Kayapó رئیس میرد از COVID-19 در برزیل, led اعتراض آمازون سد

فایل عکس: Kayapo سرخپوستان اشغال ورودی Planalto کاخ به عنوان اعتراض در برازیلیا, فوریه 2, 2015. این Kayapo هندی ها درخواست ملاقات با رئیس جمهور برزیل و خواستار تجدید اساسی زیست محیطی طرح (PBA) مربوط به زیرساخت های این نسخهها کار در بومی زمین در جنوب Para دولت است. رویترز/Ueslei مرکلینو

برازیلیا (ایسنا) – برزیل مردم بومی از دست داد یکی از رهبران پیشگام به COVID-19 روز چهارشنبه با مرگ Paulinho Payakan یک Kayapó رئیس که رهبری اعتراضات علیه بلو مونته برق آبی سد در 1980s.

در کنار Kayapó رئیس Raoni و نوازنده نیش Payakan کمک های بین المللی با توجه به محیط زیست و اجتماعی هزینه ساختمان جهان سوم بزرگترین سد در Xingu رودخانه در جنگل های بارانی آمازون.

Payakan, 66, درگذشت صبح روز چهارشنبه در بیمارستان Redençao در جنوب پارا دولت که در آن coronavirus اپیدمی گسترش در میان جوامع بومی و کشتار بزرگان قومی.

این Kayapó رئیس زندان محکوم شد در سال 1998 به شش سال زندان برای تجاوز به دختر 18 ساله دانشجو در سال 1992 با کمک همسرش که وی نیز به اعدام محکوم شده است.

جرم و جنایت به شدت صدمه دیده Payakan شهرت گفت: سیدنی Possuelo برزیل, بهترین و شناخته شده اکسپلورر جدا قبایل آمازون که رئیس دولت بومی در امور آژانس Funai در آن زمان است.

هنوز Possuelo ستایش Payakan به دنبال بقای اقتصادی از قبیله خود را در حالی که حفظ هویت بومی.

یک میوه از تلاش های او بود که در برخورد با محیط زیست دوستانه خرده فروش لوازم آرایشی و بهداشتی فروشگاه بدن و اجتماعی آگاه تجارت نیست کمک بازاریابی ابتکار که توسط قبیله جمع آوری آجیل برزیل در جنگل برای استخراج نفت استفاده می شود به لوازم آرایشی.

شرکت انگلیسی است که در حال حاضر متعلق به برزیل, لوازم آرایشی, گروه طبیعت & Co.

بلو مونته آغاز شده تولید برق در سال 2016 اما اصلی طراحی کوچک به دلیل یک اعتراض بین المللی و سد تنها تولید حدود یک سوم از آن برنامه ریزی شده 11,200 مگاوات است.

گزارش توسط آنتونی Boadle; ویرایش توسط تام براون و سونیا Hepinstall

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de