ماریا لوگنس فمینیستی فیلسوف که به مطالعه استعمار میراث می میرد در 76

ماریا لوگنس یک فیلسوف فمینیست که همراه با نفوذ بورس در جنسیت و نژاد و میراث استعمار با دهه کار به عنوان یک فعال اجتماعی در آمریکای لاتین و ایالات متحده درگذشت July 14 در یک بیمارستان در سیراکیوز, n. y. او 76.

باعث شد ایست قلبی گفت: او خواهر زاده Gabriela Veronelli. دکتر لوگنس بود که برای درمان او سوم بروز سرطان ریه که بازگشت و در اواخر سال گذشته و در بیمارستان بستری شده بود با ذات الریه علائم مانند پس از تحت پرتو درمانی.

در این زمینه به شدت تحت سلطه مردان سفید پوست دکتر لوگنس قابل توجه شکل — تانگو-رقص آرژانتین متولد شده, لزبین, (دوستان می گویند او ترجیح اسپانیایی اصطلاح عامیانه “tortillera”) که به چالش کشیده, پیر, بخش بین نظریه و عمل است. او به نظر می رسید به چین با کارل مارکس را معروف کرد که در حالی که فیلسوفان به مدت طولانی تجزیه و تحلیل و تفسیر جهان “نکته این است که آن را تغییر دهید.”

“من نمی خواهد فکر می کنم آنچه که من نمی خواهد عمل” او اغلب می گفت.

دکتر لوگنس شد یک استاد ادبیات تطبیقی و مطالعات زنان در دانشگاه بینگهمتون بخشی از دانشگاه ایالتی نیویورک است. اما او بورس تحصیلی در بازه زمانی در سراسر رشته های گسترش از اجتماعی و فلسفه سیاسی به Latino, سیاست آند فلسفه decolonial فمینیسم محبوب آموزش و پرورش و نظریه های مقاومت است.

“او یکی از خلاق ترین فیلسوفان که من می دانم” گفت: سارا لوسیا هوگلند لزبین فمینیستی فیلسوف و استاد emerita در شمال شرقی دانشگاه ایلینوی.

دکتر لوگنس بخشی از یک گروه از decolonial دانشمندان از جمله والتر Mignolo و بینگهمتون همکار Aníbal قویجنو که متصل اروپایی استعمار به توسعه مفاهیم کار و مسابقه. هل دادن که لینک های بیشتر دکتر لوگنس استدلال کرد که, مدرن, مفاهیم جنسیتی از جمله جدا کردن نقش زنان و مردان پدید آمده از حکومت استعماری به عنوان به خوبی.

“قبل از این که شما تا به حال زنانی که می دانستند کشاورزی و یا ساخت سفال, فقط به مردان بود. که کردم پاک” هوگلند گفت: از طریق تلفن. “این تصور کلیشه ای از زنان که ساخته شد از طریق آن زمان از استعمار و که ما هنوز این است که زنان درمانده و ضعیف و نیاز به حفاظت از آنها.”

دکتر لوگنس مفهوم از “coloniality جنسیتی” هموار راه را برای درک جدیدی از ظلم و ستم و قدرت گفت: او همکار کاترین والش یک مطالعات آمریکای لاتین محقق در سیمن بولیوار آند دانشگاه در اکوادور.

“ماریا ساخته شده قابل مشاهده است این تقاطع از نژاد و جنسیت و تمایلات جنسی در آمریکا از زمان استعمار تا به امروز و با آن چندین ستم زندگی می کردند توسط زنان از رنگ” والش نوشت: در یک ایمیل. “در انجام این کار او تغییر راه ما فکر می کنم در مورد جنسيت و آن را جدا از نژاد و از سیستمیک الگوهای قدرت است که در ادامه به علامت بدن زنان و بدن غیر heteronormative مردم.”

دکتر لوگنس کمک هزینه تحصیلی نزدیک شد مربوط به کار خود را به عنوان یک فعال سیاسی از جمله با سازمان از جمله مهم مقاومت است که چالش های انبوه حبس و خشونت پلیس و تحریک!, یک گروه از فمینیست های رادیکال از رنگ است که با هدف پایان دادن به خشونت علیه زنان است.

او همچنین با جوامع بومی در بولیوی و مبارزه برای محافظت از زمین و حقوق آب از یک Chicano جامعه در شمال نیومکزیکو جایی که او تاسیس La Escuela محبوب Norteña محبوب-آموزش و پرورش جمعی است که دارای کارگاه های آموزشی در جامعه و اقتصاد سلامت و, خشونت علیه زنان, در میان موضوعات دیگر.

“فلسفه او بیرون آمد و کار خود را با جامعه — که چه متحرک تفکر او گفت:” کریکت Keating همکار Escuela عضو که تحقیقات decolonial سیاست است. دکتر لوگنس او اضافه شده بود همیشه میپرسند: “چگونه باید زندگی مردم و رونق و پشتیبانی هر یک از دیگر ؟” در حالی که کار برای ساخت یک نوع از “عمیق ائتلاف” که در آن های مختلف مظلوم گروه با هم کار می کرد.

بسیاری از مقالات تاکید ساختمان جامعه در حالی که مشغول به کار در سراسر تفاوت در نژاد و جنسیت و تمایلات جنسی و کلاس. شاید بهترین شناخته شده در مقاله “بازیگوشی ‘جهان’-سفر و محبت ادراک” (1987), حمایت از, در اثر دیدن آنچه که شما مانند نگاه در چشمان شخص دیگری — یک عمل که دکتر لوگنس خودش را انجام بارها و بارها به عنوان یک زن از رنگ در ایالات متحده است.

“زمانی که من فکر می کنم خود من مردم” او یک بار نوشت: “تنها مردم من فکر می کنم که خود من در حال transitionals, liminals مرز نشينان/’جهان’-مسافران موجودات در وسط یا/و یا.”

“ماریا بود علاقه مند در املاک مردم — زندگی تنفس و مرده” گفت: دوست آن Leighton, هوگلند را شریک. “او دوست داشت اما چگونه این ایده بازی کردن؟”

“خیلی از فلسفه است که “مغز در یک مخزن’ ” لیتون افزود: با اشاره به یک فکر در آزمایش اصلی از مقدماتی فلسفه کلاس. “اما او علاقه مند بود در “مغز در یک تانک’ — شاید زمانی که او مست بود. او را مطالعه فلسفه است.”

ماریا کریستینا لوگنس متولد شد در بوئنوس آیرس در Jan. 26, 1944. پدر او یک زیست شیمیدان که به کارگردانی دارویی و آزمایشگاهی و به عنوان یک دین در دانشگاه بوینس آیرس که در آن دکتر لوگنس مورد مطالعه قبل از انتقال به دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس است.

او فارغ التحصیل شد و در سال 1969 با مدرک لیسانس در فلسفه و ثبت نام در دانشگاه ویسکانسین در مدیسون که در آن او موفق به دریافت مدرک کارشناسی ارشد در سال 1973 و یک دکترا در رشته فلسفه در سال 1978 تحت مطالعه مارکوس جورج خواننده اشاره کرد فیلسوف اخلاق است.

در حالی که در مدیسون او ملاقات جف برایس یک همکار فلسفه, دانش آموز که او بعد از ازدواج با توجه به خواهرزاده خود را به زندگی و کار در ایالات متحده است. آنها باقی مانده است نزدیک همکاران شرکت تاسیس Escuela در والدز, N. M. 1990 پس از اینکه تحت تاثیر Myles هورتون که Highlander عامیانه مدرسه تدریس حقوق مدنی رهبران از جمله مارتین لوتر کینگ جونیور

دکتر لوگنس تدریس در کالج کارلتون در مینه سوتا قبل از پیوستن به بینگهمتون دانشکده در سال 1993. در اوایل زندگی حرفه ای اش فمینیستی “فلسفه فقط گرفتن زمین” گفت: بینگهمتون همکار Surya Parekh, “و فلسفه و زنان-از-رنگ فلسفه نیست جدی گرفته شود.”

“بسیاری از کار خود را در ایجاد روابط با سفید, لزبین فلاسفه و عجیب و غریب زنان از رنگ فیلسوفان,” او اضافه شده است. “و در باز کردن فضاهای نهادی. در Carleton او ساخته شده مطالعه از نژاد و جنسيت مهم در راه است که آن را تا به حال شده است قبل از او وجود دارد.”

دکتر لوگنس بازگشت به آرژانتین برای حدود یک سال پس از مرگ برادرش Alejandro, چمن-ریشه های سیاسی سازمان که مرده پیدا شد در سال 1983. او در ادامه به بررسی شرایط از مرگ او — “آن را مبدل به عنوان یک نشت گاز گفت:” او خواهر زاده Veronelli اما به طور کلی معتقد بود هدف کشتن به عنوان بخشی از این کشور به اصطلاح “جنگ کثیف” — قبل از برخی از بستگان او را تشویق به جلوگیری از ترس اقدامات تلافی جویانه.

“او بسیار غم انگیز از مرگ او. . . . من فکر نمی کنم او تا به حال بهبود از آن غم و اندوه” Veronelli گفت. دکتر لوگنس بعد اختصاص داده شده او در سال 2003 مقاله مجموعه “زیارت/Peregrinajes” به Alejandro.

دکتر لوگنس دریافت جوایز از جمله 2020 Frantz Fanon جایزه یک عمر دستاورد از کارائیب فلسفی انجمن که در ستایش او “پیشگامانه مشارکت” به decolonial فمینیستی و بومی فلسفه در میان زمینه های دیگر.

درگذشت شوهرش در یک تصادف اتومبیل در سال 2004 و دکتر لوگنس زندگی می کردند در سال های اخیر در 13 هکتار ملک در Vestal, n. y., که در آن او بزرگ شده marigolds و zinnias برگزار شد و دادگاه با دانشجویان تحصیلات تکمیلی انجام خوانش های چوبی بزرگ-floored فضای جلسه که در آن او نیز به او آموخته دانشجویان دکترا به تانگو.

دوستی و خواهری بودند مهم زندگی خود گفت: دکتر لوگنس که جان سالم به در برد توسط یک خواهر و برادر.

“من ناقص و غیر واقعی بدون زنان دیگر” او یک بار نوشت. “من عمیقا وابسته به دیگران بدون نیاز به تابع خود را برده خود بنده.”


اصلاح: نسخه قبلی این اگهی به اشتباه گزارش سال دکتر لوگنس تاسیس La Escuela محبوب Norteña. آن سال 1990 نمی 1980.

ادامه مطلب واشنگتن پست اعلامیه: بروس بلر با صدای پیشرو برای کنترل سلاحهای هستهای می میرد در 72 دیوید قیصر راکفلر وارث که به چالش کشیده اکسون می میرد در 50 فرانک DiPerna عکاس از خاطره انگیز چشم انداز صحنه و معلم می میرد 73

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de