کنیا پدران دست و پنجه نرم کردن با فرزندان خود مرگ در بازداشت پلیس

سارا Waiswa برای واشنگتن پست

پیتر Njogu پسر دانیل یکی از بسیاری از افرادی که کشته شده اند در حالی که در بازداشت پلیس در کنیا.

نایروبی — در اواخر شب از 27 ژوئن 2018, جمعیت جمع آوری شده در یک حلبی آباد در کنیا پایتخت خشم در دو مرد جوان که پس از یک شب از نوشیدن حال تصادفا در برابر یک میوه فروشنده غرفه ضربه زدن چند موز به زمین قبل از در حال اجرا خانه.

دو پلیس آمد به پیتر Njogu درب با دستبند. اما به جای در نظر گرفتن پسرش دانیل 20 و دوست خود آموس Ng’ang جدايى 17 به ایستگاه پلیس آنها بسر برده و آنها را کشیده و آنها را بر روی unlit جاده و به اراذل و اوباش. در مقابل سرنوشت سالن مو ماموران پا به عقب و اجازه دهید دیگر محله جوانان سر و صدا سر خود را با سنگ و کشتن آنها را به عنوان Njogu تماشا درمانده است.

هیچ یک از فیلم برداری لحظه ای و آن را تضعیف به کنیا در حال رشد سالانه از مرگ در بازداشت پلیس. Njogu اجتناب است که جاده ها در محله Kayole این روزها فقط به عنوان او اجتناب از این دو افسر پلیس که او هم می بیند گشت.

مرگ در دست پلیس و یا در بازداشت خود اتفاق می افتد در یک دور بیشتر رای دادن در کنیا بیش از دیگر کشور آفریقایی با توجه به گزارش های جمع آوری شده توسط سازمان حقوق بشر. در اینجا که در آن پلیس و قربانیان خود را همواره سیاه, نژاد پرستی نیست راننده پشت سر میبرید ، تقریبا تمام مرده ها مردان جوان در محله های فقیرنشین که در آن ساکنان می گویند پلیس کار با مصونیت از مجازات به دلیل مراجعه حقوقی تا حد زیادی در دسترس نیست به فقیر.

سارا Waiswa برای واشنگتن پست

ورود دانیال را که از او کشیده بود و در روز او کشته شد.

به عنوان در ایالات متحده دولت در کنیا باعث می شود هیچ اقدام رسمی در سراسر کشور رکورد نگه داشتن خشونت پلیس یک وظیفه است که می افتد به مردمی سازمان که fieldworkers به طور منظم menaced برای انجام کار خود را. برآورد خود را از محدوده چند صد تا هزار مورد در هر سال از جمله صدها نفر از مرگ و میر.

توسط خود را به حساب دیگران همان سرنوشت دیدار به عنوان Njogu و Ng’ang كه انسان در هر روز. این یک سرنوشت مشترک و رای محکومیت برای افسران بسیار پایین — زیر 1 درصد — که هر یک از کشتن تمایل به حرکت از آن خونین اوج به بیحس کننده پس در عرض چند روز.

موجی از حداقل 15 مرتکب قتل توسط پلیس در حالی که اجرای یک coronavirus مقررات منع رفت و آمد به گفته پلیس نظارت آژانس به دست آورده کمی توجه بیشتر در میان مهیجی جهانی مقاومت مواجه علیه خشونت پلیس. شش افسر به اتهام قتل و تجاوز در مقررات مربوط به حوادث پس از مارس. سه نفر دیگر دستگیر شدند ژوئن 10 پس از یک تصویری از آنها شلاق و کشیدن یک زن در پشت یک موتور سیکلت گردش به طور گسترده ای. اما از بیش از 10 ، 000 موارد اتهام خشونت از پلیس نظارت آژانس آغاز شد و در سال 2012 تنها 26 افسران همیشه متهم شده اند و شش محکوم کرد.

[“کشتن به نام تاج’: تلفات soars از کنیا حکومت نظامی سرکوب]

در کنیا وجود دارد هیچ ناگهانی از خشم عمومی — تظاهرات کوچک در اینجا وجود دارد و بیشتر در محله های فقیرنشین اغلب ملاقات با گاز اشک آور — و حمایت جامعه بیشتر به سمت کارگردانی قربانیان مادران و کودکان اگر آنها تا به حال هر.

در جریان اصلی فرهنگ کنیا مرد غم و اندوه است که زیر فرش جاروب. سنگ زنی دندان است که انتظار می رود, اما اشک قرار نیست به جریان. ابراز خشم در حال ملاقات با شرم. بنابراین به جای مصرف بی عدالتی به عنوان یک تماس به عمل بسیاری از پدران رنج می برند از دست دادن فرزندان خود را در سکوت.

“من فکر می کنم در مورد او هر روز’

پس از باراک Odhiambo در بر داشت پسر خود را در نایروبی شهرستان سردخانه در فوریه 2019 او stashed تمام عکس های خود را از پسر خود را بین صفحات یک کتاب و پنهان آن را در زیر توده ای از آیتم های خانگی بنابراین او نمی شود وسوسه به نگاه.

سارا Waiswa برای واشنگتن پست

باراک Odhiambo و یکی از پسرانش جرثقیل اوباما, 13 نشستن در داخل خانه خود را در Dandora.

ایوانز شد 23, Odhiambo را نخستزاده و پلیس به سمت چپ بدن خود را با چهار گلوله در معده خود را در سردخانه با توجه به ملازمان که تمام چهار بدن آنها کاهش یافته است که شب متعلق به شناخته شده تلفن دزد.

یک سخنگوی پلیس نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر در ایوانز مرگ است.

“این اولین بار است که من نشسته و کل داستان را به هر کسی” Odhiambo گفت: در روزهای اخیر در تک اتاق خانه نور refracting از طریق یک بطری آب گیر کرده در یک سوراخ در کلبه را سقف. “به من گفت: Evans, ‘بیشتر دوستان شما بیشتر احتمال دارد شما برای کشته شدند. شما هرگز نمی دانید که پلیس را شکار بعدی.’ “

Odhiambo ترمیم مردم کفش برای یک زندگی جمع شده بودند و با هم به اندازه کافی پول برای پرداخت هزینه های ایوانز به apprenticed به یک مکانیک. امتداد طولانی خواهد شد زمانی که آنها نمی دیدن هر یک از دیگر. او رفت و به سردخانه تنها زمانی که یکی از ایوانز همسایگان گفت که او تا به حال شده است در روز.

ایوانز بدن باقی مانده در سردخانه به مدت سه هفته در حالی که پدرش scrounged پول به اندازه کافی برای دفن. همسر او به دنبال آرامش در آغوش زنان دیگر اما تنها پشتیبانی Odhiambo دریافت و پس از او پسر مرگ آمد در شکل مچاله شیلینگ یادداشت از همسایگان.

“به عنوان یک پدر و مادر احساس می کنم مثل من فقط یک زندگی مرده” او گفت:. “با دیدن دوستان خود آن را مانند دیدن روح او. من فکر می کنم در مورد او هر روز اما هیچ کس به صحبت کردن در مورد آن.”

سارا Waiswa برای واشنگتن پست

باراک Odhiambo سفر کرده است با دوست خود یوسف Aduda که پسر او نیز کشته در Dandora.

Odhiambo می گوید افغانستان در جامعه منعکس نیروی تحقیر برای فقرا است. حتی اگر Evans مرتکب جرم او کشته شد به مراتب کمتر در پدر خود را برآورد از چه غنی دور با به طور منظم.

او طول می کشد آن را به عنوان یک داده است که یک مرد فقیر مانند او نمی تواند به عدالت در سیستم دادگاه سرند با فساد است. او تصمیم به تسلیم یک مورد در برابر پلیس نشان می دهد که تعداد موارد گزارش نشده برو.

“چگونه می توان در مبارزه با دولت ؟ چگونه شما آن را انجام دهد زمانی که شما آنقدر ضعیف است که هر روز یک مبارزه ؟ چگونه می تواند من همیشه از عهده یک وکیل؟” “من مرگ خود را شبیه به این: هنگامی که آب ریخت روی زمین شما هرگز نمی توانید آن را قرار داده و در سطل است. من آن را به عنوان بخشی از زندگی من است.”

روز بعد از صحبت او به واشنگتن پست Odhiambo بود بازداشت توسط پلیس به صورت نادرست پوشیدن یک ماسک که موظف است قانون در طول بیماری همه گیر. افسران رشوه او گفت: اما به او اجازه دهید زمانی که آنها برخی او را شکست.

‘بسیاری از مردان نمی خواهد در مورد آن صحبت’

سلامت روان و مشاوره موضوعات تابو برای بسیاری از کنیا مردان است. ابراز ترس و خشم و یا حتی غم و اندوه دیده می شود به عنوان unmanly. درد و رنج انسان در برخورد با صدمات به تنهایی است که اغلب دیده می شود به عنوان خطرناک نفرین و یا کمتر, سلامت روان, طرفداران می گویند.

“ما باید از خودمان به خورد ما درست با آن ترس و اضطراب و خشم فقط در ادامه حتی در حال رشد در مردان است ؟” گفت: Chitayi Murabula یک روانپزشک در نایروبی. “ما به, سرکوب و انکار به جای تجهیز خودمان را برای مقابله با این مسائل است.”

سارا Waiswa برای واشنگتن پست

پس پسر خود را از مرگ Njogu بود قادر به نگه داشتن کار در این قصاب فروشگاه.

هنگامی که پیتر Njogu صحبت از خواب و مرگ, در حال حاضر دو سال پیش به خشم است که هنوز هم قابل لمس است. نشسته در دفتر کوچک محلی عدالت اجتماعی سازمان واقع در تبدیل کانتینر حمل و نقل بلوک فقط از جایی که دانیل کشته شد را مورد ضرب و شتم قفسه سینه خود را در لحظات خاص مانند زمانی که او گفت: نام پسرش مایل خود را به گریه.

بر خلاف Odhiambo او به ثبت یک مورد در برابر پلیس و امید برای عدالت است. اما او بیش از حد احساس می کند او ممکن است هرگز بهبود یافتن از دست دادن.

او به دور خود قصاب کسب و کار پس از او متوقف شد و قادر به رفتن به یک روز بدون شکستن. او می گوید گاهی اوقات فلج شوک; از آن بازدید او وقتی که او نیست, در انتظار آن است.

“بسیاری از مردان نمی خواهد در مورد آن صحبت کنید,” او گفت:. “این یک سفر تنها. من در این تنهایی — یا شما می توانید می گویند آن است که من و خدا.”

Njogu مورد یکی از هزاران نفر در حال بررسی توسط کنیا مستقل پلیس نظارت و اقتدار است. آن را می گوید آن است که انتظار برای Njogu به فراهم کردن دسترسی به یک شاهد کلیدی; Njogu می گوید: او با توجه به قدرت هر کس و همه چیز را او می داند. مورد نشده نقل مکان کرد و در بیش از یک سال است.

سارا Waiswa برای واشنگتن پست

یک عکس از Njogu پسر دانیل چند ماه قبل از او کشته شد.

پلیس در محله خود را انکار کند که هر عضو از نیروی کسی را کشته است. بدترین هر افسر پلیس در Kayole شده است مواخذه برای, به گفته مقامات مستی است. چارلز Owino کنیا ملی سخنگوی پلیس نمی کند به طور معمول پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر اما به تازگی او رفت و در تلویزیون به بازیگران شک که پلیس تا به حال کسی را کشته در حالی که اجرای مقررات منع رفت و آمد با وجود فراوان شاهد عینی شهادت.

“راستش در Kayole هیچ وحشیگری پلیس” گفت: Hellen Mideva به سرپرست. “این یک تصور غلط است. مردم می خواهند به طرف اشتباه و سرزنش پلیس. ما نمی شلیک برای کشتن. ما فقط ترساندن شما به من ؟ ما فراموش مناسب و معقول بازداشت.”

Njogu تصاویر پسر خود را گرفته و تنها چند ماه قبل از درگذشت او هستند در دسترس تر از Odhiambo است: آنها در زیر تشک. در عکس دانیل که دوستان می دانستم که با نام مستعار Njoro به نظر می رسد شیک و جوان است.

مردمی که در عدالت اجتماعی مرکز در Kayole مانند Njogu. او تنها پدر که تا به حال رسیده به آنها می گویند. اگر وجود دارد و بیشتر شبیه او شاید دیگر نمی خواهد پنهان و سپس به آنها گفت: شاید برخی از نوع مهر و موم خواهد بود شکسته و خورد می کنند و پایدار قتل و آمد در خیابان ها به عنوان آنها را دیده ام جهان را در هفته های اخیر.

Njogu نیست به دنبال تظاهرات جهانی نزدیک است اما او می داند که هدف او همان است.

“هیچ کس حق ندارد به کشتن هر کسی که” او گفت:. “وقتی که آنها باید وجود داشته باشد عدالت است. که تنها راه برای پایان دادن به این — برای جلوگیری از یکی دیگر از بودن در وضعیت من.”

سارا Waiswa برای واشنگتن پست

Njogu ساعت یک پسر جوان به بازی فوتبال در نقطه ای که در آن پسرش کشته شد.

کنیا وضعیت موجود: بی اعتمادی در دولت

در یک مشغول شرق آفریقا, مرز, تست کامیونداران ایجاد شرایط مناسب برای coronavirus به گسترش

“ما آنقدر آماده’: همجنسگرایان پناهندگان در کنیا در ترس زندگی می کنند به عنوان جهانی اسکان مجدد را در خود نگه دارد

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net