روز شنبه در نیویورک: ادغام پیام گسترش اعتراض
مارس 2, 1968

من به یاد داشته باشید یک سال پیش زمانی که در ماه مارس آغاز شد و در گوسفند علفزار و مردم راه می رفت از طریق midtown خیابان تا زمانی که آنها آمدند به میدان ملل متحد به گوش انسان آنها در حال حاضر سوگواری تکرار به عنوان یک مناجات “توقف بمباران!” شنبه گذشته نیمی از دنیا بمب هنوز هم کاهش یافت و در rutted زمین از ویتنام و مردم برگشتم به گوسفند علفزار در حال حاضر به شنیدن بیوه مارتین لوتر کینگ صحبت از جاده پیش رو است.

“شوهر من همیشه دیدم مشکل از نژادپرستی و فقر در خانه و نظامی گری در خارج از کشور به عنوان دو روی یک سکه هستند” او گفت:. “اینتر-ارتباط داخلی و خارجی در امور دیگر مورد سوال است. بمب ما را رها کنید در مردم ویتنام در ادامه به منفجر شدن در خانه با تمام ویرانگر بالقوه است.”

خلق و خوی از این تظاهرات مارس اعتماد به نفس بود و در عین حال محتاط. وجود ندارد همان نشاط در پیدا کردن بسیاری از هزاران نفر از مردم مانند ذهن هم برای این بود جای تعجب ندارد. در 12 ماه صلح تا به حال تبدیل شدن به محبوب است. لیندون جانسون اعلام بازنشستگی خود را و قدرتمند نامزد بودند مبارزه برای صلح است. در حال حاضر شهردار استقبال مارس و تصریح کرد تماس خود را برای پایان دادن به جنگ. در نهایت به نظر می رسید نور در انتهای تونل.

بنابراین تشویق 90,000 مردم به گوسفند علفزار شنبه گذشته به مطبوعات برای قطعنامه نهایی.

“شما که با کار می کرد و دوست داشت شوهر من خیلی” خانم شاه به مردم گفت: “شما که باید زنده نگه داشته سوزاندن موضوع جنگ در آمریکا وجدان شما که نمی شود فریب خورده توسط صلح صحبت, اما خواهد شد که مطبوعات در دانش است که کار صلح باید همچنان تا آخرین تفنگ سکوت… من به شما می آیند در غم و اندوه من تنها به این دلیل که شما زنده نگه داشتن کار و رویاهای که شوهرم به زندگی خود را.”

هلیکوپتر دور noisily سربار به عنوان دو فیدر راهپیمایی ریخت و به پارک مرکزی و پر از 12 هکتار گوسفند علفزار به عنوان یک منحرف رودخانه ممکن است ایجاد یک دریاچه است. بیش از 120 گروه نشان داده شد در ماه مارس: جانبازان, پیش نویس مقاومت کنندگان, مذهبی, گروه, سیاه و سفید, جامعه, پورتوریکو, جامعه, زنان, گروه, کار, گروه, گروه های حرفه ای و یک ماموت مشروط دبیرستان و دانشجویان ابتدا برای این مناسبت ملی دانشجویی اعتصاب در برابر جنگ در روز جمعه. راهپیمایان همچنان در گوسفند علفزار برای بیش از سه ساعت به شنیدن بیش از 20 سخنرانان و هنرمندان از پلت فرم ساخته شده بر روی تپه ای در ضلع جنوبی سبزه زار.

اگر چه یک گروه جداگانه ائتلاف برای ضد امپریالیستی مارس که تقسیم با Fifth Avenue صلح رژه کمیته در اعتراض به شهردار لیندسی ظاهر در تظاهرات مواجه خشونت پلیس در واشنگتن مربع گوسفند علفزار رالی بود خدشه دار با خشونت های جدی است. وجود دارد اما چند حوادث مربوط به یک گروه طرفدار جنگ جوانان که نفوذ مارس.

مدت کوتاهی قبل از گروه اصلی از صلح راهپیمایان, وارد, یک گروه از 150 جوانان, بسیاری از تکان دادن پرچم آمریکا شارژ تا یک تپه در گوشه جنوب غربی علفزار به سمت یک بنر بزرگ خواندن “ادبیات انقلابی” که تنظیم شده است تا توسط سوسیالیستی کارگران ، آنها از سقوط از طریق بنر و پراکنده در ادبیات.

کاملا اتفاقی در آینده طرف دیگر تپه بودند بازماندگان از ائتلاف برای ضد امپریالیستی مارس که از دست داده بود 80 اعضای پلیس در واشنگتن مربع است. این ائتلاف که شامل جوانان در برابر جنگ و فاشیسم و آمریکا کمیته ای برای کمک به NLF, راهپیمایی در پشت یک بنر که روی آن نوشته شده “این خیابان متعلق به مردم” و انجام چندین NLF پرچم و پلاکارد از چه گوارا. حمله جوانان شگفت زده به نظر می رسید اما شارژ جلوتر و دو گروه درگیر شدند و مشت نوسانی. این یک غوغا به عنوان پلیس با عجله به شکستن این مبارزه است. طرفدار جنگ جوانان به عقب کشیده به بالای تپه جایی که آنها سوخته NLF پرچم و ائتلاف تحت فشار قرار دادند سراسر در حال حاضر شلوغ علفزار خود را پرچم و پلاکارد bobbing بالای سر تظاهرکنندگان.

ائتلاف بسیج در میان درختان در سمت شرق گوسفند علفزار و گفت: تظاهر کنندگان درباره اقدام پلیس در واشنگتن مربع است. در ضمن طرفدار جنگ گروه دور اطراف ضلع جنوبی سبزه زار و چند دقیقه بعد دوباره حمله. چند fistfights شکسته شد تا توسط پلیس و حمله برخی هنوز هم حمل پرچم آمریکا کشیده عقب. در حالی که مردم از اصلی تجمع خواست ائتلاف برای بازگشت به گوسفند علفزار دو گروه پرتاب چوب و قوطی و مشت چمن در هر یک از دیگر. ائتلاف شعار “به یاد داشته باشید واشنگتن مربع!” و “در مقابل دیوار” و طرفدار جنگ گروه فریاد زد: “آیا شما رفتن به ویتنام است ؟” و “حمایت از ما پسران در ویتنام است.” پلیس در نهایت متقاعد طرفدار جنگ به ترک پارک.

در همین حال شهردار لیندسی وارد شده بود در این تجمع که در آن او استقبال شد با صدای بلند تشویق و پراکنده booing. او به طور خلاصه مجددا بر مخالفت خود را با جنگ و حمایت خود را از مردان که در حال مبارزه در ویتنام است.

دیگر سخنرانان شامل کمدین کیر گرگوری کشیش ویلیام اسلون تابوت جونیور, Franz Schurmann, استاد مطالعات شرق آسیا در برکلی که توصیف سفر اخیر خود به هانوی, بازیگر Viveca Lindfors که صحبت از جلسه اخیر با ویتنام شمالی و NLF زنان در پاریس, لیندا مورس از دانش آموز, بسیج کمیته و مایکل Ferber از مقاومت است.

در پایان این تجمع یک گروه از دانش آموزان از کلمبیا خواست تظاهرکنندگان به پیوستن به آنها را در یک مارس به سایت جنجالی بدنسازی ساخت و ساز در پارک Morningside. آنها به رهبری یک گروه از حدود 1500 تظاهرکنندگان از سمت غرب علفزار و شروع به راهپیمایی غرب درایو از پارک مرکزی. به زودی چندین سوار پلیس آغاز شد به دنبال این گروه است. یک دانشجو با یک تصادف تعقیب درهم bullhorn گفت که آنها به دنبال غرب رانندگی به 108th خیابان مگر اینکه متوقف شد توسط پلیس, که در این صورت تظاهر کنندگان باید پراکنده کردن و دوباره سوار کردن در خارج از کلمبیا. چند بلوک بعد آنها متوقف شده توسط پلیس دستور داد که آنها را برای پراکنده کردن تظاهرکنندگان به سمت چپ غرب درایو و راه می رفت بیش از چمن به غرب دیوار از پارک که به کمک آنها هر یک از دیگر صعود. دانش آموز با تصادف تعقیب درهم bullhorn به مترو دستورالعمل و به آرامی شروع به پراکنده بسیاری از آنها را به آرامی پیاده روی در پیاده رو در پارک مرکزی غرب است.

اما پلیس شروع به وارد در نیروی در بسیاری از اتومبیل های گشت و با چندین برنج واگن. پلیس هل دادن راهپیمایان در از پشت و در 84 خیابان مسیر خود را مسدود شده بود توسط پلیس بیشتر. یک برنج wagon کشیده و plainclothesmen شروع به دستگیری راهپیمایان. من شمارش 20 که منجر شد و یا هل به واگن. باقی مانده راهپیمایان با عجله پارک دیوار و صعود شیب یک تپه سنگی در لبه پارک و پراکنده در میان درختان در بالای تپه, آنها شعار می دادند “Sieg Heil!” در پلیس لباس شخصی بودند که هنوز ابتلا به راهپیمایان. ناگهان پلیس پریدم بیش از دیوار و شروع کرد به تقلا کردن تپه شیب دار در تعقیب راهپیمایان که به جنگل فرار کرده بودند. این plainclothesmen گرفتار چند کشیده و آنها را نیم کشویی خود را در پایین تپه به انتظار واگن.

یک ساعت بعد حدود 500 از راهپیمایان مونتاژ در خیابان 116 بین آمستردام و Morningside راه. تظاهرات در بدنسازی سایت — یک اعلانی که بدست مردم میدهند چاپ شده توسط ایالات جلو گفت: آنها قرار بود برای پر کردن سوراخ شده بود به نام خاموش به دلیل تعداد پلیس در این منطقه و دانش آموزان را از “مناطق آزاد” در محوطه دانشگاه بیرون آمد و به آدرس راهپیمایان از یک مرکز خرید در داستان سوم از ساختمان مشرف به خیابان 116.

یک دانشجو خطاب به راهپیمایان از طریق یک تصادف تعقیب درهم bullhorn و گفت که اعتصاب کمیته خواسته است که آنها در تلاش برای ورود به دانشگاه. راهپیمایان تحسین. سپس او را معرفی سابق SDS ملی رئیس تام هایدن که دانش آموز گفت: همچنین رئیس ریاضیات آزاد منطقه است.

“روحیه داخل پنج مناطق آزاد خوب است” هایدن گفت: راهپیمایان. “وجود دارد مقدار زیادی از مواد غذایی است. موانع ساخته شده است بصورتی پایدار و محکم و به شدت. ما در حال آماده به مقاومت در برابر تا پایان.”

هایدن گفت که پشت پنجره ها از ریاضی منطقه بودند باز مشرف برادوی شد و گفت و گو با مردم در خیابان. “شما می توانید بیش از رفتن به برادوی اگر شما می خواهید به صحبت کردن با افراد داخل ساختمان,” او گفت:. “بحث خوب هستند. که راه به در کنید.

“شده است وجود دارد هیچ سیاسی استراحت در این وضعیت دانش آموزان هیچ جایگزین اما به نگه دارید. وجود خود و مقاومت در خط است.

“این وضعیت این است که ویتنام در حال آمدن به خانه به امریکا است. این وضعیت این است که کسانی که ادعا می شود مدیران در این جامعه در تماس با پلیس برای محافظت از مردم خود را.

“این باید یک مثال برای شما می باشد. بهترین راه شما می توانید خود را بیان همبستگی است که به گسترش این طریق شهرستان و کشور به گسترش این پس نمی تواند به اندازه کافی پلیس برای مقابله با این وضعیت.

“اگر ما به پایین” هیدن این نتیجه رسیدند: “ما می خواهیم بقیه از شهرستان به پایین با ما.” این یک آخر هفته که در آن مسائل به نظر می رسید به ادغام. این تجمع در گوسفند علفزار بود تظاهرات علیه جنگ اما در همان زمان از آن استفاده شد و به کمک طلب کردن پشتیبانی برای پروژه اعم از مردم فقیر را مبارزه برای خلع سلاح هسته ای به دانشجو اشغال کلمبیا. خانم شاه نه تنها خواستار پایان دادن به جنگ اما به نام پس از کنگره برای بازگرداندن اخیر کاهش در رفاه بخش به تامین اجتماعی اصلاحات و خواسته است که کنگره ایجاد تضمین شده درآمد سالانه.

“هرگز در تاریخ این ملت” او گفت: “مردم شده است به طوری پرقدرت در معکوس سیاست دولت ما توجه به جنگ. ما در واقع در آستانه یک روز جدید برای صلح.

“اما فقط به عنوان وجدان عمل وارونه شده است جزر و مد افکار عمومی و سیاست های دولت ما باید در حال حاضر به نوبه خود توجه ما و روح و نیروی این جنبش از مردم خوب خواهد شد به مشکلات فقرا در اینجا در خانه….

“با این عزم و اراده” او نتیجه گرفت: “با این ایمان ما قادر خواهد بود برای ایجاد خانه های جدید جدید جوامع جدید شهرهای جدید کشور — بله یک دنیای جدید است که ما به شدت نیاز داریم.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im