هند می گوید سه سرباز کشته در خشونت آمیز faceoff’ در مرز با چین

دهلی نو/پکن (ایسنا) – سه سربازان هندی کشته شدند در یک “خشونت faceoff” با نیروهای نظامی در مناقشه مرزی ارتش هند روز سه شنبه گفت: گزارش اولین تلفات در سال 53 به نتیجه از یک برخورد بین هسته ای همسایه است.

فایل عکس: یک پیاده روی در داخل یک اتاق کنفرانس استفاده می شود برای جلسات بین فرماندهان نظامی از چین و هند در کنار هند و چین مرز در Bumla در شمال شرقی هند ایالت آروناچال پرادش, نوامبر 11, 2009. رویترز/muralidharan

دولت هند منابع گفت: هیچ عکس از کار اخراج شدند اما یک مبارزه فیزیکی را شکست بین دو طرف با سربازان با استفاده از باتوم و پرتاب سنگ که منجر به تلفات.

چین مقصر هند برای clash روز دوشنبه و سردبیر کنترل دولت جهانی بار گفت: این نظامی نیز دچار تلفات شده است.

هند و چین قفل شده در یک بن بست در Galwan دره در غرب هیمالیا هفته با هر دو یکدیگر را متهم تجاوز به سرزمین های دیگر.

مذاکرات به جلو و عقب صدها نفر از نیروهای نظامی مستقر در منطقه از راه دور برگزار شده است بیش از ده روز گذشته اما بدون دستیابی به موفقیت در حال پدید آمده است.

“در طول ده-تشدید جریان فرایند در Galwan دره خشونت آمیز چهره روز گذشته صورت گرفت شب با تلفات در هر دو طرف” ارتش هند در بیانیه ای گفت.

“از دست دادن زندگی در هند جانبی شامل یک افسر و دو سرباز. مقامات ارشد نظامی دو طرف در حال حاضر جلسه در محل برای خنثی کردن این وضعیت است.”

افسر که فوت شد سرهنگ, رتبه, منابع گفت.

هند و چین مبارزه مختصری مرز جنگ در سال 1962 شده اند و قادر به حل و فصل خود را به مرز اختلاف با وجود مذاکرات گسترش بیش از دو دهه است.

نگهبانان مرزی داشته اند درگیری و حتی جنگ با مشت هنگام گشت زنی مواجه اند اما شده است وجود دارد بدون از دست دادن زندگی در مرز خونین پس از درگیری های خشونت بار در شرق هیمالیا در سال 1967.

وزارت خارجه چین به نام هند را به هر عمل یک طرفه و یا هم بزنید تا مشکل.

سرزنش

یک سخنگوی وزارت در پکن گفت: هیچ یک نقض جدی توافق رسیده توسط این دو کشور زمانی که نیروهای هندی را برانگیخت و حمله چینی پرسنل منجر به جدی فیزیکی و درگیری است.

“چه تکان دهنده است که در ژوئن 15, سمت هند به شدت نقض ما اجماع و دو بار با عبور از خط مرزی و باعث و حمله به نیروهای چینی باعث خشونت فیزیکی تقابل بین دو مرز نیروهای” ژائو Lijian به خبرنگاران در پکن.

“چین افزایش مخالفت های شدید و سخت گیر تضمینی به سمت هند در این” او گفت:. هیچ اطلاعات ارائه شده در هر تلفات

این editor-in-chief چین جهانی روزنامه تایمز گفت: این نظامی متحمل ضرر و زیان هر چند معلوم بود که آیا کسانی که مرگ و میر و یا زخمی شدند.

“بر اساس آنچه که من می دانم طرف چینی نیز دچار تلفات در Galwan ولی برخورد فیزیکی” هو Xijin گفت: در یک صدای جیر جیر. او نمی دهد جزئیات بیشتر. جهانی تایمز منتشر شده است روزانه مردم, روزنامه رسمی حزب کمونیست چین.

آسیایی غول رقیب ادعا می کند به swathes گسترده ای از خاک همراه خود کوهستانی 3,500 متر (2,173 مایل) مرز اما اختلافات باقی مانده تا حد زیادی مسالمت آمیز پس از جنگ سال 1962.

ارتش هند گفت: مقامات قبلا چینی سربازان وارد شده بود به هند طرف خط کنترل واقعی (لاک) و یا عملا مرز در مکان های مختلف در اوایل ممکن است.

در طول مذاکرات طرف هند شده بود خواستار چینی عقب نشینی نیروهای نظامی در حالی که پکن گفت: دهلی نو باید جلوگیری از ساخت و ساز جاده ها در منطقه مورد مناقشه.

“این بسیار بسیار جدی این است که رفتن به خراب کردن هر چه گفت و گو می گذرد,” فرمانده سابق ارتش هند D. S. Hooda گفت: اظهار نظر در روز دوشنبه برخورد.

هند اصلی شاخص بورس سقوط کرد 0.8% هر یک پس از اخبار اما جبران ضرر و زیان به حدود 1% بالاتر است. روپیه هند به پایان رسید در 76.21 در برابر دلار پس از زودتر سقوط به 76.30 پایین ترین سطح از آوریل 28.

گزارش اضافی توسط فیاض بخاری در سرینگر Chris Thomas در بنگلور نوشتن توسط Alasdair Pal و Sanjeev Miglani ویرایش توسط رابرت Birsel & Simon کامرون-مور

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net