نپال در مجلس تصویب نقشه از جمله سرزمین تحت کنترل هند

کاتماندو (ره) و مجلس از نپال مجلس یک نقشه جدید این کشور در روز پنج شنبه از جمله سرزمین تحت کنترل هند در یک ردیف است که روابط تیره و تار بین آسیای جنوبی همسایه است.

هند که کنترل منطقه – یک تکه زمین از جمله Limpiyadhura, Lipulkeh و Kalapani مناطق به غرب نپال – را رد کرده است نقشه, گفت: آن را نه بر اساس حقایق تاریخی و یا شواهد.

اعضای شورای ملی و یا مجلس رای دادند 57-0 در حمایت از اصلاح قانون اساسی لایحه به دنبال جایگزین کردن نقشه های قدیمی رئیس مجلس گانش پراساد Timilsina گفت. این لایحه که به تصویب مجلس بیش از آخر هفته.

“ما به اندازه کافی حقایق و شواهد و ما نشستن (با هند برای حل و فصل اختلاف از طریق مذاکرات دیپلماتیک” قانون وزیر شیوا مایا Tumbahamphe گفت: مجلس.

نقشه جدید تصویب شد رئیس جمهور Bidhya دوی Bhandari یک کاخ ریاست جمهوری بیانیه ای گفت: چند ساعت پس از آن پاک شد توسط مجلس.

یک سخنگوی هند وزارت امور خارجه کاهش یافته است به نظر نپال تصمیم گیری است.

ردیف بیش از نقشه شروع ماه گذشته بعد از هند افتتاح 80 کیلومتر (50 مایل) جاده از شمال state of Uttarakhand به Lipulekh در مرز با منطقه تبت چین حدود 19 متر از آن عبور می کند از طریق منطقه نپال می گوید متعلق به آن است.

جاده ها و کاهش زمان سفر و فاصله از هند به تبت Mansarovar دریاچه در نظر گرفته مقدس توسط مسیحیان.

نپال می گوید: زمین های متعلق به آن را به عنوان یک رودخانه در منطقه شکل غربی آن مرز با هند کمتر از یک سال 1816 پیمان با شرکت هند شرقی.

نپال بود که هرگز بخشی از هند و دهلی نو متفاوت بیش از آن رودخانه سرچشمه.

زمین مورد اختلاف حدود 372 متر مربع (144 کیلومتر مربع) در منطقه استراتژیک واقع در tri-اتصال بین نپال و هند و تبت منطقه از چین است. هند نگهداری می شود و حضور امنیتی در منطقه پس از یک جنگ مرزی با چین در سال 1962.

گزارش Gopal Sharma, گزارش های اضافی توسط Alasdair Pal در دهلی نو; ویرایش توسط Alasdair Pal و تیموتی میراث

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net