لیبی شده است, ضرب و شتم, شکست, اما مسکو, اتحاد گسترده تر اهداف به گسترش متحد نفوذ

ایالات متحده AFRICOM خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

یک تصویر منتشر شده در مارس 26 توسط ایالات متحده آفریقا فرمان مسئول روابط نظامی با سازمان ملل و سازمان های منطقه ای در آفریقا گزارش نشان می دهد که یک Mig-29 Fulcrum جت پرواز بر فراز لیبی است.

مسکو — هنگامی که ارتش ایالات متحده گفت که بیش از ده نظامی روسیه هواپیماهای وارد شده بود در لیبی ماه گذشته — با شناسایی نمادهای رنگ آمیزی شده به صورت آشکار deniability — پنتاگون را متهم کرد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور از تلاش برای تعادل را در یک جنگ داخلی را در سوریه است.

[خلیفه Hifter لیبی در مجلس صرف سال در تبعید در شمال ویرجینیا]

و همانطور که در سوریه منافع روسیه در لیبی شامل گسترش نظامی و سیاسی در خاورمیانه و مدیترانه — در حالی که همچنین به راه انداختن یک پروکسی نبرد با رقبا مانند ترکیه است.

روسیه مشتاق است برای نفت و قراردادهای ساخت و ساز در لیبی. اما کرملین هدف استراتژیک ایالات متحده با مقامات نظامی این باور است که امنیت پایگاه های نظامی در اروپا جنوبی پهلو.

که به سمت روسیه می کند ؟

روسیه و ترکیه برگشت طرف مخالف در لیبی جنگ داخلی بخشی از یک رقابت برای آینده انرژی قراردادها و معاملات به ارزش میلیاردها دلار در این کشور.

Thanassis Stavrakis

AP

فرمانده شورشی خلیفه Hifter دچار یک رشته از شکست در ماه های اخیر.

روسیه متحد در لیبی شورشی فرمانده خلیفه Hifter, دچار یک رشته از شکست در ماه های اخیر خود را به عنوان شبه نظامیان تلاش برای سرنگونی U. N. مورد حمایت دولت در طرابلس و نصب خود را به عنوان لیبی حاکم است.

روز جمعه نیروهای دولت طرابلس — پشتیبانی ترکیه و دیگران — کنترل ضبط از ترهونه, آخرین سنگر برای Hifter مبارزان در این کشور با غرب است. پس گرفتن این شهر در حدود 40 کیلومتری جنوب شرقی طرابلس می تواند علامت یک ضربه نهایی را به Hifter را محاصره طرابلس و پیشنهاد خود را به گسترش فراتر از قدرت خود پایه در شرق لیبی است.

در قاهره در روز شنبه Hifter پذیرش یک جانبه آتش بس و سیاسی ابتکار با حمایت روسیه و مصر تاکید خود را تضعیف نظامی و موقعیت.

آتش بس را آغاز خواهد کرد گفت: جمهور فعلی مصر فتح al-Sissi در یک مراسم با حضور Hifter و Aguila صالح رئیس مجلس برای دولت طرابلس. اما هنوز معلوم نیست که آیا U. N. حمایت دولت و اولیه خود را حامی ترکیه را قبول ارائه دهد. دولت نیروهای در حال پیشروی در شهر ساحلی سرت و دیگر Hifter مناطق تحت کنترل حتی به عنوان مذاکرات قاهره برگزار شد.

لیبی در جنگ درگرفته است پس ناتو در سال 2011 عملیات باز راه را برای نیروهای شورشی که در نهایت دنبال کردن و کشته شدن دیکتاتور Moammar قذافی. روسیه اجتناب مستقیم حضور نظامی در لیبی — بر خلاف سوریه که در آن روسیه نیروی هوایی و نیروی دریایی و یگان های دیگر کمک مسکو متحد دیرین رئیس بشیر اسد.

در عوض روسیه در سال گذشته اعزام مزدوران به Hifter دستیابی به آن اهداف استراتژیک زیر عبا از deniability. حدود 1200 از مبارزان گزارش از واگنر گروه کنترل شده توسط یوگنی Prigozhin یک تاجر نزدیک به کرملین. پوتین را تکذیب کرد حضور واگنر گروه مزدور در لیبی اما او همچنین گفت که در ماه ژانویه است که آنها را نمایندگی روسیه یا منافع آن است.

مسکو مبهم سیاست در لیبی — ارائه خدمات لب به تلاش های صلح در حالی که تقویت آن کمک به Hifter با جنگنده — خطرات تعمیق آن در رویارویی با ناتو-عضو ترکیه است.

چه کس دیگری طرف با روسیه ؟

روسیه نه تنها قدرت خارجی دخالت می کنند.

Hifter دیگر حامیان عبارتند از: امارات متحده عربی تامین سلاح های پیشرفته از جمله روسیه ساخته شده Pantsir S-1 سیستم دفاع هوایی و چینی ساخته شده هواپیماهای بدون سرنشین است. Hifter همچنین دارای پشتیبانی از مصر و عربستان و اردن و فرانسه و دیگران. او حتی یک تماس تلفنی از حمایت از رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در سال گذشته اگر چه وزارت امور خارجه ایالات متحده در حال حاضر تماس Hifter یک “نامشروع موازی نهاد.”

ترکیه قطر و ایتالیا در میان کسانی که در پشت U. N. نصب شده دولت است.

[چگونه کرملین اثر انگشت تشدید لیبی را به جنگ تهدید یک جنگ گسترده تر در خاورمیانه]

“روسیه می خواهد جای پایی برای خود در لیبی و این یک واقعیت است” گفت: روسیه تحلیلگر نظامی پاول Felgenhauer از بنیاد جیمز تاون, و اضافه کرد که آن است که هنوز روشن نیست که آیا پوتین طرح های عمده در سوریه-سبک مداخله.

“در سوریه در سال 2015 وجود دارد که آگاهانه تصمیم به شروع یک عملیات عمده برای استقرار نیروهای” Felgenhauer گفت. “در اینجا وجود دارد نظرات مختلف در مورد نحوه ادامه دهید و آن را روشن است که شده است وجود دارد تصمیم به انجام در لیبی چه شد انجام می شود در سوریه است.”

AP

رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان حق و Fayez Serraj سر لیبی در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت پس از یک کنفرانس خبری مشترک پنج شنبه, پایتخت ترکیه.

او اشاره کرد که طرفدار کرملین وب سایت و تلویزیون شده اند در تلاش برای “شلاق تا پشتیبانی عمومی” به شدت دخالت روسیه در برابر ترکیه و متحدان آن در لیبی. پوتین همچنان در تماس نزدیک با ترکیه رئیس جمهور رجب طیب اردوغان است.

“این بدان معناست که وجود دارد این است که هیچ تصمیم سیاسی برای یک تصادف در لحظه” Felgenhaur گفت.

ترکیه اما ramped تا آن کمک های نظامی خود به سازمان ملل-حمایت سمت استقرار حمله هواپیماهای بدون سرنشین به درایو Hifter را نیروهای. آن را نیز فرستاده تا 13,000 مزدوران با توجه به ناظر حقوق بشر سوریه بسیاری از آنها سوریه مبارزان بودند که متفقین با ترکیه در برابر سوریه ،

چه جنگنده چیست ؟

روسیه در حال همکاری با سوریه برای استقرار در سوریه جنگجویان وفادار به اسد در Hifter طرف به گفته مقامات ایالات متحده.

اما اعزام به سوریه حداقل 14 روسی MiG-29s و Su-24s به احتمال زیاد به نوبه خود درگیری در اطراف تحلیلگران پیش بینی.

روسیه در حال بازی یک بازی دو به گفته تحلیلگران تشویق دیپلماسی سعی کنید برای ایجاد یک آتش بس و قدرت های معامله در حالی که ارسال در هواپیما و مزدوران به ساحل تا Hifter در منطقه نفت خیز شرق.

هواپیما و مزدوران طراحی شده برای سیمان Hifter نظامی و موقعیت خود را تقویت قدرت چانه زنی در مذاکرات با توجه به روسیه تحلیلگر ساموئل Ramani نامزد دکترا در دانشگاه آکسفورد بخش سیاست و روابط بین الملل.

الکسی Nikolsky/Sputnik/کرملین استخر

سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه باقی مانده است در تماس نزدیک با ترکیه رئیس جمهور رجب طیب اردوغان هر چند دولت خود را پشت طرف مخالف در لیبی جنگ است.

پوتین که می بیند نقش خود را به عنوان بازسازی روسیه وضعیت به عنوان یک قدرت جهانی است و موهن غربی خشم داده شده است که ناتو در سال 2011 هزینه عمل روسیه میلیاردها دلار قرارداد که امضا شده بود با قذافی.

“روسیه می خواهد به نشان می دهد که در آن ایستاده است تا از آن زانو را یک بازیکن بزرگ در شرق میانه و روسیه است که به دنبال یک قدرتمند در لیبی گفت:” دفاع روسیه تحلیلگر الکساندر Golts.

Ramani گفت: روسیه هدف این بود که عملا پارتیشن لیبی به آن نفوذ در شرق.

“در حال حاضر که Hifter در عقب نشینی روسیه استفاده از نیروی هوایی تنها می تواند در بهترین غرفه ترکیه و GNA را طوری روسیه عملیات نظامی خود را برای خرید زمان را Hifter به میز مذاکره,” او گفت: با اشاره به U. N. حمایت دولت توافق ملی.

روسیه را هدف وی افزود: سه راه بازی: باید تحریم ها برداشته در Hifter را نیروهای او را تشخیص U. N. نصب شده دولت در طرابلس و “نهادینه Hifter داده بیش شرقی لیبی” است که می تواند باز کردن راه برای روسیه انرژی می پردازد.

آیا دیپلماسی ایستاده ؟

در ژانویه پوتین و اردوغان تلاش برای فشار Hifter و رهبر U. N. حمایت دولت Fayez Serraj به امضای آتش بس در مسکو. اما Hifter humiliated پوتین با امتناع از ثبت نام. بعد در کنفرانس برلین موفق به متوقف کردن جنگ است.

Felgenhauer استدلال کرد که مسکو است که کمتر علاقه مند به پتانسیل پایگاه های نظامی از پیگیری نفت و بازسازی قرارداد. او گفت: روسیه در حال حاضر پروژه های نیروی غرب از آن به نیروی دریایی و هوایی آمریکا در سوریه است.

“برای قرارداد است که نیاز به یک دولت با ثبات است. پس Hifter شکست مفتضحانه بیش از یک سال به طرابلس و او نمی تواند این بدان معناست که آن زمان برای یک روز آن را و از آن زمان به ساخت نوعی از قدرت های چیز,” او گفت:.

پس از ارتش آمریکا فاش آشکار حضور روسیه جنگنده در لیبی, وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف مشغول است در خشمگین دیپلماتیک رفت و آمد با فشار دادن برای آتش بس و بازگشت به روند سیاسی.

Viktor Bondarev رئیس کمیسیون دفاع و امنیت ملی در روسیه بالایی از نمایندگان مجلس را رد کرده است که روسیه با ارسال جنگنده به لیبی.

“اگر وجود دارد هر گونه هواپیما در لیبی هستند شوروی و روسی نمی,” او گفت:, و اضافه کردن آنها می تواند از هر نقطه.

“روسیه است که اساسا تلاش برای دفاع از موقعیت خود به عنوان یک قدرت بزرگ و نظر آن است که یک قدرت بزرگ باید در جدول در حل و فصل هر گونه عمده مسئله جهانی است” گفت: تحلیلگر امنیتی خوانده شده را علامت Galeotti از دانشگاه کالج لندن از Slavonic و اروپای شرقی مطالعات. “هیچ چیز نمی تواند حل و فصل شود بدون روسیه در حال حاضر و منافع روسیه در نظر گرفته می شود.”

Andrew S. وایس از موقوفه کارنگی برای صلح بین المللی گفت: پوتین نمایش افزایش ریسک پذیری, پر کردن خلاء ناشی از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت.

“ما شاهد بسیار گسترده تر از الگوی روسیه فرصت طلبی در سراسر خاورمیانه و دیگر نقاط جهان به مراتب از روسیه مستقیم از مرزهای او گفت:” در ویدئو نظرات در کارنگی سایت.

Sudarsan Raghavan در قاهره کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

پنتاگون متهم به مسکو ارسال جت های جنگنده به لیبی warlord

به عنوان قدرت نظامی شیفت در لیبی و ترکیه و روسیه کنترل کشور سرنوشت

لیبی آتش بس unravels به عنوان شرقی warlord Hifter برگ مسکو بدون امضای آتش بس

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>