پکن (ایسنا) – دو سال پیش ژو Xiaoxuan علنا متهم یکی از چین های تشخیص افراد از اتوبوس و زور سکس, تنظیم خاموش طوفان در یک کشور است که مشخص نیست آزار و اذیت جنسی به عنوان یک قانونی جرم است.

فایل عکس: مقامات چینی و نمایندگان شرکت در جلسه افتتاحیه کنگره خلق ملی (NPC) در تالار بزرگ مردم در پکن, چین, مارس 22 سال 2020 است. REUTERS/Carlos Garcia رولینز/فایل عکس

هفته گذشته ژو و ده ها تن از زنان دیگر که آغاز شده چین #MeToo جنبش موفق به کسب یک پیروزی کوچک که ملت را مجلس تصویب قانون است که برای اولین بار تعریف اقدامات است که می تواند تشکیل آزار و اذیت جنسی.

مرجع در قانون مدنی تصویب شده در روز پنج شنبه یک جلسه کنگره خلق ملی تا حد زیادی نمادین گام. در حالی که آن را نگه می دارد مدارس کسب و کار و دیگر سازمان های مسئول برای جلوگیری و برخورد با آزار و اذیت جنسی آن نیست ذخیره کردن دستورالعمل ها برای اجرای.

“قانون مدنی است که یک گام بزرگ اما بسیار بیشتر خواهد شد نیاز به وزین” گفت: داریوش Longarino یک عضو ارشد در پل Tsai چین مرکز در دانشکده حقوق دانشگاه ییل. “پس از همه ایالات متحده جنسی-آزار و اذیت قانون است که هنوز هم در حال توسعه پس از چند دهه و دست و پنجه نرم کردن با آن شکست به عنوان گذاشته لخت توسط #MeToo.”

هنوز هم برخی از وکلا و فعالان می گویند قانون مدنی ارائه می دهد برای اولین بار در سراسر کشور به رسمیت شناخته شده شمارش آزار و اذیت جنسی به عنوان یک قانونی جرم است.

مقاله 1,010 از کد جدید می گوید: یک فرد ممکن است در قبال “برای گفتار و کلمات و تصاویر و یا بدن اقداماتی که استفاده شده است را به انجام آزار و اذیت جنسی علیه یک شخص بخواهد.”

توسعه می تواند راه را برای تغییرات بیشتر به اجازه جنسی-آزار و اذیت قربانیان به دنبال جبران شش وکلا و فعالان در مصاحبه با رویترز گفت.

مجلس قانونگذاری کمیسیون امور و چین در شورای دولتی نیست پاسخ به فکس درخواست برای اظهار نظر در مورد تصمیم گیری برای تعریف آزار جنسی در قانون مدنی.

قربانیان جلو آمده

چین #MeToo جنبش در زمان خاموش در سال 2018 هنگامی که یک دانش آموز کالج در پکن را متهم به نژادپرستی خود استاد از آزار و اذیت جنسی. گسترش آن به سازمان های غیر دولتی و رسانه ای و سایر صنایع.

ژو اتهام علیه زو Jun شناخته شده تلویزیون, شخصیت, شد یکی از برجسته ترین. در یک سری از رسانه های اجتماعی نوشته های او توصیف 2014 حادثه زمانی که او یک کارآموز مشغول به کار برای او در دولت پخش دوربین مدار بسته.

او می گوید او تلاش برای رسیدن به او لباس و کشیدن او را بر روی خود و سپس به زور او را بوسید. ژو اتهام به سرعت ویروسی رفت.

زو را انکار اتهامات و مقابله با ژو. او نمی تواند رسید و وکیل او کاهش یافته است به اظهار نظر در مورد و یا قانون جدید.

برخی از فعالان و وکلا در حال امیدوار است که این جنبش شروع به منجر به تغییر واقعی شروع و با ذکر در قانون مدنی.

“MeToo را گسترش ساخته شده است که یک فشار بزرگ در این ماده از قانون” گفت: ژو که می گوید خیلی بیشتر باید انجام شود برای محافظت از حقوق جنسی-قربانیان خشونت. “اما ممکن است این روند و شما نمی توانید آن را حل کند در یک جهش.”

بیش از یک سال و نیم بعد از آن وجود داشته است جلسات در این مورد آورده شده توسط ژو در سپتامبر سال 2018 است. بسیاری از چینی ها #MeToo موارد حل نشده باقی می ماند, فعالان می گویند.

ژو پرونده او تحت رده “شخصیت و حقوق” – یک اصطلاح گسترده در قانون است که شامل حقوق استفاده برای بدن و سلامتی – به دلیل آزار و اذیت جنسی بود و نه به رسمیت شناخته شده به عنوان یک قانونی علت عمل است.

“اگر شما می خواهید برای رفتن را از یک دادگاه و سپس شما را به یک کار اختلاف – آن را بسیار دشوار است” گفت: یک زن که خود را #MeToo اتهام علیه برجسته بنیانگذار موسسه خیریه در سال 2018 و کسی که با این نسخهها کار تحت نام Huahua برای حفظ حریم خصوصی و ایمنی. او در نهایت تصمیم گرفت به او اتهام به دادگاه.

آزار و اذیت جنسی باقی می ماند حساس در چین است. این جنبش با وجود انفجار مردمی فعالیت مواجه شده است و دولت فشار و سانسور فعالان گفت.

شورای دولتی نیست پاسخ درخواست ها برای اظهار نظر در مورد اتهامات از فشار و سانسور.

گزارش Huizhong Wu; ویرایش توسط Se Young Lee و ویلیام ملارد

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de