در کتاب جدید خود, Noam Chomsky آثار دوگانگی وجودی تهدید از سلاح های هسته ای و تغییر آب و هوا. او استدلال برای ضرورت بین المللی آب و هوا و اسلحه موافقت نامه و نشان می دهد که چگونه جهانی جنبش های مردمی بسیج به نیروی دولت برای دیدار با این چالش بی سابقه به تمدن بقا.

ویراستاران: چگونه می توانم به شما فکر می کنم خطر انقراض باید بر چپ و چشم انداز و استراتژی فعالیت?

نوام چامسکی: ضرورت “بلندی انقراض” نمی توان نادیده گرفت. باید آن را ثابت تمرکز از برنامه های آموزش و پرورش سازمان و فعالیت در زمینه نامزدی در دیگر مبارزات. اما آن را نمی تواند جابجا دیگر این نگرانی در بخشی به دلیل بحرانی اهمیت بسیاری دیگر از مبارزات و همچنین در بخشی به دلیل وجودی مسائل نمی شود مگر اینکه به طور موثر وجود دارد به طور کلی آگاهی و درک از ضرورت.

چنین آگاهی و درک پیش فرض بسیار گسترده تر حساسیت نسبت به رنج و بی عدالتی که طاعون در جهان عمیق تر آگاهی است که می تواند الهام بخش فعالیت و فداکاری بینش عمیق تر به ریشه های خود و ارتباط. وجود دارد هیچ نقطه تماس برای ستیزه جویی زمانی که مردم آماده است برای آن که آمادگی برای ایجاد توسط بیمار کار می کنند. که ممکن است خسته کننده زمانی که از نظر ما ضرورت وجودی تهدیدات است که بسیار واقعی است. اما خسته کننده و یا نه این مراحل اولیه نمی تواند نادیده گرفته شود.

ویراستاران: آیا شما فکر می کنم حرکات باید به طور خاص تمرکز انقراض به عنوان انقراض شورش در انگلستان در حال انجام است ؟

نوام چامسکی: انگلستان انقراض شورش حرکت قابل ستایش اهداف است. در ما مردمی زمین اعتصاب جنبش برنامه ریزی اقدامات از جمله “اعتصاب عمومی برای صرفه جویی در این سیاره است.” دیگر سازمان های در حال توسعه برنامه به عنوان به خوبی. اینها همه بسیار ارزشمند از طرح های که شایستگی حمایت قوی. به ناچار خود را در موفقیت شما بستگی دارد به طور کلی بالا بردن آگاهی است. ما نمی توانیم چشم پوشی از واقعیت های جهان ما در حال زندگی در یک جهان که در آن برای مثال نیمی از جمهوری خواهان با توجه به نظرسنجی های اخیر انکار است که گرمایش جهانی است و حتی اتفاق می افتد و از بقیه یک سر اکثریت را در نظر بگیرید که انسان باید برخی از مسئولیت برای آن است.

با توجه به نظر سنجی از سال 2018 صرف 25 درصد از جمهوری خواهان “فکر می کنم گرمایش جهانی باید بالا یا بسیار بالا اولویت برای رئیس جمهور و کنگره” – یک جهان که در آن گزارش به طور منظم در گسترش سوخت های فسیلی تولید در لیبرال مطبوعات درود ما مصرف سرب با پیامدهای آن برای قدرت های جهانی شاید ذکر برخی از محلی اثرات زیست محیطی از باز کردن مناطق جدید برای بهره برداری (کمبود آب برای دامداران برای مثال) اما به ندرت یک کلمه اگر هر آنچه در این مستلزم برای زندگی نسل های بعدی.

[آن را] با توجه به دومین تهدید عمده برای بقا. شده است وجود دارد کمی توضیح در مورد [تهمت] دولت جدید استراتژی امنیت ملی خواستار تریلیون دلار به ما اطمینان حاصل شود “overmatch” – مزیت بیش از هر ائتلاف از رقبا – و تضمین که ما می تواند برنده شدن در یک جنگ علیه چین و یا روسیه هر چند جنگ با هر دو خواهد پاک کردن همه چیز. این بود که با شوق و ذوق ارائه شده توسط افسانه “بالغ در اتاق” “صدای اسلام” در میان Trumpians – “سگ دیوانه” Mattis – همراه با برنامه های به صورت بسیار بی ثبات کردن سلاح های جدید و واژگونی پیشرفت آهسته به سمت کاهش قبر تهدید هسته ای.

وجود دارد به سادگی هیچ راهی برای جلوگیری از ثابت کار سخت در حال توسعه آگاهی و درک. خلاقانه و چشمگیر اقدامات تحریک می کند چنین آگاهی و شناخت از ضرورت عمل اگر یکپارچه گسترده تر طرح. به طور کلی به تشریح آسان به اندازه کافی برای طرح; پر کردن در جزئیات با برنامه های خاص و اقدامات چه تعداد می باشد.

ویراستاران: که در آن شما ببینید قوی ترین امید برای همبستگی بین المللی و موافقت نامه از آینده ؟

نوام چامسکی: هیچ فرمول ساده. برای مقابله با رشد و مخرب استبدادی و hyper-ملی گرایش ما به درک ریشه های خود را. این موضوع بیش از حد گسترده ای به آدرس به طور جدی در اینجا, اما شواهد خوبی من فکر می کنم که یک عامل اساسی است که برنامه های ریاضت اقتصادی نئولیبرالی از نسل گذشته است. این باید متمرکز ثروت و تضعیف عملکرد دموکراسی, ریخته گری, بسیاری از مردم را کنار گذاشته و منجر به فهم خشم و عصبانیت اغلب مصرف پاتولوژیک اشکال و خروج افراد طعمه به عوامفریبی سیاسی.

این تحولات تنها می توان به مقابله با جنبش های اجتماعی مترقی است که ارائه معتبر پاسخ به اغلب تلخ از فشارهای زندگی روزانه و حتی بهتر از نقطه راه به نیاز اجتماعی و نهادی را تغییر دهید. است که باید بر اساس همبستگی بین المللی به خصوص در جهانی که در آن بسیاری از چهره های مشابه تهدید به مناسب و معقول وجود داشته و فرصت برای برقراری ارتباط و تعامل است. این شده است به بهره برداری موثر بین المللی سرمایه اما خیلی کمتر از قربانیان سیاست های سخت. این [ها] مشکلات شدید که باید در مواجهه و غلبه بر.

ویراستاران: آیا فکر می کنید سرمایه داری رانندگی انقراض ؟ آیا ما نیاز به حرکت فراتر از سرمایه داری برای اطمینان از زنده ماندن ؟

نوام چامسکی: این گونه از دولت سرمایه داری است که در حال حاضر وجود دارد مبتنی بر اصول است که من فکر می کنم باید قابل تحمل نیست. برخی از آنها غالب خواص مانند نادیده گرفتن اثرات جانبی و درایو برای رشد و لعنت عواقب تقریبا تضمین فاجعه است. اما در واقع این سیستم های قابل انعطاف به اندازه کافی برای ارائه امید برای بقا از طریق توسعه اقتصاد سبز; برای مثال می گویند در امتداد خطوط که اقتصاددان رابرت Pollin است در املای برخی از جزئیات.

که خوش شانس است زیرا در دنیای واقعی شرایط نه رسیده برای مقیاس بزرگ سازمانی تغییر واقعی دموکراسی و محبوب مشارکتی کنترل اجتماعی و اقتصادی و سیاسی زندگی – هر چند در واقع دانه از این تحولات وجود دارد و می تواند شکوفا شود. آن را دوست دارم یا نه, فوری مسائل امروز را باید در مواجهه درون چارچوب عمومی از نهادهای موجود در حالی که در همان زمان تلاش های جدی باید انجام شود برای رهایی از نهادهای سرکوبگر و حرکت رو به جلو برای آزادی بیشتری عدالت معتبر دموکراسی و همکاری و کمک های متقابل در تمام حوزه های زندگی است.

ویراستاران: این تهدیدات جامع و اصلاحی تغییرات دلالت هر بعد از زندگی انسان است. چگونه ما را به درک سیستم است که تولید چنین فراگیر ،

نوام چامسکی: جهان پیچیده است اما ما می توانیم شناسایی عوامل سیستماتیک و ساختار. نگاهی به سوء مصرف مواد افيونی. به همین دلیل است که وجود دارد سوء مصرف مواد افيونی در Rustbelt? چرا که امید به زندگی در ادامه به کاهش در ایالات متحده آمریکا برای اولین بار پس از جنگ جهانی اول و از همه گیری آنفولانزای? چرا این خصوص برجسته در میان طبقه کارگر سفیده – که کنار بازیگران با سیاست های نئولیبرالی از نسل گذشته و از جمله شکل خاصی از جهانی شدن است که طراحی شده در جهت منافع طبقه سرمایه گذاری و فراملی سرمایه ؟

حرکت از سوء مصرف مواد افيونی به عقب, سیاست که شروع به شکل گرفتن در اواخر 70s شتاب توسط ریگان و جانشینان او نسبتا ساده است. و همانطور که قبلا ذکر شد وجود دارد همتایان در جای دیگر در ظهور “دمکراسی غیر لیبرال” و فروپاشی نیروهای میانه رو است که باید تحت سلطه زندگی سیاسی پس از جنگ جهانی دوم است. مطالعات اعم از آمریکا به سوئد و دیگران پیدا کرده اند که بیگانه ستیزی و ضد مهاجر هیستری نژاد پرستی و ظهور از ملی گرایان افراطی راست به طور کلی تمایل به دنبال پریشانی اقتصادی و واژگونی سوسیال دموکرات برنامه های. پس جهان یک مکان پیچیده و بسیاری از عوامل تعامل دارد اما در برخی سیستماتیک ویژگی ها در جهانی بی قراری – آن نقطه راه به اقدام اصلاحی.

ویراستاران: وجود دارد بسیاری از طرح های پیشنهادی که در حال به دست آوردن ارز; شاید قبل از هر چیز در میان آنها سبز معامله جدید است. چه نوع از مقاومت باید طرفداران آن انتظار می رود و آنچه در تصمیم گیری های سازمانی باید فعالان پیشرو را در نظر خود ساختمان ائتلاف برای غلبه بر اين مقاومت ؟

نوام چامسکی: نکته اصلی به خاطر داشته باشید این است که طرح از این طبیعت باید موفق می شوند. باید یا دیگری در حال محکوم به فنا هستند. برخی از طرح های بسیار با دقت طراحی شده و توسعه یافته در یک فرم است که می تواند مورد استفاده به عنوان پایه ای برای سازماندهی ویژه Pollin کار در سبز معامله جدید است. وجود دارد البته دلیل کافی برای انتظار می رود شرکت های بزرگ مقاومت هر دو از شواهد تاریخچه و ماهیت دولت سرمایه داری بازار. اما به نظر می رسد که ما گذشت فراتر از این روز به عنوان مثال وقتی اکسون موبیل مدیران در واکنش به جیمز هانسن انتشار تهدید گرمایش جهانی در سال 1988 با اختصاص منابع به تکریم شک و تردید و یا آشکار کره زمین – دانستن دقیقا آنچه که آنها انجام می دهند از خود دانشمندان تا به حال مدت طولانی است که در میان رهبران در نشان دادن افراطی جاذبه تهدیدات.

در حال حاضر این تهدید آنقدر آشکار است که به نظر میرسد ما نقل مکان کرد به یک دوران مشخص شده بیشتر توسط co-optation و کاهش به جای مخالفت قاطع از واقعیت است. که اغلب در گذشته اتفاق افتاده: شیوه های کشنده دخانیات صنایع ، تغییر ارائه می دهد فرصت برای فعالان, اما آنها آشغال با مشکلات است که باید به رسمیت شناخته شود و از آن اجتناب کرد. استراتژی باید در طراحی به درک فرصت ها – موفق به انجام این کار معکوس است – اما با توجه به انگیزه و نیت و دستکاری سیستم های قدرت. که سخت تر از مقابله با ساده کره زمین می کند اما همچنین دهانه برای آموزش و سازماندهی که باید تشدید شود. هیچ وقت به هدر ندهید.

ویراستاران: آیا شما احساس می کنید انقراض بحران باید تغییر هر چیزی در مورد ما جنبش های اجتماعی?

نوام چامسکی: برای فعالان وجود دارد قوی وسوسه – قابل فهم معتبر – به اختصاص شدید تلاش برای مسائل مهم در تمرکز فوری از کار خود را. اما در ارتباط با سایر مبارزات اجتماعی واقعی هستند نه تنها در خانه بلکه در سطح جهان. همه به دست آورید می توانید با در نظر گرفته و مراقب طرح به دنبال “تقاطع” و همبستگی. و همه به دست آورید می توانید با بررسی و مقابله با شایع نهادی که ریشه در قابل احترام دروغ پشت مشکلات – اغلب بحران – که در خط مقدم تعهدات خاص.

سرمایه هماهنگ و جهانی. مبارزات در برابر بی عدالتی و ظلم و ستم باید توسعه تعاملات و حمایت متقابل در راه خود را. رویاهای واقعی بین المللی نباید محو شدن. و آنها به دست آوردن قریب به اتفاق تاثیر زمانی که ما تشخیص تهدیدهای جدی برای سازماندهی زندگی اجتماعی است که بازیگران را گریم سایه بیش از همه نگرانی های دیگر.

از انترناسیونالیسم یا انقراض توسط چامسکی ویرایش توسط چارلز Derber, Suren Moodliar و پل شانون و توسط انتشارات روتلج copyright © 2020.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de