نیوزیلند: جدید آتشفشان سیستم هشدار ‘می تواند هشدار داده اند از جزیره سفید فوران’


نیوزیلند دانشمندان اختراع جدید آتشفشان سیستم هشدار که می تواند در ارائه هشدار جلوتر از سال گذشته سفید جزیره فاجعه است.

بیست و یک نفر کشته شدند که این کشور بیشترین آتشفشان فعال نیز نامیده می شود Whakaari ناگهان فوران در ماه دسامبر گذشته با گردشگران در آن است.

این سیستم جدید با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین به تجزیه و تحلیل اطلاعات در زمان واقعی برای پیش بینی آینده فوران.

این پژوهش از انتشار در مجله Nature هفته گذشته است.

یکی از دانشمندان درگیر در این پروژه شین Cronin از دانشگاه آکلند به بی بی سی گفت که سیستم فعلی بوده است “بیش از حد آهسته به ارائه هشدارهای برای مردم [در] این جزیره است.”

“در حال حاضر [سیستم هشدار] جمع آوری داده ها در زمان واقعی اما آنچه تمایل به اتفاق می افتد این است که این اطلاعات می شود ارزیابی توسط یک پنل و آنها را به یک کارشناس فرایند… این همه طول می کشد در حالی که” او گفت:.

“راه ما هشدار می دهند آتشفشان به اندازه کافی خوب بود 10 سال پیش اما آن را در واقع در حال حرکت با بار.”

“ما واقعا به کار در این شرکت’

جدید هشدار خودکار سیستم تغذیه اطلاعات جمع آوری شده بیش از نه سال گذشته از جزیره سفید. از که داده های آن را می آموزد الگوهای است که نشان می دهد که فوران ممکن است در راه است.

  • که متعلق به بخش خصوصی آتشفشان که همیشه فعال است
  • چگونه آتشفشان بدن در حال بهبود?

آن را با موفقیت پیش بینی شده چهار نفر از پنج گذشته فوران در جزیره گم شده و تنها کسی است که تا به حال متفاوت “پیش سازهای” در محل.

“ما در تمام اما یک فوران بود که یک نوع متفاوت است که درگیر هیچ ماگما فقط یک فوران از کم عمق سیستم که دارای یک نوع متفاوت از پیشرو سیگنال” گفت: پروفسور Cronin.

“بنابراین در حال حاضر ما می تواند شناسایی اصلی نوع طبیعی فوران و ما فقط تلاش برای کار کردن مدل دوم [مربوط به سطح کم عمق فوران].”

به گفته دکتر کرونین تحقیقات بر روی این سیستم جدید در حال حاضر شروع قبل از سفید جزیره فوران اما “هنگامی که فوران اتفاق افتاده واقعا شتاب ما. ما مثل – ما واقعا به این کار در حال حاضر”.

آنها می گویند که اگر این سیستم تا به حال اجرا شده در ماه دسامبر گذشته, آن می تواند هشدار مقامات تا 16 ساعت قبل از فوران صورت گرفت.

با وجود برخی از فعالیت های لرزه ای در هفته قبل به جزیره انفجار ناگهانی و چشمگیر طبیعت فوران در زمان همه از جمله مقامات ،

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

نیوزیلند رسمی آتشفشان نظارت آژانس GNS علوم گفت: این سیستم جدید می تواند یک “برنامه به طور بالقوه مفید علاوه بر” خود را برای سیستم های, اما هشدار داد که آن را به حال محدودیت های آن است.

“همانطور که برای هر تکنیک در توسعه آن را هنوز هم دارای سطح بالایی از عدم قطعیت” نیکو فورنیر گفت: خروجی اخبار NZ هرالد.

با این حال آقای فورنیر نشان داد که روش شده بود “اضافه شده به چندین مجموعه داده ها و تجزیه و تحلیل ما به طور معمول نگاه”.

یکی دیگر از دانشمندان درگیر در این تحقیقات دکتر دیوید دمپسی همچنین اذعان کرد که سیستم “است که بدون آن هشدارهای”.

“این سیستم 100% برای گرفتن هر آینده فوران,” او گفت, اخبار بی بی سی.

“هنگامی که آن را نشانی از افزایش یک هشدار برای فعالیت های مشکوک آن را تضمین نمی کند که یک انفجار رخ خواهد داد. اما, آن است که یک بهبود در طول زمان سیستم فراهم می کند که هیچ کوتاه مدت هشدار.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de