مکزیک انتظار فیلمهای فساد مورد بازگشت سابق Pemex رئیس

Jorge گرررو خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

امیلیو Lozoya سابق رئیس اجرایی دولت مکزیک تحت کنترل شرکت نفت پمکس است انتقال به ون پلیس در ماربلا اسپانیا در ماه فوریه است.

MEXICO CITY — رئیس سابق مکزیک دولتی شرکت نفت بود مسترد از اسپانیا در روز پنج شنبه برای آنچه که می تواند یک پیشگامانه رسیدگی به فساد در این کشور نخبگان سیاسی.

امیلیو Lozoya, 45 ساله سابق اجرایی Pemex است بنا به گزارش رسیده یک معامله با دادستان به نوبه خود بیش از شواهدی است که سیاستمداران رشوه برای حمایت از انرژی اصلاحات و پشتیبانی توسط رئیس جمهور سابق Enrique Peña Nieto.

در حالی که هیچ کس تا به شده است به نام, این قانون مذاکره با برخی از کشور برجسته ترین سیاستمداران است. Lozoya کسانی است که متهم به دریافت میلیون ها دلار رشوه از مکزیک و شرکت های خارجی نیز یکی از چهره های کلیدی در پنا نیتو 2012 مبارزات انتخاباتی. که تولید شده حدس و گمان است که او می تواند دلالت رئیس جمهور سابق بالا دستیاران — و یا حتی سابق رهبر خود.

Peña Nieto است متهم شده است. او را رد کرده است انجام هر کاری غیر قانونی است.

[یک کلی بود پیشرو مشکوک در بزرگترین فساد مورد در مکزیک است. سپس او ناپدید شد.]

“این یک مورد بی سابقه گفت:” سرجیو Aguayo یک دانشمند علوم سیاسی در کالج مکزیک. او گفت: “بررسی “است که با شکستن سنت مصونیت از مجازات برای رئیس جمهور” که خرما به انقلاب مکزیک یک قرن پیش.

این مورد می تواند به تقویت جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador رفتن به مکزیک انتخابات میان دوره ای سال آینده. این دیرین چپ موفق به کسب یک پیروزی قاطع در سال 2018 در بخشی از وعده نبرد بومی فساد است. اما او ساخته شده است که پیشرفت کمی در مکزیک کلید مشکلات — افراطی خشونت و بی حال اقتصاد شده است و برای عدم انتقاد به مهار وسیع شیوع کروناویروس.

Aguayo پیش بینی کرد که لوپز Obrador را تشویق تحقیق و تفحص از سلف خود به ادعای یک پیروزی سیاسی در یک لحظه دشوار است.

“آنچه که او می تواند به پیشنهاد رئیس جمهور سابق” او گفت:.

مارکو Ugarte

AP

رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador حرکات July 13 در یک کنفرانس خبری در کاخ ریاست جمهوری در شهر مکزیک.

Lozoya دستگیر شد, در اسپانیا در ماه فوریه در مکزیک به اتهام فساد مالی پس از ماه به عنوان یک فراری. او متهم است که در یک مورد از دریافت 3.5 میلیون دلار رشوه در ارتباط با Pemex را خرید اجرا پایین کارخانه کود در سال 2013. در مورد دوم او متهم است با حفره ها میلیون ها دلار برای هدایت قرارداد به Odebrecht, برزیل غول ساخت و ساز در مرکز عظیم منطقه ای بازخوردی رسوایی. بخشی از این پول که گفته می شود پرداخت می شود در حالی که او بین المللی هماهنگ کننده Peña Nieto انتخاباتی.

پنا نیتو را رد کرده است مبارزات انتخاباتی خود را تامین می شد به طور غیر قانونی.

Odebrecht گناه التماس کرد در سال 2016 به ایالات متحده اتهامات عنوان شده است که آن را تا به حال دست از صدها میلیون دلار رشوه به شرکت در سه قاره و موافقت به پرداخت حداقل $3.5 میلیارد دلار جریمه. تحقیقات به آن طرح های فساد باید نیرنگ نمرات از رهبران سیاسی و کسب و کار مدیران پایان بخشیدن به سیستم سیاسی در بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین.

شرکت پذیرفته شده در حل و فصل به پرداخت $10.5 میلیون دلار رشوه به ناشناس مقامات مکزیکی. اما تحقیقات قضایی به Odebrecht متوقف تحت Peña Nieto.

[رسوایی فساد آغاز شده در برزیل است. در حال حاضر آن را wreaking ویران در پرو.]

Lozoya بلند گفت: او بی گناه و فساد است. در ماه های اخیر وکلای او گفته اند این مقام سابق عمل به دستور از بالاتر یو پی اس از جمله رئیس جمهور سابق.

Lozoya موافقت مسترد از اسپانیا به عنوان بخشی از یک معامله است که در آن او ارائه شده به ارائه حداقل یک دوجین ویدئوها از نمایندگان مجلس با دریافت رشوه به تصویب 2013, انرژی, اصلاحات, بر اساس گزارش روزنامه رفرما. Peña Nieto تا به حال به تصویر کشیده است که قانون به عنوان یک نقطه عطفی در تلاش برای باز کردن تلاش دولتی نفت بخش بیشتر سرمایه گذاری خارجی. لوپز Obrador به شدت مخالف آن است.

در روز پنج شنبه لوپز Obrador گفت Lozoya را استرداد می تواند منجر به یک تغییر در نحوه مکزیکی درک فساد stigmatizing مقامات که غنی شده خود را, اما خاموش کردم معاف از مالیات.

“استرداد این کمک خواهد کرد که کمی در تصفیه عمومی ما زندگی در تمیز کردن فساد در کشور ما,” او گفت:. او چند ساعت قبل از دولت مکزیک جت رفتگان از مادرید با Lozoya روی.

مکزیکی مقامات اغلب استفاده می شود فساد تحقیقات به هدف سیاسی رقبا و یا دشمنان است. تحلیلگران گفت: Lozoya مورد می تواند دستیابی به موفقیت در روشن دیرین فساد — و یا آن را می تواند یک چماق استفاده لوپز Obrador در برابر مخالفان خود را.

“دو امکان وجود دارد” مورخ و رمان نویس Héctor اگویلار دو لا فرانترا Camín نوشت: در روزانه Milenio. “یک نمونه بی سابقه ای روند قانونی و دیگری بی سابقه استفاده از سیستم عدالت سیاسی به پایان می رسد.”

[مکزیک رهبر جدید سوار یک موج ضد فساد دیوانگی است که تغییر آمریکای لاتین]

لوپز Obrador که در ماه دسامبر سال 2018 تا به حال یک مخلوط رکورد در فساد است. او به دنبال بالا مشخصات اهداف مانند Lozoya و بازگشایی این کشور بدنام ترین مورد مجبور ناپدید شدن شامل 43 دانش آموزان از جنوب شهر Ayotzinapa که از بین رفت در سپتامبر 2014. او را به عنوان شخصا و صادقانه و به طور چشمگیری کوچک مظاهر ریاست جمهوری jettisoning ارتش از دستیاران که پس از محاصره مکزیکی رهبر و پرواز تجاری.

اما منتقدان می گویند او تبدیل چشم به اتهامات بی مناسبتی و سوال برانگیز معاملات املاک و مستغلات مربوط به اعضای خود را در کابینه.

“دولت است که بدون تناقضات” Aguayo گفت. “اما با توجه به آنچه در مکزیک بود جدی در سطح مصونیت از مجازات و فساد ما رسیده بود شما باید به رسمیت شناختن پیشرفت.”

“Lozoya تفنگ سیگار کشیدن. این چیزی است که آنها به ما وعده,” او گفت:. “بیایید ببینید چه اتفاقی می افتد.”

لوپز Obrador هزینه-برش ولگردی و قانونی شکنی است تبدیل مکزیک — طراحی و مقاومت

چگونه coronavirus پاره از طریق امریکا بزرگترین بازار مرکزی د Abasto

AMLO است مکزیک قوی ترین رئیس جمهور در سال است. برخی می گویند او بیش از حد قوی است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de