متوقف procreating.

کشورهای ثروتمند بودند را تشویق به انجام همه آنها می توانند به صندوق جمعیت کنترل برنامه ها و افزایش محدودیت onmigrants از کشورهای فقیر به عنوان چشم انداز یک زندگی بهتر برای فرزندان خود را تشویق خانواده های بزرگتر.

همبستگی

شایان ذکر است که این کهنه نژادپرستانه و استعماری و در واقع پیرو عقیده توماس مالتوس استدلال نیز استفاده می شود در طول ایرلندی قحطی برای حمایت از بی بند و مداخله و عملی اقتصاد استعماری بریتانیا دولت.

آن بود ضمنا در این زمان برای سرگرمی و محیط زیست در میان طبقه مرفه به امامت اینکه عجیب و غریب چشم انداز ایرلندی بود که آسیب دیده توسط یک overpopulating ‘Papist فقیر’. دیگران مانند ویلیام موریس و اسکار وایلد ارائه شده پیچیده تر استدلال با اشاره به تکیه بر نابرابری و بی امان در بازار مصرف به عنوان رانندگی ناامیدی.

بنابراین ما وخیم آب و هوایی لحظه با مردم ابراز سرخوردگی و ناتوانی در نشانه ای از بار بررسی آب و هوا که در آن امید ؟

اوتول خواستار موثر اقدام جمعی’. رو به با ما در حال حاضر همبستگی اجازه دهید نگاه ما به ایرلند تاریخی خود مبارزه می کند برای محافظت از محیط زیست و هر یک از دیگر.

در 1970s, ایرلند بود خانه یکی از اولین و موفق ترین ضد هسته ای مبارزات در جهان است. به شکست ساخت یک نیروگاه هسته ای در Carnsore نقطه Co. Wexford, کل swathes از ایرلندی جامعه پیوند با هم برای یک علت شایع.

هسته ای

اتحادیه های کارگری در ESB در زمان یک نقش پیشرو در آموزش اعضای خود عبور حرکات در ICTU کنفرانس مخالفت با انرژی هسته ای در ایرلند به دلیل بهداشت عمومی خطرات اتصال به militarisation و کم-شغل با کیفیت.

محلی و سراسری و بین المللی حمایت عمومی ساخته شده بود با پزشکان و پرستاران کشاورزان و ایمان و گروه های ضد جنگ و جنبش و محیط زیست. هنرمندان و فرهنگ جوانان بسیج در سراسر عمیقی شادی لحظه ای فرهنگی در ایرلندی تاریخ: سازماندهی ایرلند اول ‘Woodstock’ و هوای جشنواره موسیقی – ضد انرژی هسته ای نشان می دهد در Carnsore نقطه.

مباحث زد برای سه سال 1978 تا 1980 و برجسته کریستی مور, Chris De Burgh, گلخانه گل, Clannad و دوبلینیها. آن برانگیخته چنین قدرتمند و واکنش مثبت آن کمک به الهام بخش , بدون سلاح های هسته کنسرت در سراسر جهان است.

ضد هسته ای کمپین رونق چرا که آن را بر اساس یک نشاط دوباره تجسم صلح و آلودگی و بهره برداری-رایگان — آینده وجود دارد و شکی نیست که صنعت سوخت فسیلی یاد گرفتیم از اشتباهات خود نرم افزار-هسته ای عموزاده.

در یک درز پوسته یادداشت از سال 1998 به نام “گروه حالات 1998-2020′ این شرکت پیش بینی کرد که خشم عمومی در برابر سوخت های فسیلی شرکت به زودی خواهد ساخت به نقطه ای که جوان مردم به اعتراض در خیابان ها که دادگاه خواهد بود گرفته شده در سراسر جهان و اقدام مستقیم مبارزات را تشدید. صنعت سوخت فسیلی پیش بینی مدرسه اعتصاب رشد موج آب و هوا دادخواهی و انقراض شورش.

سود

انسان هستند و نه یک ویروس است. سوخت های فسیلی شرکت تهیه شده است برای حاضر ما برای چند دهه.

اشتباه نکنید: شرم و گناه ما احساس می کنیم از طریق individualisation از آب و هوا عمل عمدی اقدام به پنهان کردن علل ریشه ای تغییر آب و هوا در شرکت استراتژی های سرمایه گذاری و سیاست های دولت است که آنها را تسهیل.

که نامحدود و قدرت و سود به دنبال این است که ما virus و به درستی تمرکز ما برای اوتول را موثر اقدام جمعی’.

اجازه دهید ما ساخت در جنبش ضد هسته ای را مثبت و جمعی re-تجسم آینده به عنوان ما به بازسازی جهان ما پست-Covid-19. اجازه دهید ما ساخت یک گذار برای دریافت وجود دارد برای دولتی انرژیهای تجدید پذیر برای پایان دادن به فقر انرژی برای پایان دادن به انرژی تولید شده از طریق بهره برداری در خانه و یا خارج از کشور.

این نویسنده

Sinéad مرسیه یک مشاور در آب و هوا تغییر قانون و سیاست با تخصص ویژه ای در فقط در انتقال و حقوق بشر است. کتاب جدید او مردانی Ringforts نوشته شده است با مایکل هالی و ادی Lenihan منتشر شد و با Askeaton عمومی هنر.

این مقاله برای اولین بار در سبز نیوز.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de