ادریس ختک: ‘پدر من گرفته شد و من نمی دانم چرا”


تالیا پدر و مادر از هم جدا شده زمانی که او یک دختر کوچک بود و او را پدر شد او تنها مراقب – از پخت و پز صبحانه به ساخت “مدل مو های سرد” برای او برای مدرسه.

“او واقعا خوب بود پدر می گوید:” تالیا که 20 است. “من فکر می کنم من تمام زندگی من بدترین ترس شده است از دست دادن Papa.”

اما در ماه نوامبر گذشته او بدترین ترس آمد درست است. ادریس Khattak شناخته شده حقوق بشر مبارز گرفته شد و در روز روشن از ماشین خود را در شمال پاکستان و برای هفت ماه تالیا تا به حال هیچ ایده که تا به حال گرفته شده از پدر و یا چرا.

و سپس دستیابی به موفقیت. در نادر پذیرش اجباری ناپدید شدن نظامی پاکستان تایید آن را به حال ادریس 56 در بازداشت است و او مواجه شد اتهامات تحت اسرار عمل است.

در حال حاضر فکر که در آن او ممکن است و در چه وضعیت تالیا نگه می دارد تا در شب. که گناه او را برای سوار قطار او در روز او ناپدید شد.

تالیا شد و با توجه به قطار را از پایتخت اسلام آباد که در آن او در مطالعات خود به کراچی برای شرکت در یک کنفرانس. کرده و با رزرو در مورد اجازه دادن به دختر خود سفر به تنهایی در نظر گرفته است که نا امن در پاکستان, اما او را متقاعد کردند. او گفت که او خواهد تماس در هر ساعت را در او بررسی کنید. اواسط سفر او به او گفت که او تا به حال یک احساس بد و ارائه شده به او را انتخاب کنید تا اگر او در ایستگاه بعدی.

“من احساس گناه در حال حاضر من فکر می کنم در مورد آن هر روز. اگر من تا به حال گفت: بله و من رفته بود با پاپا در آن روز, پس از آن من شده اند با او در ماشین,” او می گوید.

آخرین باری که او به او صحبت کرد و او صدا با عجله و از نفس و به او گفت که او نمی خواهد که تلفن خود را برای چند روز آینده. سپس او متوقف شد در پاسخ به پیام یا تماس. آن را به طور کامل از شخصیت و نگران تالیا.

چند روز بعد او به رهبری بازگشت به اسلام آباد زمانی که او یک پیام از یک دوست: “من خیلی متاسفم پدر خود را ربوده شد.”

در تلاش برای محافظت از او تالیا خانواده نشده بود به او گفت اخبار. اما عناوین و پدرش تصویر پخش در وب سایت های خبری تایید ترس او.

ادریس گرفته شده توسط مردان در لباس غیر نظامی از خودرو خود را در صوابی تبادل در خیبر پختونخوا, این استان که در آن خانواده خود را در خانه. راننده خود را که او نیز گرفته شد و پس از دو روز. راننده به یک بیانیه به پلیس گفته مردان ناشناخته قرار دادن کیسه های بیش از سر خود را و آنها را سوار دور در یک جداگانه ،

دو روز بعد ناشناخته مردان رفت و به ادریس و در زمان خود لپ تاپ و هارد دیسک. تالیا می گوید: بسیاری از خانواده خود عکس گرفتند وجود دارد. سپس برای آنها شنیده ام هیچ چیز نیست. تالیا و Shumaisa نگران سلامتی او و اگر او داده می شود خود را روزانه پزشکی دیابت.

ادریس ختک برادر ظ گزارش پلیس و سعی کردم به درخواست دادگاه عالی پیشاور به نیروی پلیس به بررسی. سازمان عفو بین الملل که در آن ادریس ختک بود سابق محقق گفت که او “به زور ناپدید شد” – یک اصطلاح مورد استفاده برای دولت-حمایت ربایی است.

اما پس از شش ماه و هیچ اطلاعاتی در مورد محل نگهداری او, تالیا ارسال شده به دادگاه در رسانه های اجتماعی برای درخواست مردم به درخواست دولت برای ارائه پاسخ.

آن است که هنوز هم غیر معمول در محافظه کار پاکستان برای زنان جوان به آنهایی که در سیستم عامل خواستار عدالت است. و خانواده او تا به حال رزرو.

“من همیشه فکر می کنم چه خواهد پاپا انجام دهید ؟ و من می دانم که او نمی خواهد آرام ماندن. او صحبت می کنند تا اگر آن را هر یک از ما می گوید:” تالیا.

“وجود دارد بسیاری از موارد درست مثل پدر من است. پدر من است و او نمی خواهد آخرین. این باعث می شود من دیوانه و این نگرانی که وجود دارد مقدار زیادی ما می توانیم در مورد آن انجام دهد.”

اجرا ناپدید شدن یک سابقه طولانی در پاکستان به دست آوردن شهرت در طول رهبری ژنرال پرویز مشرف آغاز شد که در اواخر 1990s. در طول تاریخ کسانی که رفت و گم شد شورشیان و یا جدایی از مناطق ناآرام مانند بلوچستان و یا اخیرا سندی ملی.

اما در سال های اخیر نیروهای امنیتی متهم با استفاده از این تمرین بیشتر به طور گسترده ای از جمله فعالان وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران شده اند که انتقادی از دولت است.

ادریس ختک خانواده ادعا می کنند آنها هیچ نظری ندارم که چرا او گرفته شده بود به عنوان او به خصوص منتقدان دولت و یا نظامی در سال های اخیر است. او وابسته به حزب ملی – یکی از بزرگترین احزاب سیاسی در بلوچستان.

کمیسیون مستقل حقوق بشر پاکستان (کمیسیون حقوق بشر) تخمین می زند که حداقل 2,100 مخالفان سیاسی و فعالان حقوق در حال حاضر از دست رفته در کشور اگر چه تعداد واقعی ممکن است بسیار بالاتر است.

هریس Khalique از کمیسیون حقوق بشر می گوید این عمل به خصوص دردناک برای خانواده ها غافل از عزیزان خود را’ نگهداری گاهی اوقات برای سال. و یا تا زمانی که یک بدن و یا قبر تا نوبت. اما اساسا از آن می رود در برابر حقوق فردی مندرج در پاکستان اساسی است.

“اگر دولت زیاده روی در فوق اقدامات قانونی چه مشروعیت ندارد, دولت را به پس از رفتن کسانی که بازیگران غیر دولتی که به شیوه های مشابه می گوید:” آقای Khalique.

در سال 2011 یک کمیسیون تحقیق از اجرا ناپدید شدن تشکیل شد اما در دولتهای مختلف از جمله یک جریان شکست خورده اند برای تحویل در وعده جرم حمایت دولت آدم ربایی – عمدتا به دلیل آنچه که کارشناسان می گویند این است که ارتباط نزدیک بین دولت و نظامی در پاکستان است.

“با وجود تکرار وعده به criminalise اجرا ناپدید شدن آن را همچنان به عنوان یک ابزار برای پوزه مخالفت و یا انتقاد می گوید:” عفو.

بی بی سی با نزدیک شدن دولت از نظر اما هیچ پاسخی دریافت نکرده.

ادریس ختک و خانواده و فعالان حقوق بشر سوار یک کمپین برای قرار دادن فشار بین المللی بر این مقامات رسیدن به دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر (OHCHR) و بریتانیا امور خارجه و مشترک المنافع (FCO).

و سپس در ماه ژوئن در یک اتفاق نادر به خانواده گفته شد که نظامی سازمان اطلاعات تا به حال او را در بازداشت و شارژ شد او را تحت یک کهنه 1923 اسرار عمل است.

خانواده بعد از پیدا کردن او است که به صورت نظامی محاکمه انجام می شود. آنها هیچ ایده چه چیزی اتهامات علیه او و آنها به احتمال زیاد هرگز به گفته شود.

آنها هنوز هم نتوانسته او را ملاقات کند و یا صحبت می کنند به او. و تالیا استفاده می شود که به صحبت می کنند به پدر او هر شب در مورد آن کردم تا هر آسان تر است.

او در تماس با مادر خود که در حال حاضر زندگی در سوئیس, اما می گوید که با وجود همه حمایت از این که غریب او تا کنون بوده است.

شما همچنین ممکن است علاقه مند می شود:

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

پاکستان خبرنگار طاها صدیقی فرار ربایان مسلح

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de