+ عکس رئیس جمهور و رئیس هیئت مدیره از MMC نوریلسک نیکل ولادیمیر Potanin حضور در یک نشست بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ فروم (SPIEF) روسیه 6 ژوئن 2019. رویترز/ماکسیم Shemetov/فایل عکس

مسکو (ایسنا) – کرملین را رد کرد و در روز جمعه این ایده از برکناری نوریلسک نیکل رئیس جمهور ولادیمیر Potanin پس از یک نماینده مجلس گفت: باید زیر قطب شمال نشت سوخت در اواخر ماه گذشته.

سهام در Nornickel جهان پیشرو نیکل و پالادیوم تولید شده اند و آمار پس از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه این هفته upbraided مقامات بیش از آنچه او گفته بود bungled دولت پاسخ پس از نشت سوخت به رودخانه است.

سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov روز جمعه به خبرنگاران گفته است که او تا به حال شنیده نشده از هر گونه گمانه زنی در مورد امکان ملیسازی Nornickel و که وجود دارد هیچ چیز به نظر در. اولویت بود برای روشن کردن نشت و سپس بررسی می گیرید اگر کسی گناه بود, او گفت:.

پوتین در دیدار با مقامات بعد از آن در روز جمعه برای بحث در مورد این حادثه Peskov گفت که Potanin خواهد شرکت کنند.

Potanin بزرگترین سهامدار در Nornickel با 34.6 درصد از سهام. یکی دیگر از سهامداران بزرگ روسی است آلومینیوم تولید کننده Rusal که متکی بر سود سهام از Nornickel در سخت سال است و تا به حال تعدادی از سهامداران ردیف با Potanin در مورد پرداخت.

در نادر نشان می دهد حمایت عمومی, Potanin سابق شریک کسب و کار و سابق Nornickel مالک میخائیل Prokhorov با صدور بیانیه ای در روز جمعه گفت که Potanin شد موثر در مدیریت بحران که حل سوخت نشت وضعیت.

“اساس خواستار ملی از بزرگترین شرکت خصوصی بدنام از شهرت یک تاجر و همچنین فراخوان عمومی توسط برخی از مقامات دولتی به استفاده از سازمان های تحقیقاتی به تغییر صاحبان و مدیریت شرکت به صورت یک سنت خطرناک” گفت: Prokhorov که به فروش سهام خود در Nornickel به Rusal در سال 2008.

“این یک تهدید جدی برای هر کسی که اجرا می شود و توسعه کسب و کار خصوصی در کشور از رستوران های کوچک به غول های صنعتی,” او اضافه شده است.

گزارش توسط آناستازیا Teterevleva و Polina Devitt; نوشتن توسط Polina Devitt; ویرایش توسط Jason Neely, کیرستن Donovan

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de