لئوپولد دوم: بلژیک ‘از خواب بیدار’ به آن خونین استعماری گذشته

داخل مجلل دیوار بلژیک آفریقا موزه مجسمه ایستاده لئوپولد دوم – هر یک بنای تاریخی به شاه که حکومت کشته شدند به عنوان بسیاری از 10 میلیون آفریقایی.

ایستاده از نزدیک توسط یک بازدید کننده گفت: “من نمی دانم هر چیزی در مورد لئوپولد دوم تا زمانی که من شنیده ام در مورد مجسمه مخدوش پایین شهر”.

این موزه تا حد زیادی محافظت شده توسط میراث قانون اما در خیابان های خارج از بناهای تاریخی به یک پادشاه که کشف و ضبط یک نوار مرکزی آفریقا در سال 1885 هیچ گونه امنیتی است.

هفته گذشته یک مجسمه لئوپولد دوم در شهر آنتورپ به آتش کشیده شد قبل از مقامات آن را در زمان پایین. مجسمه شده اند daubed با رنگ قرمز در گنت و اوستند و پایین کشیده در بروکسل.

لئوپولد دوم قانون در آنچه که در حال حاضر جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) بود به طوری خونین آن بود و در نهایت محکوم دیگر استعمارگران اروپایی در سال 1908 – اما گرفته دور دیگر به آمده و تحت بررسی در صفحه اصلی.

در هفته گذشته هزاران نفر در کشور از 11 میلیون پیوست همبستگی اعتراضات در مورد کشتن ما مرد سیاه جورج فلوید در بازداشت پلیس.

تمدید جهانی تمرکز بر نژادپرستی برجسته خشونت استعماری تاریخ است که تولید ثروت برای بلژیکی اما مرگ و بدبختی برای کنگو.

“همه بیدار شدن از خواب آن را به یک حساب با گذشته” توضیح می دهد که Debora Kayembe یک کنگو وکیل حقوق بشر است که زندگی در بلژیک.

مجسمه های مخدوش و حذف

مانند مجسمه های نژادپرستانه چهره های تاریخی تخریب و یا حذف شده در بریتانیا و آمریکا لئوپولد دوم روز در بلژیک خیابان ها در حال حاضر می تواند شماره.

روز دوشنبه در دانشگاه مونس حذف یک مجسمه نیم تنه از اواخر شاه پس از گردش یک دانشجو به رهبری دادخواست و گفت آن را به نمایندگی از “تجاوز به عنف قطع عضو و قتل عام میلیون ها نفر از کنگو”.

Joëlle Sambi Nzeba یک بلژیک-کنگو شاعر و سخنگوی بلژیک شبکه به صورت سیاه و سفید زندگی می کند می گوید: این مجسمه به او بگویید او “کمتر از یک به طور منظم بلژیک”.

“وقتی که من راه رفتن در یک شهر است که در هر گوشه ستایش نژادپرستی و استعمار آن را به من می گوید که من و سابقه من معتبر نیست,” او توضیح می دهد که از سرمایه است.

برای فعالان جام مقدس است که این مجسمه غول پیکر از لئوپولد دوم سوار بر اسب در دروازه کاخ سلطنتی بروکسل ، یک طومار خواستار شهرستان برای حذف آن رسیده 74,000 امضا.

“من به رقص اگر آن پایین می آید. من هرگز تصور این اتفاق می افتد در طول زندگی” Ms Kayembe می افزاید. آن خواهد بود “واقعا قابل توجهی برای مردم کنگو به ویژه کسانی که خانواده جان” او توضیح می دهد.

او باور ندارد آن را نمی تواند سریع یا آسان. وجود دارد حداقل 13 مجسمه به لئوپولد دوم بلژیک به گفته یکی از جمعیت منابع نقشه های متعدد و پارک ها و میادین و خیابان نام.

هشدار: این قطعه شامل گرافیک تصاویر

یک بازدید کننده به آفریقا موزه که در آن یک مجسمه بود مخدوش هفته گذشته مخالفت با ایده از بین بردن آنها – “آنها بخشی از تاریخ,” او توضیح داد.

شاه که هنوز هم دستورات ستایش

روز جمعه برادر کوچکتر از بلژیک پادشاه فیلیپ شاهزاده لوران دفاع جد خود گفت: لئوپولد دوم بود که مسئول جنایات در مستعمره “از آنجا که او رفت و هرگز به کنگو”. کاخ سلطنتی است که به خود پاسخ.

برای سال های بسیاری لئوپولد دوم به طور گسترده ای شناخته شده به عنوان یک رهبر که در دفاع بلژیک بی طرفی در 1870-71 فرانسه و پروس جنگ و سفارش آثار عمومی مناسب برای یک ملت مدرن.

در سال 2010 سابق وزیر خارجه بلژیک لوئیس میشل و پدر آینده نخست وزیر چارلز میشل به نام لئوپولد “یک قهرمان با جاه طلبی برای یک کشور کوچک مانند بلژیک”.

در مناظره این هفته یک رئیس جمهور سابق دانشگاه آزاد بروکسل اروه Hasquin استدلال وجود دارد “جنبه های مثبت” به colonisation, لیست, سلامت, سیستم, زیرساخت های اولیه و آموزش و پرورش گفت: بلژیک را به آفریقای مرکزی است.

مستعمره ساخته شده در کار اجباری و خشونت

“تمدن” بود که در هسته لئوپولد دوم زمین را به رهبران اروپایی در سال 1885 زمانی که آنها را قطعه قطعه و اختصاص سرزمین در آنچه شناخته شده به عنوان تقلا برای آفریقا است.

او وعده های انسان دوستانه و بشردوستانه ماموریت است که بهبود زندگی آفریقایی.

در عوض رهبران اروپا با حضور در کنفرانس برلین اعطا او 2m کیلومتر مربع (770,000 مایل مربع) برای ایجاد یک شخصی کلنی که در آن او به انجام به عنوان او را دوست داشت. او آن را به نام کنگو رایگان دولت است.

آن را به سرعت تبدیل به یک, وحشیانه, استثماری رژیم است که با تکیه بر کار اجباری به کشت و تجارت لاستیک عاج و مواد معدنی است.

بایگانی تصاویر از کنگو رایگان دولت سند آن خشونت و خشونت.

در یک, یک مرد نشسته در پایین پلت فرم به دنبال در یک تجزیه کوچک پا و دست. آنها متعلق به پنج سال بود که بعد از آن کشته شدند که روستای خود را تولید نمی کند کافی لاستیک. او منحصر به فرد نیست – سفت کردن اندام از بردگی کنگو یک روال فرم از عذاب زمانی که لئوپولد دوم سهمیه بودند.

استعمار مدیران نیز ربوده کودکان یتیم از جوامع و حمل و نقل آنها را به “کودک مستعمرات” به کار و یا آموزش به عنوان سربازان. برآوردها نشان می دهد بیش از 50 درصد مرگ وجود دارد.

قتل, قحطی و بیماری در ترکیب به علت مرگ و میر ناشی از شاید 10 میلیون نفر هر چند مورخان اختلاف است.

لئوپولد دوم ممکن است هرگز پا وجود دارد, اما او ریخت به سود بلژیک و به جیب خود.

او ساخته شده در آفریقای موزه در محوطه کاخ خود را در ترووران با یک “باغ وحش انسانی” در این زمینه شامل 267 مردم کنگو به عنوان نمایشگاه.

اما شایعات از سوء استفاده و شروع به گردش و مبلغان و روزنامه نگار انگلیسی ادموند Dene مورل در معرض این رژیم است.

با سال 1908 لئوپولد دوم حکومت تلقی می شد خیلی بی رحمانه است که رهبران اروپایی خود را با خشونت بهره برداری از آفریقا و محکوم آن و پارلمان بلژیک او را مجبور به کنترل خود fiefdom.

بلژیک در زمان بیش از کلنی در سال 1908 و آن را تا سال 1960 که جمهوری کنگو تاسیس شد و پس از یک مبارزه برای استقلال.

  • جمهوری دموکراتیک کنگو کشور, مشخصات

هنگامی که درگذشت لئوپولد دوم در سال 1909 او به خاک سپرده شد به صدای بلژیکی booing.

اما در هرج و مرج اوایل قرن 20 زمانی که جنگ جهانی یک تهدید برای از بین بردن بلژیک لئوپولد دوم برادرزاده پادشاه آلبرت من بنا مجسمه به یاد داشته باشید موفقیت های سال های رفته.

این قبل از لئوپولد تصویر تولید و فراموشی که در ادامه برای چند دهه.

خواستار عذر خواهی

از زمان تظاهرات اولین بار نیست بلژیک زشت سابقه در کنگو شده است رقابت در خیابان.

در 2019 در شهر کورتریک و داندرموند تغییر نام داد و خود را لئوپولد دوم خیابان با کورتریک شورای توصیف پادشاه به عنوان یک “جرم قاتل”.

و در سال 2018 بروکسل به نام یک میدان عمومی در افتخار پاتریس لومومبا یک قهرمان از استقلال جنبش و اولین نخست وزیر کنگو پس از تغییر نام جمهوری دموکراتیک کنگو.

سال گذشته یک گروه کاری سازمان ملل متحد به نام در بلژیک به عذر خواهی برای جنایات مرتکب شده در طول دوران استعمار.

شارل میشل نخست وزیر در آن زمان کاهش یافته است. او با این حال عذر خواهی برای ربودن هزاران نفر از نژاد مخلوط کودکان شناخته شده به عنوان متیس از بروندی, جمهوری دموکراتیک کنگو و رواندا در 1940s و 1950s. حدود 20 ، 000 کودکان متولد شده از بلژیک مهاجران و محلی زنان به زور گرفته شده به بلژیک به پرورش.

چه بعدی برای تندیس?

مجسمه لئوپولد دوم در حال حاضر باید مستقر در موزه ها به آموزش بلژیک تاریخ نشان می دهد Mireille-Tsheusi رابرت مدیر ضد نژاد پرستی سازمان های غیر دولتی Bamko Cran. پس از همه, از بین بردن پیکرنگاری از آدولف هیتلر این معنی نیست که تاریخ آلمان نازی به فراموشی سپرده شد او اشاره می کند.

در کینشاسا پایتخت کنگو, لئوپولد دوم مجسمه منتقل شدند به موزه ملی.

“لئوپولد دوم قطعا سزاوار نیست یک مجسمه در حوزه عمومی” موافقت Bambi Ceuppens علمی کمیسیون آفریقا در موزه. اما با در نظر گرفتن این اثر تاریخی دور را حل نمی کند مشکل از نژادپرستی او معتقد است در حالی که ایجاد یک موزه اختصاص داده شده به مجسمه نه می تواند مفید باشد یا نه.

در جمهوری دموکراتیک کنگو را هیچ کس واقعا متوجه بلژیک تظاهرات می گوید: ژول Mulamba یک وکیل در جنوب شرقی شهر Lubambashi. او ویژگی های استعماری جنایات به پادشاه خود را به جای بلژیکی مردم و یا دولت است.

فراتر از حذف مجسمه های به مراتب کار بیشتری مورد نیاز است برای از بین بردن نژاد پرستی تظاهرات و جوامع استدلال می کنند.

برای چندین دهه استعمار سابقه بوده است به سختی تدریس در بلژیک. بسیاری از کلاس های درس هنوز Hergé معروف کارتون کتاب تنتن در کنگو با آن توصیفاتی از مردم در حال حاضر پذیرفته شده به عنوان بسیار نژادپرست است.

بلژیک, وزیر آموزش و پرورش این هفته اعلام کرد که مدارس متوسطه را تدریس تاریخ استعماری از سال آینده.

“این یک چیز خوب است که هر کس بیدار شدن از خواب نگاه کردن به اطراف و تفکر است این درست است؟'” می گوید: خانم Kayembe.

گزارش اضافی توسط حوا وبستر در بروکسل

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de