لیبی در جنگ می شود, جهانی, تقلا برای قدرت و اعتبار

بزرگترین ویکتور در این تابستان به نظر می رسد ترکیه که به نجات آمد هستهای به رسمیت شناخته شده دولت مستقر در طرابلس و عقب رانده ماه های طولانی توهین آمیز برپا توسط نیروهای تبادل نظر ژنرال خلیفه Hifter. در حال حاضر ترکیه-حمایت دولت توافق ملی یا GNA است بصورتی پایدار و محکم در فرماندهی ارتش لیبی در غرب و ممکن است امید به گردش کنترل این کشور استراتژیک “روغن هلال احمر” یک قوس از شهرهای ساحلی و تاسیسات نفتی در داخل کشور در بین طرابلس پایتخت و شهر شرقی بنغازی.

اگر موفق به انجام این کار GNA را تثبیت موقعیت قوی و آنکارا خواهد بود قادر به درو ژئوپولیتیک سود سهام. “اردوغان و برخی از متحدان خود را بر این باورند که ترکیه بازگرداندن اهمیت آن در چشم خود به متحدان غربی” Ozlem Kaygusuz استادیار روابط بین الملل دانشگاه آنکارا گفت: بار مالی. “آنها بر این باورند که بیشتر در ترکیه نقش تهاجمی نقش بیشتر آن را تبدیل به با ارزش و غیر ممکن است به چشم پوشی از منافع غرب در منطقه است.”

اما بسیاری هنوز آویزان در تعادل می باشد. روز دوشنبه مصر پارلمان لاستیک مهر یک حرکت اجازه استقرار نیروهای نظامی در خارج از مرزهای خود یک حرکت است که احتمالا می تواند منجر به مصر پرسنل ورود به شرق لیبی برای کمک به Hifter را نیروهای. لیبی warlord نیز حمایت Emiratis روس ها و به میزان کمتر, فرانسه. در حالی که برخی از این دولت ها شده اند نا امید با Hifter خونین فکر دستیابی به یک پیروزی نظامی مصر دیکتاتوری رئیس جمهور مصر و فتح al-Sissi به نظر می رسد مشتاق ورود به نزاع علیه ترکیه کرد.

وجود دارد یک عنصر شخصی و ایدئولوژیک برخورد. رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان است برافراشته در برابر Sissi همیشه از دومی به قدرت رسید در سال 2013 کودتا که پایین آورده مصر در کوتاه مدت منتخب دولت اسلامگرای. “آنها یکدیگر را nemeses,” Soner Cagaptay یک ترکیه محقق در موسسه واشنگتن برای سیاست های خاور نزدیک گفت: امروز جهان بینی. “کلمه کلی است که قفل شده است تا سیاسی اسلامگرایان و سیاسی اسلامگرا که قفل سکولار ژنرال.”

“وجود دارد نه تنها policymaker در آنکارا از جمله کسانی که نفرت اردوغان که نگران این ایده که محاصره شده در شرق مدیترانه گفت:” Cagaptay.

ترکیه است که به دور از تنها کشوری که می بیند خود جای پایی در لیبی به عنوان یک بلیط برای جاه طلبی های گسترده تر. کرملین مرتبط است به شرکت های خصوصی امنیتی واگنر که صدها نفر از مزدوران روسی مستقر در مبارزه در Hifter طرف. مسکو تا به حال یک رابطه تاریخی با لیبی در دوران جنگ سرد است و فرصت طلبانه خود را ساخت یک کلید مخاطب در بحث بیش از آینده سیاسی کشور.

“پروکسی نیروهای … قبلا دارای یک صندلی در میز مذاکره و مجبور نفوذ ناروا در نتیجه اما در حال حاضر تقریبا تبدیل به اصلی مخاطبان,” عقب Adm. هایدی برگ بالا افسر اطلاعاتی در ایالات متحده آفریقا فرمان در مصاحبه با گفت: همکاران من. “که برجسته چه روسیه می خواستم: اعتبار بین المللی و توانایی تحمیل هزینه به جامعه جهانی — به یکی می شمارد که در میز مذاکره است.”

بیش از آخر هفته در یک بیانیه مشترک آلمان صدراعظم آلمان رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی و نخست وزیر ایتالیا جوزپه کونته خواست “همه بازیگران خارجی به خود را متوقف دخالت و احترام تحریم تسلیحاتی تاسیس توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد.” اما چنین تماس های حلقه توخالی که مجموعه ای در برابر فرانسه را به خود نامزدی در این درگیری که آن را می بیند سرحد سر با یک همکار عضو ناتو دولت است. منتقدان را متهم به پاکسازی دولت از غرقه شدن Hifter به عنوان بخشی از خود را در مانورهای رندانه برای نفوذ است.

“آن را Macronian بدبینی به لفظی لاوروف نسبت به ترکیه به عنوان یک تلاش نومیدانه برای منحرف کردن توجه از مجرمیت” نوشته بلومبرگ نظر مقاله نویس بابی Ghosh ماه گذشته. “او دیگر جنگ با آنکارا از جمله مسابقه بیش از انرژی حقوق در شرق مدیترانه. تر خیریه پیشنهاد ممکن است که پاکسازی حفظ توهمات از نفوذ فرانسه در جنوب مدیترانه است.”

U. N. مقامات هشدار می دهند که برخی از 125,000 شهروندان باقی می ماند در راه آسیب است به عنوان طرابلس نیروهای آماده به فشار نفع خود در برابر Hifter. ایالات متحده در ضمن انتخاب کرده است را به صندلی عقب.

“اولین و مهمترین این است که یک اروپایی مشکل گفت:” یک مقام وزارت خارجه که صحبت به همکاران من در خواست نامش فاش نشود. این رسمی بود که مجاز به صحبت علنی افزود: در بلانت نظر است که آنچه اتفاق می افتد در حال حاضر “بسیار پیچیده Syrianization از لیبی است.”

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de