ژاپن قرقره از باران و سیل بیشتر

سیل رکورد شکستن rainstorms باید deluged جنوبی و مرکزی ژاپن از روز شنبه کشته شدن دست کم 58 نفر و آسیب رساندن به بیش از 4000 خواص. جنوب غربی ترین جزیره کیوشو با جمعیت نزدیک به 13 میلیون دلار بود که سخت ترین ضربه اولیه موج بارندگی جمعه و شنبه در حالی که باران های سنگین باید از آنجا به مرکزی سرزمین اصلی.

نخست وزیر ژاپن اعلام کرد از دولت خواست به اعلام یک “افراطی فاجعه” برای ساده کردن روند بهبود در سخت-آمار مناطق این کشور است. تعدادی از جوامع جدا شد با جاده و دیگر زیرساخت های حیاتی آسیب دیده سنگین باران و رانش زمین.

در ضمن هواشناسان در حال eyeing بالقوه برای بخش هایی از ژاپن برای دریافت دیگر پا یا بیشتر از بارش باران در هفته آینده.

باران شدید بالغ


ساکنان در اب راه رفتن را از طریق floodwater ناشی از بارش باران های سیل 8 ژوئیه سال 2020 برای رسیدن به خانه خود را در فوکوئوکا استان فوکوئوکا در ژاپن در جنوب غربی جزیره کیوشو. (Kimimasa Mayama/سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/REX/Shutterstock)

در جمعه, 15 اینچ از بارش باران کاهش یافت و تنها در شش ساعت یک رکورد در جنوب غربی کیوشو در کوماموتو استان با توجه به سایاکا موری یک هواشناس برای سرویس رادیو و تلویزیون NHK World-ژاپن.

دره جامعه ثبت 19.3 اینچ در 24 ساعت کوه به احتمال زیاد در کمک به “orographic بالا بردن” و یا اضافی افزایش حرکت است که افزایش سنگین بارندگی است. مینمتا نزدیک به ساحل دیدم 18.7 اینچ از طوفان در روز شنبه.

Amakusa شهر در غربی کیوشو, گزارش یک ساعته باران در مجموع 3.85 اینچ است. در نزدیکی Ashikita برداشت 7.5 اینچ در سه ساعت نیز شکستن شش ساعت ضبط با 12.8 اینچ است.


رانش زمین در خطر ابتلا به هوا توسط ژاپنی آژانس هواشناسی اوایل جولای 9 به وقت محلی. (JMA)

این مشابه باعث کوما رودخانه سرریز منجر به سیل و رانش زمین که هولناک خیابان ها و خانه ها و کسب و کار و مستغرق اتومبیل. خانه سالمندان بود تاخت و تاز کردن توسط سیلاب ها و در نتیجه مرگ و میر ناشی از ساکنان 14.

در کیوشو ژاپن سومین جزیره 3.6 میلیون نفر از مردم خواست برای تخلیه و 13 نفر از دست رفته باقی می ماند.

در ضمن رانش زمین را ویران ساخته و ژاپنی ها و خدمات صادر کرده است بارش باران و زمین-شل شدن هشدار برای بسیاری از جنوب ژاپن. این سازمان هشدار داده بود که خطر رانش زمین در استان نارا جنوب غربی توکیو با یک خطر خاص در دامنه کوه Obako.

یک دستور برای باران مخرب


یک سیلاب منطقه ایوامیزاوا در استان کوماموتو در جولای 4. (جیجی پرس/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ) (Str/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

کیوشو است که مرطوب محل در ژاپن است. با توجه به NHK, اخبار, کیوشو دارای رکورد بزرگترین کشور یک ساعت بارندگی سالانه کل — 6.02 اینچ و 341 اینچ (28 فوت و 5 اینچ) بود.

موقعیت خود را در ژاپن در جنوب غربی آن قرار می دهد در تماس با هوای گرم جریان Koroshio زمان اقیانوس آرام “غربی مرز زمان.” فعلی شبیه به حتی قوی تر از جریان خلیج فارس حمل و نقل خفیف و نیمه گرمسیری آب شمال از طریق دریای فیلیپین اضافه کردن گرما و رطوبت به هوا و سوخت به طور بالقوه خیس بارندگی است.

بسیاری از Koroshio زمان را جریان منحنی شرق ژاپن به دلیل نیروی کوریولیس یا چرخش زمین اما بخشی از آن مارها به دریای شرق چین. این شعبه تسوشیما فعلی meanders غرب, ژاپنی, الجزایر. کیوشو است که بین.


آمریکا GFS مدل شبیه سازی بسیار مرطوب هوا و بالا precipitable آب ارزش نزدیک شدن باد از جنوب غرب ژاپن در هفته آینده. (WeatherBell)

رطوبت هوا بیشتر به راحتی در دسترس در فصل تابستان و اغلب در تعامل با Meiyu جلو — نیمه دائمی ویژگی در شرق آسیا از فضای. معمولا ضعیف مرزی تقسیم هوای گرم به سمت جنوب از یک کولر, خشک کن, غرب جریان نشأت گرفته از شمال چین و جنوب شرقی روسیه است. جبهه sags جنوبی در زمستان نوسانی بسیار نزدیک به ژاپن در طول تابستان به عنوان سرد و خلوت شمال به قطب شمال.

بیش از آخر هفته Meiyu مقابل آویخته شد به طور مستقیم بیش از کیوشو با یک جفت از پیشانی افسردگی — امواج فشار پایین — سوارکاری, تا مرز. کمک کرد که تمرکز سنگین بارندگی و شیر به رطوبت بیش از حد در دسترس است.


یک بالن آب و هوا راه اندازی شد از Kagoshima در جولای 4 نشان می دهد فوق العاده رطوبت بالا. (دانشگاه میشیگان)

یک بالن آب و هوا راه اندازی شد شنبه از Kagoshima یک شهر ساحلی در کیوشو نشان داد بیش از حد مرطوب جو معمولی از آنچه ممکن است انتظار می رود برای پیدا کردن در وسط یک طوفان گرمسیری. یک PWAT یا precipitable آب شاخص از 3.00 اینچ اندازه گیری شد. PWATs نشان دادن چه مقدار آب است که در حال حاضر در یک ستون از جو است.

که بدان معنی است که هر ستون از هوا می تواند از لحاظ تئوری فشار از سه اینچ از بارش باران. و هنگامی که این توده هوا به طور مداوم در حال “واپیچیدن” و پر از سمت جنوب این مرحله برای بارندگی های شدید.

تمام گفته 4,700 ساختمان در هفت استان غربی و مرکزی ژاپن بوده است “نابود آسیب دیده و یا آب گرفتگی” با توجه به Kyodo News.

بیشتر باران در راه


آمریکا GFS مدل شبیه سازی بارش سنگین بیش جنوب ژاپن با یک پای اضافی باران در کیوشو بین جولای 10 و 15 ژوئیه. (WeatherBell)

روز چهارشنبه بارندگی های شدید بار دیگر اتفاق می افتد در بخش هایی از ناگانو و گیفو کمی بیش از 100 مایلی غرب توکیو که در آن آژانس هواشناسی ژاپن صادر کرده است سنگین باران هشدار اضطراری.

از چهارشنبه تا آخر هفته یکی دیگر از 3 به 6 اینچ باران به نظر می رسد ممکن است بیش از حد از جنوب نیمی از ژاپن با 6 تا 10 اینچ در سراسر کیوشو جنوب شیکوکو و ساحلی نارا که در آن افزایش توسط کوه ساحلی رخ می دهد. توکیو به نظر می رسد به اقامت در حاشیه از سنگین ترین, بارش با چند اینچ هنوز هم به احتمال زیاد.

آن را از این سوال که چند زبانی در کیوشو انتخاب کنید تا 12 تا 18 اینچ در سه روز زمان.

مدل آب و هوا نشان می دهد کم فشار و پر پیچ و شمال شرقی از طریق دریای ژاپن تحریک امواج از بارش باران های سنگین.

اضافی از بارندگی ممکن است در بخش هایی از جنوب ژاپن به عنوان بیشتر در آب و هوای طوفانی رخ به شروع هفته کاری در هفته آینده.

ژاپن reeled در پی جاری شدن سیل پس از عبور از سوپر گردباد Hagibis در ماه اکتبر با یک دوم دور از بارندگی های شدید ورود فقط دو هفته بعد جلوتر از گردباد Bualoi.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de