چامسکی: ما نمی توانیم اجازه COVID-19 رانندگی ما را به استبداد

رئیس جمهور تهمت دست دیده می شود به عنوان او صحبت می کند به مطبوعات پس از جلسه با پرستاری نمایندگان صنعت در پاسخ به COVID-19 در کاخ سفید در واشنگتن, دی سی, مارس 18 سال 2020 است. / معاونت / خبرگزاری گتی ایماژ

توجه داشته باشید: این گزیده ای اقتباس شده از انترناسیونالیسم یا انقراض توسط چامسکی ویرایش توسط چارلز Derber, Suren Moodliar و پل شانون.

به عنوان COVID-19 همه گیر تبدیل, جهانی, سیاسی و اقتصادی نظم بر سر آن دو بسیار متفاوت آتی به نظر می رسد ممکن است. در یک انتهای این طیف جوامع رو به تلفات این ویروس ممکن است سقوط به استبداد. اما در انتهای دیگر این طیف ما امکان یادگیری درس از این فاجعه عظیم دیگری در بازار عدم افزایش یافته نئولیبرالی حمله و در حال حاضر مغلوب ساختن پیشی جستن توپ مخرب.

بحران کنونی ارائه می دهد یک استدلال قوی برای مراقبت های بهداشتی جهانی و بازاندیشی عمیق تر مشکلات جوامع ما. که در نتیجه پیروز خواهد شد بستگی به قدرت تحریک افکار عمومی به عنوان شرح داده شده در نمونه هایی که به دنبال آن اقتباس شده برای Truthout از کتاب من انترناسیونالیسم یا انقراض.

اگر شما افراط من می خواهم برای شروع با یک خاطره کوتاه از یک دوره است که به طرز مرموزی شبیه به امروز در بسیاری ناخوشایند احترام می گذارد. من فکر 80 سال پیش. این اتفاق افتاد به این لحظه از اولین مقاله ای که من به یاد داشته باشید نوشته شده در مسائل سیاسی. آسان به تاریخ: درست شد پس از سقوط بارسلونا در ماه فوریه سال 1939.

مقاله ای بود در مورد آنچه به نظر می رسید بی شفقت گسترش فاشیسم در سراسر جهان است. در سال 1938 اتریش شده بود ضمیمه توسط آلمان نازی است. چند ماه بعد, چکسلواکی, خیانت شد قرار داده شده در دست نازی ها در کنفرانس مونیخ.

در اسپانیا یک شهر پس از دیگری در حال سقوط بود به فرانکو را نیروهای. مارس 1939 بارسلونا سقوط کرد. که پایان اسپانیایی جمهوری. قابل توجه محبوب انقلاب آنارشیستی انقلاب 1936, ’37, ’38 در حال حاضر شده است خرد شده و توسط نیروی. این نگاه به عنوان اگر فاشیسم بود و قصد گسترش و بدون پایان است.

آن را دقیقا همان چیزی است که امروز اتفاق می افتد اما اگر ما قرض می تواند مارک تواین مشهور عبارت “تاریخ تکرار نمی کند اما گاهی قافیه” – بیش از حد بسیاری از شباهت ها به چشم پوشی است. زمانی که بارسلونا سقوط وجود سیل عظیمی از پناهندگان از اسپانیا. بیشترین رفت و به مکزیک, در مورد 40,000. برخی از رفت و به شهر نیویورک تاسیس آنارشیست دفاتر در اتحادیه میدان, دست دوم فروشی پایین خیابان 4th. این جایی که من کردم من اوایل سیاسی آموزش و پرورش, رومینگ در اطراف آن منطقه است. که 80 سال پیش. در حال حاضر آن را امروز.

ما نمی دانیم اما دولت آمریکا نیز شروع به فکر کردن در مورد چگونه گسترش فاشیسم ممکن است عملا غیر قابل توقف. آنها را مشاهده و آن را با همان زنگ که من به عنوان یک 10 ساله. ما اکنون می دانیم که این نگرش از وزارت امور خارجه بود و نه مخلوط با توجه به آنچه اهمیت جنبش نازی ها بود.

در واقع وجود دارد یک کنسول در برلین ما کنسول در برلین بود که در ارسال بازگشت قشنگ مخلوط نظرات در مورد نازی ها نشان می دهد شاید آنها به عنوان بد نیست به عنوان هر کس می گوید. او در آنجا ماند تا زمانی که پرل هاربر روز هنگامی که او خارج شد – معروف دیپلمات به نام George Kennan. بد نیست نشانه ای از مخلوط نگرش نسبت به این تحولات است. معلوم است نمی تواند از آن شناخته شده اند اما مدت کوتاهی پس از این سال 1939 وزارت امور خارجه و شورای روابط خارجی شروع به انجام برنامه ریزی در مورد جهان پس از جنگ چه پس از جنگ جهانی خواهد بود. و در اوایل سال مورد حق در آن زمان چند سال آینده فرض آنها این است که جهان پس از جنگ خواهد بود تقسیم بین آلمانی-کنترل جهان نازی-کنترل از اوراسیا و ما کنترل جهان است که عبارتند از نیمکره غربی سابق امپراتوری بریتانیا – که ما را در بخشهایی از شرق دور. و این خواهد بود که شکل جهان پس از جنگ. کسانی که دیدگاه های ما در حال حاضر می دانیم حفظ شد تا روس ها را برگردانیم. استالینگراد, 1942-1943 بزرگ نبرد تانک در کورسک, کمی بعد از آن ساخته شده آن را بسیار روشن است که روس ها را شکست نازی ها. این برنامه ریزی را تغییر داد. تصویر از جهان پس از جنگ را تغییر داد, در ادامه به آنچه که ما دیده ایم برای آخرین دوره پس از آن زمان. خوب است که 80 سال پیش بود.

امروز ما مواجه با ظهور هر چیزی مانند نازیسم اما ما رو به گسترش چه گاهی اوقات به نام ملی گرایان افراطی ارتجاعی بین المللی است. خاورمیانه داد متشکل از افراطی ارتجاعی کشورهای منطقه – عربستان سعودی امارات متحده عربی و مصر تحت وحشیانه ترین دیکتاتوری تاریخ آن اسرائیل درست در مرکز آن مقابله با ایران است. وجود تهدیدهای جدی که با آن مواجه هستیم در آمریکای لاتین است. انتخابات Jair Bolsonaro در برزیل قرار داده و در قدرت ترین و شدید ترین ظالمانه از جناح راست ultranationalists که در حال حاضر فاکتورها باعث ایجاد پلاک نیمکره Lenín مورنو از اکوادور در زمان یک گام قوی نسبت به پیوستن به راست داد با اخراج جولیان آسانژ از سفارت. او را برداشت تا به سرعت با انگلستان روبرو خواهد شد بسیار خطرناک آینده مگر قابل اعتراض های مردمی. مکزیک یکی از استثنائات نادر در آمریکای لاتین به این تحولات است. در اروپای غربی و احزاب جناح راست در حال رشد هستند و برخی از آنها بسیار ترسناک در شخصیت.

نیز وجود دارد یک ضد توسعه است. Yanis Varoufakis سابق وزیر دارایی یونان بسیار قابل توجه و مهم فرد همراه با برنی ساندرز خواسته است تا تشکیل یک پیشرو بین المللی برای مقابله با جناح راست بین المللی است که در حال توسعه است. در سطح متحده تعادل به نظر می رسد به شدت در جهت اشتباه است. اما متحده نه تنها اشخاص. در سطح مردم آن را کاملا متفاوت است. و است که می تواند تفاوت را. این بدان معناست که نیاز به حفاظت از عملکرد دموکراسی به افزایش آنها را به استفاده از فرصت های آنها برای این نوع از فعالیت است که منجر به پیشرفت های قابل توجهی در گذشته و است که می تواند ما را نجات دهد در آینده است.

من می خواهم به یک زن و شوهر از اظهارات زیر را مورد شدید مشکل از حفظ و سازماندهی دموکراسی نیروهای قدرتمند که همیشه مخالف آن دستاوردهای نوعی محور و افزایش آن و اهمیت آن برای آینده است. اما برای اولین بار یک زن و شوهر از کلمات در مورد چالش هایی که ما در صورت که شما شنیده ام به اندازه کافی در مورد در حال حاضر و همه شما می دانید در مورد. من لازم نیست برای رفتن به آنها را در جزئیات. برای توصیف این چالش ها به عنوان “بسیار شدید” خواهد بود یک خطا. عبارت نمی گرفتن عظمت انواع چالش های پیش رو ، و هر گونه بحث جدی از آینده بشریت باید آغاز شناخت انتقادی واقعیت است که نوع بشر است که در حال حاضر رو به یک سوال که پیش از این هرگز بوجود آمده در تاریخ بشر یک سوال است که باید به سرعت جواب داد: آیا جامعه انسانی برای زنده ماندن ؟

همانطور که همه شما می دانید برای 70 سال ما شده است زندگی زیر سایه جنگ هسته ای. کسانی که نگاه ضبط می شود شگفت زده شده که ما جان سالم به در این دور. زمان پس از زمان آن آمده بسیار نزدیک به ترمینال فاجعه حتی دقیقه دور. این نوع معجزه است که ما جان سالم به در برد. معجزه نمی رفتن برای همیشه. این است که باید خاتمه داده شود و به سرعت. اخیر هسته ای وضعیت بررسی مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به طور چشمگیری افزایش خطر آتش سوزی که در واقع ترمینال برای این گونه است. ما ممکن است به یاد داشته باشید که این Nuclear Posture Review شد اسپانسر شده از طرف جیم برخوردار بود که به عنوان بیش از حد متمدن به حفظ در دولت..

سه نفر وجود دارد عمده سلاح معاهدات: ABM پیمان ضد موشک های بالستیک پیمان; این پیمان INF متوسط نیروهای هسته ای جدید شروع به پیمان.

آمریکا کشیده ABM پیمان در سال 2002. و هر کسی که معتقد است که antiballistic موشک ها سلاح های دفاعی است که فریب خورده در مورد ماهیت این سیستم. ما فقط کشیده از پیمان INF ایجاد شده توسط گورباچف و ریگان در سال 1987 که به شدت کاهش خطر جنگ در اروپا که بسیار به سرعت گسترش یافته است. عظیم تظاهرات عمومی بودند پس زمینه برای منجر به یک پیمان که ساخته شده است بسیار تفاوت مهم است. آن را به ارزش به خاطر سپردن است و بسیاری از موارد دیگر که در آن قابل محبوب فعالیت ساخته شده است که یک تفاوت بزرگ. درس بیش از حد آشکار به شمردن. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت خارج از پیمان INF; روس ها عقب نشینی راست پس از آن.

اگر شما یک نگاهی از نزدیک شما را پیدا کنید که در هر طرف دارای یک نوع از معتبر مورد گفت که حریف به نیست زندگی به این پیمان است. برای کسانی که می خواهند یک عکس از چگونه روس ها ممکن است به آن نگاه بولتن دانشمندان اتمی اصلی مجله در آغوش مسائل کنترل به تازگی به حال یک مقاله منجر شود توسط تئودور Postol با اشاره به اینکه چگونه خطرناک آمریکا نصب ضد موشک های بالستیک در مرز روسیه – چگونه آنها خطرناک هستند و می شود تصور می شود توسط روس ها. اطلاع در مرز روسیه. تنش در حال نصب است. هر دو طرف در حال انجام اقدامات تحریک آمیز. در منطقی جهان آنچه را که اتفاق می افتد خواهد بود مذاکرات میان دو طرف با کارشناسان مستقل برای بررسی اتهامات عنوان شده است که هر یک در حال ساخت در برابر دیگر منجر به وضوح از این اتهامات برای بازگرداندن این پیمان است. که در یک منطقی جهان است. اما متاسفانه نه در این جهان زندگی میکنیم. بدون تلاش در تمام ساخته شده اند و در این جهت. و آنها نمی شود مگر اینکه معناداری وجود دارد فشار است.

خوب است که برگ های جدید شروع به پیمان. این شروع جدید پیمان قبلا تعیین شده توسط این رقم در شارژ (که به میزان متوسطی توصیف خود را به عنوان بزرگترین جمهور در تاریخ آمریکا) بدترین پیمان که تا کنون اتفاق افتاده در تاریخ بشر معمول تعیین برای هر چیزی که انجام شد توسط پیشینیان خود را. مغلوب ساختن پیشی جستن اضافه شده است که ما باید برای خلاص شدن از آن. اگر در واقع این می آید تا برای تجدید درست پس از انتخابات آینده بسیاری در خطر است. بسیاری در خطر است در این که آیا این پیمان خواهد بود تمدید کرد. موفق شده بسیار قابل توجهی کاهش تعداد سلاح های هسته ای به راه در سطح بالاتر از آنچه باید باشد, اما راه های زیر چه قبل از آنها بودند. و این می تواند بر روی بروید.

در ضمن گرمایش جهانی درآمد حاصل در آن بی شفقت ، در طول این هزاره هر سال با یک مورد استثنا شده است داغتر از یکی از آخرین. وجود دارد, اخیر, مقالات علمی, توسط جیمز هانسن و دیگران است که نشان می دهد که با سرعت از گرمایش جهانی است که افزایش از حدود سال 1980 ممکن است به شدت افزایش و ممکن است در حال حرکت از رشد خطی به رشد نمایی که به معنی دو برابر شدن هر چند دهه. ما در حال حاضر در حال نزدیک شدن به شرایط 125,000 سال پیش زمانی که سطح دریا در حدود تقریبا 25 فوت بالاتر از آن است که امروز. با ذوب ذوب سریع از قطب جنوب یخ زمینه که نقطه ممکن رسیده است. عواقب ناشی از آن است که تقریبا غیر قابل تصور است. منظورم اینه که من حتی نمی سعی کنید به تصویر کشیدن آنها, اما شما می توانید کشف کردن سرعت چه معناست.

در حالی که این است که شما به طور منظم به عنوان خوانده شده در مطبوعات سرخوشی حساب چگونه ایالات متحده در حال پیشروی در سوخت های فسیلی تولید می باشد. آن را در حال حاضر پیشی گرفتن از عربستان سعودی است. ما در سرب از سوخت های فسیلی تولید می باشد. بزرگ بانک جی پی مورگان چیس و دیگران در حال ریختن پول به سرمایه گذاری های جدید در سوخت های فسیلی از جمله خطرناک ترین, مانند کانادا تار شن و ماسه. و این است که همه ارائه شده با سرخوشی و هیجان. ما در حال حاضر رسیدن به “استقلال انرژی است.” ما می توانیم کنترل جمعیت تعیین استفاده از سوخت های فسیلی در جهان است.

به سختی یک کلمه در چه معنای این است که کاملا آشکار است. این نیست که خبرنگاران و مفسران در مورد آن نمی دانم که مدیران عامل بانک ها در مورد آن نمی دانند. البته آنها انجام دهد. اما این نوع از فشارهای نهادی که فقط بسیار سخت است برای رها کردن خود از. سعی کنید به خودتان را در این موقعیت می گویند مدیر عامل شرکت جی پی مورگان چیس بزرگترین بانک است که با صرف مبالغ زیادی در سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی است. او قطعا می داند که همه چیز را که همه شما می دانید در مورد گرم شدن کره زمین. این هیچ راز است. اما آنچه در حال گزینه ؟ در واقع او دو گزینه است. یک انتخاب است برای انجام دقیقا آنچه که او انجام می دهند. انتخاب دیگر این است که به استعفا و جای کسی دیگری را انجام دقیقا آنچه که او انجام می دهند. آن را نه یک فرد مشکل است. این یک نهادی مشکل است که می تواند ملاقات کرد اما تنها تحت عمومی فوق العاده فشار است.

و ما به تازگی دیده ام, بسیار چشمگیری چگونه می تواند راه حل رسیده است. یک گروه از افراد جوان طلوع آفتاب حرکت سازمان یافته رو به نقطه ای از نشستن در کنگره دفاتر و تحریک برخی از منافع از مترقی جدید چهره های که قادر به آن را به کنگره است. تحت بسیاری از محبوب فشار کنگره اسکندریه Ocasio-کورتز پیوست توسط سناتور Ed Markey در واقع قرار سبز معامله جدید در دستور کار است. این یک دستاورد قابل توجه است. البته این رو حملات خصمانه از همه جا: مهم نیست. یک زن و شوهر از سال پیش از آن غیر قابل تصور بود که این امر پرداخته می شود. نتیجه فعالیت این گروه از افراد جوان آن را در حال حاضر درست در مرکز دستور کار. آن را باید به اجرا در یک فرم و یا دیگری. آن را ضروری برای بقا شاید نه دقیقا که فرم اما برخی از اصلاح آن است.

در ضمن ساعت روز قیامت از بولتن دانشمندان اتمی در ژانویه گذشته بود در دو دقیقه به نیمه شب. که به عنوان نزدیک به عنوان آن شده است به ترمینال فاجعه از سال 1947. اعلام حل و فصل – تنظیم – با اشاره به دو آشنا تهدید: تهدید جنگ هسته ای که در حال افزایش است و خطر گرمایش جهانی است که افزایش بیشتر است. و به آن اضافه شده یک سوم برای بار اول: تضعیف دموکراسی است. که سومین تهدید همراه با گرمایش جهانی و جنگ هسته ای. که کاملا مناسب به دلیل عملکرد دموکراسی ارائه می دهد تنها امید غلبه بر این تهدیدات است. آنها در حال رفتن به برخورد با موسسات بزرگ دولتی و یا خصوصی اقدام بدون عظیم فشار افکار عمومی به این معنی که استفاده از عملکرد دموکراتیک باید زنده نگه داشته شود راه طلوع آفتاب حرکت آن راه توده عظیم تظاهرات در اوایل ’80s آن را انجام داد و راه ما ادامه می یابد.

رمان coronavirus آوردن در مورد یک فاجعه شنیع که پیش بینی شد و مانع شده اند می تواند. معتبر بدترین مورد تجزیه و تحلیل پیدا کنید که میلیون ها نفر ممکن است به مرگ به طور معمول با فقیر و آسیب پذیر تر رنج می برند بیشتر در سراسر جهان. شده اند وجود دارد بهداشت و سلامت دیگر فجایع در تاریخ بشر است. به “مرگ سیاه” کشته شدن حداقل یک سوم از جمعیت اروپا که بهبود است. وجود خواهد داشت بازیابی در این مورد بیش از حد در یک انسان وحشتناک هزینه.

ما همچنین در صورت تهدیدات دیگر که غیر قابل مقایسه ای تر شدید حتی اگر نه به عنوان مخل به زندگی روزانه — امروز است. یک تهدید تقریبا کل تخریب توسط جنگ هسته ای که شوم است و در حال افزایش است. یکی دیگر از تهدید از فاجعه زیست محیطی که قریب الوقوع است و ویرانگر.

وجود خواهد داشت هیچ بهبودی. و هیچ وقت به هدر در برخورد با تهدیدات قاطعانه.

در این صورت بسیار زیاد تراژدی COVID-19 آن ممکن است به نظر می رسد بی رحمانه به محل فاجعه در چشم انداز و همچنین به اصرار جستجو برای ریشه های آن است. اما رئالیسم است با این وجود ضروری است حداقل اگر ما امیدواریم که برای جلوگیری از بیشتر بلایای طبیعی است.

در ریشه های عظیم در بازار شکست و عمیق تر بوده از نظم اجتماعی و اقتصادی مطرح شده از بحران به فاجعه توسط وحشیانه سرمایه داری از نئولیبرالی سن. مسائل مربوط با توجه به ارزش به خصوص در قدرتمند ترین کشور در دنیا است که در برابر یک تصمیم گیری که آیا به اجازه ضرب و جرح رم را همچنان در اختیار داشت با نیروی ویرانگر.

توجه داشته باشید: این قطعه اقتباس شده بود Truthout از گزیده ای از انترناسیونالیسم یا انقراض توسط چامسکی ویرایش توسط چارلز Derber, Suren Moodliar و پل شانون و توسط انتشارات روتلج copyright © 2020. تجدید چاپ با اجازه از ناشر است.

چامسکی است که برنده جایزه استاد زبانشناسی در دانشکده علوم رفتاری و اجتماعی در دانشگاه آریزونا. در میان کتاب های او هستند هژمونی یا بقا و کشورهای شکست خورده بود. جدیدترین کتاب این است که قوانین جهان است ؟ (شهر کتاب امپراتوری آمریکا پروژه 2016). وب سایت خود را است www.chomsky.info.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im