اولاف پالمه: چه کسی کشته سوئد نخست وزیر ؟

در شب جمعه بیش از سی سال پیش در سوئد نخست وزیر به فیلم.

بحث و صریح در خانه و خارج از کشور اولاف پالمه شد و پس از آن در دوره دوم خود به عنوان رهبر کشور خود. اما او هنوز هم اصرار بر زندگی به صورت عادی زندگی به عنوان او می تواند و – همانطور که در آن شب او اغلب شوند و پلیس حمایت می کند.

راه رفتن در خانه درست قبل از نیمه شب با همسر خود Lisbet نخست وزیر در در محدوده نقطه خالی. او مرده بود قبل از او به زمین خورد.

هیچ قاتل تا کنون یافت شده است حتی اگر ترور صورت گرفت در سوئد شلوغ ترین جاده ها و بیش از ده ها تن از شاهدان دیدم مرد قد بلند با آتش عکس های قبل از فرار از صحنه.

در حال حاضر بیش از 34 سال بعد در سوئد دادستانی اعلام کرده است آن را در حال حاضر نتایج آن تحقیقات جنایی در یک کنفرانس مطبوعاتی برنامه ریزی شده برای روز شنبه صبح.

“من خوشبین هستم در مورد اینکه قادر به ارائه آنچه اتفاق افتاده است با قتل و چه کسی مسئول آن” دادستان کل Krister Petersson گفت سوئدی عمومی تلویزیون در ماه فوریه است.

معلوم نیست اگر کسی شارژ خواهد شد و یا اگر یک جدید مشکوک خواهد شد. اما امید وجود دارد پلیس در نهایت ممکن است به حل یک قتل است که خالی از سکنه این کشور برای چندین دهه و باعث بی شماری تئوری های توطئه است.

“آن را مانند اگر آنها به قتل مارگارت تاچر در Piccadilly سیرک – فقط به ضرب گلوله کشته او را – و سپس قاتل ناپدید شده را به لوله بدون همیشه که یافت” دکتر جان Bondeson نویسنده از خون بر روی برف: قتل اولاف پالمه به بی بی سی گفت.

دله Palme, اولاف و یکی از آخرین نفر به دیدن او زنده گفت: در اوایل این سال است که پلیس “شواهد آنها هنوز نمی خواهید به فاش کردن”.

او فکر کرد که آن را ممکن است برای انجام با سلاح قتل که هرگز یافت شده است. “اگر کسی می داند چیزی مهم است و نه رو به جلو آمده است و بدیهی است که زمان برای انجام این,” او گفت: سوئد روزنامه آفتونبلادت.

که اولاف پالمه?

متولد در سال 1927 به یک خانواده طبقه فوقانی با اشرافی اتصالات پالمه به عضویت حزب سوسیال دموکرات در سال 1949 و رز به رهبری حزب – و سوئد در سال 1969 موفقیت مربی خود Tage Erlander.

“نخل طلایی است که گفته می شود یکی از Erlander را پسران” آنا Sundstrom, دبیر کل اولاف پالمه مرکز بین المللی بی بی سی گفت. “او به نوعی مطرح شده به عنوان یک سیاستمدار با Tage Erlander که یکی از پدران سوئدی در سیستم رفاه. من می گویند او در زمان و پیشرفته Erlander را سیاست.”

در طول نخست وزیری خود پالمه افزایش قدرت اتحادیه های کارگری تا حد زیادی گسترش مراقبت های بهداشتی و رفاه, دولت, حذف رسمی سیاسی قدرت از سلطنت و به شدت سرمایه گذاری در آموزش و پرورش است. Ms Sundstrom گفت: یکی از حیاتی اصلاحات ایجاد مهد کودک و پیش دبستانی اجازه ورود زنان به نیروی کار برای اولین بار و پیشبرد برابری جنسیتی در سوئد.

او همچنین یک صدای قوی در امور بین المللی نخوری هر دو ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی. پالمه عاشقانه مخالف اتحاد جماهیر شوروی را اشغال چکسلواکی در سال 1968 و در سال 1972 در مقایسه با ایالات متحده بمباران ویتنام شمالی به اردوگاه های کار اجباری نازی ها در طول جنگ جهانی دو باعث مختصری یخ در روابط بین واشنگتن و استکهلم.

“من پشیمان نیستم چون در این دنیا شما باید به صحبت کردن نسبتا با صدای بلند به کسی گوش,” او گفت که نیویورک تایمز در سال 1973. “من نمی توانم سکوت در مورد این موضوع و نمی خواهد تحت فشار به سکوت است.”

  • امام که فوت مبارزه با نژاد پرستی در آفریقای جنوبی
  • “زیبایی” و وحشت از جنگ ایران و عراق

او به نام نژادپرستانه آپارتاید سفارش در آفریقای جنوبی “به خصوص وحشتناک سیستم” و با بودجه کنگره ملی آفریقا را محکوم کرد ژنرال فرانکو در رژیم فاشیستی در اسپانیا به عنوان “goddamn قاتلان” و مبارزه علیه گسترش سلاح های هسته ای. پالمه نیز در خدمت به عنوان یک میانجی در طول جنگ ایران و عراق در سال 1980.

اقدامات خود را در خانه و خارج از کشور او را برنده به عنوان بسیاری از دشمنان به عنوان حامیان. صاحبان کسب و کار و لیبرال ها در سوئد خشمگین شد با اصلاحات خود در حالی که با صدای بلند و مکرر انتقادات از دولت های خارجی خشم رهبران در سراسر جهان است.

“آن را تقریبا به عنوان اگر شما یا عاشق و یا متنفر از او” Ms Sundstrom گفت. “وجود دارد بسیار قوی, خشم, حداقل نه در سمت راست از سیاست است. امروزه هنگامی که ما صحبت در مورد فن بیان قوی در رسانه های اجتماعی در برابر سیاستمداران همه که ما در حال حاضر شاهد در سوئد پالمه در طول دوره. آنها رفت و پس از او بسیار سخت است.”

“اما همچنین او بسیار محترم و دوست داشتنی در یک بخش از جمعیت سوئد,” او گفت:. مردم هنوز هم می آیند به پخش گل در سایت که در آن نخل طلایی درگذشت.

چگونه او می میرند ؟

در شب قتل – 28 فوریه 1986 – پالمه در حال حاضر را رد کرد و نگهبانان خود را هنگامی که او به خانه و همسر خود پیشنهاد بداهتا سینما سفر. Lisbet حال صحبت با پسر خود دله که تا به حال خریداری بلیط برای یک فیلم کمدی را برای خود و دوست دختر خود را.

خانم و آقای پالمه به سمت چپ تخت خود را بدون همراه در زمان مترو از شهر به مرکز و ملاقات فرزند خود و شریک زندگی خود را در خارج گراند سینما, در مورد 21:00.

این زوج از هم جدا پس از این فیلم و نخل طلایی مجموعه با Lisbet پایین Sveavagen – شناخته شده به عنوان سوئد شلوغ ترین جاده ها است. در گوشه ای از Sveavagen و Tunnelgatan در 23:21 قد بلند مرد آمد تا پشت نخل طلایی و اخراج دو عکس یکی به طور مستقیم به نخست وزیر را در نقطه ای خالی محدوده و از سوی دیگر در Lisbet.

قاتل سپس سرش می دویم. پایین جاده صعود برخی از پله ها به خیابان مجاور و ناپدید شد.

  • گوش دادن: پالمر ترور
  • در این روز: نخست وزیر سوئد به قتل رسید

سوئد حیرت زده شد. Charlotta Wallsten شد فقط 12 سال سن در زمان اما به خاطر پدرش به او گفتن که چیزی وحشتناک اتفاق افتاده بود زمانی که او بیدار شد.

“ما را در تلویزیون و در آن همه چیز در مورد ترور او در یک خیابان باز” او به بی بی سی گفت. “کل کشور در شوک بود.”

Ms Wallsten به یاد مدرسه روشنایی یک شمع برای پالمه در یک مدرسه مونتاژ. “زمانی که او به قتل رسید سیاست است که شما تا به حال نیست مهم ترین چیز بود… این فقط شوک. این اتفاق نمی افتد در سوئد.”

پلیس همچنین به نظر می رسید به در حالت شوک است. افسران را به درستی نمی کمربند کردن صحنه جرم و تعطیل خیلی کوچک منطقه ای از مرکز شهر در ساعت پس از قاتل فرار کرد.

عزاداران گذشته رفت کمربند به جای گل, پیاده روی که در آن پالمه خون بود و هنوز هم مخلوط بر روی زمین است. شاهدان قادر به ترک قبل از آنها می تواند مورد سوال است. یکی از گلوله کشف شد تا روز بعد توسط یک رهگذر.

که می توانست او را کشتند ؟

با وجود تعداد زیادی از شاهدان پلیس تا به حال چند منجر می شود.

بهبود گلوله نشان داد قاتل به حال با استفاده از یک .357 Magnum تفنگ دستی – یک “سلاح بسیار قدرتمند” دکتر Bondeson توضیح داد. “حتی اگر او تا به حال فرسوده یک جلیقه ضد گلوله او فوت کرده اند. بنابراین قتل انجام شده توسط کسی که واقعا می خواستند او را بکشند. آن را مناسب آن همه برنامه ریزی شده است.”

اولین محقق ارشد به صورت دنبال این ایده که کردی نظامی پ. ک. ک به حال چیزی برای انجام با او قتل است. آنها مبارزه چریکی علیه ترکیه و اخیرا اعلام کرد یک گروه تروریستی توسط پالمه دولت.

اما او مجبور به استعفا شد در رسوایی در سال 1987 پس از یک حمله در یک کتابفروشی که در خدمت به عنوان پایه ای برای سازمان به دست آورد صفر شواهد در مورد این قتل است.

در سال 1988 پلیس جنایی محکوم به Christer Pettersson. او تا به حال به کشته شدن یک مرد در خیابان استکهلم با سرنیزه در سال 1970 به ظاهر هیچ دلیلی و او همسان شرح یک فرد دیده می شود اقدام به طرز مشکوکی در نزدیکی سینما در شب پالمه کشته شد.

در طول یک پلیس خط Lisbet پالمه شناسایی Pettersson به عنوان قاتل است. او محکوم شد و محکوم به زندگی در زندان در سال 1989.

اما وکیل او بلافاصله به دادگاه تجدید نظر. بدون انگیزه یا یک قتل با سلاح دادگاه منتشر شد او پس از فقط سه ماه از زندگی خود جمله را به او اعطا مورد $50,000 در جبران خسارت. Pettersson درگذشت در سال 2004 ،

سوئد جمعی تروما و وسواس با این ترور باعث شده است ده ها تن از نظریه ها و حتی یک مدت برای تثبیت – Palmes sjukdom, یا پالمه بیماری.

سابق آفریقای جنوبی افسر پلیس ادعا کرد در سال 1996 پالمه کشته شد به دلیل موضع خود را در برابر آپارتاید و برای بودجه ANC. محققان سوئدی در سفر وجود دارد که در آن سال اما نمی تواند پیدا کردن شواهد تا این ادعا اگر چه برخی بر این باورند قدیمی رژیم آپارتاید هنوز هم باید در نظر گرفته شود یک مظنون.

Stieg Larsson, نویسنده دختر با خالکوبی اژدها صرف سالها تحقیق در مورد قتل و پیشرفته این نظریه قبل از مرگ او در سال 2004.

  • گوش دادن: آیا آفریقای جنوبی کشتن سوئد نخست وزیر ؟

Dr Bondeson در ضمن معتقد است که این قتل در ارتباط بود به آغوش معاملات با هند است. اسلحه سوئدی شرکت Bofors تا به حال یک معامله به عرضه هند با توپخانه در 1980s و 1990s اما بعدا مشخص شد این شرکت تا به حال رشوه چندین واسطه در هند برای قرارداد – یک رسوایی است که دخیل نخست وزیر راجیو گاندی است.

“آن را به خوبی ممکن است که نخل طلایی یافت می شود که Bofors شرکت فاسد بود همان روز از قتل” او گفت:. “است که به واسطه پشت Bofors معامله یک دلیل قوی برای قتل او. اما چیزی که پلیس باید همیشه نادیده گرفته شود.”

یکی دیگر ممکن است منجر به اصطلاح Skandia ، Stig Engstrøm – یک کارمند در Skandia شرکت بیمه مستقر در نزدیکی به صحنه قتل – یکی از حدود 20 نفر شاهد ترور. او خودش را کشته بود در سال 2000.

پلیس گزارش شروع به بررسی Engstrøm در سال 2018 است. 12 سال تحقیق و بررسی توسط روزنامه نگار سوئدی توماس Pettersson اول شناسایی شده او را به عنوان یک مظنون ادعا او آموزش سلاح و دوستان با یک مرد که متعلق به یک مجموعه تفنگ و شیفتگی با مگنوم revolvers.

او همچنین نشان داده شده است به دروغ در مورد وقت خود را در صحنه قتل – ادعای او تلاش برای احیای نخست وزیر که او تا به حال نه.

“بسیاری از سوئدی ها معتقدند که Engstrøm استفاده خواهد شد به عنوان یک قربانی” دکتر Bondeson گفت. “اما او بسیار کوتاه و ناچیز به دنبال فرد در حالی که قاتل بود قد بلند و قوی است. و او هرگز کشته کسی قبل یا بعد از.”

در نهایت Dr Bondeson باور نمی کند چقدر خواهد آمد از اعلام. “من فکر می کنم آن را تا پایان به عنوان یک مرطوب فشفشه! اما ما را ببینید.”

“من انتظار نداریم که هر چیزی انتظار ندارم وضوح” Ms Sundstrom گفت. “اما من فکر می کنم به هر حال این مهمه که به این مورد. شما نیاز به یک راه بسته شدن حتی اگر شما لازم نیست که یک جواب است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر