دانه رمز و راز : آمازون ممنوع فروش گیاه خارجی در ایالات متحده

آمازون می گوید فروش خارجی دانه ها در آمریکا را پس از آن که هزاران آمریکایی بسته های ناخواسته دانه در دریافت کردند، بیشتر از چین، ممنوع کرده است.

غول خرده فروشی آنلاین به بی بی سی گفت که اکنون تنها اجازه فروش دانه توسط فروشندگان مستقر در آمریکا را خواهد داد.

مقامات آمريکا گفتند باغبانان نبايد بذرهايي با خاستگاه نامعلوم کاشتند.

اعتقاد بر این است که بسته ها بخشی از کلاهبرداری جهانی “مسواک زدن” برای به دست آوردن بررسی های مثبت برای سایت های فروش آنلاین است.

دستورالعمل های جدید آمازون، در واقع از ۳ سپتامبر، فروش دانه در داخل آمریکا توسط ساکنان غیر آمریکایی را نیز ممنوع کرده است. افزود: فروشندگان در صورتی ممکن است ممنوع شوند که از دستورالعمل های جدید پیروی نکنند.

اما خرده فروش تایید نکرده است که آیا ممنوعیت آن به کشورهای دیگر گسترش خواهد یافت یا نه.

اخبار مربوط به تغییر سیاست برای اولین بار توسط وال استریت ژورنال گزارش شد.

دست کم ۱۴ گونه گیاهی در میان بسته های رمز و راز از جمله نعنا، اسطوخودوس و گل سرخ شناسایی شده اند.

بسته های دانه ناخواسته نیز در کشورهای دیگر از جمله بریتانیا گزارش می شود. ماه گذشته مقامات اسکاتلند به مردم توصیه کردند که از عهده دانه ها برآیند، از ترس اینکه می توانند به اکوسیستم های محلی آسیب برسند.

وزارت کشاورزی آمریکا در یک به روز رسانی در ۱۱ اوت گفت کارشناسانی که دانه ها را تحلیل می کنند مشکلات کمی با آن ها پیدا کردند و چین به تحقیقات کمک می کند.

اما USDA به مردم نسبت به کاشت دانه ها هشدار داده است و می گوید آنها می توانند گونه های غیر بومی باشند یا قرص ها و بیماری ها را حمل کنند.

به اصطلاح کلاهبرداری های «مسواک زدن» شامل فروشندگانی است که اقلام با ارزش پایینی مانند دانه یا حلقه را ارسال می کنند. هر جعلی “فروش” و سپس تولید بررسی آنلاین است که به نظر می رسد برای افزایش مشروعیت فروشنده است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر