مایک Pompeo انتقاد HSBC برای حمایت هنگ کنگ قانون تامین

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo به انتقاد از سیستم بانکی HSBC برای حمایت از چین حرکت به تحمیل امنیتی جدید قانون در هنگ کنگ است.

آقای Pompeo همچنین گفت: ما ایستاده بود با متحدان خود در برابر چین را “سرکوبگر قلدر تاکتیک”.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت بارها و بارها مورد حمله قرار پکن برای آنچه در آن می گوید که تلاش برای پایان دادن به هنگ کنگ استقلال.

HSBC است که بر اساس UK-اما تشکیل شد در هنگ کنگ در سال 1865 کاهش یافته است به نظر آقای Pompeo اظهارات.

آمریکا و چین روابط رو به وخامت گذاشته به سرعت پس از شروع سال بیش از هنگ کنگ و coronavirus بیماری همه گیر.

بیانیه ای در روز سه شنبه توسط امریکا دیپلمات ارشد آمد و پس از هر دو HSBC و استاندارد چارترد حمایت چین امنیت ملی قانون در هنگ کنگ است.

آقای Pompeo گفت: حزب کمونیست (CCP) “browbeating” HSBC “باید به عنوان یک داستان احتیاطی”.

او گفت که هفته گذشته با امضای طومار حمایت از قانون جدید توسط HSBC آسیا-اقیانوس آرام مدیر عامل شرکت پیتر وانگ بود “نشان از fealty به نظر می رسد به دست آورده اند HSBC کمی احترام در پکن که همچنان به استفاده از کسب و کار بانک در چین به عنوان اهرم سیاسی علیه لندن”.

آقای Pompeo گفت که ما آماده شد برای کمک به بریتانیا پس از پکن گزارش تهدید به مجازات HSBC و رها کردن تعهدات برای ساخت نیروگاه های هسته ای در انگلستان مگر اینکه آن را مجاز چین Huawei برای ساخت آن 5G شبکه تلفن.

او نیز تکرار شده است که واشنگتن می بیند Huawei به عنوان “یک فرمت از حزب کمونیست چین نظارت دولت”.

ماه گذشته چین را در مجلس به تصویب یک قطعنامه که اعمال قانون در هنگ کنگ که criminalises انتقاد از دولت شهرستان.

ارشد بریتانیا و ایالات متحده سیاستمداران هفته گذشته نیز مورد انتقاد قرار HSBC و استاندارد چارترد پس از هر دو آنها حمایت از امنیت ملی قانون برای هنگ کنگ است.

هر دو HSBC و استاندارد چارترد که مقر آنها در لندن است اما بیشتر از سود خود را در آسیا در هنگ کنگ در خدمت به عنوان یک پایه برای عملیات خود را.

روز شنبه دیلی تلگراف گزارش داد که HSBC رئیس علامت تاکر حال هشدار داد انگلیس علیه ممنوعیت تجهیزات شبکه ساخته شده توسط Huawei ادعا که بانک می تواند در صورت اقدامات تلافی جویانه در چین است.

سخنگوی Standard Chartered گفت: این بانک تا به حال هیچ نظر را در Mr Pompeo بیانیه.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر