کتاب ترامپ مایکل کوهن: ادعاهای کلیدی وکیل سابق

به گفته مایکل کوهن وکیل سابق رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ مانند یک اوباش رفتار می کند و «نظر پایینی نسبت به همه سیاه پوستان» دارد.

این ادعاها از کتاب جدید کوهن به نام بی اعتمادی: خاطره ای آمده است که در دوران زندان او به دلیل نقض مالی کمپین ترامپ، از جمله جرایم دیگر نوشته شده است.

کوهن ادعا می کند که آقای ترامپ نیز نظرات نژادپرستانه ای در مورد نلسون ماندلا و اسپانیایی ها مطرح کرده است.

کاخ سفيد مي گويد کوهن داره يهوي ديونه ميشه

کایلی مک نالنی، دبیر مطبوعاتی در بیانیه ای در آخر هفته گفت: کوهن یک مجرم رسوا و وکیل منصرف شده است که به کنگره دروغ گفته است. “او تمام اعتبار خود را از دست داده است، و جای تعجب نیست که آخرین تلاش خود را برای سود بردن از دروغ است.”

کوهن در این کتاب ادعا می کند که آقای ترامپ «به همان جنایاتی که او را در زندان فرود آورد گناهکار است» و رئیس سابقش را «تقلب، دروغگو، تقلب، قلدر، نژادپرست، درنده، کانمن» می نامد. او گفت که ذهنیت یک «رئیس اوباش» را دارد.

رسانه های خبری مختلف آمريکا نقل قول هایی از اين کتاب منتشر کرده اند که روز سه شنبه بيرون می آید. در اینجا برخی از ادعاهای کلیدی.

بر سیاه پوستان و ماندلا

کوهن در کتاب خود می نویسد: «به عنوان یک قاعده، ترامپ نظرات پایینی نسبت به همه سیاه پوستان، از موسیقی گرفته تا فرهنگ و سیاست بیان کرد.»

او ادعا کرد که دونالد ترامپ گفت رئیس جمهور فقید آفریقای جنوبی و فعال ضد آپارتاید نلسون ماندلا «رهبر نیست».

بهم بگو يه کشور توسط يه سياه پوست اداره ميشه که يه عوضي نيست به گفته کوهن، همه آنها توالت های کامل [expletive] هستند.» آقای ترامپ یک بار گفت.

این کلمات ادعاهای مشابهی را پژواک می کنند، از سال ۲۰۱۸ که ترامپ از کشورهای آفریقایی به عنوان ملت های «گه» نام می برد.

در آن زمان آقای ترامپ به خبرنگاران گفت: «من نژادپرست نیستم. من کم نژادپرست ترین فردی هستم که تا به حال با او مصاحبه کرده ای.»

اتهامات نژادپرستی دوره اول ریاست جمهوری او را به هم زده و همچنان مسئله ای است چرا که کمپین های رئیس جمهور جمهوری خواه برای انتخاب مجدد نوامبر علیه رقیب دموکرات خود جو بایدن.

دونالد ترامپ در نظرسنجی ها چگونه عمل می کند؟
MHow ماندلا 27 سال در زندان جان سالم به در برد

در اوباما

کوهن در این کتاب ادعا می کند که آقای ترامپ برای سلف خود باراک اوباما «نفرت و تحقیر» دارد.

کوهن می نویسد: «ترامپ یک ‘Faux-Bama’ را برای شرکت در ویدئویی استخدام کرد که در آن ترامپ ‘به طور آیینی اولین رئیس جمهور سیاه پوست را تحقیر کرد و سپس او را اخراج کرد’.

رسانه های آمريکا از آن زمان يک ويديوی قديمی را نشان داده اند که آقای ترامپ نقش خود را به عنوان ميزبان برنامه تلويزيونی شاگرد توبيخ می کند و مردی را که به عنوان پرزیدنت اوباما نما می شود اخراج می کند.

اعتقاد بر این است که برای کنوانسیون جمهوری خواهان در سال ۲۰۱۲ ساخته شده است، زمانی که میت رامنی به عنوان نامزد جمهوری خواه نامزد شد، اما هرگز پخش نشد.

در رای دهندگان هیسپانیک

به گفته کوهن، آقای ترامپ یک بار گفت: «من هرگز رای هیسپانیک را ن خواهم گرفت. مثل سیاه پوستان برای رای دادن به ترامپ خیلی احمق هستند. اونا مردم من نيستن”

نظرات او در مورد آمریکایی های لاتین در طول ریاست جمهوری او مورد بررسی قرار گرفته است، به ویژه پس از آن که او بارها مکزیکی ها را در جریان مبارزات انتخاباتی اش منحل کرد.

در سال ۲۰۱۹ رئیس جمهور ترامپ در تجمعی در نیومکزیکو گفت: «هیچ اسپانیایی ها را بیشتر دوست ندارد.»

در انجیلی ها

کوهن می گوید پس از ملاقات آقای ترامپ با رهبران انجیلی در برج ترامپ اندکی پس از پیروزی در انتخابات، روی آورد و گفت: «آیا می توانید باور کنید که مردم باور دارند که [expletive]؟»

آقای ترامپ به شدت به رای انجیلی دادگاهی کرده است و گفته است که خود یک مؤمن عمیق است. معاون رئیس جمهور او مایک پنس یک انجیلی متدین است.

سردبیر ترک پشت سر هم بیش از ایوانجلیست حمایت ترامپ

در پوتین

دونالد ترامپ ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را تحسین کرد زیرا توانست «تمام یک ملت را در دست گیرد و آن را مانند شرکت شخصی او – مانند سازمان ترامپ- در واقع اداره کند.» کوهن می نویسد.

به گزارش واشنگتن پست، کوهن گفت آقای ترامپ در ابتدا دنج کردن آقای پوتین را وسیله ای برای تضمین دسترسی به بازارهای روسیه در صورت از دست دادن انتخابات سال ۲۰۱۶ می دید، همان طور که در ابتدا انتظار می رفت.

با این حال کوهن همچنین می گوید که کمپین ترامپ «به مراتب بیش از حد آشفته و بی کفایت بود که در واقع با دولت روسیه توطئه کند» زمانی که به قدرت رسید.

در طوفانی دانیلز

کوهن در سال ۲۰۱۶ ترتیب پرداخت پول hush-money به ستاره فیلم بزرگسالان Stormy Daniels را داد که ادعا می شد با آقای ترامپ رابطه داشته است. این پرداخت که قوانین بودجه کمپین را نقض می کرد، از جمله جنایاتی بود که منجر به دوره زندان کوهن شد.

کوهن مدت هاست که اصرار دارد که به دستور رئیس جمهور عمل می کند، اما آقای ترامپ همواره این موضوع را تکذیب کرده است.

بر اساس کتاب کوهن، آقای ترامپ گفت: «هرگز برای حل و فصل این چیزها پول نمی دهد، اما بسیاری، بسیاری از دوستان به من توصیه کرده اند که پول بدهم.» او می گوید: «اگر بیرون بیاید، مطمئن نیستم که چگونه با هوادارانم بازی کند. اما شرط می بندم که فکر می کنند باحال است که من با یک ستاره پورن خوابیدم.»

مايکل کوهن کيه؟

کوهن سال ها با آقای ترامپ همکاری نزدیکی داشت و اغلب به عنوان «دلال» او شناخته می شد، اما آن ها بیرون افتادند و کوهن سال گذشته، پیش از استیضاح آقای ترامپ، شهادت وحشیانه ای به کنگره داد.

پخش رسانه ها در دستگاه شما بدون حمایت است

کوهن در سال ۲۰۱۸ به جرم فرار مالیاتی، اظهارات دروغین و نقض مالی کمپین زندانی شد.

وکيل منحل شده در حال حاضر در حال گذراندن آنچه از دوران محکومیت سه ساله خود در خانه اش در نيويورک باقی مانده است، در ميان نگرانی های مربوط به گسترش کروناویروس از زندان آزاد شده است.

او برای مدت کوتاهی به زندان بازگردانده شد، تا اینکه یک قاضی فدرال مداخله کرد و حکم داد که دولت این اقدام را به تلافی نوشتن کتابش انجام داده است.

آقای ترامپ کوهن را «موش» و دروغگو نامیده است.

کوهن یک بار گفت که برای دونالد ترامپ گلوله خواهد گرفت. او از آن زمان گفته است که تهدید به مرگ از سوی هواداران ترامپ دریافت کرده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر