در پاریس هزاران نفر سرپیچی از پلیس سفارشات در اعتراض به مرگ جورج فلوید

Gonzalo Fuentes ایسنا

یک تظاهرکننده در پاریس در روز سه شنبه.

پاریس — نزدیک به 15,000 تظاهر به مبارزه طلبیده پلیس سفارشات و راهپیمایی در اعتراض وسیع علیه خشونت های پلیس در خارج از دادگاه پاریس سه شنبه شب تا حد زیادی الهام گرفته از کشتن جورج فلوید در هفته گذشته در ایالات متحده است.

ماه مارس بود که تا حد زیادی مسالمت آمیز اما وجود گزارش های متعدد از استقرار پلیس گاز اشک آور فراتر از دیدگاه خبرنگار واشنگتن پست. فیلم منتشر شده توسط فرانسه BFM TV نیز به نظر می رسد برای نشان دادن یک گروه از تظاهرکنندگان سوزاندن استعماری پرچم آمریکا با فرانسه و آمریکا نام نوشته شده بر روی سفید راه راه.

پیش از آن در روز پاریس پلیس استان اعلام اعتراض غیر قانونی بر این اساس که آن را نقض رهنمودهای دولتی محدود کردن اجتماعات بزرگ در طول بیماری همه گیر کوروناویروس که در محل باقی می ماند حتی به عنوان کشور آغاز شده است آن د-سلول روند.

معترضان معلوم در droves به هر حال در پایتخت — جمعیت برآورد 15000 آمد از پلیس منابع ذکر شده در رسانه ها و در تعدادی از شهرهای کوچکتر.

در اروپا و فرانسه دارای بیشترین آوازی و توسعه جنبش در برابر تاکتیک های پلیس که فعالان می گویند به طور نامتناسبی تحت تاثیر قرار دهد و شهروندان عرب. که درک اختلاف میان انفجاری ترین مسائل در یک کشور با یک پست مجزا-تاریخ استعماری که موعظه جهانی برابری است اما همچنین به یکی از ترین در اروپا قومی متنوع جوامع است.

اما در حالی که اعتراضات علیه خشونت پلیس و تبعیض نژادی رایج در فرانسه, جامعه, سازمان دهندگان می گویند که آنها تلاش کرده اند برای رسیدن به مرتب کردن بر اساس به رسمیت شناختن و اعتراض از پشتیبانی که ایالات متحده فعالان اند.

“در آمریکا سوال از تبعیض نژادی است چیزی که بسیار به وضوح enunciated” گفت: Rokhaya Diallo, یک روزنامه نگار فرانسوی و ضد نژادپرستی فعال. “اما در فرانسه وجود دارد عدم انکار در مورد آنچه اتفاق می افتد در خاک فرانسه.”

Gonzalo Fuentes

ایسنا

مردم اجرا از گاز اشک آور در طول یک تظاهرات در پاریس در روز سه شنبه.

روز سه شنبه مارس به دنبال افزایش آگاهی در مورد حوادث مشابه به فلوید را به قتل در آن اتفاق افتاده در فرانسه برای سال اما موفق به نگه داشتن توجه عمومی است. سازمان “عدالت برای آدما” — یک عدالت اجتماعی جنبش تاسیس خانواده از آدما Traoré 24 ساله سیاه کارگر ساختمانی که در بازداشت پلیس فرانسه در سال 2016 — اعتراض اقدام به برجسته تشابه بین این دو مورد.

معترضان انجام شده علائم با نام زیر کلمات فلوید به زبان آمده در حالی که یک مینیاپولیس افسر پلیس به زانو در گردن او: “من نمی توانم نفس بکشم.” در مورد پلیس متهم شدند از پریدن از روی Traoré برگشت و خفه کننده او.

“امروز دیگر این مبارزه از Traoré خانواده — این همه از خود مبارزه” Assa Traoré, آدما Traoré خواهر و یکی از مارس کلیدی سازمان گفت: جمعیت سه شنبه. “هنگامی که ما برای مبارزه با جورج فلوید ما مبارزه برای آدما Traoré.”

مجید Messaoudene یک شهرداری رسمی از Seine-Saint-Denis خارج از پاریس یکی از متنوع ترین اداری در فرانسه گفت: در یک مصاحبه تلفنی: “ما نمی باید در همان تاریخ با آمریکا یا همان تاریخ به آمریکایی های آفریقایی تبار پس از آن پیچیده برای مقایسه. اما نکته مشترک است که مصونیت از مجازات پلیس است.”

در سال 2005 فرانسه تقریبا تعطیل هنگامی که شورش را شکست پس از مرگ دو نوجوان — یکی سیاه یکی از عرب بودند که در تلاش برای فرار از پلیس در پاریس و حومه Clichy-sous-Bois. و اخیرا در اواخر ماه آوریل در ضخامت از کشور coronavirus خاموش کردن اعتراضات کوچکی برگزار شد در حومه پاریس و شهرهای دیگر پس از یک مرد بر روی یک موتور سیکلت سقوط کرد به باز کردن درب از یک وسیله نقلیه پلیس.

اما کسانی که در تظاهرات پژمرده پس از حدود یک هفته است. هر چند موتورسوار در بیمارستان بستری شد او کشته شد و این قسمت از نظر ناپدید شد حتی اگر زمینه نگرانی باقی می ماند گسترده است.

میشل اویلر

AP

نقاشی های دیواری با اشاره به کشته شدن اخیر جورج فلوید در مینیاپولیس دیده می شود در پاریس در روز دوشنبه.

“آن را در همه جا قتل گفت:” ملیسا Flason, 31 تجاری که با حضور مشاور روز سه شنبه اعتراض در پاریس. “این اتفاق می افتد در اینجا در فرانسه. اما آن را کمتر از یک رسانه عینک, از آنجا که ما صحبت در مورد آن بسیار کمتر است.”

برای دیللو یکی از تفاوت های کلیدی ممکن است تاریخ آفریقایی آمریکایی جامعه در ایالات متحده در مقایسه با همتای فرانسوی خود است که درمان به عنوان محیطی.

“سیاه پوستان در ایالات متحده ضروری به تاریخ آمریکا وجود دارد سیاه پوستان در آمریکا حتی قبل از وجود دارد, ایالات متحده,” او گفت:. “اما سیاه پوستان در فرانسه دیده می شود که پس از آمدن از خارج به عنوان اگر آنها فقط وارد شده است. انکار آسان تر است که در راه است.”

معترضان دیگر کمتر علاقه مند در اقیانوس اطلس تفاوت.

“چیزی که من خیلی غم انگیز است که انسان زندگی می کند آنقدر به ظاهر بی ارزش” گفت: Oumou Margelisch, 52, که با این نسخهها کار در پاریس مهد کودک. “این روزها همه:” ما باید در حفاظت از این سیاره است. ما باید حفاظت از حیوانات است.’ اما ما می توانیم پیروز شدن یک مرد را, گلو, به ویژه هنگامی که او اتفاق می افتد به سیاه و سفید.”

Margelisch وجود دارد با دختر 17 ساله دانش آموز دبیرستانی حمل یک “من نمی توانم نفس بکشم” نشانه. Margelisch اشاره کرد که دختر او و پدر و سفید است. “چه هستم من قرار است به این توضیح به او؟” “آن را به عنوان اگر کنار پدرش کشته کنار مادرش. آیا به نظر شما تضاد وجود دارد ؟ این است متوقف شود.”

ادامه مطلب:

تظاهرات خشونت آمیز در حومه پاریس منعکس کننده تنش تحت مستند

امانوئل پاکسازی حزب از دست می دهد اکثریت مطلق در پارلمان فرانسه

اروپایی ها در حال ظهور از coronavirus مستندات پیدا کردن یک آشکار غیاب آمریکایی ها

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر