Indro Montanelli: مجسمه ‘نژادپرستانه’ روزنامه نگار حمله در میلان


مجسمه معروف روزنامه نگار ایتالیایی که در دفاع از استعمار Indro Montanelli شده است daubed با رنگ قرمز و مخدوش با کلمات “نژادپرستانه و متجاوز” در میلان.

ضد نژادپرستی تظاهرات – یک گروه به نام Retestudentimilano – ادعا کردند که این حمله با ارسال یک ویدیو در Instagram.

به گفته آنها مجسمه باید برداشته شود از میلان پارک بعد از او به نام.

Montanelli که در سال 2001 بستری داشتن ازدواج یک اریتره دختر 12 ساله در ارتش خدمت در 1930s.

این گزارش برای اولین بار از جمله حمله به یک مجسمه در ایتالیا در زمان ضد نژادپرستی تظاهرات در آمریکا و اروپا است. موجب مرگ جورج فلوید در آمریکا در بازداشت پلیس این تظاهرات را هدف قرار داده اند مجسمه دیده می شود به عنوان نماد استعمار و برده داری.

Retestudentimilano برچسب Montanelli “یک استعمار ساخته شده است که برده داری بخش مهمی از فعالیت های سیاسی اش” و گفت که او “نمی تواند و نباید جشن در میدان های عمومی”.

میلان شهردار جوزپه سالا گفت: این مجسمه به رسمیت شناخته شده Montanelli را مسلم روزنامه نگاری سهم. روز یکشنبه کارگران شهرداری تمیز کردن مجسمه.

شما همچنین ممکن است مانند:

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

که Indro Montanelli (1909-2001)?

حرفه خود را با روزنامه نگاری آغاز کرد و در این فاشیست ایتالیا از راست دیکتاتور بنیتو موسولینی در 1930s, نوشتن برای فاشیستی روزنامه Il Selvaggio (وحشی).

اما در دسترس سبک است که او را متمایز در ایتالیا چیزی بود که او کامل به عنوان یک خبرنگار برای یونایتد پرس در نیویورک است.

در سال 1935 موسولینی ارسال یک ارتش بزرگ به حبشه – امروز اتیوپی – از ایتالیایی مستعمرات از اریتره و سومالی. Montanelli با شوق و ذوق برای امضا علت خدمت در ارتش استعماری هر چند او بعد از بیان برخی از سرخوردگی با موسولینی.

Montanelli بعد گزارش از جنگ داخلی اسپانیا به عنوان یک خبرنگار در فاشیستی طرف و از جبهه های مختلف خطوط در طول جنگ جهانی دوم.

در زندگی بعد Montanelli برنده به رسمیت شناختن بین المللی و در سال 2012 او ذکر شده میان موسسه بین المللی مطبوعات جهانی آزادی مطبوعات قهرمانان.

اما ارتباط خود را با فاشیسم ادامه داد: به او امد و شد زیاد.

برای مدت زمان طولانی او را تکذیب کرد که نیروهای ایتالیایی تا به حال مورد استفاده از گاز سمی علیه اتیوپیایی در 1935-1936 تهاجم.

“آنها گفتند که گازهای مورد استفاده قرار گرفت در Amba Aradam توهین آمیز است. من وجود دارد. من متوجه نشدم. یک گردان همدم من برخی Nudi… به من گفت که او تا به حال بوی پیاز – بوی معمولی از گاز خردل. اما من فکر نمی کنم که سلاح در دستور کار است. این یک جنگ است که در آن گاز بی فایده بود. وجود دارد هیچ دشمن غلظت در مناطق محدود,” او گفت:.

اما در سال 1996 Montanelli اعتراف کرد که گاز خردل استفاده شده بود که یک پیشرو ایتالیایی مورخ آنجلو دل بوکا در مواجهه با شواهد مستند است.

او برای سال های بسیاری در, روزانه, Corriere della Sera و تاسیس جناح راست روزانه Il Giornale در سال 1973. اما زمانی که میلیاردر سیلویو برلوسکونی در زمان بیش Il Giornale و رفت به سیاست Montanelli چپ.

در سال 1977 یک چپ بریگاد سرخ همراه او را به ضرب گلوله در پاها در نزدیکی دفاتر Il Giornale اما جراحات خود بودند نه تهدید کننده زندگی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de