ایمنی عابر پیاده پیشرفت های آینده به مرکز شهر استمفورد

استمفورد — شهر شکسته است زمین در یک عابر پیاده ایمنی پروژه در طول تابستان و خیابان در مرکز شهر استمفورد سایت از چندین حوادث مربوط به عبور و مرور از جمله کشنده حادثه بیش از چند سال گذشته.

از 1.4 میلیون دلار پروژه را به پیشرفت در خیابان تقاطع در خیابان اصلی گسترده خیابان نورث و خیابان و Hoyt خیابان.

در طول سال 2015, 2016 و 2017 شد 85 تصادفات وسایل نقلیه در آن چهار تقاطع با 13 مربوط به عبور و مرور گفت: ترافیک مهندس گرت Bolella. در جولای 21, 2014 در طول ناهار شکستن حقوقی جانیس Pielert, 68 کشته شد در حالی که عبور از Hoyt خیابان.

در معمول ماه وجود دارد 400 حوادث مربوط به خودرو در شهرستان ستمفرد.

دستیار رئیس پلیس تام Wuennemann یکی از چندین مقام دولتی به حضور پیشگامانه مراسم برای این پروژه است. استمفورد مانند هر شهر دیگر در کانکتیکات در آن مبارزات با تصادفات عابر پیاده, او گفت:, و اضافه کرد که اداره پلیس معاملات با اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی و آموزش عمومی که چگونه به درایو با خیال راحت. او خوشحال بود گفت: به دعوت برای روز پنج شنبه در این مراسم آنچه که او به نام “سوم E” مهندسی طرف معادله.

“اداره پلیس را به عقب هر چیزی برای نگه داشتن مردم در امن” او گفت:.

نیز حضور داشتند شهردار دیوید مارتین و حمل و نقل و ترافیک و پارکینگ رئیس دفتر جیم Travers, مرکز شهر, خدمات ویژه منطقه رئیس جمهور David Kooris ترافیک, مهندس Bolella و مقامات از نقطه و شهر هیئت نمایندگان. بودجه ارائه شده توسط دولت فدرال بزرگراه دولت از طریق وزارت امور خارجه از حمل و نقل جاده های محلی حادثه طرح کاهش.

Travers گفت که او و Bolella شروع به دنبال در بهبود به خیابان تابستان تقریبا به عنوان به زودی به عنوان آنها وارد در استمفورد نزدیکی آغاز سال 2017.

طرح خود را که تا پایان سال به اتمام خواهد ضربت محدود کردن خط به اتاق بیشتر برای عبور و مرور در آن 12 گوشه در حالی که نصب بالا دید ترمو پلاستیک عبور درمان است. روشن نشانه ها را نیز در محل قرار داده و به رانندگان اجازه می دانم زمانی که به عملکرد به عابران پیاده است.

و برای اولین بار در هر شهر و یا در دولت پیشرو عابر پیاده فاصله سیستم اجرا خواهد شد به پیاده چند-پنجره دوم قبل از رانندگان در حال چراغ سبز داده.

“گارت و من دست در دست در این پروژه از روز ما رو پردازنده” Travers گفت. “من می توانم صحبت می کنند برای هر دوی ما وقتی می گویم ما absolutley نشئه در مورد این پروژه است. ما بصورتی پایدار و محکم بر این باورند که زمانی که ما اولویت حرکت پیاده است که ما پس از آن ساخت یک جاده است که بهتر است برای تمام کاربران. از آن خواهد شد بهتر است با ظرفیت دوچرخه سواران و از آن خواهد شد بهتر است به جای رانندگان است.”

[email protected]

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de