رمز و راز بیش از هیولا ستاره اضمحلال عمل

ستاره شناسان شده است بافل ناپدید شدن یک ستاره عظیم آنها تا به حال رعایت شده.

آنها در حال حاضر تعجب می کنم که آیا این دور شی سقوط به شکل یک سیاه چاله بدون انفجار یک ابرنواختر.

اگر درست این خواهد بود که اولین نمونه از چنین بزرگ ستارگان شی آینده به پایان عمر خود به این شیوه.

اما احتمال دیگر وجود دارد مطالعه در Monthly Notices of the Royal فصل های جامعه ،

جسم روشنایی ممکن است آغشته به دلیل آن است که تا حدی پنهان با گرد و غبار است.

آن واقع شده است و برخی از 75 میلیون سال نوری در Kinman کوتوله کهکشان در صورت فلکی دلو است.

غول ستاره تعلق دارد – و یا متعلق به یک نوع شناخته شده به عنوان یک نورانی آبی متغیر است; آن است که برخی از 2.5 میلیون بار درخشانتر از خورشید است.

ستاره از این نوع در حال بی ثبات نشان دادن گاه به گاه تغییرات چشمگیر در طیف – میزان نور ساطع شده در طول موج های مختلف – و روشنایی است.

بین سال های 2001 و 2011 مختلف تیم از ستاره شناسان مورد مطالعه ستاره عظیم نتیجه رسید که آن را در اواخر مرحله از تکامل است. این Kinman کوتوله کهکشان خیلی دور ستاره شناسان برای دیدن آن فرد ستاره, اما آنها می توانند تشخیص امضا از برخی از آنها.

در سال 2019 یک تیم به رهبری توسط دانشجوی دکتری اندرو آلن از کالج ترینیتی دوبلین, ایرلند, هدفمند کهکشان با هدف پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد چه بسیار ستاره عظیم پایان زندگی خود را.

اما زمانی که آنها با اشاره به رصدخانه جنوبی اروپا را (Eso) تلسکوپ بسیار بزرگ (VLT) در آن آنها دیگر نمی تواند پیدا کردن داستان امضا از ستاره.

Mr Allan اظهار داشت: “ما شگفت زده برای پیدا کردن که این ستاره ناپدید شده بود!”

وی افزود: “این امر می تواند بسیار غیر معمول برای چنین یک ستاره عظیم به ناپدید می شوند بدون تولید روشن ابرنواختر انفجار است.”

این مشاهدات مسن تر به نظر می رسد نشان می دهد که ستاره بود تجربه های غول پیکر فوران که در آن مواد از دست رفته از ستاره. این فکر را متوقف کرده اند و مدتی پس از سال 2011 است.

نورانی آبی متغیر ستاره مانند این یکی مستعد ابتلا به چنین طغیان بیش از این دوره از زندگی خود را. آنها علت این ستاره به از دست دادن توده و منجر به اوج دراماتیک در روشنایی.

بر اساس مشاهدات و مدل ستاره شناسان نشان می دهد دو توضیح برای این ستاره ناپدید شدن و عدم وجود یک ابرنواختر.

طغیان ممکن است منجر به درخشان آبی متغیر بودن تبدیل به یک کمتر ستاره درخشان که می تواند تا حدودی با گرد و غبار است.

متناوبا این تیم می گوید: این ستاره ممکن است سقوط به یک سیاه چاله بدون تولید یک ابرنواختر انفجار.

این خواهد بود یک رویداد نادر: در حال حاضر ما درک درستی از چگونه ستاره عظیم مرگ نشان می دهد بسیاری از آنها را به دیدار نهایی خود را در خشونت نوا.

اگر سیاه چاله توضیح صحیح است می گوید: Mr Allan “این خواهد بود که برای اولین بار مستقیم تشخیص چنین یک هیولا ستاره پایان دادن به زندگی خود را به این شیوه”.

همکاری نویسنده خوزه Groh نیز از کالج ترینیتی دوبلین گفت: “ما ممکن است شناسایی یکی از عظیم ترین ستاره جهان محلی رفتن به آرامی به شب.”

مطالعات آینده مورد نیاز برای تایید آنچه رخ داده به ستاره.

Eso بسیار زیادی تلسکوپ (ELT) – انتظار می رود برای شروع عملیات در سال 2025 خواهد بود قادر به حل و فصل ستاره ها در کهکشان های دور مانند Kinman کوتوله کمک برای ریختن به نور بیشتر در اسرار کیهانی مانند این یکی.

دنبال پل در توییتر.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>