در خود ما:’ کنیا فعالان احساس تنهایی در مبارزه علیه خشونت پلیس

برایان Inganga AP

یک افسر پلیس کنیا منازعه یک معترض توسط, گلو در تظاهرات علیه خشونت پلیس در نایروبی در تاریخ 7 ژوئیه سال 2020 است.

نایروبی — یک جنبش جهانی است که با اشاره یک نور افکن در پلیس خشونت که شایع است در کنیا و بنابراین ریشه چمن فعالان حقوق بشر در اینجا فکر می کردند که ممکن است یک چیز تظاهرات خود را معمولا کمبود: بزرگ مردم در انتخابات.

در سالگرد 30 از تلاش و خیابان قیام علیه دیکتاتور سابق دانیل arap وزارت امور داخله, طرح بود برای صدها نفر به راهپیمایی در مرکز شهر نایروبی خواستار پلیس پاسخگویی و همچنین خدمات اساسی مانند آب و برق برای شهرستان وسیع زاغه.

اما مردم در انتخابات بود و گریه به دور از جمعیت در جولای 7, 1990 زمانی که هزاران نفر به رهبری برخی از کشور را برجسته فعالان پلیس درگیر در جنگ به چالش کشیدن حزب نازی در اوج کنیا سر و صدا برای یک نظام حکومتی چند حزبی.

که تظاهرات منجر به افزایش فضای دموکراتیک در دهه های بعد. کنیا را ایجاد قانون اساسی جدید در سال 2010 یکی که میوه هنوز متوجه می گویند کسانی که معلوم شد در هفته گذشته.

چند در خیابان

روز سه شنبه بیش از 60 نفر دستگیر شدند پلیس با استفاده از باتوم و گاز اشک آور به اتهام نقض coronavirus محدودیت در مجامع عمومی. هیچ اعتراض توده فقط پراکنده گروه و از سازمان دهندگان برخی از کنیا سخت ترین فعالان چپ بودند به تعجب: چه خواهد شد آن را برای بزرگداشت به عقب براند در برابر پلیس ؟

[کنیا پدران دست و پنجه نرم کردن با فرزندان’ مرگ و میر در بازداشت پلیس]

“ما بر خود ما” گفت: Wilfred Olal یکی از سازمان دهندگان. “افراد جوان فقط گفت:” این است که بین ما و سرنوشت,’ چون زندگی ما به آن بستگی دارد.”

در حالی که تظاهرات باید دارای عقاید در کشورهای دیگر این بیماری همه گیر است فشرده برخی از انرژی از ضد خشونت جنبش در کنیا.

بالا قرار می گیرد متحدان در سازمان های بین المللی کاهش یافته است از تظاهرات برای ترس از شکستن قوانین همه گیر و پلیس استفاده کرده اند استعماری دوران نظم عمومی اقدام به بازداشت کسانی که نشان می دهد تا.

تونی Karumba

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

معترضان در نایروبی آماده به مارس در جولای 7 برابر خشونت پلیس.

پلیس نمی پاسخ به درخواست های مکرر برای نظر. اما نایروبی رئیس پلیس فیلیپ Ndolo گفت: Agence France-Presse, اخبار آژانس که تحت coronavirus محدودیت تظاهرات ممنوع است. “این غیر قانونی نیست قانونی و بدون مجوز داده شده است,” او گفت:.

اما آن را فقط به بیماری همه گیر. مردمی گروه های حقوق مانند عدالت اجتماعی مرکز Olal اجرا می شود باید به مخالفت با چالش بسیاری از فعالان جهانی در صورت در گرفتن کسانی که به طور مستقیم تحت تاثیر خشونت پلیس در مبارزه علیه آن.

هفته گذشته پایین مردم در انتخابات نیش بیشتر به دلیل خشونت پلیس به نظر می رسید بنابراین بی امان فعالان می گویند.

افزایش پلیس در ارتباط با قتل,

پس از کنیا اعلام کرد اولین coronavirus مورد در اوایل ماه مارس به اتهام موارد خشونت پلیس به اجرای ویروس مهار اقدامات را در امواج می آیند. گروه های حقوق بشر کمک کرده اند سند حداقل 95 مورد از قتل آنها می گویند در ارتباط بودند به پلیس این سال است.

[کنیا وضعیت موجود: بی اعتمادی در دولت]

عکسبرداری از a 13-year-old boy, یاسین Moyo بود که در بالکن خانه اش تماشای پلیس اجرای یک غروب-به-سحر حکومت نظامی برانگیخته خاص خشم.

قبل از روز سه شنبه مارس, سازمانهای بین المللی حقوق بشر که Olal با این نسخهها کار میکند به او گفت از طریق تلفن و ایمیل تماس بگیرید آن را و به جای “انجام مارس با استفاده از زوم.”

“چگونه می توانم به شما بگویم پدر یاسین Moyo که ما اعتراض به تعویق افتاد که بی عدالتی؟” Olal گفت. “یا این که ما به دنبال عدالت پس از covid هنوز پسر کشته شد به دلیل covid? اگر یک بی عدالتی متعهد امروز ما مبارزه برای عدالت است.”

رنه Ngamau صندلی از سازمان عفو بین الملل مدیره در کنیا گفت که شرکت در تظاهرات این روز روی حیله و تزویر است که “این کسب و کار به عنوان معمول است.”

“این است که نه تنها از ایجاد یا از یک پلیس, نقطه نظر, همچنین از افرادی که بسیار آگاهانه است که ما در یک بیماری همه گیر” او گفت:.

با وجود برنده توسط فعالان — مانند ایجاد یک پلیس نظارت آژانس و تغییر علامت تجاری از پلیس به عنوان یک “سرویس” به جای “نیروی” — اتهام قتل توسط ماموران ادامه apace. یک جنبش توده ای مانند سیاه و سفید زندگی می کند مهم این است که چه بسیاری از فعالان در کنیا این باور است که تنها راه را در مورد تغییر واقعی.

فعالان اند ‘ناپدید شد’

بسیار رهبران که ساخت چنین جنبش این صورت پلیس با ارعاب و خشونت خود را.

در یک صبح در اواخر ماه آوریل سال جاری مایکل Njau Nyambura یک رهبر اجتماعی دادگستری مرکز در محله که در آن یاسین کشته شد خانه را ترک کرد و به دیدار عمه که او تا به حال نه دیده می شود در حالی که.

او و پسر عموی استخدام یک تاکسی عازم حومه. که آخرین خانواده اش شنیده است از او. کنیا پلیس نمی پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر در این مورد است.

Demtillah Gwalla یک همکار Njau را گفت: او فقط یکی از بسیاری از اتهام “ناپدید شدن” از فعالان توسط پلیس که او را نگه می دارد تا در شب.

فقط به عنوان در بسیاری از موارد قبلی, خانواده, دوستان و همکاران می گویند که ممکن است به دقت اشاره کردن که ممکن است درگیر شده اند و آنها هستند که با تکیه بر پلیس که برای اطلاعات.

“هنگامی که شما به دنبال موارد مثل یاسین Moyo آنها در نظر شما یک تهدید بنابراین ما همیشه این ترس است که بعد” Gwalla گفت.

سال گذشته مرگ مرموز کارولین Mwatha یک همکار Olal را رهبری چهار نفر دیگر در عدالت اجتماعی مرکز برای ترک.

به عنوان پلیس و دیگر نیروهای امنیتی پراکنده سطحی از معترضان در مرکز شهر نایروبی در روز سه شنبه آنها اقدام به دستگیری ژولیت Wanjiru Wanjira از بنیانگذاران بزرگترین عدالت اجتماعی در مرکز شهرستان. او حاضر بود دست به دستبند است و زمانی که ماموران relented او فریاد زد: “هنگامی که ما از دست ما ترس آنها از دست دادن قدرت خود را!”

“اگر یکی از فرزندان من به سمت من آمد و به من می گوید که آنها می خواهید به ادامه با آنچه که مایکل انجام شد من می گویم نه” گفت: Njau مادر, Anne Nyambura. “این کار چیزی است که من کودک ناپدید می شوند. من می خواهم بگویم پسر من: ‘ادامه فروش میوه ها, آیا خودتان را درگیر در بسیاری از درام.’ “

همجنسگرایان پناهندگان در کنیا در ترس زندگی می کنند به عنوان جهانی اسکان مجدد را در خود نگه دارد

مرگ و میر soars در کنیا حکومت نظامی سرکوب

کنیا خون بانک ها در حال اجرا خشک پس از کمک های آمریکا متوقف شد

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de