مکزیکی شهرستان سلایا لرزاند توسط کارتل خشونت

شهرستان سلایا در مکزیک گوآناخوآتو بود که صحنه درگیری های خشونت آمیز در طول تعطیلات آخر هفته بین اعضای سانتا رزا ده لیما کارتل و نیروهای امنیتی.

بیست و شش نفر دستگیر شدند از جمله مادر و خواهر و پسر عموی کارتل رهبر خوزه Yépez شناخته شده به عنوان “ال Marro” (نیش).

این باند که آن را به آتش کشیدند و بیش از 20 اتومبیل و شعله ور مجموعه شش مغازه ها.

کارتل تا کنون به طور عمده اختصاص داده شده خود را به سوخت سرقت.

چه پس زمینه ؟

سلایا در مرکز مکزیک دیده می شود افزایش خشونت به عنوان سانتا رزا ده لیما کارتل در تلاش است تا خود دفاع جنایی سازمانی در مرکز ایالت گوآناخوآتو که شامل راکت اخاذی و سرقت سوخت.

این گروه نه تنها درگیر یک دشمنی مرگبار با رقبای خود را Jalisco نسل جدید کارتل اما نیز دیده می شود سنگین و خونین اختلافات با جثه Yépez و سابق خود شخص وابسته Noe لارا Belman بهتر به عنوان شناخته شده Puma هر دو مدعی رهبری باند.

بیش از 1000 نفر کشته شده اند در باند های مربوط به خشونت در این کشور در سه ماه آوریل تا ژوئن با توجه به شمارش توسط شرکت مشاوره Lantia Consultores.

آنچه اتفاق افتاد بیش از آخر هفته ؟

نیروهای امنیتی گفت: این باند شعله ور مجموعه بیش از 20 دستگاه خودرو و تعدادی از کسب و کار در سراسر سلایا در روز شنبه به عنوان پلیس منتقل به بازداشت کلید مشکوک اعضای گروه.

در مجموع 26 نفر دستگیر شدند و سلاح ها و وسایل نقلیه را تصرف کردند.

پس از دستگیری رهبر کارتل جثه Yépez ثبت یک ویدیو به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی تهدید “برای منفجر کردن” دولت در اقدامی تلافی جویانه برای دستگیری.

ظاهر می شود به اشک او تشکر خود را از اعضای باند خود را برای پشتیبانی و می گوید او مبارزه خواهد کرد “تا زمانی که من می میرند” حتی اگر او را “چپ به تنهایی مانند یک سگ”.

این اولین بار نیست که جثه Yépez صادر کرده است تهدیدات از طریق ویدئو. در سال 2017, او به نظر می رسد در یک ضبط احاطه شده توسط مردان مسلح گفتن بسیار بزرگتر و قدرتمند تر Jalisco نسل جدید کارتل به اقامت در خارج از گوآناخوآتو.

غیر قانونی انحراف مسیر سوخت از خطوط لوله متعلق به دولت در شرکت نفت پمکس بزرگ کسب و کار در مکزیک است. دولت از رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador ساخته شده برچیدن سرقت سوخت باندهای مانند سانتا رزا ده لیما کارتل یکی را اولویت های اصلی در سال 2019.

اما تلاش برای بازداشت جثه Yépez تاکنون نتوانسته اند با رهبر باند گزارش فرار از طریق شبکه ای از تونل زمانی که نیروهای امنیتی در نقل مکان کرد او در سال 2019 در شهر خود کارتل پس از نام.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de