مری جکسون: ناسا به نام HQ پس از اولین زن مهندس

ناسا به نام دفتر مرکزی آن در واشنگتن دی سی پس از آن سیاه, مهندس مریم جکسون.

ناسا مدیر جیم Bridenstine گفت: Jackson کمک به شکستن موانع برای آمریکایی های آفریقایی تبار و زنان در مهندسی و فن آوری است.

داستان مری جکسون گفته شد در سال 2016 فیلم چهره های پنهان است. متولد در همپتون ویرجینیا او در سال 2005 درگذشت.

سال گذشته ناسا, تغییر نام خیابان در خارج از مقر خود به عنوان چهره های پنهان در راه است.

“پنهان ما ادامه خواهد داد برای به رسمیت شناختن سهم زنان آفریقایی آمریکایی ها و مردم در تمام زمینه های را ساخته اند که ناسا موفق تاریخچه اکتشاف ممکن است” آقای Bridenstine در بیانیه ای گفت.

  • ناسا استخدام اول خود را سیاه ‘کامپیوتر’

“مریم W جکسون بخشی از یک گروه بسیار مهم زنان که با کمک ناسا موفق به گرفتن فضانوردان آمریکایی به فضا” آقای Bridenstine اضافه شده است.

“مری هرگز پذیرفته وضع موجود او کمک کرد تا شکستن موانع و باز کردن فرصت های شغلی برای آمریکایی های آفریقایی تبار و زنان در زمینه مهندسی و فن آوری است.”

حرکت در یک زمان می آید از درون گرایی در سراسر ایالات متحده مورد تاریخی بی عدالتی رنج می برد توسط آمریکایی های آفریقایی تبار.

مرگ های اخیر در بازداشت پلیس جورج فلوید باعث تظاهرات در سراسر جهان و تجدید خواسته برای پایان دادن به نژادپرستی نهادی.

ناسا شروع به استخدام برخی از کالج تحصیل زنان آمریکایی آفریقایی تبار در 1940s به عنوان “انسان رایانه” اما آنها با تجربه هر دو نژادی و تبعیض جنسیتی در محل کار.

مری جکسون استخدام شد و در سال 1951 توسط کمیته ملی مشورتی برای هوانوردی بود که موفق شد توسط ناسا در سال 1958. او تحت دوروتی Vaughan – که داستان نیز گفت: چهره های پنهان در غرب تفکیک محاسبه مساحت واحد در لنگلی ویرجینیا.

جکسون در سال 2005 درگذشت و در سال 2019 او پس از مرگ اهدا کنگره مدال طلا.

دخترش کارولین لوئیس گفت: خانواده مفتخر شد که ناسا بود که در ادامه به جشن مری جکسون میراث.

“او یک دانشمند انسانی, همسر, مادر و پیشگامی که هموار راه را برای هزاران نفر از دیگران برای موفقیت نه تنها در ناسا, اما در سراسر این کشور,” او گفت:.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de