در آمریکا خیابان پژواک از پیش تظاهرات در خاک های خارجی

ادواردو Munoz ایسنا

یک تظاهرکننده در شهر نیویورک حرکات در طول تاریخ 5 ژوئن در اعتراض به مرگ در مینیاپولیس پلیس بازداشت جورج فلوید.

من به یاد داشته باشید: یک تکان تند گاز سوزاننده سینوس من آوردن اشک که تاری جهان اطراف من; گزارش شیلنگ آتش نشانی در خیابان های سانتیاگو ارسال خوشه از معترضان در حال فرار در وحشت; غریبه توقف به ریختن آب بر روی صورت و یا هل دادن من به کوچه که در آن من خواهد بود امن است.

من به یاد داشته باشید: یک داغ گرمسیری شب در مانیل با جمعی از انسانیت است که شامل راهبه ها در عادات و دانش آموزان با کوله پشتی حرکت در تاریکی گذشته نظامی موانع است که به تازگی رها شده ومیگوید با هیجان به سمت سفید و کاخ ریاست جمهوری که هیچ کس تا به حال شده مجاز به رویکرد در سال است.

من به یاد داشته باشید: یک حیاط در لاهور تحت شکوه درخت انجیر هندی, سایه وکلا در کت و شلوار سیاه و روابط که در حال آماده شدن برای ماه مارس برای بازگشت از اخراج قضات است. یک وکیل جوان به نقل از الکساندر همیلتون و آمریکا رئیس دادگستری John Marshall با افتخار اعلام کرد: “این است که ما انقلاب آمریکا. برای نسل من آن است که یک فرصت برای تحقق بخشیدن به رویاهای از دموکراسی است که هرگز انجام شده است.”

این تجربه صورت گرفت در سه تفاوت قاره ها در طول 25 سال در حالی که من در گزارش خارج از کشور به عنوان یک خبرنگار. اما قسمت — در شیلی و فیلیپین و پاکستان — تا به حال چیزی در مشترک: اعتقاد در میان معترضان که جزر و مد از تاریخ تبدیل شد و این تغییر باید آمده است. جمعیت امیدوار بودیم و همچنین ترس و آنها شامل بخش های گوناگون جامعه همگرا می گویند هیچ به بی عدالتی است.

[برای جورج فلوید عاطفی وداع نهایی]

این هفته من فکر کردم به این لحظه که من به تماشای وقایع آشکار در واشنگتن و در سراسر ایالات متحده است. تظاهرات که تا به حال فوران پس از مرگ جورج فلوید یک مرد سیاه و سفید دوخته پایین توسط یک افسر پلیس در مینیاپولیس در زمان بزرگتر تاریخی ابعاد و گسترش به شهرستانها بیشتر. اکثر شدند, صلح آمیز, اما وجود دارد حوادث جمعیت خشونت های خشن پلیس و اقدامات و تهدیدات رئیس جمهور تهمت و دیگر مقامات برای سرکوب تظاهرات با نیروی نظامی.

هیچ جوامع و یا بحران های یکسان هستند اما آن وقایع از مدتها پیش به نظر می رسید برای پیدا کردن اکو در آشفتگی که در حال وقوع است در جامعه آمریکا در حال حاضر.

شیلی ژنرال آگوستو پینوشه سرنگون انتخاب رئیس جمهور سوسیالیست در سال 1973 با ضمنی آمریکا پشتیبانی می کند اما پس از سال ها از نظامی وحشیانه سرکوب و هزاران نفر از فعالان سیاسی مرده سفیر جدید آمریکا به او گفتم تیز در سال 1985 که “مشکلات دموکراسی تنها می توان با بیشتر دموکراسی است.”

در سال 1988 پس از پنج سال از تظاهرات مسالمت آمیز و تدریجی سیاسی احیای پینوشه از دست یک رفراندوم ملی و مجبور شد برای بازگرداندن حکومت غیر نظامی. به زودی یک رییس جمهور میانه انتخاب شد و یک جشن برگزار شد و در کاخ ملی. من وجود دارد به عنوان سابق زندانیان سیاسی و تبعیدی از سراسر طیف از جامعه یکدیگر را در آغوش کشید و گریست.

[به روز رسانی های زنده: مینیاپولیس, ممنوعیت chokeholds به عنوان اعتراض را وارد کنید 11 روز]

پاکستان ژنرال پرویز مشرف اعلام کرد او به دنبال نجات جامعه از غیر نظامی و فساد و بی عدالتی زمانی که او قدرت را در سال 1990. اما تلاش خود را در اصلاح تصادفا و او به طور فزاینده ای سرکوبگر. در سال 2007 زمانی که او رییس ارشد قضات که موفق به ثبت نام سوگند وفاداری ملت وکلا راه اندازی در سراسر کشور در اعتراض به جنبش راهپیمایی بی سر و صدا در پس هر هفته به صورت ردیف از پلیس ضد شورش است. ارتش بسیار حساس به افکار عمومی دور مانده از مبارزه و 2008 مشرف مجبور شد به مرحله پایین.

در فیلیپین جمهور فردیناند مارکوس شد و نزدیک نظامی آمریکا متحد برای دهه اما در سال 1980 خود را فاسد و خودکامه رفتار منجر به رشد کردند. عظیم و غیر خشونت آمیز “مردم قدرت انقلاب” بر خاست تا در سال 1986 با حمایت از رهبران کلیسا خواستار مارکوس به ترک قدرت است. ارتش تقسیم وفادار و گزارشهای رسانهای در حالی که میلیون ها نفر از معترضان معترضان در خیابان ها. رئیس جمهور رونالد ریگان به شدت خواست مارکوس را ترک کنند و در نهایت ارتش او را رها. در خیابان مردم قرار می گیرد گل در بشکه از مخازن.

Mari وارگاس

AP

در این Feb. 25, 1986 فایل, عکس, فیلیپینی جوانان اسلش نقاشی رنگ و روغن از فیلیپین دیکتاتوری فردیناند مارکوس با یک چوب به عنوان غارتگران هجوم به کاخ ریاست جمهوری در مانیل فیلیپین است.

به عنوان اخبار گسترش است که مارکوس پرواز کرده بود به تبعید در ایالات متحده نظامی جت مردم شروع به راه رفتن در سراسر پایتخت به سمت Malacanang ریاست جمهوری و طولانی سنگر پشت وسیع محیط دیوار. من خودم انجام شده همراه با یک متراکم انسانی جزر و مد و خسته اما به نحوی کاملا نترس. مردم آواز و خنده و بیوه معروف دموکراتیک رهبر مخالفان ترور در سال 1983 بود که در مورد برای تبدیل شدن به رئیس جمهور جدید است.

من تنها ناامیدی که شب شد و بی اهمیت در واقع — که به مراتب جلوتر در ازدحام دوربین خدمه در حال حاضر وارد خالی کاخ گرفتن یک نگاه اجمالی اولین بار در معروف پستو کامل از Imelda Marcos کفش.

در هر سه موارد مقامات ایالات متحده پذیرفته فاسد و یا سرکوبگر حاکمان با توجه به anticommunist یا ضد تروریستی تعلقات اما در نهایت طرفه با مخالفان خود را. و در حالی که هیچ یک از کشورهای چرخد و به کامل غیر نظامی دموکراسی را حل و فصل مسالمت آمیز این بحران ترمیم فضای تنفس برای خفه کننده جوامع و خریداری یک دوره آرامش نسبی و ثبات در کشور است که می تواند به راحتی بالا رفته و در شعله های آتش.

[جورج فلوید بود که یک مرد معمولی. امید او بود, یک یادآوری است که ساده و قدرتمند است.]

[تهمت می گوید اقتصاد قوی را سرکوب تظاهرات درمان نژادی تقسیم]

[صدای اعتراض مردم از سراسر کشور در حال نشان دادن اعتراض به جورج فلوید مرگ است.]

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>