در تعقیب قدرتمند متحدان دولت افغانستان پاداش بدنام شکل

نورالله Shirzada خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

Abdurrashid Dostum, سپس معاون رئيس جمهور افغانستان می رسد حامد کرزی فرودگاه بین المللی در کابل پس از بازگشت از تبعید در ترکیه در ماه جولای سال 2018 است.

کابل — Abdurrashid Dostum شده است به نام ژیان warlord و متولد قاتل. او متهم شده است که دستور تجاوز به سالمندان رقیب سیاسی و سازماندهی خفگی از صدها نفر از زندانیان طالب از زندان. سابق ارتش افغانستان به طور کلی و قومی ازبک قدرتمند به مبارزه طلبیده تلاش ها برای دستگیری او پرواز کرد و به تبعید در ترکیه در سال 2017 در حالی که رو پیگرد قانونی در افغانستان دادگاه.

اما Dostum, 66 همواره موفق به باقی می ماند سیاسی ضروری در افغانستان است. رئیس جمهور اشرف غنی از او ساخته شده یک معاون رئیس جمهور در سال 2014 پس از تحویل او ازبک رای دادن. و پس از انتخابات بازگشت غنی به قدرت در ماه مارس دولت در هفته گذشته اعطا Dostum این کشور بالاترین افتخار نظامی عنوان مارشال.

بسیاری از افغانها وحشت زده شد و گفت ژست پاداش بدنام جنایی مشکوک وفاداری. اما غنی مشاوران بخش خصوصی اذعان آن را عملی ضرورت پس از انتخابات در سمت چپ رئیس جمهور از متحدان قدرتمند. افتخار برای دوستم بود که با هدف طرح وحدت و قدرت به طالبان دشمنان جاه طلب همسایگان و قدرت های منطقه ای از جمله روسیه و ایران به عنوان نیروهای آمریکایی عقب رفتن و یک خلاء قدرت پدیدار می شود.

“General Dostum مانند یک بانک که در آن شما پول را به عنوان یک سرمایه گذاری و شما صبر کنید به استفاده از آن. برای 40 سال او تا به حال که ارزش” گفت: Bashir Ahmad Tayanj سخنگوی کنند. او را رد کرد و این اتهامات را به عنوان “فقط اتهامات” و اعلام کرد که رئیس خود را که سزاوار این عنوان معتبر. “او است که توانایی برای حل مشکل تنها با یک تماس. در مناطقی که نیروهای خود را قوی و طالبان نمی تواند وارد کنید. وجود او مهم برای افغانستان است.”

[مرگبار طالبان حمله می افزاید: به ناامیدی بیش متزلزل روند صلح افغانستان]

در حال حاضر هر چند عمومی توانبخشی Dostum شده است تحت الشعاع قرار توسط یک دوره جدید از خصوصی داخلی که آفت غنی دولت به عنوان اصلاح طلب توهم است با اتکا به طور فزاینده ای در, سنتی, حمایت مبتنی بر روابط است. آشفتگی تهدید به تضعیف تلاش های دولت برای آوردن رهبران طالبان به میز مذاکره و در حال حاضر یک جامد جلو برای منطقه و جهان است.

مشکل اصلی در حال انجام اختلاف بین رئیس جمهور و دیرین خود را رقیب عبدالله عبدالله که قدرت مشترک برای پنج ناراضی سال در آمریکا میانجیگری کرد. عبدالله به چالش کشیده غنی پیشنهاد برای دومین دوره در سال گذشته با دوستم به عنوان مهم ترین حامی. در ماه مارس عبدالله حاضر به پذیرش غنی پیروزی باریک برگزار شد رقیب افتتاح و تهدید به تشکیل یک دولت موازی با کمک دوستم.

پس از یک ماه بن بست, عبدالله توافق کردند که به رئیس جدید شورای عالی برای آشتی ملی است اما خواستار امتیازات دیگر از غنی. این هفته با وجود دوستم با وضعیت جدید خود قرارداد نزدیک به سقوط از هم جدا و پس از گرم بحث بر سر تقسیم کابینه و دیپلماتیک قرار ملاقات ارسال چندین برجسته افغان عجله به وصله کردن.

وکیل Kohsar

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

یک پوستر تحمل تصویر رئیس جمهوری Abdurrashid Dostum افزایش بیش از یک جاده در سرپل در شمال افغانستان از ولایت فاریاب در 2015.

“ریشه همه مشکلات است و عدم اعتماد متقابل میان نیروهای سیاسی در داخل دولت” گفت: جعفر مهدوی سیاسی جامعه شناس و سابق قانونگذار. “فضای سیاسی بسیار حساس است در حال حاضر.”

با روند صلح متوقف شده و طالبان در تنگنا مهدوی گفت: مگر در مواردی که حل و فصل اختلاف و “ما نمی خواهد شاهد شروع از داخل افغانستان مذاکرات در هر زمان به زودی. اگر مخالفت ادامه جنگ نیز همچنان ادامه دارد و بی ثباتی را هموار راه را برای مداخله کشورهای خارجی است.”

منتقدان می گویند همه چیز شروع به باز کردن زمانی که مقامات ایالات متحده امضا یک توافق با طالبان در ماه فوریه بود که بیش از حد آشتی جویانه موافقت خود را برای آغاز خروج نیروهای ایالات متحده بدون خواستار شرایط سخت مانند آتش بس. کوسه ها به آنها گفت: به زودی شروع به دایره است.

ایران که مرزهای غربی افغانستان دریافت کرده است میلیون ها نفر از پناهندگان افغان و پایدار زیادی تجارت مرزی اما رسمی روابط محتاط باقی می ماند. افغانستان را متهم به شیعه حکومت دینی حمایت از سنی ها و جنبش طالبان در بخشی به ایجاد یک حوزه کنترل در مرز منطقه است.

روسیه که اشغال افغانستان در سال 1980 اما انصراف در شکست ماند دور از افغانستان امور برای سال. به تازگی هر چند مسکو تاسیس روابط با طالبان و میزبانی رهبران آن در کنفرانس. در اواخر ماه ژوئن اطلاعاتی ایالات متحده ارزیابی یافت که روسیه تا به حال پرداخت مستقیم به طالبان وابسته به طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی باعث تماس آهسته آمریکا برداشت.

پاکستان که سهام یک مرز طولانی با افغانستان متهم شده است مخفیانه حمایت به خصوص خشونت آمیز طالبان جناح با وجود صداقت به حمایت از روند صلح است. مقامات افغان نگران هستند که اگر طالبان دیده می شود به عنوان تقسیم و ضعیف پاکستان ممکن است را فشار دهید برای یک خانم طرفدار طالبان نقش در آینده مذاکرات است.

یک دستیار ارشد در جمهور صحبت به شرط ناشناس ماندن به بحث در مورد این موضوع با صراحت گفت که افزایش نگرانی ها در مورد دخالت خارجی تا به حال تحت الشعاع ترس از تصاحب اجباری توسط طالبان داخلی با جنبش های مذهبی و قومی روابط به همکار افغان.

در این لحظه او گفت: نفوذ در منطقه از یک شکل مانند Dostum که دارای روابط نزدیک ترکیه و آسیای مرکزی اهمیت بیشتری نسبت به او خشونت شهرت و رد از افغانستان تلاش های پیگیر او در سال 2016 حمله سیاستمدار احمد خان Ishchi یک حادثه که درو خشم بین المللی. دوستم متهم شد از سفارش محافظان خود به حمله جنسی به Ishchi.

یک مقام دیگر که با این نسخهها کار بر روی مسائل مربوط به امنیت ملی و صحبت در خواست نامش فاش نشود چرا که او مجاز به صحبت علنی گفت: دوستم به دور از واجد شرایط برای یک افتخار است که با توجه به تنها دو رهبران نظامی در تاریخ افغانستان. اما او آن را “لازم” برای تقویت داخلی قبیله ای و قومی برای حمایت از افغانستان پس از بحث انتخابات و کشیده-نبرد با عبدالله عبدالله ،

“ما نیاز Dostum,” او گفت:, و اشاره کرد که عبدالله تلاش کرده بودند به نام خود استانداران تحریک مسلح تظاهرات در میان نیروهای امنیتی محلی وفادار به جنرال دوستم. پس از او وعده داده شده بود به عنوان مارشال ازبکستان رهبر مداخله و ناآرامی ها فروکش کرد. “این بود که کنترل آسیب,” او گفت:.

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین که در برخورد با دوستم برای سال اشاره کرد که “افغانها باید قوی مقادیر درست و نادرست” اما او گفت که “صلح برای اولین بار آمده است. اگر کسی عنوان می تواند کمک به هماهنگی و صلح, سپس با تمام معنی,” او در مصاحبه ای گفت: روز شنبه. “عدالت را می توان نسبی.”

دیگر افغان به نام دوستم افتخار نظامی نشان از شرم برای غربی مورد حمایت دولت است. Aryan Yoon, لیبرال عضو پارلمان گفت که به جای “دولت باید فرستاده او را به زندان. مردم افغانستان می دانند که یک قهرمان است و چه کسی خائن است.”

حامیان دولت گفت دوستم بود تنها یکی از ده ها تن از سران, از گروه های مختلف که داده شده رسمی نقش به متحد کردن کشور و کاهش برادرکشی مبارزات. اما منتقدان گفت که بازگشت به سیاست حمایت می تواند نتیجه معکوس در غنی تشویق فساد را شکوفا و قدرتمند نفوذ به یک خطرناک باز گشت.

“این دولت است که مانند یک درخت بزرگ پر از موریانه. هر باد می تواند به آن دست کشیدن بیش از” گفت: فراگیری سابق اطلاعات ملی مدیر که فرار رئیس جمهور سال گذشته است. “ما لازم نیست بیشتر جنگ سالاران در دولت و مذاکرات صلح. در غیر این صورت ما را از تکرار اشتباهات گذشته و زمانی که آمریکایی ها ترک همان قدرت خواهد بود مبارزه با بیش از که باید کنترل است که بخش هایی از افغانستان است.”

شریف حسن و عزیز Tassal کمک به این گزارش.

در درون طالبان برخورد انداز آینده افغانستان

Coronavirus نوردد و نیرو های امنیتی افغانستان

در مواجهه با چشم انداز رسمی مذاکرات صلح افغانستان در نظر گرفتن آنچه که آنها در حال حاضر به تن

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de