مالزی به درخواست بنگلادش را به Rohingya پناهندگان در دریا پیدا شد

کوالالامپور (ایسنا) – مالزی را بپرسید بنگلادش را به حدود 300 Rohingya پناهندگان بازداشت شده پس از یک قایق حامل آنها وارد آبهای این هفته مالزی وزیر دفاع گفت: در روز سه شنبه.

مالزی نمی شناسند پناهندگی است و مقصد مورد علاقه برای قومی Rohingya بسیاری از آنها را مسلمانان که فرار 2017 نظامی به رهبری سرکوب در میانمار و اخیرا کثیف در اردوگاه های پناهندگان در بنگلادش است.

اما مالزی گفته است که دیگر نمی خواهد قبول Rohingya پناهندگان پس از محکم کردن کنترل مرز برای مهار coronavirus.

“Rohingya باید بدانید اگر آنها به اینجا می آیند آنها می توانند اقامت” وزیر اسماعیل صبری Yaakob به خبرنگاران گفت.

مالزی وزارت امور خارجه را بپرسید داکا برای بازداشت مهاجران اگر آنها به فرار از اردوگاه او اضافه شده است.

روز دوشنبه مقامات 269 Rohingya و برگرفته از بدن یک زن از یک قایق آسیب دیده در نزدیکی مالزی جزیره لنکاوی.

مالزی ممکن است بخواهید برای مهاجران قرار می گیرد در بنگلادش جزیره Bhasan کاراکتر و برنامه ریزی به درخواست پناهندگان سازمان ملل آژانس, آژانس پناهندگان سازمان ملل به re-حل و فصل Rohingya مهاجران در یک کشور ثالث اسماعیل صبری گفت.

بنگلادش با وزیر خارجه A. K. Abdul Karim گفت که کشورش “نه عالم و نه در یک موقعیت به هر Rohingya” و خواست جامعه جهانی برای کمک به انتقال 1.1 میلیون Rohingya به دنبال پناه وجود دارد.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل گفت: تعداد اسکان مکان در سراسر جهان محدود است و ممکن است یک گزینه برای بسیاری از پناهندگان است.

“برای پناهندگان قادر به زندگی در ایمنی و با عزت تا زمانی که آنها قادر به بازگشت به خانه دوباره و یا پیدا کردن خانه در یک کشور دیگر چه آنها نیاز به حفاظت در کشور که در آن آنها به دنبال پناهندگی” آژانس گفت: در یک ایمیل و پاسخ به مهر.

گزارش توسط Rozanna David A. Ananthalakshmi و یوسف Sipalan در کوالالامپور; گزارش های اضافی توسط روما پل در داکا; ویرایش توسط کلارنس فرناندز و لینکلن جشن.

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>