مایک تایسون: کشتی در کویر

شکست در صحرا: خون و نئون — تایسون, اسمیت, لاس وگاس, بوکس
آوریل 24, 1987

لاس وگاس نوادا — در یک حلقه هنوز آغشته به خون از مبارزه سنگین وزن است که قبل از آن مایک تایسون در 20 جوانترین سنگین وزن titleholder در تاریخچه بوکس به ارمغان می آورد مبارزه برای وحدت به عنوان جیمز “Bonecrusher” اسمیت پیری ورزشکار در 33 و تنها سنگین وزن titleholder در تاریخچه بوکس که از دانشگاه فارغ التحصیل شد. اسمیت خواهد شد که هیچ یک از آن. دقیقه شرح زیر دقیقه, دور, شرح زیر سنگ زنی دور به عنوان تایسون تلاش می کند به داخل پرتاب سریع آتش ترکیب برای او که مشهور است و اسمیت پیاپی و پشت دور دور پیاده روی پیاپی دوباره آغوش خود را نا امید و به طور فزاینده خشم حریف مثل یک مرد غرق شدن در آغوش گرفتن چیزی — هر چیزی — که شناور. برای اکثر اسمیت بیان خالی است با blankness از ترس یک استارک کامل بدون ترس و شرم و در عین حال شرم آور به شاهد. داوری Mills Lane, برافروخته جریمه اسمیت با کسر امتیاز از او و پس از دور دو و هشت. (“من می تواند کسر یک نقطه را از او پس از هر دور” لین گفت: پس از آن “اما شما نمی خواهم به انجام این کار در یک عنوان مبارزه است.”) “مبارزه!” جمعیت فریاد بیهوده. “چیزی را انجام دهید!”

الگوی مبارزه است بلافاصله تاسیس: در کل دوازده راند تقریبا هیچ چیز اتفاق خواهد افتاد که اتفاق نمی افتد در سی ثانیه از دور اول. تماشاگر است که گریبانگیر توسط استاز خود را با انحراف از انتظار است که در برابر تمام شواهد چیزی اتفاق خواهد افتاد. در حالی که من پرس همکاران به یک مرد خواهد شد گزارش این مسابقه خسته کننده (با توجه به لس آنجلس تایمز “دو تزئینات داخلی انجام داده اند می تواند هر یک از دیگر آسیب بیشتر”), پیدا کردن من آن را منحصر به فرد پر تنش و خسته کننده; نه بر خلاف اولین Spinks-هلمز مبارزه است که در آن نا امید هلمز انجام شده حق خود را از دستکش برای دور بعد از دور مانند یک talismanic باشگاه در حال انتظار برای چرخش شود. این شعر مردانه سرخوردگی شکست روانی بسته شدن.

در بیرون رینگ صندلی نزدیک من اسمیت همکار بوکسورهای Trevor Berbick و ادوین روساریو به خصوص آواز که اگر در عذاب حرفه ای ناراحتی. برای آن به نظر می رسد که به خوبی مشروط اسمیت — که تا به حال انجام شده تا به طور چشمگیری فقط سه ماه پیش در Madison Square Garden, ضربه زدن تیم ویترسپون در دور اول خود را WBA عنوان دفاع — در حال حاضر به طور ناگهانی نه یک قهرمان بوکس. هر چند در بالا و garishly spotlit حلقه با قراردادی به مبلغ 1 میلیون دلار به مبارزه با او انجام در مقابل جمعیت 13,600 مردم در هیلتون به تازگی ساخته, در بیرون ورزشگاه و چگونه بسیاری از میلیون ها نفر از بینندگان تلویزیون اسمیت نمی تواند و یا نمی خواهد مبارزه است. او غریزه صرفا برای زنده ماندن — برای دریافت از طریق دوازده راند با هیچ آسیب جدی تر از یک خونریزی چشم چپ و تورم در سمت راست صورت خود را; و به عقب نشینی حرفه ای خوار به همسر و خانواده و برنامه ریزی برای آینده (“قهرمان شدن باز می شود تعداد زیادی از درب — من می خواهم برای دریافت مجوز املاک و مستغلات شاید فروش بیمه”) در ماگنولیا, North Carolina.

Berbick writhes در صندلی تاشو در کنار من غرغر خنده derisive بسیار نزدیک به عنوان نا امید به عنوان مایک تایسون و به وضوح رنجش — بعد از همه Berbick مبارزه تایسون در اینجا در ماه نوامبر و چشمگیری (و humiliatingly) از دست داد در دقیقه سوم از دور دوم که مبارزه با. Berbick خیلی سعی کرده بود به پرچ با تایسون به سرعت او را به خنثی کردن او; اما Berbick هم جنگیدند و یا حداقل یک بازی تلاش (“من می خواستم به من اثبات مردانگی” Berbick گفت: پس از آن ruefully “که اشتباه من بود”). در این مسابقه اسمیت مردانگی است نه آشکارا یک موضوع است. او هیچ “مردانگی” به نمایش و یا دفاع از; اگر او یک بوکسور باید آن را به طور پیش فرض. شش-چهار 233-پوند Bonecrusher یک زامبی امشب یک تقلید مسخره امیز از یک بوکسور بنابراین مقاوم به بوکس را مرئی و نامرئی قوانین است که مجموعه ای از آداب و رسوم است که بوکس در هنگامی که ابتدایی ترین و پیچیده ترین تماس های ورزشی است که آن را جذاب به تماشای او را به یک درجه است.

از زمان heavyweights Smith, همواره یکی از مهمترین و نامنظم و غیر قابل پیش بینی در عملکرد; قادر به تحت فشار بوکس خوب و در عین حال عجیب و unprofessionally مستعد ابتلا به vagaries از خلق و خوی. شاید به این دلیل که او هیچ علاقه واقعی به عنوان یک باکسر — و نه بیشتر غریزه برای مبارزه از یکی ممکن است انتظار می رود از یک مرد با مدرک لیسانس در مدیریت بازرگانی (از شاو کالج کارولینای شمالی) — او است که به راحتی سردرگم در حلقه اجازه می دهد کودکانه عبارات از پیروزی, صدمه دیده است, سردرگمی حاد و ناخشنودی را در چهره خود را به عنوان بوکسورهای خیلی به ندرت انجام دهد. او جعبه به عنوان یک مرد هوشمند ممکن است جعبه که هوش است که سلاح خود را تنها در عمل که در آن “اطلاعات” باید تابع به چیزی اساسی تر. او پس از تساوی بدون ذخایر عمیق تر از خود هیچ انرژی تخیل و احساسات — فراتر از آن آگاهی.

همانطور که برای تایسون: بر خلاف دمپسی Marciano و فریزر کسانی که معروف تهاجمی مبارزان به او است که اغلب در مقایسه با او نیست بی پروا بوکسور; او حاضر است به عنوان بسیاری از باکسر-مبارزان را به چهار یا پنج مشت به منظور پرتاب پانچ خود را. خود را آموزش دفاعی و محتاط — از این رو زیرچشمی نگاه کردن-a-boo موضع یک Cus d’amato امضا: بازگشت به بوکس به عنوان هنر دفاع از خود را هدف قرار دادن و به ثمر رساند نقاط بدون اینکه ضربه در بازگشت. D’amato روت تایسون به باب بافت لغزش مشت از شرکای مبارزه بدون پرتاب یک تک پانچ در پاسخ — یک مطبوع ساخته شده است که تایسون یک ناهنجاری در حلقه. شهرت خود را برای قدرت و سرعت و پرخاشگری اما مهارت های دفاعی خود را به عنوان قابل توجه اگر کمتر چشمگیر است.

مواجه با حریف مانند Bonecrusher اسمیت که نقض ادب از حلقه ها و نه مبارزه تایسون است در از دست دادن: او بازدید خود پس از زنگ در یک نوجوان نمایش از سرخوردگی او مبادلات توهین با او در طول مبارزه می کند jeering چهره; هل در طب laces برش بیش اسمیت چشم در طول پرچ; خیانت مانده از او بروکلین خیابان-مبارزه روز (تایسون, به عنوان یک کودک ده یکی از جوانترین اعضای یک باند بدنام به نام نشاط Stompers) که آموزش های خود را به عنوان یک بوکسور باید غلبه بر. او را در بی تجربگی نشان می دهد.

تایسون مخمصه vis-á-vis اسمیت به یاد می آورد جک دمپسی به طور مشابه نا امید در مسابقات خود با Tunney, خروشان, در, عقب نشینی حریف “در آمد و مبارزه” (به معنای تلویحی بودن “بیا و مبارزه با مانند یک مرد!”). اما دمپسی نبود استراتژیک بوکسور از مرتب کردن بر اساس تایسون است با دقت آموزش داده شود; دمپسی حلقه سبک بود و تقریبا بدون توقف جرم بسیار کمی دفاع. Outboxed توسط محتاط تر و باهوش تر Tunney, او در نهایت از دست هر دو دعوا. در تایسون-اسمیت مطابقت هیچ سوال وجود دارد که تایسون برتر بوکسور; او را برنده هر دور به اتفاق آرا و پیروزی در آنچه که در واقع یکی از ساده ترین دعوا از دو سال فعالیت حرفه ای به عنوان یک حرفه ای. اما این است که به سختی به نمایشی عمومی از عملکرد او می خواهم امید را و مبارزه را مروج امیدوار بود به در حال حاضر. هیچ حذفی هیچ یک از خیره کننده ترکیبی از ضربات که برای او شناخته شده است — بسیار کمی از آنچه d’amato خود آموخت proteges شد بوکسور را مسئولیت اصلی را به مخاطبان خود: برای سرگرم کردن. برنده بیش از حد می تواند یک نوع شکست است.

این مبارزه به یاد می آورد چندین قبلی دعوا تایسون با مخالفان که از ترس و یا حیله گری و یا هر دو حاضر به مبارزه با او. در عین حال بیشتر worrisomely آن را نیز به یاد می آورد جو لوئیس را از مخمصه به عنوان قهرمان سنگین وزن در آن سال ها که پس از پاکسازی بخش سنگین وزن از تمام رقیب جدی او کاهش یافته بود به مبارزه با صرف مخالفان — “دانشگاه علوم پزشکی مشهد-از-این-ماه” به عنوان مطبوعات با تمسخر آنها را به نام. بدتر لوئیس شهرت به عنوان یک ضر یک ماشین برای هدف قرار دادن پس مرعوب مخالفان که آنها وحشت زده به ورود به حلقه با او. (“Enter حلقه ؟ من مرد بود کمک به پایین راهرو!” یک مدیر است گفت: به بانگ زد.)

هر چند بسیاری از مایک تایسون بیست و هشت دعوا به پایان رسید با knockouts اغلب در اوایل دور و یک بار (با Joe Frazier را بیچاره پسر Marvis) در عرض سی ثانیه از دور اول چند تن از مخالفان را آهسته او را به عنوان Bonecrusher اسمیت انجام داده است — ساخت تایسون به نظر می رسد گیج خنثی متناوب دست و پا چلفتی. “سریع” Tillis و میچ سبز آمده راحتی به ذهن; و هر چند تایسون در نهایت به او زدم در دور نهایی 10-دور مبارزه خوزه Ribalta. شاید زشت ترین مبارزه تایسون حرفه ای بود با جسی فرگوسن که در عملکرد پیش بینی اسمیت برگزار شد به تایسون با چنین ناامیدی پس از تایسون شکسته بود فرگوسن بینی که حتی داور نمی تواند آزاد مردان است. (فرگوسن رد صلاحیت شد و به مبارزه با حکومت بود یک TKO برای تایسون.) از جمله اجراهای را تشکیل بوکس در بهترین حالت آن لحظه و نه آنها presage هست یا تایسون آینده: به یک قهرمان بزرگ باید بزرگ مخالفان.

در antebellum آمریکای جنوبی سفید صاحبان برده غالبا حفره دار سیاه و سفید خود را بردگان در برابر هر یک از دیگر در دعوا های دیدنی و جذاب وحشیگری و شرط در نتایج. فرزندان این بردگان و سیاه و سفید خود را بيافزايند از غرب هند و آفریقا و جاهای دیگر آزادانه مبارزه با یک دیگر به صورت دستی از لذت بخش سخاوت: پرداخت بالاترین ورزشکاران در جهان هستند بوکسورهای آمریکایی و بالاترین پرداخت دعوا همیشه در لاس وگاس.

تجانس مانند ابتذال است نه یک مفهوم در لاس وگاس. این fantasyland برای بزرگسالان با آن حرکت نئون افق و آن بیست و چهار ساعت clockless قمار وجود دارد به عنوان یک ضد جهان به خود ما است. هیچ روز در اینجا — عظیم کازینو در حال خالص درونی مانند داخل جمجمه. قمار به عنوان فرانسوا Mauriac یک بار گفت: “پیوسته است خودکشی. گذشته هیچ گونه معنی داری در آینده تنها ابدی و همیشه خوش بین زمان حال. وگاس است که ما اصل شهر آمریکا یک سری از هتل ها در بیابان عالیات از فرصتی که در آن احتمالا ما همه برابر ما نه در برابر قانون و یا خدا و یا یکی دیگر. یکی می بیند در قمار به خصوص در کسانی که هکتار هکتار و از اسلات ماشین آلات مردان و زنان در تمام سنین و نژادها و انواع درجه احتمالی و یا غیر محتمل هوش به شدت توجه به ماشین آلات خود را به عنوان دانشگاهیان هستند به خود واژه پردازها. اگر یکی را نگه می دارد در صادقانه با وسواس یکی قطعا ضربه برنده تمام پولها. (شما می دانید آن را به برنده تمام پولها زمانی که دستگاه خود را روشن مسخره ملودی تحقیق و بحث و سیل از سکه می آید غلت به دامان خود را مانند یک شخص Greek god.) آماده لهجه طنز — همیشگی تن از منتقد فرهنگی در قرن 20 آمریکا — به عنوان خارجی در اینجا به عنوان برف و یا به طور طبیعی چمن سبز.

پس از آن به سختی نامتجانس است که مسابقات بوکس برگزار می شود در لاس وگاس هیلتون و سزار کاخ بلیط VIP در 1000 دلار یا بیشتر (و ارزان ترین بلیط در 75 $بنابراین دور از حلقه است که حضور در یک مبارزه صرفا اسمی یا نمادین) است و نامتجانس است که این بیشترین فیزیکی ورزشی — مانند کوه در می رم کارت یا پرتاب تاس — ترین است درخشان متوجه شدم به عنوان یک قمار فرصت است. پس تایسون پیروزی یک نتیجه گیری های bookmakers می تواند تنها یک گزاره: مبارزه خواهد یا نمی خواهد بروید چهار دور. (که حساب برای فوران نشئه تشویق فقط تشویق از زمانی که زنگ صدایی پایان دور چهار و اسمیت خونریزی پایین سمت چپ چهره اش و تازه اندرز توسط داور برای برگزاری و امتناع از شکستن با این وجود پیاده روی به گوشه ای خود را.)

مایک تایسون را کسب حداقل 1.5 میلیون دلار برای این مبارزه (به اسمیت 1 میلیون دلار) و اگر او دیدنی حرفه ای ادامه می دهد همانطور که همه پیش بینی او به زودی با درآمد تا آنجا که Hagler و لئونارد اگر نه بیشتر. هر چند تایسون فاقد محمد علی الهام خودشیفتگی او است نه معلول توسط علی عجول و بی پروا سیاه سیاست و علی امادگی برای antagonizing سفیده: برای تمام رزرو خود را عجیب و غریب خود را حتی وهم آور ترکیبی از کمرویی و پرخاشگری خود را زیبا و قابل عرضه در بازار تصویر. (نگاه کنید به یاد “مایک تایسون” بیلبورد و آگهی روزنامه فلزی نیست 20-سال-اما یک ربات از هواپیما زوایای غیر انسانی خونسردی: “آهن مایک” تایسون.)

در عین حال چگونه مقهور واقعی تایسون به نظر می رسد پس از ننگین و پر سر و صدا کنفرانس مطبوعاتی در آب نبات-راه راه چادر در گوشه ای از هیلتون در پارکینگ. گرفتار یک نگاه اجمالی از او را که در این ماجرا پیروزی حزب در 30 طبقه از هتل بودن مصاحبه, عکس, های تلویزیونی, و, بعد, بودن, به رهبری از طریق هتل شلوغ لابی, احاطه شده توسط تبلیغات مردم هنوز تلویزیونی پوشیدن خود نامعقولی مزین WBC قهرمان کمربند را دور کمر خود را و خود را تازه به دست آورد WBA کمربند پرتاب بیش از شانه خود را. او بیان شد مبهم تار باشلق دار بسیار احتمالا خجالت (“آن طولانی بود و خسته کننده مبارزه”) مانند یکی از کسانی که اسیر نیمه خدایان و یا محکوم پادشاهان ثبت شده در James Frazer را طلایی تنه درخت.

به بوکس طرفدار این ورزش را قدرتمند و درخواست تجدید نظر است که به ندرت قابل توضیح. به نظر می رسد ریشه در یک متناقض طبیعت — وحشیگری که به وضوح زمینه هنوز موجود است با آن بی شمار قوانین و مقررات سنت و خرافات است. به نظر می رسد به روزمره است که غیر طبیعی است و حرام و نجس: آن ritualizes خشونت در درجه اول نر خشونت به درجه ای می سازد که خشونت, زیبایی اصل. در این مردان بدن (و یا به جای بسیار روت اشتغال از بدن خود) هستند و ابزار صرف نیست گوشت مانند خود ما.

که یک انسان به عنوان یک بوکسور عمل است و دیگر یک مرد یا نه به طور قابل توجهی یک “مرد” پازل کسانی از ما که احساس خودمان را به طور کامل تعریف شده در هر یک از اعمال ما. رمانتیک اصول اگزیستانسیالیسم در آن وسیعترین بیشتر بومی حس زیادی برای انجام با را در ایجاد خود را به عنوان یک اخلاقی بودن را آزادانه انتخاب و عمل است. بوکس بیشتر از اکثر معاصر آمریکایی ورزش به وضوح ساکن یک از ابعاد رفتار انسان ممکن است تماس metaethical یا metaexistential. هیچ مشهود رابطه بین مرد در خارج از حلقه و مرد داخل حلقه — بوکسور است که مانند مایک تایسون (یا جو لوئیس یا Rocky Marciano و یا هر تعداد از بوکسورهای دیگر از تمایز), “ادب” “نرم-صحبت” “ملایم” در زندگی خصوصی و در حلقه هنگامی که زنگ به صدا”, وحشیانه,” “عالی” “مرگبار,” “ویرانگر””یک گاو نر جوان” — و بقیه. هدف این است که نه برای کشتن حریف است اما به او ارائه به طور موقت ناتوان در یک شبیه سازی از مرگ است. “آن را مانند یک دارو” مایک تایسون گفته است. “من در آن رشد. این شور و هیجان از این رویداد و در حال حاضر نیاز دارم که شور و هیجان در همه زمان ها است.” تایسون نیز گفت: “دیگر از, بوکس, همه چیز بسیار خسته کننده است.”

وقتی که بوکسور وارد حلقه اولا disrobes و پاسخ احضاریه به مبارزه با او متوقف بودن یک فرد با تمام است که نشان میدهد از لحاظ اجتماعی تنظیم اخلاقی پیوند با افراد دیگر; او تبدیل به یک قهرمان بوکس است که می گویند یک عمل است. زمانی که به عنوان داستان می رود الکسیس Arguello ملاقات روبرتو Duran و اتمام حجت دست خود به تکان Duran حمایت و فریاد زد “دور! شما دیوانه! من دوستان خود را!” به لمس یکی دیگر از در دوستی اجازه دهید به تنهایی و برادری خواهد آن را دشوار برای کشتن; و یا به ارائه برای تماشاگران فوق العاده تقلید از کشتن که بوکس کیفیت روبرتو Duran و مایک تایسون را عادی فراهم می کند. زندگی واقعی و دردناک و غرق در ابهام; در حلقه بوکس یا/یا غالب است. در هر صورت شما برنده شوید و یا شما از دست بدهند.

ممکن است استدلال می کنند که آمریکا با شیفتگی ورزشی — اگر “شیفتگی” است و نه بیش از حد ضعیف یک کلمه برای چنین دیوانه وار از خود گذشتگی آخر هفته پس از تعطیلات آخر هفته در فصل بعد از فصل در زندگی اکثریت مردان — را نه تنها با قدرت تابو به نقض و یا فراتر و یا ارائه منسوخ معمولی دسته بندی اخلاق, اما, با, تیره, را تکذیب کرد, خاموش, سلام و تماما unarticulated زیرین آمریکا دین از موفقیت است. ورزشی است که تنها تا حدودی در مورد برنده شدن; آن هم در مورد از دست دادن. شکست hurt, خواری, reality آسیب فیزیکی گاهی اوقات حتی مرگ — اینها حقایق زندگی شاید بسیار شالوده زندگی که ورزش بازیگر یا ورزشکار باید نمایش بگذارد در گوشت و همیشه در برابر خود خواهد شد.

بوکس را به عنوان رویایی-تصویر و یا کابوس, چاله, خود, برابر, خود, دوقلو یکسان در برابر دوقلو در رحم مادر خود را که در آن “dominancy” که مرموز ترین انسان گرسنه است و برای اولین بار بیان شده است. ترین آن مشخصه لحظات وجد — رویکرد حذفی های حذفی پس از حذفی و از طریق تلویزیون تکرار کل قسمت rsi در حرکت آهسته به عنوان در حریم خصوصی یک رویا — غیر قابل تشخیص از زشتی و وحشت است. در کلمات از میان Sugar Ray Seales, 1972 المپیک, مدال طلا, یک جانباز از بیش از چهار صد آماتور و حرفه ای مبارزه می کند که رفت و کور به عنوان یک نتیجه از حلقه صدمات: “من رفتم به بیابان و مبارزه حیوانات وجود دارد و زمانی که من برگشتم من کور بود.”

در کلیفورد گیرتز را کلاسیک انسان شناسی مقاله از سال 1972 “عمیق بازی: یادداشت ها در بالی کشتی سکس” نقطه ساخته شده است که در بالی در حال حاضر غیر قانونی cockfighting وسواس است کاملا مردانه و مردانه. این “بزرگ” است که اندام نر به عنوان بالی آزادانه اذعان دارند اما از آن است که بیش از صرفا که آن مرد maleness, مدون, فردی در یک زمینه از دیگر افراد است که می گویند جامعه است. این کشتی کاملا بی فکر خونین, وحشی, حیوانات و زودگذر: هر چند بالی عاشق مبارزه خود را بزرگ و رفتار او را به نرمی یک بار بزرگ مرده است مرده است و به سرعت فراموش شده است. (گاهی اوقات در یک تشنجات از ناامیدی و خشم, گیرتز, یادداشت ها, کیر صاحبان تجزیه خود را در نوجوانی پس از مبارزه خروس کشته شدند.)

بوکس در امریکا به مراتب پیچیده تر از یک پدیده فرهنگی از بالی کشتی. آن را بسیار به کار به عنوان مثال با مهاجر جانشینی و با همیشه در حال تغییر تنش از مسابقه. اما برخی از اصول گیرتز ايزوله در کشتی هستند مطمئنا operant: مردان شیفته بوکس به دلیل آن را نشان می دهد که مردانگی اندازه گیری تنها در نظر مردان دیگر و نه از نظر زنان است و از آنجا که در آن خطرات واقعی آن است که یک گونه از “عمیق بازی” (یک بازی اکشن که در آن مخاطرات بسیار بالا است که آن را از یک فایده نظر غیر منطقی برای مردان به شرکت در آن در همه) که به نظر می رسد برای نشان دادن راه جهان واقعا و نه راه آن است که گفت: یا آرزو یا وعده داده شده بود. بوکسور مصرف می شود در عمل هیچ توجهی هویت فراتر از عمل; مبارزه است ناشي از نوع به شدت تحدید در فضا (دقت مربع دایره محدود مانند یک حیوان قلم با طناب) و زمان. (جک دمپسی که به افتخار اصطلاح “غریزه قاتل” ابداع شد یک بار گفت که او نیست به جنگنده او ممکن است با بسیاری از قوانین و مقررات حاکم بر این ورزش: “شما در آنجا برای سه دقیقه دور با دستکش و یک داور. که نه مبارزه واقعی.”) احساسات را تحریک همیشه بیش از آن “فایده” ارزش پس در واقع آن است none.

به عنوان خونین تکراری و زودگذر کشتی است بالیایی خواندن بالی تجربه — یک داستان بالی مردان به خود بگویید در مورد خود — بیش از حد است آمریکا مسابقه بوکس خواندن آمریکا تجربه unsentimentalized و گرافیک. بله, یکی فکر می کند شما به ما گفته اند در مورد متمدن ارزش; شما باید تحصیلات ما در فضائل احتمالا مسیحی تبدیل گونه های دیگر از حلم به عنوان یک پیش نیاز برای وارث زمین — این تدابیر (دستکاری? زنانه?) از indirection. اما مسابقه بوکس نشان می دهد در غیر این صورت و آن این است که خواندن از زندگی است که ما ترجیح می دهند. بوکسورهای را قابل رویت چه نامرئی در آمریکا و در نتیجه تعریف ما و خود را در یک تک وقف عمل است. به عنوان راکی گرازیانو یک بار گفت: “مبارزه برای زنده ماندن مبارزه کنند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر