درس هایی از آسیا ویروس جدید خوشه

آسیا بود وهله اول به تجربه coronavirus تحمیل مستندات و پس از ظهور آنها. آن را نیز برای اولین بار به تجربه گروه های جدید از عفونت با خوشه از کاباره ها در سئول روسیه و چین مرز و جاهای دیگر. اگر چه آن زود است برای نتیجه گیری می تواند درس را یاد بگیرید ؟

1. موج سنبله یا خوشه ای – این غیر قابل اجتناب است

واژه هایی مانند موج دوم سنبله یا خوشه از موارد bandied اما به چه معنی است ؟

پزشکی, موج دوم اشاره به تجدید حیات عفونت در بخش های مختلف از جمعیت پس از اولیه کاهش می دهد. این که می گوید: در گذشته بیماری های همه گیر شده اند که با “امواج از فعالیت بیش از ماه”.

در آسیا ما شاهد جدا خوشه های منطقه ای و خوشه در عفونت اعداد. و آن سخت است برای پیش بینی که چگونه آنها را توسعه دهد.

اما برای جنیفر Rohn یک سلول زیست شناس در دانشگاه کالج لندن موج دوم coronavirus عفونت های دیگر یک ماده از “اگر” – اما “وقتی که و چگونه ویرانگر”.

حتی در مقایسه با استراتژی های موثر برای مقابله با این بیماری همه گیر از طریق آزمایش ردیابی و مستند مدیریت – مانند کره جنوبی – دیده خوشه و خوشه از موارد.

بنابراین زمانی که سازمان جهانی بهداشت می گوید ویروس ممکن است در اینجا به ماندن در سازمان ملل نیاز به درک که آنها را تجربه موارد جدید. چالش این است که چگونه به پیش بینی پیگیری و رسیدگی به آنها.

2. محدودیت ممکن است مجبور به بازگشت

“آیا نمی شود بیش از حد خوش بینانه,” هشدار پروفسور Alistair مک گوایر, صندلی, اقتصاد بهداشت در, وزارت بهداشت, سیاست, مدرسه اقتصاد لندن.

“یک مستند موفق به این معنا نیست منطقه آزاد خواهد شد از coronavirus.”

این منطقه هوکایدو در ژاپن یکی از اولین به اعمال شدید سلول در اواخر فوریه. توسط اواسط ماه مارس تعداد موارد جدید افتاده بود برای یک یا دو روز.

اقدامات خوبی کار کرده است که وضعیت اضطراری برداشته شد و در فروردین مدارس بازگشایی شد. اما کمتر از یک ماه بعد وضعیت اضطراری بود دوباره به راه افتادند که این جزیره تلاش ناگهانی موج دوم از عفونت.

  • درسهایی از هوکایدو بازگشت به ویروس مستند

که دوم محدودیت در حال حاضر برداشته شده است اما مقامات می دانم که این اتفاق ممکن است دوباره – تا زمانی که یک واکسن است در بر داشت.

در چین بیش از حد محدودیت بودند کاسته موارد کاهش یافته است اما در اواسط ماه مه جدید خوشه گزارش شد از جمله در شهر ووهان که این ویروس برای اولین بار پدید آمده است.

در شولن در چین و شمال شرق استان جیلین, ده ها تن از موارد باعث شد که دولت به معرفی دقیق مستند شرایط وجود دارد.

در کره جنوبی, آخرین خوشه ای در یک مرکز تدارکات در خارج از سئول منجر به بسته شدن بیش از 200 مدارس است که تا به حال تنها شده باز برای روز.

3. Quarantining بازدید کنندگان از خارج از کشور

خوشه چین استان جیلین و هیلونگجیانگ بودند نسبت به وارداتی موارد از همسایه روسیه است.

در یک نمونه هشت شهروندان چینی از بازگشت از روسیه آزمایش مثبت باعث quarantining برخی از 300 دیگران که سفر کرده بود در همان زمان.

چین تا به حال برای برخی از زمان دیده می شود تعداد وارداتی موارد تجاوز محلی انتقال و آن را در آورده دشوار قرنطینه اقدامات برای مبارزه با این. برای مثال همه پکن-محدود پروازهای بین المللی در حال منحرف به شهرهای دیگر که در آن آنها در حال غربالگری و قرنطینه.

هنگ کنگ تاسیس سیستم های الکترونیکی مانند دستبند برای کسانی که از خارج از کشور برای پیگیری جنبش مردم و اطمینان از قرنطينه بودند پایبند به.

آنها ممکن است احساس ساده لوح اما کارشناسان معتقدند از جمله اقدامات مهم هستند.

4. از دست ندهید ‘تست و ردیابی’ شتاب

در اوایل ماه فوریه کره جنوبی تا به حال به سرعت توسعه داده اند یک سیستم برای انجام حدود 10 ، 000 رایگان آزمون های روزانه, در حالی که با تکیه بر برنامه های کاربردی و فن آوری GPS برای ردیابی موارد – به آن چارچوب به سرعت کدو هر شیوع بیماری های جدید.

این به آنها اجازه “در محل قرار داده محلی سیستم های هشدار, بنابراین حتی اگر به طور کلی وضعیت تحت کنترل است اما تمرکز جدید پدیدار خاص که محل سکونت می تواند قفل کردن” می افزاید: Dr Rohn.

خوشه ای از عفونت های جدید – برای اولین بار ثبت شده در 12 مارس, پس از سال با تقریبا هیچ جدید داخلی موارد – به سرعت ترسیم و مرتبط با مکان های خاص در سئول محبوب کلوپ شبانه در منطقه. آنها در حال حاضر ترسیم 90000 نفر در ارتباط با آن است.

تقریبا 300 عفونت مرتبط شده اند به باشگاه – آن را جامع ردیابی است که به کمک مسئولان پیگیری پیشرفت خود را از طریق جمعیت است.

“ما می دانیم این است که واقعا بیماری های عفونی” پروفسور مک گوایر می افزاید. “شما فقط باید نگاهی به آنچه اتفاق افتاده در کره جنوبی یک کشور با سیاست های کارآمد در محل… پس این آرامش آنها دوباره بجای اول برگشتن. یک فرد موفق به آلوده کردن بیش از 100 نفر دیگر در یک آخر هفته.”

کره ای مراکز کنترل بیماری و پیشگیری (KCDC) در حال حاضر قادر به ایجاد منشاء تعدادی از این موارد است.

شیوع این بیماری در شهرستان چینی Shulan نزدیک به مرز روسیه ترسیم شد به یک خشکشویی کارگر که آلوده 13 دیگران در ابتدا, اما مقامات هنوز کار نکرده و چگونه او آن را کردم.

چین CDC گفته است که ممکن است مجبور به انجام بیشتر اپیدمیولوژیک و تحقیقات بیولوژیکی برای دیدن اگر ویروس بود یک نسخه از آنچه که در حال گردش در روسیه است.

“تا زمانی که موارد یافت و به موقع بررسی و ردیابی این بیماری همه گیر را می توان خاموش به سرعت باید وجود داشته باشد هیچ شیوع” وو Zunyou چینی اپیدمیولوژی رسانه های محلی گفت, تاکید بر نحوه بسیار مهم سازگار تست و ردیابی است.

5. و آیا آزمون پس آزمون دو بار

“ما فقط باید بدانید که ویروس… شما همچنین نیاز به یک آنتی بادی آزمون به شما بگویم که در آن می گوید:” پروفسور مک گوایر.

“این مهم است زیرا آن دسته از افراد هستند به احتمال بسیار زیاد به ایمنی به ویروس و آنها بعید است که قادر به دریافت این ویروس دوباره حداقل در کوتاه مدت” می افزاید: اشلی St John استادیار در دانشگاه دوک-NUS دانشکده پزشکی در سنگاپور است.

در اوایل در سنگاپور شیوع دو نامربوط خوشه در ارتباط بودند با انجام آزمايشهاي بر دو نفر که معلوم بود ویروس بدون علامت بودند. آن را بسیار مهم دستیابی به موفقیت کمک کرد که مقامات حاوی ویروس که در آن نقطه.

  • رمز و راز از ‘سکوت پخش’

“از آنجا که این ویروس می تواند بدون علامت و یا خفیف بیماری و گسترش آن می تواند قبل از یک فرد می داند که او بیمار است. من آگاه هستم از تست برای ایمنی در حال انجام است و در عین حال در سراسر کشور, سطح, اما از آن شده است به طور موثر مورد استفاده در سنگاپور به لینک خوشه و شناسایی موارد مشکوک” پروفسور St John اضافه می کند.

اگر چه آن است که در سراسر کشور در سنگاپور ایمنی تست در حال انجام است در برخی از بخش های آسیب پذیر به عنوان مثال در قبل از معلمان مدرسه.

منطق آنها این است که اگر شما می توانید پیدا کردن که ممکن است تا به حال بیماری, اما نه عفونی در حال حاضر شما می توانید آنها را به کار.

6. سازگار خدمات بهداشت عمومی

همچنین مهم است به نگاهی به آنچه در خدمات بهداشت عمومی می توانند یاد بگیرند که می گوید استاد Judit Vall شده است که نظارت بر نحوه سلامت سیستم مقابله از دانشکده اقتصاد در دانشگاه de Barcelona.

“در این بیماری همه گیر بهداشت بخش ثابت کرده است که می توانید آن را دوباره اختراع خود را و به سرعت وفق دهند” او می گوید.

چین ساخته شده 1000 تخت بیمارستان در ووهان فقط در هشت روز و چراغ راه در چگونه برای برنامه ریزی و سازماندهی کمپین اضطراری بیمارستان.

“بیمارستان ها و مراکز مراقبت های اولیه در سراسر جهان آموخته اند که یک معامله بزرگ از دیگران, اما از خود را بیش از حد می گوید:” پروفسور وال “و آنها را در موقعیت بهتری برای رسیدگی به موج بعدی می آید.”

مهمتر از همه این است که بر نیاز به نگه داشتن re-سرمایه گذاری در بهداشت عمومی پس از کشورها وجود دارد می تواند در یک حالت آمادگی.

در نهایت – پروفسور Vall برجسته به دنبال پس از سلامت روانی کارکنان بهداشتی درمانی.

“مطالعات وجود دارد که در آسیا [در پی سارس و Mers] نشان میدهد که چگونه پس از یک تجربه مانند این کارگران بهداشت و درمان رنج می برند می تواند از اختلال استرس پس از سانحه,” او می گوید.

7. وجود ندارد و یک راه حل’

اما شاید اصلی درس را در هیئت مدیره است که “هیچ واحد اندازه گیری یا تاکتیک ساخته شده است که تفاوت” خود را در آن می گوید: Dr نائوکو Ishikawa که Covid-19 حادثه مدیر منطقه اقیانوس آرام غربی.

“این تست به تنهایی و یا فیزیکی محدودیت فاصله به تنهایی. بسیاری از کشورها و مناطق در این منطقه انجام داده اند همه این چیزها را از طریق گوشیهای تمام-از-دولت تمام-از-جامعه رویکرد ، ” او می افزاید.

“وجود دارد هیچ واکسیناسیون فرزندتان در جامعه می گوید:” Dr Rohn و “تا زمانی که ما موثر و قابل دسترس واکسن, همه ما باقی می ماند در خطر است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>