بومی کنیا در حال قرار دادن اعتماد خود را در دولت — حتی به عنوان آنها در حال اخراج

لوئیس Tato برای واشنگتن پست

اگنس Tapkili چپ و Raeli Nalotwesha سعی کنید برای گرم کردن خود در نزدیکی یک آتش سوزی کوچک در این هفته در چشم انداز آکادمی در Nessuit جایی که آنها در حال بدست گرفتن سرپناه پس از اخراج توسط دولت کنیا.

مائو جنگل های کنیا — مرد متولد شدند در جنگل بیش از 70 سال پیش زمانی که آن را خیلی تحت پوشش کنیا ارتفاعات.

در طول سال پی در پی امواج از مردم با محور و بلوس آمد از استعمارگران انگلیسی به دیگر کاربران در جستجوی زمین های حاصلخیز و گستره سبز افت فقط به چند تکه های کوچک از دست نخورده جنگل ها: Mau جنگل. در حال حاضر ده ها میلیون تکیه بر این است که جریان آب آن از چشمه و زندگی در خانه های ساخته شده از چوب آن.

زنان و مردم Ogiek ادعا می کنند به ساکنان بومی از مائو و با قطع درختان آمد قطع بسیاری از راه خود را از زندگی: شکار درخت hyraxes و بز کوهی از گوشت و پوست و برداشت عسل و گیاهان دارویی. نقطه عطفی 2017 حکم توسط دادگاه آفریقایی بشر و مردم حقوق تأیید Ogiek حق در جنگل زندگی می کنند.

کنیا دولت که دارای جنگل به سختی اذعان حاکم است. در اواخر ماه ژوئن از آن شروع به اخراج صدها نفر از Ogiek خانواده از مائو به نام حفاظت از محیط زیست. Ogiek رهبران می گویند که دولت وعده داده است به آنها اجازه می دهد دوباره به مائو زمانی که غیر بومی مهاجران در جنگل پاکسازی شده اند ، اما قدرتمند مقامات کنیا در مصاحبهها گفته است که آنها به هیچ وجه قصد اجازه Ogiek به بازگشت.

[کنیا سرشماری شمارش افراد هرگز شمارش قبل]

“با اخراج ما امیدواریم که که ما زمین تبدیل خواهد شد و ما دوباره گفت:” Raeli Nalotwesha یکی از آن دو.

او و اگنس Tapkili ارائه شد بی خانمان در این ماه در وسط سرد و بارانی و به عنوان یک بیماری همه گیر است که به نظر می رسد برای هدف قرار دادن سالمندان گسترش می یابد. آنها پناه در توقیف مدرسه. این چهارمین بار در زندگی خود را که آنها می خواهم خارج شده اند.

لوئیس Tato برای واشنگتن پست

جوان Ogiek چوپان منتظر گوسفند خود را برای چراندن در Kiptunga جنگل ایستگاه در ژوئیه 22.

لوئیس Tato برای واشنگتن پست

گوسفند متعلق به Ogiek چوپان چراندن در Kiptunga جنگل ایستگاه.

کنیا دولت شده اند و تلاش برای ضربه زدن به Ogiek و دیگر مهاجران از مائو بیش از 40 سال ظاهرا به منظور حفظ منابع آن و حتی به آنها اجازه داده اند هزاران بی شماری به دست درازی در جنگل و تبدیل آن به کشاورزی و چرای زمین. در بسیاری از نقاط مائو کنیا خدمات جنگل تبدیل کرده زمین را به یک چوب تجاری بهره برداری است.

پس از سال 2018 بیش از 50000 نفر — عمدتا غیر Ogiek و مهاجران خارج شده اند و اغلب با خشونت از ایینه دیده بان حقوق بشر می گوید.

در میان گریه می کند از حقوق گروه که Ogiek هستند که مورد آزار قرار گرفته جامعه رهبران و بسیاری از آن از 30 ، 000 به 50 ، 000 کاربران در حال قرار دادن ایمان در یک شات طرح آنها بر این باورند که دولت تصویب.

“بیش از 300 خانواده ها خارج شده اند و حتی از عمق جنگل از ماه ژوئن گفت:” دانیل Kobei یک Ogiek فعال و قبیله برجسته ترین شکل عمومی. “در بسیاری از موارد ما مطابق به طور داوطلبانه. ما می خواهیم به اخراج تکمیل و پس از ما بخواهید اجرای احکام دادگاه.”

این مرجع متکی به دولت کنیا احترام برای سال 2017 حکم تانزانیا-بر اساس قانونی که ندارد صلاحیت اجرا در کنیا. آن را حتی ریسک با توجه به استراتژی دولت اخراج هزاران نفر از مردم فقیر از خانه های خود در طول بیماری همه گیر کوروناویروس با وجود توقف خودخواسته در انجام این کار است.

اگر چه Kobei گفت که او تا به طور منظم و سازنده بحث و گفتگو با مقامات دولتی که منجر او را به این باور در قصد خود برای احترام به حکم مقامات نقاشی یک عکس متفاوت در مصاحبه با واشنگتن پست.

“شما به من بگویید که مردم می تواند در زنده ماندن عسل و گیاهان است. چه مزخرف داستان. هیچ کس ساکن در داخل یک جنگل” گفت: جورج Natembeya یک وزارت کشور مسئول امنیت برای بخش بزرگی از کنیا که شامل Mau. “وجود دارد هیچ چیز مانند یک جنگل-خانه فرد — این misnomers. جنگل باید مردم ساکن وجود دارد. با اخراج آنچه که ما در حال توقف است تخریب توسط Ogieks و توسط دیگر کاربران و ما هیچ تمایز است.”

در همین حال برخی از Ogiek خانواده ها باید نشانید خانه های خود را در امیدوار است که آنها خواهد بود اسکان در جنگل. دانیل و لیلیان Tuimising در حال حاضر در یک تنگ زیستن با هفت فرزند خود را پس از دانیل در زمان یک چکش و posthole جوینده به خانه و مغازه و کاهش آن به آوار.

“حتی اگر ما رنج می برند در حال حاضر, آن را خوب است برای Mau,” او گفت:. “ما می خواهیم به نشان می دهد که ما موافق با حفاظت از جنگل ها به طوری که آنها به ما اجازه خواهد داد به عقب.”

لوئیس Tato برای واشنگتن پست

لیلیان Tuimising چپ و دختران او را مشاهده آنچه باقی مانده است از خانه خود را.

لوئیس Tato برای واشنگتن پست

دانیل Tuimising میدارد وسایل و مواد در تخریب خانه.

خوش بینی بود و تکرار توسط دیگران که در آرزوی غیر Ogiek مهاجران به تبعید از مائو بودند و حاضر به پرداخت چه آنها که امید است به طور موقت قیمت خانه های خود را برای آن. “ما از آن 100 درصد است. ما هیچ چاره ای جز اعتماد” گفت: Dominic Letuya, 23.

اما کنیا خدمات جنگل نمی بینم Ogiek به عنوان جنگل را حفظ. مقامات می بینیم که به عنوان نقش خود را و یکی از آنها می تواند انجام تنها اگر جنگل خالی از مردم است.

“این مسئله از مردم درک که آنها در محل اشتباه و به روز رسانی خود را در حال حرکت به یکی دیگر از محل امن تر به طوری که آنها لازم نیست به صرف زمان مبارزه با صاحب جنگل” گفت: جورج Njenga خدمات را بالا رسمی در Mau.

این Ogiek و کنیا خدمات جنگل می گویند که آنها هر دو در تلاش برای بازگشت به مائو به حالت طبیعی خود, اما برای بسیاری از Ogiek که شامل زندگی خود را در آنجا دوباره با استفاده از جنگل فضل مسئولانه است.

“ما می خواهیم این زمین به طبیعت چگونه ایجاد آن با خدمات که اجازه می دهد تا ما را به زندگی می کنند” گفت: یوسف Kipkemoi Lesingo, 55, ماهر در شکار جستجوگری و پرورش زنبور عسل است. “ما نیاز به از ابتدا شروع دوباره.”

در اخیر روز Lesingo به جنگل رفت و با دو شکار سگ به بررسی خانه او می خواهم ساخته شده از سیاهههای مربوط توخالی از درختان Dombeya سرده. او می خواهم بسته کهیر به سایبان از همان درختان که او می گوید: عملکرد شیرین ترین عسل.

لوئیس Tato برای واشنگتن پست

Ogiek شکارچی یوسف Kipkemoi Lesingo نظرسنجی یک درخت برگزاری یک کندوی عسل قبل از جمع آوری عسل در یک روز سرد این هفته است.

لوئیس Tato برای واشنگتن پست

Lesingo بازرسی یک قطعه از لانه زنبوری.

او با شور و نشاط در اثر مالش دو ویژه حک قطعه چوب با هم — بدون هر گونه سنگ چخماق — برای ایجاد یک اخگر که او قرار داده شده به یک توپ از مرطوب خزه ایجاد یک فرد سیگاری. او قرار داده شده آن را در یک کیف ساخته شده از hyrax پنهان warding دور زنبورها در حالی که او جمع آوری طلایی hunks لانه زنبوری خیلی خوش طعم آنها به سمت چپ سوختگی در گلو مانند ویسکی.

“چیزهای که شما در شهر — آن را همه با شکر مخلوط,” او گفت:. اگر به عنوان یک زن حامله می خورد لانه زنبوری کامل در مارس آن است که به اندازه کافی قوی به دوقلوها, با توجه به Ogiek افسانه است. “این مسائل قوی.”

پس از برگزاری به فرهنگ او با وجود دولت اختصاص جنگل برای مقاصد خود و تجاوز کشاورزان و دامداران با استفاده از آن را برای ایشان Lesingo خوشحال است که به همزیستی با تازه واردان به عنوان طولانی به عنوان آنها را ترک Ogiek برای بازگرداندن نه تنها خانه های خود را, اما خود سنت ها و جنگل خود را به عنوان آنها معتقدند حق آنها است.

“اگر — و این است همه چیز در مورد اگر” گفت: Lesingo. “اگر آنها به ما گوش.”

Rael Ombuor کمک به این گزارش.

Coronavirus است خرد کردن گردشگری — و قطع شریانهای حیاتی برای حیات وحش

کنیا وضعیت موجود: بی اعتمادی در دولت

کنیا پدران دست و پنجه نرم کردن با فرزندان خود مرگ در بازداشت پلیس

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de