جو Papp تاج خود را
12 جولای 1976

در بالای یک پارک مرکزی hill, عرق کردن بی رحمانه آفتاب بعد از ظهر برخی از 50 جوان مردان دیوانه وار تکان دادن آگهی thwacking در هر یک از دیگر با چوب و تخلیه یک برج چوبی در اطراف. با عصبانیت متمرکز ظاهرا نسبت به گرما و پاسخ آنها به فریاد دستورات از یک مرد در یک پیراهن سفید. جو Papp, تمرین, Henry Vاست یک بار دیگر پیشرو خود را در گروه.

هر چند او را هدایت پیروان خود را با یکسونگری شدت که جوان هنری را به زمینه Agincourt, پاپ حامل 54 سال است. و با وجود بی امان خود را همه جا حضوری در آمریکا, تئاتر, صحنه, انرژی های خود را بی حد و حصر است. سه یا چهار ساعت به تمرین گرما آغاز می شود برای رسیدن به او و او پیراهن خود را حذف. ناگهان پادشاه هنری ناپدید. آشکار در یک قدیمی بدون آستین حلقه ای ساتن, Shmuel Papirofsky پیری پسر.

یوسف Papp هر دو: رهبر عامل با آنچه یک منتقد با نام هنری “درخشش الهام و بهره وری” و خیابان-هوشمند بازمانده از یک فقیر ویلیامزبرگ دوران کودکی است. وجود دارد به عنوان کفش-درخشش پسر مرغ-plücker ‘ ثانیه و با پدر خود — به عنوان یک ارابه دستی بادام زمینی فروشنده, زندگی, شد کار. آن را هنوز هم است. دستگاه گوارش بیل و اکتورز استودیو ممکن است ارائه یک مسیر به وفور اما عادت مبارزه ریشه دوانده است. هنری, رهبری, در, راز, پنهان قرن, یک تابع از تولد نجیب; Papp را شاید کمتر مرموزی است که یک پیروزی خواهد شد.

“این بازی است که واقعا یک مطالعه از رهبری او گفت:” در طول یک شام شکستن “رهبر اصلی سازمان — رئیس جمهور شاید — کسی که مسئول از مردان است. این سومین بار که من انجام داده ام این بازی و من انجام دوباره آن را در حال حاضر چون من آموخته زیادی در مورد رهبری پس از این زمان گذشته است. در حال حاضر پل راد که بازی هنری نمی داند که هر یک از آن نشده است. او هنوز هم واقعا آغاز; من به او اولین شغل خود را در این گروه تنها چند سال پیش. بنابراین من باید به آموزش او در مورد رهبری. من قدرت را به تدریج به او منتقل. مثلا من باید اجازه دهید او صحبت کنید به طور مستقیم به این گروه — به طور مستقیم آنها را تقریبا تا زمانی که او شروع به احساس می کنم مثل یک پادشاه. یک پادشاه ، این است که برخی از لعنتی آیزنهاور. او احساس خود را در مورد مردان راه من احساس می کنم در مورد افرادی که در این نشان می دهد. روح خود هستند اما وظیفه آنها است به من.”

برای Papp, رهبری است به سادگی یک ماده از hortatory شعارهای اما همه گیر توجه به جزئیات است. در طول یک استراحت مختصر در تمرین هنریسه مرد در لباس به طور ناگهانی ظاهر می شود در سمت خود را. حمل پیشنهادی تصاویر از پرماجرا آگهی آژانس مورد & McGrath (“من برداشت اونا خودم می گوید:” Papp. “همه گفتند که من دیوانه را به یک شرکت است که انجام نداده تئاتر قبل از, اما آنها بوده ام.”), آنها عقب نشینی با پاپ به بالا می رسد از Delacorte تئاتر که در آن او انتقادی به بررسی کار خود را. خوشحال و با تصویرسازی برای Henry V, او با این وجود اصرار دارد که یک مدل جدید توان در برخواهد داشت برای رنگی دختران که باید در نظر گرفته خودکشی/وقتی رنگین کمان است Enufو سپس آنها را رد. “و نمی,” او اضافه می کند که آنها به نوبه خود به ایجاد راه خود را به پایین راهرو “می گویند” عمومی تئاتر.’ می گویند: “نیویورک شکسپیر جشنواره است.’ تئاتر تنها یک محل; این جشنواره توسط سازمان است.”

نیویورک شکسپیر جشنواره تا حدودی نادرست و غلط اسم بی مسمی برای یک $8.5 میلیون ترکیب که مانند Papp آمد از فقر است. از آن بسیار unprepossessing ریشه در یک کلیسای پروتستان واقع بین راه های C و D در پایین سمت شرق جشنواره شکسپیر است که در یک بار داغ ترین بلیط در برادوی (A Chorus Line) ایجاد (Papp عملیات در مرکز لینکلن) شش تئاتر و کارگاه های آموزشی در تئاتر عمومی در خیابان لافایت و البته رایگان شکسپیر در پارک. در علاوه بر این به نمایشنامه و نمایشنامه نویسان او توسعه خود شاخکهای رسیدن به منطقه ای تئاتر به عنوان دور به عنوان مینه سوتا و مار را از طریق شهرستان و قومی avant garde شرکت. در فرمان خود را در یک بازی ممکن است شروع به در یک کارگاه آموزشی در تئاتر بود به صحنه توسط یک شرکت مستقل به عنوان یک سهام ویترین حرکت به عقب به صورت کامل-لباس اجرا و پس از آن جهش به بالا-ریسک بالا و سود تجاری مرکز برادوی است. و هنگامی که او نمرات پاپ نمرات بزرگ. از جمله فیلم حقوق و تور شرکت A Chorus Line تنهایی باید پمپ بیش از 6 میلیون دلار در سال را به این جشنواره است. و از آنجا که پدر و مادر سازمان باید توسط قانون بود غیر انتفاعی است که پول تنها می تواند هنوز هم برای توسعه بیشتر. به عنوان یک نتیجه نیویورک شکسپیر جشنواره در حال حاضر تنها مهم ترین نیروی در تئاتر معاصر را به ناچار رشد قوی تر. با جو Papp خود را به عنوان رهبر بلامنازع.

او سازمان را موتور; پول آن سوخت. در طول سال این جشنواره اجرا شده است تا قابل ملاحظه کسری (“ما حدود یک میلیون دلار در صورتحسابها,” او می گوید با آرامش) و سود حاصل از A Chorus Line می تواند قرار داده و آن را بصورتی پایدار و محکم به سیاه و سفید برای اولین بار در تاریخ آن است. “اما این است که” او را “همان چیزی است که شما یک تماس بسیار uncreative استفاده از پول است. بنابراین من گفت: اجازه نمی پرداخت صورتحساب. اجازه دهید آن را و آن را به چیزی که برای ما مهم است. و این که نویسندگان.”

بنابراین ملاحظه تکه از Chorus Line سود را به یک جشنواره جدید سازمانی: یک نویسنده-در-حقوق و دستمزد پروژه. “گوش دادن” او لبه های رو به جلو در صندلی خود را “ما قصد داریم که شاید 20 نفر است که شما قادر به نوشتن نمایشنامه برای زندگی. نه زندگی اما واقعی, یک, شاید به اندازه 10 ، 000 دلار در سال است. به علاوه — و این است که استفاده از حقوق و دستمزد تنظیم — بیکاری و بستری و… این نوع از مسائل است که نویسندگان هرگز.”

این همه برای تلفن های موبایل شگفت انگیزی اما تدبير در پشت آن است کلاسیک توسعه: هرگز از بدهی همیشه استفاده از هر گونه پول جدید به رشد همیشه یک دلیل و به درخواست مردم برای حتی بیشتر. تبدیل شدن به ضروری سپس با زور مردم را به روز نگه دارید در رفتن. این توالی بخشی از Papp امکانات.

سال پیش او hustled برخی از پول برای خرید, پیر آستور کتابخانه در خیابان لافایت و تبدیل آن به مجموعه ای از تئاتر. (“ما را نگه داشته و نقطه عطفی از حال خراب: مردم خوشحال بودند برای کمک به ما انجام دهد.”) او ساخته شده آن را واقعا هیجان انگیز فضا با تئاتر از اشکال و اندازه های مختلف ریخت و هر دلار به بازسازی آن و ایجاد یک محل که در آن یک نمایشنامه رویاهای حداقل تا به حال یک شات در آینده درست است. سپس او ضعیف است. با استفاده از مطبوعات و عاشقانه اطراف رایگان شکسپیر در پارک — که البته می تواند رفته اند بدون عمومی تئاتر — او تحت فشار این شهرستان برای کمک به. او از حامیان مالی — فوقانی شرق جانبی فرهنگی تأسیس شد که هم جان لیندسی constituency — تکیه بر شهردار. در نهایت او به فروش ساختمان ها بازگشت به شهر برای $2.6 میلیون سپس اجاره آن را از آنها برای یک دلار در سال است. با اون همه سرمایه و شش تئاتر تنها یک دلار در سال — او گسترش یافت و این بار با تعهد تولیدات در سایر شرکت ها.

اگر این همه برای تلفن های موبایل بیشتر شبیه سامی Glick از مثل Henry V, آن, باید, برای, وجود دارد این است که حداقل یک طرف از پاپ است که به عنوان موفقیت وسواس به عنوان Schulberg را زاغه بچه که از آن ساخته شده در هالیوود است. که پاپ در ظاهر خود را سقط تلاش برای سازماندهی یک برادوی فصل برای خود نویسنده در سال گذشته اساسا کاهش عمومی تئاتر به صرف کارگاه. خود را افزایش استفاده از تئاتر به عنوان یک پرستیژ-اعطا ویترین برای شرکت هایی که به توسعه سبک خود را جدا از او — در این سال بکت اجرای برنامه توسط لی Breuer را Mabou معادن گروه تئاتر تنها قابل توجه ترین مثال نشان می دهد که طرف نیز هست. مانند دیوید مریک تمیز کاری لندن تئاتر برادوی وسایل نقلیه Papp گشت آوانگارد. به عنوان یک نتیجه, هر چند عمومی تئاتر ممکن است پر از گنجینه های بسیاری از مردم تئاتر دیدن Papp بیشتر به عنوان یک ادعا بلوز از پایونیر.

اما آن را که ساده نیست ، او که ساده نیست ، درست زمانی که به نظر می رسد که او overreached خود و اجازه کارآفرین به پایمال کردن آزمایش او به طور ناگهانی relocates اصلی خود وسواس و به دنبال آن با همان بی امان رانندگی که رو او را از جنگل ویلیامزبرگ. و از طریق تنها کمی بیشتر مودب جنگل منهتن تئاتر.

در آن لحظات هر چند Papp کمتر رانده “آن بزرگ” کمتر به برادوی خیمه ها در مقایسه با تقریبا انتزاعی جستجو برای کیفیت. جستجو هنوز single-minded, اما آن را شامل یک عنصر از جدا شدن است که باعث می شود آن را تقریبا شریف.

این Papp ظهور او به عنوان هدایت Henry V. نه آنقدر در برخورد نیروهای فرانسوی و انگلیسی به عنوان پیروز کینگ عاشقانه byplay با کاترین فرانسه. عاشقانه خود را که در غالب بازی نهایی عمل شده است یک مشکل همیشگی برای Shakespeareans باعث قرن از منتقدان به اکو دکتر جانسون تنگی: “حقیقت این است که شاعر شکست خورده او در پنجم عمل می کنند و او خوشحال به آن را پر کنید تا با هر آنچه که او می تواند و نه حتی شکسپیر می توانید بنویسید و بدون مناسب موضوع است. آن است که بیهوده تلاش برای اکثر ماهرانه دست به کشت نازایی و یا به رنگ بر پوچی.”

و در عین حال به عنوان Papp توسعه صحنه آن حساسیت می شود غیر قابل پیش بینی تحت تاثیر قرار. در ابتدا او با این نسخهها کار میکند راد, تنظیم تن از هنری سخنرانی خود را از دیدن صافی به عنوان بخشی از یک تلاش عمدی به پایمال کاترین با خود به تازگی ثابت شکوه. “هیچ پل” او مشاوره “چه شما در حال تلاش برای انجام در اینجا این است که آسایش او را کمی بیشتر در سهولت.” به عنوان راد به تدریج در می یابد راه خود را در داخل خطوط مریل استریپ را کاترین شروع به پاسخ در نوع خود است. ناگهان برق بین آنها قابل لمس است و هنری است که در هنگامی که پادشاه و عاشق.

“من می خواستم به بازی هنری برای مدت زمان طولانی می گوید:” راد “بنابراین من تا به حال ایده های خود به خوبی تاسیس شده اما وجود دارد هیچ دیگر مدیر در تئاتر چه کسی می تواند به من چه جو است. او را شناسایی بنابراین به شدت با شخصیت است که آنچه من در یادگیری توسط Joe خود درک خود را. او عمیقتر و نه تغییر هنری است که من در مورد فکر می کردم. در حال حاضر کسانی که انسان لحظه — زمانی که او به تنهایی با برادران خود و یا با کیت — کسانی که بیشتر از من می تواند تصور است.

“این قدرت است که در هنری به طور معمول نمی آمد در سراسر در آن صحنه بنابراین شما درک نمی کنند که چرا سربازان خود را به دنبال او راه آنها بود. در این بازی شما خواهد شد. هنری — و جو — پیدا کردن یک specialness در مردم و استفاده از آن را به آنها را به افزایش ظرفیت خود را. ما انجام داده ایم این صحنه نبرد صدها بار در حال حاضر اما این گروه هنوز هم همه چیز را از او می پرسد آنها. وجود دارد بچه ها پرتاب خود را در سراسر در راه شما نمی خواهد باور همه برای او. و با باز کردن آنها خواهید بود آن را برای من انجام — برای هنری.”

Papp همواره در میان اکثر فیزیکی از مدیران و بدن بودند برخورد در سراسر مرحله خود را و هجوم به یکی دیگر از زمانی که O’Horgan بود و یک چنگ نواز. بازیگران انجام آنچه او خواسته — و شاید بیشتر از آنها تصور خود را قادر به — چرا که او انتظار آن است. و چون مانند هنری در بازی Papp به بازگشت بیش از هر شکسپیر دیگر تاریخ — او را سریع به پاداش وفاداری. و مجازات هر ضعیف: “وجود 60 بچه ها در این گروه و همه آنها لعنت خوش شانس می شود وجود دارد — بنابراین اگر من به کسی روی باسن و پشت سر من, سیگار پشت سیگار زمانی که افراد دیگر در خارج وجود دارد در حال حرکت به برج او را از طریق. که تمام است.

“اما وجود دارد و هر سال یک یا دو که ظهورکه تبدیل شدن به رهبران خود است. آنها کمی گرسنه تر از دیگران, اما هر آنچه در آن است آنها باید حمایت شود. در حال حاضر من حدس می زنم من اعتقاد دارم که در فردیت بیش از هر چیز دیگری و من میخوام پاسخ دادن به هر کسی که نشان می دهد که نوع درایو فرد.

“این یک زمان بحرانی در حال حاضر زمان مناسب برای کار با Henry V — چون در حال حاضر ما در حال رفتن را از طریق یک زمان از رهبری است. من یک مدیر سیاسی در هر حس ساده; ایدئولوژی به خودی پیدا کنم خسته کننده در زندگی و خسته کننده در تئاتر. مانند جیمی کارتر وجود دارد ناشناخته وجود دارد و ناشناخته است که منافع من است. قابل پیش بینی است که بدترین چیزی که بر روی صحنه و یا در زندگی است. بنابراین من نمی پیدا کردن او لبخند منفی; من آن را” او مکث “جالب است. من می خواهم بدانید که چه چیزی در پشت آن, البته, اما من در حال حاضر می دانیم که او یک مرد که برخی از آنچه او می خواهد — و آماده به بیرون رفتن و گرفتن آن را.”

او می تواند صحبت کردن در مورد خود. خوردن شام در یک رستوران ایتالیایی در نزدیکی پارک ظاهری خود را فراموش کرده ام باس striped در حالی که او با حرکات متمرکز شدت او جذاب است. او همچنین گمان من به طور کامل به عنوان محاسبه به عنوان يك Henry V راه رفتن در میان نیروهای نظامی خود را. یکی می تواند هرگز فراموش نکنید که جو Papp یکی از این دو نفر به صورت پایین رابرت موسی و دور با آن. و این که دیگر نلسون راکفلر — خیلی بیشتر از رفتن برای او از هر بچه از ویلیامزبرگ تا کنون بود. اگر تا کنون یک مرد آماده به بیرون رفتن و گرفتن دقیقا آنچه که او می خواست از آن است که جو Papp. و بنابراین یکی از شگفتی های, به عنوان یکی با جیمی کارتر در مورد چشم انداز پشت لبخند است.

بنابراین آیا Papp. در هنری دوباره: “برای شش ماه قبل از ما شروع, تمرین, در این زمان, من خودم غوطه ور در تاریخ است. من در تلاش بود برای پیدا کردن این دلایل که چرا یک گروه کوچک از مردان می تواند پایمال کردن یک میزبان 10 برابر اندازه خود را. من می دانم که در مورد این شکل از بنادر من می دانم که در مورد جغرافیا در Harfleur من می دانم که چگونه بسیاری از مردم در آن زمان به حفظ محاصره, من می دانم که دقت یک تعظیم بلند. من می دانستم که همه چیز در مورد قرون وسطی اسلحه همه چیز مانند آن. اما من هنوز هم پیدا کردن ریشه روانی. من می دانم که چرا هنری برنده و فرانسه را از دست داد: یک رهبر گروه می تواند همیشه شکست می شود توسط تعداد کمی از مردان با حمایت های خود اطمینان و ایمان خود رهبر.

“اما رهبر به ایمان خود. و به همین دلیل مهم ترین صحنه در بازی این است که هنگامی که مایکل ویلیامز — و این اولین بار است که در غیر کمیک فارسی تئاتر که در آن شما باید مشترک مردان با دو نام — سوالات صحت جنگ. آن را یک نقطه عطف به دلیل هنری — که پدرش را به سرقت برده تاج — نیاز به احساس می کنید که خود باعث خالص است. و وجود او در آستانه از مهم ترین نبرد در زندگی خود و او فکر می کند او را به انجام به خوبی وجود دارد و این یکی از یک سگ ماده, همه چیز سوال. ناگهان او به درخواست خودش, ‘باید شما خالص باشد? آیا شما باید به بی عیب و نقص?’ “

این سوال این است که پاپ در تلاش برای پاسخ خود را. گاهی اوقات به عنوان زمانی که او در دفاع از خود برادوی ماجراجویی با این استدلال که این تنها راه برای نویسان به پول واقعی تلاش به نظر می رسد ساختگی عقلانی برای خود جاه طلبی. در دیگران او به نظر می رسد واقعا در تلاش برای یک نوع خلوص نادر در تئاتر. و یا در هر نقطه.

قطعا Papp انرژی و مالی razzle-dazzle یک عنصر کلیدی در نیویورک عکس انفجار اقلیت تئاتر. Woodie پادشاه که جدید فدرال تئاتر همواره توسعه یافته جدید سیاه و پورتوریکو نویسان و بازیگران تنها یک ذینفع Papp largess: “زمانی که ما رنگی دختران در فدرال به ما در مورد هزینه $8,000; جو قرار داده تا نیمی از آن است. در حال حاضر آن را در مکان های عمومی, پول کمی را برای اولین بار ما در حال گرفتن نیمی از سود آن را به دیگر محصولات جدید است. و هنگامی که آن را می رود به برادوی در پاییز ما هنوز هم باید یک قطعه از آن را. اما این درست نیست که او کاملا عادلانه تا آنجا که پول می رود — هر چند که نادر به اندازه کافی راست آن است که او تا به حال جرات رفتن با این بازی از ابتدا. او یک رهبر و یک پیرو. حتی اگر رنگی دختران تا به حال شده است یک موفقیت آن را همیشه خواهد بود یک بنچ مارک برای هر بازی که واقعا ساخته شده بود در شعر است. و او مشتاق به خارج وجود دارد با آن است.”

که مرتب سازی بر اساس قرار دادن یک پول که در آن آرمان ها شده است یک علامت از Papp عملیات اما این تناقض رشد می کند بیشتر به عنوان مشکل وجود دارد این است که پول بیشتری به گسترش در سراسر. این یک راه طولانی از زیرزمین کلیسا به سنگ مرمر افراط از مرکز لینکلن و این حجم از عملیات طاقت فرسا می شود. به طور ناگهانی وجود دارد که فقط بیش از حد برای پیگیری و بوروکراسی بناچار جایگزین شخصیت. با routinization از جاذبه وسواسی جستجو برای کیفیت بی سر و صدا به پایان می رسد. “الهام درخشش بهره وری” می شود به عنوان آن را برای Henry Vبی معنی.

Papp می داند که او عذاب آن است. “من نیاز به,” او گفت: “یک دوره از عمل به ايمان است.” اما به عنوان او را ترک رستوران او شروع به راه رفتن سریع تر. “آن را به من,” او گفت: او به عنوان عبور از خیابان در برابر نور “دقیقا هفت دقیقه برای بازگشت به تئاتر از اینجا. و تمرین است برای شروع دوباره در پنج است.” در زمان او رسیده لبه پارک او در حال اجرا بود. هنوز هم.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de