اندونزی دادگاه در می یابد هفت Papuan مردان به جرم خیانت

جاکارتا (ایسنا) – اندونزی دادگاه هفت Papuan مردان به جرم خیانت در روز چهارشنبه در بالا مشخصات محاکمه از نزدیک تماشا به عنوان یک شاخص از آزادی های سیاسی در جهان سوم بزرگترین دموکراسی است.

تظاهرکنندگان با پوشیدن محافظ ماسک صورت نگه داشتن علائم در طول یک اعتراض و خواستار پاپوآ را زندانیان سیاسی منتشر می شود و بدون شرایط در مقابل ساختمان دادگاه عالی در اندونزی 15 ژوئن 2020. رویترز/Ajeng دینار Ulfiana

این بالیکپاپان دادگاه منطقه محکوم Papuan فعال Buchtar Tabuni ارشد رقم در ایالات جنبش رهایی برای پاپوآی غربی (ULMWP) به 11 ماه در زندان است. دادستان به نام به حال برای Tabuni به ترکیه برای 17 سال است.

Agus Kossay و Stevanus Itlay از گروه کمیته ملی برای پاپوآی غربی نیز دریافت 11 ماه حبس محکوم کرده است.

چهار دانشجويان – Alexsander Gobai, Fery Kombo, Irwanus Uropmabin و, Hengki Hilapok شد و محکوم به 10 سال هر.

مردان بخشی از “بالیکپاپان هفت” گروه غرب Papuan فعالان و دانشجویان دستگیر شده توسط پلیس در ماه اوت گذشته برای دخالت در ضد نژادپرستی شورش است که فوران در اندونزی, شرقی ترین استان.

تظاهرات بودند برانگیخت توسط حملات نژادپرستانه در چند Papuan دانش آموزان در جاوا که در آنها گفته می شود به نام “میمون”.

دیده بان حقوق بشر گفت: احکام صادره در روز چهارشنبه به طور قابل توجهی پایین تر از آنچه دادستان پی بود اما که Papuans باید بماند “حتی یک شب را پشت میله های زندان”.

“آنها اعتراض علیه نژادپرستی اما در حال خیانت محکوم,” چت Harsono اندونزی پژوهشگر دیده بان حقوق بشر گفت: “مهر.

“جرم اینجا نیست Papuans اقدامات اما جاکارتا تمایل به تعقیب مسالمت آمیز مخالفت و لکه اندونزی شهرت بین المللی.”

هفت Papuans دستگیر شدند در استان جیپورا سال گذشته نقل مکان کرد و به بالیکپاپان در اندونزیایی جزیره بورنئو به دلایل امنیتی.

منابع غنی و از راه دور استان پاپوا و پاپوآی غربی تحت اندونزی حکومت در یک بحث برانگیز سال 1969 رفراندوم تحریم توسط سازمان ملل متحد.

سطح پایین شورشیان برای استقلال به, گرفت و پس از این موضوع عمیقا حساس به اندونزی دولت است.

پرواز ستاره صبح, پرچم نمادی از Papuan استقلال ممنوع است در اندونزی. استقلال شکل Filep خوب بود خیانت محکوم پس از بالا بردن پرچم علنا و با صرف 11 سال در زندان قبل از انتشار در سال 2015.

این بالیکپاپان محاکمه کشیده شده غیر معمول سطح حمایت در اندونزی که در آن است همزمان با روی سیاه زندگی مهم جنبش در ایالات متحده است.

که الهام گرفته از انطباق محلی – Papuan زندگی ماده – که محکومیت استفاده کرده اند و در رسانه های اجتماعی و در تظاهرات خیابانی خواستار Papuans’ انتشار.

جنبش جهانی نیز موجب انجمن های آنلاین در مورد درک نژادپرستی و تبعیض در اندونزی, حوادث است که فعالان می گویند شده اند به انسداد و ارعاب.

گزارش Agustinus Beo دا کوستا و استنلی Widianto; نوشتن توسط کیت بره; ویرایش توسط Martin خرده مایکل پری و تام Hogue

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de