ما سیستم اقتصادی است که در حمایت از زندگی, اما کسانی که ما واقعا صرفه جویی?

رئیس جمهور تهمت شرکت در مراسم امضاء برای دو تریلیون دلار coronavirus امداد لایحه در دفتر بیضی شکل کاخ سفید در واشنگتن در مارس 27, 2020 | استخر/ABACA/ABACA/PA تصاویر

در هفته های اخیر دولت ها در سراسر جهان تزریق فوق العاده مبالغ پول به اقتصاد برای حمایت از کسب و کار و خانواده ها در مواجهه با این بیماری همه گیر کوروناویروس.

در انگلستان دولت متعهد به پرداخت 80 درصد از دستمزد کارگران را تحت تاثیر شیوع بیماری (موضوع به یک کلاه £2,500 در هر ماه) و ارائه £330bn از حمایت مالی برای کسب و کار. اقدامات مشابه اعلام شده است در سراسر اروپا است.

در آمریکا رئیس جمهور تهمت امضا کرده است و بزرگترین بسته محرک مالی به ارزش $2tn که شامل برنامه ای برای ارسال چک از 1200 دلار برای هر آمریکایی درآمد کمتر از $75 ، 000 در هر سال است. این اقدامات را غیر قابل تصور به نظر می رسید تنها چند هفته پیش.

این افراد ممکن است بخشیده شود برای درخواست: که در آن بر روی زمین هستند و دولت ها, پیدا کردن پول برای پرداخت هزینه این همه ؟ بعد از همه سال ما گفته شده است که “هیچ سحر و جادو درخت پول”.

مالیات افزایش هستند و نه کسی را در دستور کار – انجام این کار در زمانی که خانواده و کسب و کار در حال حاضر تلاش خواهد تنها اوضاع را بدتر می کند. این برگ دو گزینه های دیگر: پول قرض گرفتن از بازارهای مالی و چاپ پول جدید است. روشن است که بسیاری از دولت ها قصد دارند برای پرداخت تعهدات جدید از طریق ترکیبی از هر دو.

ملی گنجينه در حال حاضر آغاز شده صدور مقادیر زیادی از اوراق قرضه دولتی که بسیاری از آنها خریداری خواهد شد توسط موسسات مالی. مهمتر هر چند بانک مرکزی اعلام کرده اند برنامه ای برای خرید برخی از این اوراق در بازار ثانویه به تازگی ایجاد شده با استفاده از پول الکترونیکی است. این عمل است که جدید نیست – آن اتفاق می افتد شده است پس از بحران مالی از طریق یک فرآیند به نام “کاهش کمی’ (QE).

اما ما در حال حاضر در مورد شاهد QE که به هر طریقی در یک مقیاس بی سابقه است. در ایالات متحده فدرال رزرو متعهد به خرید یک برنامه به طور بالقوه ‘نامحدود’ میزان بدهی های دولت. در اروپا و بانک مرکزی اروپا (ECB) راه اندازی کرده است یک €750bn اورژانس’ باند خرید برنامه. در انگلستان بانک مرکزی انگلستان متعهد به خرید £200bn از اوراق قرضه و نشان داد که بیشتر می تواند در خط لوله.

بر خلاف در سال 2008 برخی از دولتها نیز آشکارا صحبت کردن در مورد برش از وسط مردان در موسسات مالی که متوسط (و سود از) این فرایند است. این به این معنی است که ما می توانید ببینید بانک مرکزی با خرید اوراق قرضه دولتی را به طور مستقیم از خزانه ملی (همچنین به عنوان شناخته شده ‘بازار اولیه’) و یا اجازه دادن به دولت برای اجرا کردن اضافه برداشت در حساب خود در بانک مرکزی. هر دو را به مقدار مستقیم پولی تامین مالی هزینه های دولت – چیزی که مدت طولانی است که تابو در اقتصاد حرفه ای.

با توجه به این ناگهانی فراوانی از پول این سوال واضح است: چرا ما باید به قرار داده تا با یک دهه از ریاضت? حقیقت این است که: ما نیست. ریاضت بود که همیشه یک انتخاب سیاسی بود که سوخت توسط جناح راست ایدئولوژی و اقتصاد است. همانطور که من نوشت در سال 2017:

“شما ممکن است متوجه شده است که مسائل از ‘قیمت’ هرگز بوجود می آیند که هزینه های مربوط به فعالیت های مانند رفتن به جنگ و یا برای نجات بانک ها. دلیلش این است که برای کشوری مانند انگلستان که خود بانک مرکزی و قرض در آن پول خود تامین مالی هزینه های دولت است که هرگز یک مشکل است. با این ادعا که وجود ندارد “سحر و جادو درخت پول” است که به سادگی یک راه مناسب برای ماسک ایدئولوژیک جنگهای صلیبی به کوچک شدن دولت است.”

در حال حاضر, یک دهه پس از ریاضت اقتصادی آغاز شد و ما در حال پرداخت قیمت برای این جنگ صلیبی ایدئولوژیک. ما سیستم بهداشت و درمان در حال محزون می خوانی تحت ذوات و ما نهادهای عمومی بیمار هستند-مجهز به پاسخگویی به چالش ها مواجه هستیم.

البته این خوش است که دولت در حال حاضر با شل رشته کیف پول برای کمک به مردم و کسب و کار از طریق این بحران است. زندگی انسان باید همیشه قبل از اینکه اقتصادی دگم.

اما ما باید مراقب باشید به سقوط به دام فرض کنید که بانک مرکزی می تواند حل تمام مشکلات ما است. همانطور که با هر گونه سیاست مداخله ضروری است بپرسید: cui بنو?

یک نقطه شروع خوب است به در نظر گرفتن چگونه coronavirus همه گیر نهفته است جریان پول از طریق اقتصاد است. به عنوان اقتصاددان و معامله گر سابق و گری استیونسون مشخص شده است این در جزئیات این ورزش کمک می کند تا نشان دهد که می ایستد به دست آوردن از این دوره در حال حاضر از عمل است.

در زمان عادی اقتصاد رانده است مخارج خانوار. برخی از این هزینه های کالاهای ضروری مانند مسکن قبوض آب و برق و مواد غذایی در حالی که بقیه نشان دهنده هزینه های اختیاری در چیزهایی مانند سرگرمی و تفریح و سفر. از همه مهم تر خانواده ها صرف نسبت به مراتب بیشتر در هزینه های اختیاری از خانواده های فقیر.

این هزینه های تولید درآمد برای کسب و کار که به نوبه خود با استفاده از برخی از این بودجه برای پرداخت حقوق و دستمزد به کارگران خود را. در کشورهایی مانند انگلستان و آمریکا که در آن سرمایه داران و زمینداران را به طور قابل توجهی بیشتر قدرت چانه زنی از کارگران بسیاری از پول کارگران کسب به پایان می رسد تا جریان به مالکیت کلاس در قالب اجاره مسکن و پرداخت صورتحساب. در زمان عادی این درآمد جریان خواهد صندوق اسراف هزینه های اختیاری و عادات و این چرخه پس از آن ادامه خواهد داد.

چگونه است که coronavirus نهفته این جریان پول ؟ در حالی که صرف کالاهای ضروری شده است, حفظ, هزینه های اختیاری سقوط کرده است. رستوران, کافه تئاتر, سینما و کافه ها همه بسته در حالی که داخلی و بین المللی سفر به زمین را متوقف کند. این سقوط در هزینه های اختیاری منجر به سقوط در کسب و کار درآمد که بدان معنی است که بسیاری از شرکت های دیگر می توانیم به کارگران خود را پرداخت دستمزد.

این است که ارزش توجه به آنچه اتفاق می افتد در اینجا اگر دولت دخالت ندارد در برخی از راه. صاحبخانه را به زودی پیدا کردن که بسیاری از مستاجران خود را نمی تواند استطاعت به پرداخت اجاره خود را; بانک ها خواهد شاهد در مقیاس بزرگ وام پیش فرض ها و شرکت ها را خود درآمد و سود به شدت سقوط. مالکیت کلاس را جدی اقتصادی رسید.

که به این معنا است که کارگران نمی نیز رنج می برند: شوک به احتمال زیاد نتیجه در مقیاس بزرگ اخراج بی سابقه ای افزایش بیکاری و افزایش چشمگیر کلی مشکلات. این یک نتیجه مطلوب.

به منظور جلوگیری از این اتفاق دولت ها و بانک های مرکزی را به شدت به برق وصل کردن شکاف درآمد و آنها در حال پر کردن این شکاف با تازگی ایجاد پول است.

که چه کسی برنده و چه کسی از دست می دهد از این کلی? حتی در کشورهای با سخاوتمندانه ترین کارمند طرح پرداخت غرامت کارگران تنها جبران می شود 80 درصد از دستمزد خود را. اما بیشتر از این نیاز خواهد بود به پرداخت برای هزینه های ضروری به این معنی که به طور کلی اکثر کارگران را بدتر.

Flipside از این است که جریان درآمد برای مالکیت کلاس – اجاره بهره و درآمد شرکت – ها محافظت می شود. اما مهمتر از آنجا که هزینه های اختیاری از غنی سقوط کرده است (آنها دیگر رفتن به رستوران خوب یا پول خرج کردن در تعطیلات) آنها را در حال حاضر خیلی بیشتر پول در سمت چپ بیش از هر ماه. بنابراین در حالی که بانک توازن مردم کار کوچک خواهد شد در ماه های آینده بانک توازن دارایی داشتن غنی به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت. این کلید به درک که در آن همه پول جدید است که در حال تزریق به اقتصاد به پایان خواهد رسید. آن است که درآمد ناخالص این موضوع اما خالص درآمد (یعنی چقدر پول مردم را به سمت چپ بعد از ضروری خود هزینه پرداخت شده است).

به عنوان استیونسون یادداشت: “دولت به ایجاد پول جدید به جای از دست هزینه های غنی به طوری که کار مردم را می توانید در ادامه به پرداخت صورتحساب خود را به ثروتمندان است.”

آنچه که ارائه شده به عنوان کمک مالی برای کار مردم است و در عمل کمک مالی برای ثروتمند. که پرداخت برای این کار ؟ زمانی که بحران در نهایت فروکش دولت – در حال حاضر زین با بدهی های بالاتر در هر زمان در طول زمان صلح و تاریخچه – ناچار خواهد شد در صورت تماس به اجرای ریاضت به پرداخت بدهی. یک بار دیگر این بار را بر مردم عادی است.

به عنوان کریستین بری می نویسد: “هزینه این بحران پس از آن هنوز در حال سپرد تا حد زیادی توسط کارگران و کسب و کارهای کوچک – البته یارانه توسط دولت و در نتیجه آینده شهروندان – این درست است که برخی از این هزینه ها در حال به تعویق افتاده. هنوز هیچ فداکاری شده اند خواستار از بانک ها و صاحبخانه یا شرکت های سود آور.”

هیچ یک از این بود باید تعجب آور است. پس از همه, ما زندگی می کنند و تحت یک سیستم اقتصادی است که ارائه نابرابر نتایج طراحی. پمپاژ پول بیشتر از طریق این سیستم را به سادگی در نتیجه پول بیشتر جریان به کسانی که در حال حاضر در بالای صفحه.

چه چیزی باعث می شود چیزهای مختلف در این مقیاس از مبالغ درگیر است. دولت در حال تزریق بی سابقه مقدار پول به اقتصاد اغلب دلیل خوب است. اما مگر اینکه مراحل گرفته شده برای جلوگیری از آن این خواهد بود به سادگی hoovered با مالکیت کلاس.

آنچه می تواند انجام شود برای جلوگیری از این ؟ با توجه به استیونسون و تعداد فزاینده ای از اقتصاددانان ترین سیاست های موثر خواهد بود اورژانس مالیات بر ثروت. این اطمینان حاصل شود که کسانی که با گسترده ترین شانه کمک به حل بحران و نیز ارائه یک مکانیزم بازگشت پنجه هر ثروت است که انباشته شده از دولت در پاسخ به بحران است. سیاست مانند اجاره انجماد بدهی jubilees و اتصال قوی به شرایط هر شرکت و کمک مالی نیز می تواند کمک به گسترش این بار بیشتر نسبتا.

بدون در نظر گرفتن دقیق حل درس روشن است: پمپاژ پول جدید به اقتصاد بدون تغییر روابط قدرت تنها به تشدید نابرابری های موجود. ما ساخته شده این اشتباه در سال 2008 – ضروری است که ما لازم نیست آن را دوباره.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>