نتانیاهو اسرائیل را یک بیماری همه گیر قهرمان — تا زمانی که موج دوم سقوط او را به بحران

Abir سلطان سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

طرفداران بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در اعتراض به اورشلیم دادگاه منطقه در طول یک ماه جولای 19 دادرسی در دادگاه عمومی به اتهام فساد مالی.

بیت المقدس در مه, بنیامین نتانیاهو بالا سوار شد. او فقط خود را آغاز پنجمین دوره به عنوان نخست وزیر اسراییل روز دوشنبه پس از بازمانده یک رشته از نزدیک به مرگ, انتخابات تا به حال شرکت تصمیم گرفتند رقیب اصلی او به یک دولت وحدت ملی و با بهره گیری از افزایش محبوبیت پس از موفقیت در پیشرو کشور از طریق اولیه یورش coronavirus.

فقط دو ماه بعد با اسرائیل رنج می برند موج دوم عفونت نخست وزیر خود را میبیند پایدار یک تابستان داغ سقوط نظرسنجی شماره تورم تظاهرات و مخالف نمایندگان مجلس. حتی برخی از نتانیاهو همکار اعضای حزب لیکود به چالش کشیده اند به دست ما تجدید حیات یک استراحت در صفوف نادر برای اسرائیل طولانی ترین خدمت رهبر.

نتانیاهو سریع به نوبه خود از تسلط به دفاع بیشتر تصویر از این بیماری همه گیر را قدرت upend دولت و فروتن highflying رهبران آن را به عنوان در ایالات متحده, که در آن موجی عفونت را به مخاطره می انداخت به انتخاب مجدد رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن.

با سرعت بسته بندی کشور و بسته شدن مدارس و تحمیل در سراسر کشور مستند زمانی که این ویروس برای اولین بار فوران در اینجا در مارس نتانیاهو برنده ستایش دیگران برای ساخت اسرائیل coronavirus داستان موفقیت. در حال حاضر او است که تمرکز از سرزنش برای افزایش موارد و فرو ریختن اقتصاد با نرخ بیکاری افزایش به 22 درصد است. کمتر از یک سوم از اسرائیلی ها در حال حاضر می گویند که آنها اعتماد به نخست وزیر برای رسیدگی به این بیماری همه گیر از 56 درصد در اوایل ماه آوریل.

“بسیاری از دستاوردهای خود را باید فرو ریخت” تحلیلگر سیاسی گفت: Aviv Bushinsky نتانیاهو رئیس سابق کارکنان و مشاور رسانه ای. “این یک 180 درجه تفاوت در راه او در مقابله با موج اول از ویروس.”

تظاهرات علیه نخست وزیر در تل آویو و در خارج از محل اقامت خود در بیت المقدس را رشد تقریبا شبانه برخی عطف متمرد است. پلیس با استفاده از خودروهای آب برای متفرق کردن جمعیت از شب شنبه و روز سه شنبه بازداشت 34 نفر در جریان اعتراض هزاران نفر از اسرائیلی ها در مخالفت با یک پیشنهاد به کمک مالی جدید اورژانس قدرت به نتانیاهو.

احمد Gharabli

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

روزنامه نگاران فیلم به عنوان پلیس اسرائیل اسپری معترضان با توپ آب در طول یک تظاهرات در بیت المقدس در جولای 18.

و نه خواهد شد نخست وزیر در زندگی بسیار آسان تر در ماه های آینده به دادگاه عمومی به اتهام فساد مالی آماده به حرکت به یک مرحله جدید با شهادت از شهود و بررسی شواهد دیگر.

خشم در برابر نتانیاهو نصب شده بعد از ویروس غرش دوباره در این کشور را بازگشایی در ماه مه به عنوان او به نظر می رسید به نوبه خود توجه خود را به مسائل دیگر از جمله فشار به ضمیمه شهرک های یهودی نشین در کرانه. که پیشنهاد این است که در حال حاضر به تاخیر افتاده است. او همچنین یک کمیته پارلمانی اعطای او شخصی معافیت های مالیاتی به ارزش بیش از $200,000 مربوط به بازسازی در خانه خصوصی او در قیصریه. با بیکاری در تاریخی سطوح نتانیاهو بعد از عذرخواهی برای این زمان است که درخواست.

عملکرد خود را در مقابله با موج دوم عفونت شده است panned به عنوان نامنظم و غیر قطعی. با موارد کوهنوردی به ارتفاعات جدید دولت تحمیل scattershot محدودیت و بسته شدن در رستوران ها و خرده فروشی تنها به لغو بسیاری از آنها فقط به عنوان به سرعت.

هفته گذشته به امید اجتناب از بازگشت به کلی مستند نتانیاهو اعلام کرد یک آخر هفته مقررات منع رفت و آمد با هدف ناشی مجامع عمومی برای فعالیت های اوقات فراغت. بسیاری از کسانی که تنگی که شامل بسته شدن سواحل در شلوغ ترین روز شد سریعا معکوس پس از انتقاد که آنها اضافه کردن به اقتصادی, درد, در حالی که برای جلوگیری از ویروسی پخش شده است. سر از اسرائیل در انجمن بهداشت عمومی و پزشکان و گفت: اقدامات “فاقد حس منطقی است.”

تلاش های دولت برای کمک به خارج-از-کار اسرائیلی ها نیز راکی. منتقدان گفت: نتانیاهو با عجله اعلام کرد برنامه ریزی برای توزیع 1.7 میلیارد دلاری در مبلغ یکجا پرداخت به هر اسرائیل smacked از ناامیدی.

احمد Gharabli

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

پیراپزشک از Magen David Adom اسرائیل ملی خدمات اضطراری جمع آوری یک سواب نمونه از یک کودک فلسطینی در یک موبایل تست ایستگاه برای coronavirus در محله شیخ جراح در بیت المقدس در جولای 20.

اقتصاددانان از جمله نتانیاهو-فرماندار اسرائیل بانک مرکزی را محکوم به سیاست به عنوان بد درک. مقامات نتانیاهو وزارت مالیه شکایت عموم که آنها تا به حال دریافت اطلاع از برنامه ای که تهدید به تقلا بودجه دولت است. نتانیاهو وفاداران در پاسخ به حمله “کارمندان” که به فرض به سوال نخست وزیر.

روز یکشنبه نتانیاهو کابینه موثر sidestepped او و دوباره این طرح به ارائه بیشتر هدفمند امداد.

“این یک نوع کج و معوج از سیاست هایی که مردم را از خود بپرسید: آیا این بچه ها می دانم آنچه آنها در حال انجام است؟’ “گفت: Mordechai Kremnitzer از اسرائیل دموکراسی موسسه. “من فکر می کنم اعتماد عمومی به دولت است بیشتر یا کمتر از درهم شکست.”

نتانیاهو را کاهش یافته است به نظر این مقاله است.

حامیان او می گویند او در حال صالح غیر قابل توصیف توسط کارمندان و قضات و خصمانه شرکای ائتلاف. هنوز تجربه بیش از یک دهه در قدرت را ترک کرده است او را با مهارت های لازم برای رسیدگی به چالش های آبشاری آنها می گویند.

“در تمام این او موفق به نوعی به نگه داشتن توپ در هوا” گفت: حامیان دیرین Gadi Taub یک مفسر سیاسی و استاد در Federmann عمومی موسسه سیاست در دانشگاه عبری. “چه اتفاق می افتد این است که یک لایه بحران بلکه یک استارک تظاهرات که او تنها مسئول بزرگسال در اتاق.”

از آنجا که ویروس بازگشت, پاسخ دولت تعریف شده — منتقدان می گویند hobbled — توسط اصطکاک و مبارزات داخلی.

بهداشت و امور مالی وزارتخانه ها را درگیر بیش از بهداشت عمومی محدودیت هایی که بیشتر می تواند خفه کردن اقتصاد است. در داخل کابینه جناح های رقیب هم تراز با نتانیاهو و Benny Gantz این “جایگزین” نخست وزیر تحت نظر دو ماهه حکومت وحدت اغلب در تضاد است.

و coronavirus کمیته در کنست اسرائیل تاکید کرد که لغو قوانین جدید که از نتانیاهو دولت. کمیته رهبری حزب لیکود در مجلس مسدود شده حرکت می کند به دید عمومی استخرهای شنا در سواحل و ورزشگاه گفت: داده های علمی را پشتیبانی نمی کند و محدودیت.

ادد Balilty

AP

فوق العاده ارتدکس یهودی مردان شنا در دریای مدیترانه در ساحل تل آویو تعیین شده برای مردان سه روز در هفته.

پس از این reversals دیگر اعضای حزب لیکود نقل مکان کرد و به بیرون راندن این کمیته رئیس Yifat Shasha-بیتون تا زمانی که سیاسی اعتراض آنها را مجبور به عقب نشینی. گزارش های رسانه ها نشان داده اند که نتانیاهو هنوز هم ماهیگیری را به جای او.

“وجود ترک در توانایی خود را برای رهبری و دیگر سیاستمداران آن را احساس کنید” Bushinsky گفت. “در دوره های مختلف هیچ کس جرأت انجام چنین کاری است.”

در طول زودتر تلاش برای مقابله با شیوع نخست وزیر قادر به فرمان پاسخ ظاهر می شود به عنوان ماسک-تحت پوشش چهره اسرائیل coronavirus مبارزه شخصا هدایت این وزارتخانه را به عمل دراماتیک است.

“در دور قبلی ما مشغول به کار بودند تحت یک دولت انتقالی و ندارد مجلس و آن را بسیار ساده تر” اذعان یک مقام ارشد دولت صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به بحث داخلی مذاکرات.

رسمی نسبت به جریان نفاق را تا حد زیادی به کمبود اطلاعات علمی در مورد چگونه این ویروس منتقل می شود در تنظیمات مختلف.

“من فکر می کنم آنچه که ما در اینجا شاهد فروپاشی تصویر از یک شعبده باز” Kremnitzer گفت. “او در انتقال موفقیت آمیز به مردم که در آن او نشان می دهد که حتی تاج می تواند شکست خورده توسط او. در حال حاضر آنها چیزی متفاوت است.”

چند مفسران پیش بینی قریب الوقوع سقوط یک سیاستمدار است که ساخته شده یک روال احیای سیاسی خود و اقبال هر زمان که کار خود را به نظر می رسید به مخاطره می انداخت. و او در کنار بسیاری از بالقوه حزب لیکود رقبا. اما نتانیاهو مشکلات را آرام صحبت کنید که او آماده برای مانور Gantz از قدرت از طریق انتخابات زود است.

“من فکر نمی کنم او تا کنون با آن روبرو چنین بحران رهبری او” Kremnitzer گفت.