پاکستان خلبانان مبتنی بر “جعلی گواهینامه’


خطوط هوایی بین المللی پاکستان (PIA) دارای پایه 150 خلبانان بیش از ادعاهای آنها ممکن است نگه داشتن یک گواهینامه معتبر.

پاکستان و وزیر حمل و نقل هوایی گفت: مجلس روز چهارشنبه که تعداد زیادی از خلبانان تجاری نگه جعلی گواهینامه و یا تقلب در امتحانات.

این می آید به عنوان یک گزارش اولیه را به یک PIA تصادف که منجر به کشته شدن 97 نفر در ماه گذشته در بر داشت باعث می شود خطای انسانی خلبان و کنترل ترافیک هوایی.

پاکستان شطرنجی ایمنی حمل و نقل هوایی رکورد با تعداد تصادفات.

حمل و نقل هوایی وزیر غلام سرور خان به اشتراک گذاشته یافته های یک گزارش اولیه ممکن است به سقوط در چهارشنبه بلکه همچنین با اشاره به گسترده تر دولت کاوشگر که راه اندازی شده است پس از یک های مختلف تصادف.

پس از 2018 سقوط آن کشف شد که این آزمون در تاریخ خلبان گواهینامه یک روز تعطیل عمومی نشان می دهد که تست نمی تواند جای گرفته اند در آن روز.

آقای خان گفت: تحقیقات پیدا کرده بود که بیش از 260 کشور 860 فعال خلبانان بود یا تقلبی گواهینامه و یا تا به حال تقلب در امتحانات خود را.

  • پاکستان سقوط هواپیما شد ‘خطای انسانی’
  • ‘من می توانم مشاهده شد آتش سوزی’ – پاکستان هواپیما بازمانده

یک PIA سخنگوی تایید کرد خبرگزاری که این کاوشگر در حدود 150 از آن 434 خلبانان بود “یا ساختگی یا مشکوک گواهینامه”.

“ما تصمیم گرفته اند به زمین آن 150 خلبانان با گواهینامه جعلی با اثر فوری,” او گفت:.

برخی از پروازها لغو می شوند به عنوان یک نتیجه هواپیمایی گفت.

بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) گفت: بی نظمی های موجود در گواهینامه خلبان در شرکت هواپیمایی نشان دهنده یک “جدی lapse” در کنترل ایمنی.

کمی شناخته شده در مورد حمله به PIA را خلبانان

توسط الياس خان, BBC News, پاکستان

پاکستان را به مقامات حمل و نقل هوایی شده است کاوش اتهامات PIA خلبانان جعلی مدارک پس از 2018 اما نه چندان شناخته شده در مورد آن.

از سال 1965 PIA رنج می برد 10 عمده تصادفات و چند جزئی حوادث. سوالات برگزار شده است اما آنها به نظر نمی رسد که منجر به هر گونه پیشرفت.

بسیاری می گویند هواپیمایی که هنگامی که نقش عمده ای در راه اندازی یک بالا, خاورمیانه, شرکت های هواپیمایی, امارات پس از آن رفته همان مسیر به نهادی پوسیدگی به عنوان بقیه از کشور است.

در طول سال هر دو PIA و سازمان هواپیمایی کشوری را تحت سلطه خدمت یا بازنشسته و افسران نیروی هوایی پاکستان (PAF) باعث برخی به آن تماس بگیرید, بازنشستگی خانه برای ارتش.

حمایت سیاست نیز منجر به مقیاس بزرگ recruitments ساخت آن را یکی از مهمترین overstaffed شرکت های هواپیمایی در جهان است.

در سال های اخیر وجود داشته است مکرر اتهام قاچاق مواد مخدر و قاچاق مربوط به PIA کارکنان اما در اکثر موارد وجود ندارد قابل مشاهده اقدامات تلافی جویانه.

بسیاری احساس می کنید یک تقصیر را به گردن فرد خطا یا جعلی آموزشی درجه تنها کمک خواهد کرد به نگه داشتن درهای بسته در شفافیت و جلوگیری از قرار گرفتن در معرض گسترده تر از منافع آن به ارمغان آورده اند PIA به جایی که در آن است امروز.

روز چهارشنبه وزیر حمل و نقل هوایی نیز به جزئیات بیشتر در گزارش اولیه به یک PIA سقوط هواپیما در 22 آوریل. پرواز PK8303 پایین آمد و در خانه ها در کراچی. تنها دو مسافر جان سالم به در برد.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

و آنچه را که یافته های اخیر سقوط ؟

روز چهارشنبه آقای خان گفت: مجلس که خلبان و کنترل ترافیک هوایی موفق به پیروی از پروتکل. خلبانان بودند پریشان صحبت کردن در مورد کوروناویروس با یکدیگر که هر دو از خانواده های آنها شده بود آسیب دیده توسط ویروس.

او گفت: هیچ چیز اشتباه است با ایرباس A320 هواپیما که تا به حال گرفته شده از لاهور بود و در تلاش برای زمین در کراچی.

آقای خان گفت: خلبان در ابتدا موفق به استقرار ارابه فرود به درستی که منجر به هواپیما انصراف باند قبل از آن دوباره مصرف کردن. به عنوان هواپیما بود در مورد یک فرود کنترل ترافیک هوایی موفق به خلبان این هواپیما از موتور سمت چپ شده بود به شدت آسیب دیده است.

“هنگامی که برج کنترل از او خواست به افزایش هواپیما ارتفاع خلبان گفت: “من را مدیریت کند’. وجود دارد بیش از اعتماد به نفس” آقای خان گفت.

او گفت که گزارش کامل سقوط خواهد بود منتشر شد در زمان یک سال و شامل جزئیات از ضبط گرفته شده در هنگام فرود.

آقای خان نیز قول داد که PIA یک دولت متعلق به شرکت هواپیمایی خواهد بود بازسازی و قول داد که عمل خواهد شد rogue خلبانان.

آنچه رخ داده در هیئت مدیره ؟

ادعا صوتی از مکالمه بین کنترل ترافیک هوایی و خلبان برای دومین تلاش منتشر شد و در مدت کوتاهی پس از سقوط پاکستان به رسانه ها که در آن خلبان را شنیده است گفت: هواپیمای “از دست موتورهای”.

یک کنترل کننده ترافیک هوایی می پرسد که آیا آن را در حال رفتن به انجام یک “حلقه فرود” که خلبان پاسخ “میدی, میدی, میدی” – نهایی ارتباطات از هواپیما.

محمد زبیر یکی از دو بازمانده از مسافران گفت: وجود 10-15 دقیقه بین اولین تلاش در فرود و سقوط. “هیچ کس آگاه بود که این هواپیما بود که در مورد به سقوط آنها شد پرواز این هواپیما در یک شیوه ای صاف,” او گفت:.

او به یاد می آورد که چگونه آگاهی او از دست داده در طول ناگهانی تبار و سپس بیدار شد به دود و جیغ. او موفق به فرار با راه رفتن به سمت نور و پایین پریدن در مورد 10ft (3m) به ایمنی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de